Nová žena mého exmanžela nesnáší našeho syna a bije ho

cervenka_cervena
15. led 2016

Ahoj holky. Jsem tu nová. Myslíte, že byste mi mohly poradit? Manžel ode mě odešel, když jsem byla těhotná kvůli jiné ženě. S tou se později vzal, když byla pro změnu těhotná ona a dnes spolu mají rok a půl starého syna. Mému synovi jsou 4 roky. Jeho nová manželka ho svedla, měla už zkušenosti s několika ženatými muži. To ale není až tolik podstatné.
Já bývalému manželovi syna dávám cca 1x do měsíce na víkend a cca 1x na odpoledne v týdnu. Ale. Po poslední návštěvě se asi něco stalo. Syn začal usínat až v 10 večer (jindy usíná v 8), ve školce se během spánku několikrát počůral, nechce k tátovi, říká mi, že ho teta bije, říká mu, že je nevychované děcko a spratek. Že na něj pořád nadává, že se pak kvůli tomu s tátou hádají, protože se ho táta zastane.
Od okolí vím, že ona syna fakt nemá ráda, je na něj alergická, nadává kvůli tomu bývalému a ten raději vždy buď rezignuje a dá ji za pravdu a na syna taky křikne anebo se přestanou bavit.
Syn je přitom hodný kluk, zlobí jako každé jiné dítě, ale není nevychovaný, zlý, agresivní, poslouchá, když se ví jak na něj.
Poradíte co mám dělat? Bývalému jsem to už říkala, ale řekl mi, že teta ho nebije. Ale nedávno si mi postěžoval, že to u nich není úplně ideální. S ní se nebavím, vždy, když mě vidí, sklopí zrak anebo si zakryje oči.
Děkuji za příspěvky

nnell
15. led 2016

@cervenka_cervena to je jiná věc, pokud je tvůj ex rozumný, tak to pochopí. Pokud nebude chtít nebo to slíbí a poruší, tak bych příště trvala na své přítomnosti. Chce to silné nervy a trpělivost, ale myslím, že by to mohlo fungovat tak, aby si doma ženu srovnal. Jinak bych ještě radila vše s ním řešit písemně, buď mailem nebo po sms, abys měla případně důkazy, že mu ve styku se synem nebráníš, kdyby to chtěl hnát k soudu.

katkasturm
15. led 2016

@cervenka_cervena tak to je v háji. Moje kamarádka děti svého manžela nenávidí a bohužel se do pracovala k tomu,že tatínek se na děti vykašlal aby si nezničíl manželství. Je to těžké radit. Já jsem jako malá měla taky zlou macechu, ale táta s mojí mámou i Ivanou si to s náma hezky vyříkal. Pokud to tatínkovi říkáte a nic se nemění asi bych mu syna nedávala, když by k němu nechtěl a čas třeba ukáže.

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea víš z čeho mám strach? Že ona docílí toho, že táta si pro syna přestane jezdit - podle mě je toho schopná. Dokud neměli vlastní, tak to ještě šlo. Od toho, co mají to své dítě, tak ho upřednostňuje před mým synem. Jednou si ale vzala chlapa, co čekal rodinu, to jí mohlo být jasný, že je to celoživotní závazek ne???? A toto škatulkování - moje dítě, tvoje dítě nechápu. Jsou to děti, tak naše ne? Já kdybych si našla chlapa s dítětem, tak ho rozhodně nebudu bít nebo mu říkat spratku. A celkem se divím, že on jí to trpí

