Nic za porod a ani k výročí?

18. únor 2022

Holky, jak by jste reagovaly, jak by jste se tvarily...?
Ja jsem celkem zklamana. Pred dvema mesici jsem porodila druheho syna a manzel se neobtezoval mi koupit ani kytku. Za prvního mi koupil telefon. Necekam zadne velke dary, ale ta kytka by se asi hodila. Ted jsme meli vyroci, devět let, a opet nic. Ze pry nevi co mi koupit a mam si vybrat. Nachystala jsem pohosteni, atmosferu, darky pro nej... Nechtelo se mi tam s nim ani sedet. Nalada byla pryc.
Mame na sebe malo casu, deti nam ho hodne berou. Ale za ro jsem rada. Jenže se asi odtahujeme od sebe a on nejak neciti potrebu byt se mnou. 🤷‍♀️ Tohle uz me opravdu zamrzelo a ikdyz jsem mu to rekla, i o tom porodu, tak rekl, ze jako kytku vzit moho no, ale ze nebyl cas 😄🤷‍♀️🙈🙈

escapelle
18. únor 2022

To,že chlap přinese do porodnice kytku je pro mě základ slušného vychování. Opakuji že pro mě. Já mám prostě ráda chlapy, kteří podrží dveře,přinesou kytku a nepůjdou do divadla v jeanech.stejnou "povinnost" vidím v kytce když jdou do porodnice.na druhou stranu já jsem ženská, která chlapovi řekne "Lásko,začni šetřit na kabelku/parfem/šperk..."Nestalo se,že by to nějaký můj partner neudelal😂.. Nepotřebuju dárek k výročí,stačí mi hezky večer.asi bych nepotřebovala ani vyloženě dárek za porod,i když jsem za oba něco dostala a mám to jako hezkou vzpomínku.je důležitější,jaký je ten chlap partner,otec,jestli s miminem pomůže,to jako ani žádné brilianty nevynahradi,když pak s nicim nepomůže a s dítětem ani nevstane,ale kdyby přijel do porodnice bez kytky,to by mě taky mrzelo.pro mě je to základ slušného vychování,co může chlap udělat menšího,než přinést kytku když si to příležitost žádá.
Ale asi s tím nic neuděláš. Buď ti dá něco sám od sebe dodatečně,nebo mu pošli odkaz co sis vybrala...a nebo se s tím budeš muset smířit.

lenerka1
18. únor 2022

Nedostala jsem nic za porod (řezaným kytkám neholduju, je mi jich líto), ani k výročí si dárky nedáváme, necítím se z toho špatně, vím, že mě má rád a dává to najevo jinak, dárky pro nás nejsou důležité. Mě nejvíc potěší, když ze mě sejme nějakou povinnost, uvaří, vezme děti na procházku, ať si můžu v klidu třídit fotky nebo dát vanu, to cítím, že mu na mě záleží víc než kdyby mě denně zahrnoval dary. Můj manžel je zase přes doteky, slova chvály a obdivu. Třeba to má tvůj manžel taky tak. Co mu v klidu bez výčitek vysvětlit, jak se cítíš, že si na dárky potrpíš, dát nějaké tipy, co tě potěší vždy (čokoláda, kytka, kabelka, kniha...) a třeba ho nakontaktovat na nějakou svou kámošku/mamku/ségru, co mu případně s výběrem poradí.

sigyn
18. únor 2022

Nějak mi dělá problémy pochopit, za co by měl být dárek po porodu? Nejlepší je, že se chlap o dítě postará a máma si může odpočinout...

levandule_k
18. únor 2022

Pro tebe jsou dárky důležité, je to pro tebe vyznání lásky, tvůj muž vyznává lásku jinak a dárky třeba ani moc nakupovat neumí, ale neznamená to, že tě nemiluje. Někteří chlapi na to nakupování nejsou.

Prostě mu řekni, že pro tebe jsou dárky k výročí, k událostem, k svátku, narozeninám důležité a že se cítíš smutná, když jsi bez dárku.