blahova_andrea
15. led 2016

@somalicats u nás třeba tatínek vůbec nevychovává. ani ty starší ani teď ty malé. od toho jsem tu prostě já. tatínek je na jiné věci. o to, aby se děti při hře nezabily, aby šly teď ven, pak jíst, tehdy spát, tato slova nepoužívali atd...o to se starám já. samozřejmě ne tím, že hned lítají facky. prostě upozorním, vysvětlím, několikrát dokola, ale prostě být tou přísnou a rozumnou je v této domácnosti můj úkol. jak to nedělám, tak partner neřeší nic a je tu z toho nekoordinovaný zvěřinec, což by samozřejmě vyhovovalo na víkend dětem, ale jinak ani mě ani ex 😀 u nás s tím naštěstí problém není. je to tak od začátku a všichni jsou zvyklí a funguje to 😅 jen třeba teď budu muset na přání ex přitvrdit s čištěním zubů. u nás se dětičkám nechce samo od sebe jako doma a moje 3x zavolání ignorují. já je samozřejmě za límec do koupelny netahám jako ty své malé, takže když to neudělají a nedohlídne si na to tatínek, tak je vyčištěné nemají. ale ex se ozvala, že se teda děti doma přiznali, že na to u nás kašlou a že víme, jakej je tatínek, tak jestli bych na ně nemohla dohlídnout já. no tak jsem na nás zvědavá při dalším víkendu 😀

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@katkasturm to nechci, syn ho má rád. Na něho se těší, ale pak se zeptá a nebude tam teta že ne? Já ju nemám rád. Podotýkám, že synovi jsem nikdy neřekla, že teta odvlekla tatínka, že teta je zlá, že ho nemá ráda. Nikdy jsem na ni neřekla křivého slova...

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena ona vyhledávala vyloženě ženaté? a pokaždé s dětma? no to je už teď fuk...já se ti vůbec nedivím, že máš strach...syna ti to negativně ovlivňuje a nevíš, co bude v budoucnu.
ty nemůžeš donutit ex, aby ji vyhodil na víkend z domu a vzal si tam syna, musí si to zařídit sám. už jsem psala výš...ať si vezme syna, i toho mladšího třeba, nechá novou na víkend samotnou doma a jedou k prarodičům a tam si to užijou. babi bude vařit, tak se ex nemusí starat o praktické věci a může si s dětmi jen hrát a budovat vztahy 😉

somalicats
15. led 2016

@blahova_andrea Jo, takhle kdyby to fungovalo všude, tak super 😀. Bohužel, vše je o komunikaci a pokud to některá ze stran nezvládá, tak pak ty problémy jsou, viz případ zakladatelky. Taky se obávám, že ten její ex, momentálně asi těžce pod pantoflem, se k ničemu nezmůže, aby sám nedostal doma nařezáno...

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@nnell já mám v plánu s ním promluvit a říct, ať vyřídí své manželce, že si nepřeji aby na syna vztáhla ruku...ale co mi řekne nevím - on ji ani nic neřekne, on se jí bojí

blahova_andrea
15. led 2016

@nnell s tím souhlasím. přítel s ex komunikuje také zásadně po mailech nebo sms. ona dost často mění názory, časy, data...všechno 😅 takže aby to bylo černé na bílém někde dané a bylo na co se odvolávat, kam se podívat, že to teda mělo být tak a tak. a kdyby bylo někdy nejhůř, že jdou lidi proti sobě, tak mají aspoň něco v ruce na podporu svých argumentů

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@somalicats tak to vím uplně přesně 😀 dostal by na budku

blahova_andrea
15. led 2016

@katkasturm cože? chlap tvé kamarádky se vykašlal na děti, aby měl s ní doma klid? a takového muže si ona váží, miluje ho a chce s ním mít rodinu? 😨

nnell
15. led 2016

@cervenka_cervena hlavně buď důsledná a trvej na tom, ať dodrží, na čem se domluvíte. Při nejhorším může chodit navštěvovat syna k vám.

katkasturm
15. led 2016

@cervenka_cervena opravdu Ti tohle nezávidím. Já obě děti svého muže miluju a hrozně se trápím jaké to teď je. Ale tohle je jiné. Zkus si promluvit i s tou tetou když je ex srab. Nic za to nedáš.