Já si většinu dárků vybírám sama, jdeme je nakupovat spolu, dávám mu tipy a klidně si je i sama kupuji. Dárky pro kohokoliv kupuji z 99% já. Muž mě pochválí, že to vždycky hezky vymyslím a koupím 🙂

My na výročí jdeme na večeři do restaurace, do kina, divadla, wellnes. Dopřejeme si čas spolu, už si k tomu nedáváme další věci. Mám to stejně jako @lenerka1 u řezaných květin mi je líto, že brzo uschnou.

zuzkasim
18. únor 2022

Naprosto tě chápu, cítím to podobně, ale! Stará se o vás všechny? Je na vás hodný? Máte pěkný vztah? Věnuje se dětem? Snaží se vás zabezpečit? Bral na tebe ohledy, když jsi byla těhotná? Pokud na tyhle otázky kývneš, tak to je mnohem důležitější. Ano, my ženské občas toužíme po hezkém gestu, chlapi tu potřebu obvykle nemají. Do budoucna je fajn naznačit nebo dokonce přímo říct, co by tě potěšilo. On nebude tápat, budete mít mezi sebou jasno a budete oba spokojení. Vyloženě velkým romantickým gestům neholduju. Jsem praktická ženská, když šperk, musí se mi opravdu líbit, takže raději vyberu sama. Řezaných kytek je mi spíš líto, dávám přednost těm v květináči, cetky doma nechci. Na výročí jsme si vždycky s mužem koupili něco "do domácnosti", naposled jsme jeli na den lyžovat do Alp, prostě něco, na čem jsme se domluvili a měli z toho radost nebo užitek oba. Za žádný porod jsem nic nedostala, řeči jsem měla, ale muž mi jasně řekl, že on na to není, že mi raději uvaří a já po letech musím uznat, že má pravdu. Pokud si něco chci sama koupit, nikdy mi nebrání. Ale na jaře a před dovolenou mi zkontroluje kolo, stará se o auto, doma vše spraví, o víkendech chodí nakupovat a vaří... tímto mi vyjadřuje svou lásku a vděčnost za to, co zas dělám já pro něj (a pro děti). Jo, kytek jsem od něj moc nedostala, ale nemyslím si, že by bylo naše manželství lepší, kdyby mi kytky kupoval🙂

te_reza
18. únor 2022

To bude kus od kusu. Mě se ptal, co bych za porod chtěla. Já řekla, že nic nepotřebuju. Dostala jsem kytku a bonboniéru. Výročí jsme neslavili nikdy, co chci si koupím klidně sama. Chlapovi při všech příležitostech říct o přímo konkrétní věc, bo by donesl nějakou ultra mega pitchovinu. Pokud ti řekl, že neví co ti koupit ať si vybereš, měla jsi mu dát seznam😂

andelka
18. únor 2022

Co si pamatuju nedostala jsem nic za první dvě děti. Za třetí s jiným mužem jsem myslím dostala řetízek s přívěskem, ale dodatečně. Kytky do porodnice se nenosily. A myslím, že ani doma na mě nečekala. Byly jiné věci k řešení, shánění, organizování..A popravdě mi to nevadí a ani mi to nechybělo. K výročí si taky nic nedáváme. Manžel má blbou paměť na data, a dárky dává různě. K zasnoubení jsem dostala náušnice. K narozeninám i vánocům si vybírám sama, nebo si koupíme nejaký zážitek, nebo jedeme na výlet, nebo na večeři. Krámů mám plno.
Ovšem co je důležité, od chvíle, kdy to aspoň trochu jde (s novorozencem teda ne) se snažíme mít čas sami pro sebe. Využít hlídání a vyrazit ven. Je to strašně důležité.
Jo a květiny mi poslední měsíce nosí každý pátek. Je to tradice, na kterou se těším. Většinou k tomu vezme i víno. Já jemu občas koupím něco v obchodě, když mě něco zaujme, čokoládu, zajímavé ponožky..A hlavně svou lásku mi dává najevo denně, tím, jaký je a jak se k nám chová. Nepotřebuju věcné dary, abych věděla, že nás miluje a záleží mu na nás.