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea ne ne, můj bývalý byl jediný, kdo čekal nebo měl rodinu. Ti předtím byli ženatí ale bezdětní. Když ode mě odcházel, tak říkal, že ona ho potřebuje, že je hodná, milá, a znáš to..dneska má doma itálii, takže si myslím, že toto byla její přetvářka aby ho dostala - ale je mi to už jedno. Bolelo to a dlouho, ale přebolelo. Nemám problém s ex komunikovat. On mi řekne, kdy by syna chtěl na víkend, buď se mi to hodí nebo ne...ani by mi nevadilo, když by mu on dal na zadek. Je to přece taky jeho rodič. Já synovi taky někdy lupnu, když už je jeho chování moc...můj ex má právo ho vychovávat stejně jako já. Vadí mi, že ho bije ona, nebo mu říká spratku, nevychované děcko atd...

Kdysi jsem ale byla u kartářky, když byl syn ještě miminko a ta mi řekla, že se otec na syna vykašle, protože jí se to nebude líbit a já se smála, protože jsem si říkala, že on takový není...teď tomu už ale i začínám věřit

katkasturm
15. led 2016

@blahova_andrea já sama to nechápu,už s ní ani nemluvím, p rohože se k holkám opravdu chovala hnusně i přede mnou a on je ubožák podělanej. Znám i holek mamku a je to hodná ženská,která nechce ani alimenty hlavně když se bude holkám věnovat. Je to hnus co se všude kolem děje.

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena taky nechápu, že on jí to trpí. ale jestli mlátí i jeho, tak spíš nechápu, že ještě neprchnul a netráví víkendy raději se synem sám někde v klidu 😅 já teda nevím, jak to budou mít děti až se jim teď narodí bratříček. jejich nevlastního tatínka to bude první dítě, ex se přivdala k němu do domečku, zatím se o děti staral krásně, aspoň to tak vypadalo, děti si nikdy nestěžovaly...tak snad se to pak nezmění, na to jeho a její. u nás to tak není. samozřejmě, že když tu nejsou, tak ano, je to znát. nemyslím na to, abych kupovala vše 4x, ale rozhodně na ně myslím, občas je mi líto, že s námi někde nejsou. pokud je ale máme, tak mám v tu chvíli prostě 4 děti. 4 děti, které dostanou najíst, kterých se ptám na názor, které mají kde spát, s kterými se učím, s kterými si hraju, kterým odpovídám na všetečné otázky, které beru ven, když koupím zmrzlinu jednomu, tak ji koupím všem 4, pokud nechce zmrzlinu, vybere si v té ceně něco jiného...prostě všem stejně! to moje a jeho rozděluju jen ve chvíli jakou jsou třeba ty zuby, jak jsem psala výš. své děti do koupelny dotáhnu a ukecám nebo klidně i násilím vyčistím, když mají zrovna své období. ty starší ne. ví, kde mají kartáček a pastu, připomenu 2x, 3x a víc neřeším. já je vychovávám jen v tom, co omezuje ty mladší. vím, že se nejstaršímu nechce spát, ok, nemusí, ale ti malí musí a musí tu být klid, takže on si smí hrát třeba v posteli na tabletu. nebo prostě nějaká "nevhodná" básnička, slovník...tak upozorním, že tohle nechci, aby se ještě mláďata učily a oni to respektují a snaží se dávat na to pozor. takže spíš jen tak usměrňuju. když se moc rozdivočí, tak je zase srovnám do klidu, aby nepřišel nikdo k úrazu. přeci jen moc lidí na malém prostoru...spratku jsem jim nikdy neřekla. to spíš v duchu tomu svého mišákovi 😅 je fakt, že ten kontakt není ideální. ta četnost. ale není to tím, že bych je tu nechtěla. ze začátku nám je maminka nechtěla dávat, pak bylo na čas docela pravidelno každý druhý víkend, teď je to zas horší. když se nakupí příteli práce a není doma o víkendu víc než na přespání někdy třeba jezdí domů v 23h a ráno v 6h už zas odjíždí, tak si je prostě nebere. měla bych je tu všechny 4 jen já sama a celý den bych jen poslouchala, kdy už tatínek přijede. bylo by to trápení pro všechny zúčastněné. třeba tento víkend to tak zrovna je. tak se přítel domluvil, že si dětičky vezmou jeho rodiče. ti jsou nadšení (starali se o ně od miminek) a děti jsou tam šťastné jak blechy. někdy tam za nimi jezdím s dětmi i já, aby spolu byli aspoň sourozenci, když tatínek nemůže. tatínka si opravdu moc neužijí, ale zase z něj mají to lepší. když je tatínek vidí málo, tak je rád, že jsou spolu, dělá blbinky, věnujte se jim...není to jako běžný unavený nervní tatínek, kterému doma kolikrát spíš vadíme 😅 no vše má rub i líc 😅