autor
18. únor 2022

Holky, on je hodny, stara se na o nas vsechny ted i pred porodem, kdyz jsem byla obrovska koule a nemohla se hybat. Vyzehli, uvari, uklidi... Je opravdu obetavy. Ale me to spis jen tak zamrzelo. U prvniho tehu to vic prozival celkove, darek jsem dostala. Ja nepotřebuji velke dary. Opravdu ta kytka nebo čokoláda by stacila, ale proste jen ten pocit, ze si vzpomnel. A to vyroci? Davali jsme si darky vždycky. A vybírat si nechci. Chci mit překvapení, ze si na tom dal zalezet, ze o tom premyslel a chtel mi udelat radost....Ale zase, staci malickost. Muz neni romantik, ja ano. A respektuji to, ale aspon takto bych si chtela vynahradit svoji potrebu romantiky... 🤷‍♀️🙂

jane46
18. únor 2022

Porod - u obou jsem chlapovi přímo řekla, ať žádnou kytku nenosí... Tam by mi byla k ničemu, nemohli jsme si jí tam nechat a než bych se doma rozkoukala, byla by uvadlá. Já jsem si vybrala dva prstýnky z chirurgické oceli, uvnitř se jménem a chlap má z chirurgické oceli takový řetízek a dvě nožičky a taky jsou na nich jména dětí. Jednou to na mě vyskočilo na netu... Ale dali jsme si to dohromady. Chlap taky zaslouží poděkování 😉
Výročí - to už roky pravidelně naženeme mojí mamku k dětem a jdeme na rande - kino, večeře. Dárky si nedáváme.
Nějak jsme dozráli... Ze začátku mi pořád kupoval hořkou čokoládu, to jsem vydržela asi tři roky než jsem mu řekla, že radši mléčnou 😀 Jednou jsme si řekli, že si k Vánocům "nic dávat nebudeme" a ono mi opravdu nic nedal (já jemu pár drobností). Či k výročí, že si jen uděláme pěkný večer a já mu pár dní před dala kožený diář a na výročí bonboniéru a on zase nic... Napravil to vždycky ex post 😀
No už mi docvaklo, že mému chlapovi musím jasně říct co a jak 😉
Kytku donese jen tedy když něco slavím (teď, dřív když jezdil busem z práce, tak to bylo - já bych to nestihl a ona by uvadla 😀).

tasimia
18. únor 2022

Ja jsem za porod nedostala nic, ale taky jsem nic nechtěla, pro mě největší reakce a dárek byla jak reagoval, když viděl malou, myslím, že to překonalo všechny dárky a květiny světa. To jak se o ní stará, je prostě nejvíc. To, že mám každý den čas si přečíst knížku, dát si vanu, nemusím sama uklízet a na všem se podílí je nejvíc.❤️❤️ On ví, že ja na výročí a takové nejsem (možná to v budoucnu uvidím jinak) proto mi nosí vše během roku, oblíbené knížky, svíčky , včera mi přinesl květinu pro lepší den atd. Takže pokud ti koupí tvoje oblíbené jidlo nebo sladké, tak to někdy nenahradí ani tři květiny, i když chápu, potěší.
Ale jak on sám říká, některým chlapům, musíme my ženy, dát před obličej velký transparent, aby pochopili co chceme.
Popostrčit je. Některým to fakt nedochází.
A hlavně si s ním promluv, řekni mu jak to vnímáš, cítíš.
Pokud máte možnost hlídání, udělejte si aspoň odpoledne pro sebe - babička by mohla třeba vozit, když bude hezké počasí.

autor
18. únor 2022

Ja mu treba za to, ze se staral o vse, kdyz jsem byla těhotná podekovala a koupila dreveneho motylka co si pral uz dyl.. 😂🙈 Nevim no...

tasimia
18. únor 2022

No to je hezké, že si mu koupila dárek, ale taková si ty. Jaký je v tomhle ohledu on?

hankaros
18. únor 2022

Materiální dárky pro nej mozna nejsou vyjádřením lásky. Pokud pro tebe ano, proč mu to neřekneš? "Budeme mít výročí, přála bych si to a to." "Chtela bych to s tebou oslavit." Myslíš, že ti vidí do hlavy? Kdyz to nereknes, nečekej, že se to stane. Aneb komunikace základ vztahu

andelka
18. únor 2022

A myslíš, že ten dárek potřeboval, že v něm vidí to co ty? On ty dárky každý vnímá jinak. Přečti si Pět jazyků lásky. Zřejmě jsi ten typ, co potřebuje dárky, věcné doklady toho, že si vzpomněl..ale ostatní to můžou mít jinak..pro ně je důkazem lásky třeba fyzický kontakt, nebo když jeden druhého poslouchá, věnuje mu pozornost, nebo když pro sebe něco dělají, vyrobí, připraví, pomůžou..To, že ty máš vyjádření lásky a zájmu spojené s dárky je tvůj přístup k věci . Ale pro něj to není přirozené. Pro něj může být neskutečně náročné něco vymýšlet (zvlášť často a po x letech), nic příjemného, spíš stres..Že to udělá občas, je plus. Ale fakt nebuď smutná a nezlob se, že toho není tolik kolik by sis představovala a kdy by sis představovala.