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena právě. ono i kdyby mu občas teda lupla...tak to ale nesmí doprovázet slovy spratku, nevychovanče apod. já, když toto cítím u vlastního, tak to vždycky obrečím. i můj vlastní, když mu plácnu, tak pak chodí, že ho nemám ráda. tak mu vysvětluju, že ho miluju a proto mu nemůžu dovolit, aby se takhle choval a plácla jsem ho. vysvětlíme si to, pak v klidu a je zase dobře. nevlastní jsem plácla každého jednou snad někdy hned v začátku, kdy jsme si ty hranice nastavovali. i když vlastně sebíček už byl větší, toho já neplácla, tomu naplácal jednou v životě tatínek. já ho jen jednou vytahala za ouško 😅 no a sofinku jsem teda plácla po ruce, měla to batolecí období, vše bude po mém a budu vás klidně mlátit! 😅 tvému synovi jsou teprve 4, to je prostě malé dítě, které se v tom všem plácá. ona asi moc empatií netrpí, co? ☹

blahova_andrea
15. led 2016

@katkasturm tak to je fakt hnus. takového člověka bych taky odstřihla a přestala považovat za kamarádku ☹

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea já jsem přemýšlela, že kdybych mu řekla, ať jede na víkend k rodičům ale sám, to by si asi ťukal na čelo a myslím, že jeho by nic takového ani nenapadlo. Možná by mu to doma ani neprošlo

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea moc ne, dokonce i vím (svět je malý a sestřenice mého ex je moje velmi dobrá kamarádka), že ona se celkem chladně chová i k tomu jejich synovi. Je mu rok a půl a už ho strčila do jeslí a chtěla se vrátit do práce - nemusela - můj ex je podnikatel a má slušný příjem. Prý doslova řekla, že ji to doma nudí a že on se chce pořád chovat

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea já ji znám osobně - protože ona randila s ženatým kamarádem, který se znal s mým exmanželem - znala jsem ji ze společných akcí.

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena jak neprošlo? on má právo trávit čas se synem, stejně tak se svými rodiči. já to tak třeba už párkrát řešila. když třeba bylo dítě po očkování, oslabené a vím, že ti starší vždy dojedou nějak nakřáplí, tak jsme to udělali takto. přítel si pro ně jel, ale byli na víkend u prarodičů a užili si to všichni. nebo, když jsem byla nemocná já nebo i nejmladší. tak jsme zůstali doma, přítel vzal mišku, jel pro další a strávili víkend u rodičů. vždyť je to ke spokojenosti všech. prarodiče vidí vnoučata, děti tráví čas s otcem a macech nebo unavená maminka má klid. mít to tak každý víkend, tak ne, ale když jde u vás o jeden víkend v měsíci, tak mi to přijde jako ideální řešení. on se jí přece nemá co ptát na svolení! oznámím a jedu, ne? 😅 já bych to příteli zatrhla jen v případě nějaké svatby, velké oslavy, neodkladné práci doma, ale jako fakt hořící mužské neodkladné, ne nádobí 😀 to jedno odpo pak mohou být přece někde v parku, na hřišti, zajít si do cukrárny, na výstavu vláčků nebo cokoliv, co synka zajímá...možnosti jsou, jen musí chlap chtít! 🙄

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena a ona nějak budovala kariéru? jako u nějaké managerky bych to chápala, u lékařky, co to bere jako poslání atd...ale třeba u pokladní absolutně ne 😀