hezz17
18. únor 2022

@escapelle kytky jsou na porodnici zakazane.
Za porod jsem nedostala nic, ale ja teda ani nic neocekavala. Byla jsem rada, ze jdou ven a ja spim. To je pro me lepsi jal sto pugetu.
K narozeninam, vanocum, vyroci bych taky rada prekvapeni, ze premyslel, ale bohuzel muj chlap na tohle neni, kdyz nereknu jasne co, tak nic. Ale zas je vyborny v jinych vecech. Nedelala bych z komara velblouda a hledala radsi to hezky, nez ze nemam bombosku

andelka
18. únor 2022

@jane46 to je sranda, jak když řekneme, že si nic nebudeme dávat nebo že si uděláme hezký večer, a pak samy chystáme věcné dary a očekáváme je. Kde to tam ti chlapi jako mají hledat, v té informaci? Jak nás mají brát vážně, když něco jiného řekneme, dohodneme, a něco jiného uděláme, očekáváme?

escapelle
18. únor 2022

@hezz17 jj,myslela jsem když z porodnice.na vyzvedava 😉

jako_mala_holka
18. únor 2022

Jako takhle, mě popravdě až teď došlo, že jsem kytku taky nedostala 😂 a je mi to jedno, jeho mamka a sestřenka mi něco do porodnice donesly, ale já už ani nevím, co to bylo, byla jsem úplně mimo... Byla bych radši, kdyby nebyly omezené návštěvy, kdyby manžel mohl být na sále (sekce) atd, ale tohle neovlivnil nikdo bohužel... Já jsem mu na rovinu řekla, že by se mi libilo dostat nějaký šperk, tak mi koupil řetízek a náušnice, stříbrné, moc hezké, ale až během šestinedělí, taky nebyl čas, což je mi jasné, prostě to bylo náročné pro nás oba... ALE byl u nás co to šlo, na měsíc po porodu zůstal doma (otcovská plus dovolená), k malé vstával i v noci (UM), klidně ji prebalil, nakrmil, uspal, cokoliv, už od porodnice, v těhotenství se o mě staral jak o dítě, když jsem zvracela, měla problémy, vozil mě po doktorech, na poradny na gyndu... A tohle bylo pro mě milionkrát víc, než kdyby tehdy po porodu donesl nějakou kytku, která stejně za pár dní zvadne 🙂
Jinak jsme spolu skoro 13 let a výročí (vlastně i narozeniny, svátky atd) slavíme většinou tak, že já vyberu a koupím mu nějakou drobnost, jako překvapení, a taky si vyberu sama, co bych chtěla, někdy si to i koupím a hotovo, uděláme si hezky večer a je to 😄... jen velice málo (naposledy teď na Valentýna a pak asi před 2 lety 😄) se stane, že mě překvapí kytkou nebo nějakou drobností, ale zas o to je to hezčí, protože vím, že na tohle není a navíc si nepamatuje snad absolutně žádný datum, max Vánoce (bez ironie, fakt jo), i jeho svátek je pro něho každoroční překvapení 😂
Ježíš omlouvám se za takový román 😁🌷

hermanka88
18. únor 2022

Já taky nic nedostala. Není na to,vím to celou dobu,co jsme spolu. Pro mě je důležité,že je se mnou. A vím,že mě má rád a váží si mě, mluví za něj činy a to,jak se o mě a děti stará . Materiální věci jsou nepodstatné pro nás oba.

zuzkasim
18. únor 2022

@escapelle Z porodnice táhneš vajíčko s novorozencem, tašku (kufr) věcí manželky, ženská má v ruce propouštěcí zprávu, kterou ti dají mezi dveřma při odchodu... Protože nevíš, jaké bude při odchodu počasí, voláš chlapovi před vyzvednutím, ať přibalí pro prcka ještě deku atd. Za ruku ještě třeba držíš starší batole... Jsem praktická ženská, ta kytka by při vyzvedávání fakt zavazela🙂 Jo, kytka může být doma, ale fakt má chlap dost napilno, aby starší děcko oblékl, doma trochu poklidil, vyzvedl tě včas, nezapomněl nic, cos mu ještě na poslední chvíli volala atd.

andelka
18. únor 2022

@escapelle To jsme byli jak chobotnice..nevím kdo by ještě nesl kytku.

jako_mala_holka
18. únor 2022

@hezz17 přesně.. My jsme takhle nedávno šli v Albertu a najednou mi manžel říká, jakou že chceš tu bonboniéru k Valentýnu? To jsem se fakt musela smát 😄 ale pak mi ještě koupil i něco k tomu, tak to mě zas překvapilo, to jo 😄

escapelle
18. únor 2022

@zuzkasim já jsem jela z porodnice 2x,takze fakt vím jak to chodi😂😂😂
A pokaždé jsem kytku dostala. A byla jsem ráda. Protože já to tak prostě mám. Ale myslím že nejí potřeba chytat za slovo a že je asi jedno,jestli kytku vezme s sebou něho čeká doma. Co tím chci říct je asi jasné???

andelka
18. únor 2022

@jako_mala_holka Pro mého muže je překvapení naprosto všechno. Nepamatuje si ani svůj rok! narození. Natož výročí, narozeniny moje, dětí, rodičů, sourozenců..naštěstí já to buď vím, nebo to mám napsané, a hlídám to za oba. A datum svatby má vyryté na prstenu.

zuzkasim
18. únor 2022

@escapelle Je mi jasné, že u tebe by si chlap bez kytky neškrtl🙂

jako_mala_holka
18. únor 2022

@andelka jo to sedí úplně přesně 😁 taky vždycky přemýšlí, který rok že se to narodil

escapelle
18. únor 2022

@andelka já měla dvě tašky.vetsi a menší. Chlap nesl větší a dítě,já menší a kytku. Ale jak píšu výše,asi je jedno zda ji vezme s sebou nebo čeká doma.

escapelle
18. únor 2022

@zuzkasim skrtl,ale mrzelo by mě to. I když vím že jsou důležitější věci jako ta péče a pomoc.to samozřejmě.

polakovakl
18. únor 2022

Nechce se mi do tématu zabředávat, vše již bylo asi řečeno, jen bych chtěla doporučit portál www.dejmidarek.cz 🙂 Objevila jsem ho před Vánoci a udělala seznamy za sebe, manžela i malého a poslala to rodině 🙏 Tak že pokud je váš chlap stejný těle jako já, co si nic nepamatuje, určitě seznam uvítá. Jo a já mám nejradši, když si můžu koupit co chci a manžel to nekomentuje. Nebaví mě vysvětlovat proč chci krém za 600kc a svíčku za 500 🤷‍♀️ Tak si to koupím sama když chci, a stačí když to nekomentuje a já jsem spokojená 😂😂

pampeliska1313
18. únor 2022

Manžel se dušoval, jak ví, že za porod je nejakej dáreček a nic jsem nedostala.:D možná kdybych si řekla, ale nevěděla jsem co a pak jsem o tom ani nemluvila, protože mě to trochu naštvalo, navíc když jsem mu dala náramek s výročím narození syna a s nápisem táta, nebylo to úplně nejlevnější a ani potom takže to vypadalo, že to vyšumělo. Asi tri mesice nic a teď na začátku prosince jsem dostala “za porod a predbezne k Vánocům” mobil o kterým jsem skoro dva roky mluvila, že by se mi líbil. Manžel je trochu škrt a vím, že dát tolik peněz za mobil pro něj byla ohromná oběť, navíc to bral ze svých nasetrenych peněz bokem pro sebe, tak jsem byla ráda..:D u nej vím, ze kdybych remcala, nemá to cenu a tuplem nic nedostanu, protože “ho nutim”, ale stejně mě to mrzelo, působí to, jak kdyby to pro nej nebylo důležitý.