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea to máte dobře nastavené, i tu komunikaci s maminkou dětí, to vám závidím...
No uvidím, co mi řekne na to, co já mu příští týden řeknu 🙂
Ona je zdravotní sestra, ale jestli to bere jako poslání, to nevím. Spíš bych řekla, že jí jde opravdu o to, odpočinout si od dítěte.
Což já nechápu, já si se synem užívala každou minutku, protože ty děti hrozně rychle vyrostou a je krása přese sledovat, jak roste, vyvíjí se, jak se z miminka, které nic neumí, začne vyvíjet člověk

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena tak to já bych si taky ráda odpočinula od dětí, která matka občas ne, že? 😅 ale já spíš stylem dvě hodinky klidu u kadeřnice, kafíčko s kamarádkou...i na to mi chybí většinou hlídání ☹ ale tento rok už budu asi shánět brigádu. hlídání by od léta být mělo a u nás teda chybí ten zámožný podnikatel 😅 ☹ ale rozhodně nechci být od dcery víc než třeba tři dopoledne v týdnu, taky si ji chci ještě užít, dokud to aspoň trošku jde
no nastavené to máme nakonec asi dobře, dokud to funguje, bude to dobré. uvidíme, co nám přinesou další roky. přeci jen sebíčkovi už je za pár dní 12 let, puberta za dveřmi. ale on je na svůj věk neskutečné zlato. kéž by nás puberta v klasickém nejhorším slova smyslu minule 😀

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea tak u větších dětí, nebo když jich je víc, to i chápu, ale u jednoho, které má něco přes rok? Ex si mi i postěžoval, že ona ho zle hlídá, že už měl třikrát rozbitou hlavu, z toho jednou na šití

danchacha
15. led 2016

@cervenka_cervena Bože můj, takové chlapy prostě nechápu...kde je to mužství? Nechá se být ženou, dovolí ať je zlá na jeho syny a ještě s ní zůstává? Chudáci kluci, co si tak asi o tatínkovi budou myslet, až vyrostou a budou z toho mít rozum...a nedejbože, když budou opakovat jeho chyby. Měl by si uvědomit, jakým je pro ně vzorem!

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena tak z těch pádů bych si tolik nedělala. málo která z nás je matka roku a nikdy jí dítě odnikud nespadlo, nemělo bouli, rozbité koleno, šrám na čele. syn byl jako malý harakiri a měl hlavu dobitou pořád 😅 no lítat s polštářema kolem něj a držet ho vakuu taky nelze 😉 dcera je zas pořád dodřená na bradě. chce lézt sama do schodů, občas jí to pojede a cinkne, no 😅 a to stojím u ní a hlídám ji 😅 sofinka od nás minule odjela s rozseklým kolenem, do teď nevíme pořádně o co. hráli si zrovna všichni u babičky a najednou řev, my tam všechno osahali, no vůbec nám žádný roh a materiál nesedí k té ráně 😅 ☹ mp z toho byl děsně špatnej, že bude ex zas nadávat a bude zle, no už dostala rozum a měla pochopení, byl klid. já teda byla špatná spíš z malé, fakt to vypadalo ošklivě a muselo to děsně bolet. ony tady ty úrazy bohužel k dětství asi taky patří ☹😉

cervenka_cervena
autor
15. led 2016

@blahova_andrea mně třeba takto syn nikdy nespadl, aby měl hlavu na šití, ale je fakt, že on byl vždycky takový klidnější, není divoch ani teď.
Jaký je on ale pro děti vzorem nevím. Myslím, že on je dobrý otec, ale partner už horší, chybí mu empatie - ale to spoustě chlapům. Ale to nerozebírejme, minulost se nezmění...naštěstí

blahova_andrea
15. led 2016

@cervenka_cervena tak to já mám divocha. jen jednou to měl fakt hodně a to teda spravila rychlá cesta do lékárny pro mašličky. zakopl na hřišti a mezi všemi kulatinami naletěl hlavou rovnou na jediný hranatý sloupek od plotu ☹ sekl si čelo. to se fakt může stát snadno a rychle 😅