Nový přítel, nový život, ale stále musím řešit ten starý

luzca11
20. led 2017

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat zda zazivate některá z vás to co teď já .. Mám 2 a půl starou dcerku už v létě bylo jasné že vztah s bývalým partnerem nikam nevede, bývalý partner trávil většinu svého času v hospodě hezkého slova jsem se moc nedočkala vše byla samozřejmost a já byla v depresich. Po dlouhém boji sama se sebou s výčitkami že vezmu dceri rodinu a strachu co se mnou bude jsem ho opustila smířená s tim, že budu na vše sama. Osud ale zasáhl a začal mi pomáhat po psychické stránce kamarád kterého už jsem znala 6 let no a teď už jsme spolu a dá se říct že už s náma i bydlí 🙂 dceru bere jako svoji a malá ho má hrozně ráda na tatínka si nevzpomene ale na strýce se ptá pořád .. hraje si s ní učí ji nové věci hlavně na neskutečnou trpělivost, které si moc vážím protože to pro nho musí být taky těžké jeho rodina nad skvělé přijala, takže bych teď měla být šťastná žena. Bohužel mam problémy s úřady atd ale to se dalo čekat a tohle musí řešit každá maminka co se takhle rozhodla no a teď k problémů.. bývalý partner bydlí naproti takže peklo ..neustakr od lidí poslouchám že je v hospodě skoro doma.. hulí trávu atd teď se mi zase doneslo že u nho často vidí slečnu co vypada pofidérne .. ikdyz mám milujícího úžasného přítele, tak neustále v hlavě řeším bývalého partnera.. když vidím že se u nho svítí a on si měl vzít malou a nevzal mrzí mě to.. když má malou na hlídání a vidím jak mu tam slečna kouří na balkoně jsem vzteklá .. a i si neustále pokládán otázky typu proč teď travi čas doma s někým a neutíká taky do hospody .. vím že mu více vyhovuje slečna co kouří nevadí jí její pubertální výlevy atd .. bohužel na to doplácí jak dcera tak i přítel kolikrát si ji měl vzít a na poslední chvíli to třeba zrusil a úplně nám překopal plány .. prostě nevím jak to v sobě uplne ukončit, protože vzhledem k tomu, že s ním mám dcerku ho nemůžu vymazat ze života ..

duluxka
20. led 2017

Odstěhovat se, ať ho nemáš na očích. Toto by deptalo každého.

luzca11
autor
20. led 2017

@duluxka nad tím uvažuji každý den.. od přítele maminka mi dokonce nabidla že můžeme být u nich na baráku .. pořád tak nak čekám na vyjádření od přítele. On chce spolecne bydlení na trvalo ale pořád není rozhodnutý kde.. a nechci na nho tlačit.. ikdyz je to pro mě také těžké . Nejsme spolu každý den má 2 práce navíc ve zdravotnictví takže nemůže každý den dojet ale snaží se a je svnai veškerý volný čas .

dc2015
20. led 2017

Vlastně myslím, že už se vymazal sám. Malá je v pohodě a na otce si nevzpomene? Tak co řešíte? 🙂 Myslím s nadsázkou, samozřejmě.
Stěhování asi super nápad.

luzca11
autor
20. led 2017

@dc2015 na otce si malá nevzpomene, ale pokaždé když k němu má jít uvažuji co tam spolu dělají když tam malá nemá ani hračky a ikdyz ma auto nikam s ní nejede .. o vánocích ji sliboval tolik výletů a pokaždé seděli doma a důvod byl ten že samotnému se mu nechtělo a kamarádi nakonec nechtěli.. jediné kam ji vzal bylo ke svým rodičům .. navíc jestli tam bude mít ti slečnu komu se bude věnovat?

glimmer
20. led 2017

já osobně bych pořešila opravdu to stěhování, protože jinak se tím budeš trápit pořád dokola ... chápu současného přítele, že nechce společné bydlení s rodiči, super je, že Tě i jeho rodina přijala ...

luzca11
autor
20. led 2017

@glimmer jeho rodina je úžasná 🙂 tchýně je z male nadšená ..Vždycky chtěla holčičku a měla samé kluky 😀 opravdu mě to hřeje na srdci že s ní mají tak pekny vztah 🙂 sama jsem bydlela od bývalého u rodičů 180 km daleko od rodiny bylo to moc těžké a sama nevím jestli bych to znovu zvládla navíc když už jsem zvyklá si sama řídit domácnost, ale bydlet tady je utrpení navíc mám i sousedy ne hrozne ale staré všechny a hrozně jim vadí můj pes ikdyz neštěká atd ale oni mají pocit že ten panelák vlastní a už si i vymysli že ruším noční klid přitom v 9 jsme všechny 3 zalezle v posteli s je tu naprostý klid ...

glimmer
20. led 2017

@luzca11 no o soužití se sousedi, bych Ti mohla povídat ... bydlí nás v bytovce 7 rodin a my jsme jediná mladá rodina s dětmi a psy ... takže asi taky jako u tebe ...
zkuste se přestěhovat, třeba by to bylo lepší ... opravdu bych Tě zrazovala od toho společného bydlení s tchýní ... si zvyklá na řízení Tvé domácnosti, máš nějaký zajetý režim a tak ... je fajn, když je z malé unešená ... tak aspoň budeš mít občas hlídání a bude to v pohodě ...

verusky
20. led 2017

@luzca11
ja bych do bydleni s tchyni nesla... mela jsem skvelou, ale s prichodem deti s jejim synem to zacalo skripat... a to byla pet domu vedle. je zvykla na svuj klid a Ty si pracne budes tvorit sve teritorium... vcetne vychovy dcerky... prip. Vaseho spolecneho budouciho ditete. ale treba jsi tolerantnejsi nez ja...
rozesli jste se v lete? to je jeste brzy... ja jsem utekla dva mesice po porodu v breznu... v listopadu jsem poznala, ze se musim oprostit (ex se o deti soudi a vsude me pomlouva) a i ted je mi nekdy smutno. chce to cas, cas... urcite bych se zakazala divat se na jeho okna... neco vuli bys mohla zlepsit. pokud neni byt Tvuj, bez jinam... pomalu to zvaz, planuj si... ale k tchyni ne... a miluj, je to sikovny chlap, ten Tvuj kamarad a ten stary si nezaslouzi... je nevyzraly... nevyzrali nemaji mit deti... neboj, ja myslim, ze casem to prejde. vsechny Tve myslenky a pocity jsou normalni, taky je znam. ale prejdou... vcetne te slecny... az se za rok rozejdou... to uz budes mit zas jiny nadhled a pohled...
drzim Ti palce, at najdes vnitrni klid... s jarem bude lip, budete vic venku... moje dve male deti (dcerka ve veku Tve a syn jeden rok) vidi tatinka soudne jednou za 14 dni, to mnohdy ani neprijede, vyzivne mi schvalne dava male a nechce mi podepsat papir, abych mela pridavky na deti... jednou tady byl taky s nejakou tetou... take me mrzi, ze jsme to nezvladli lepe... je to zivot. jednou jsme z vazneho duvodu rozhodly. cas nevratime, druheho nezmenime, jdeme dal- se vztycenou hlavou a s napady, jak resit lepe pritomnost 🙂

luzca11
autor
20. led 2017

@verusky děkuji, že jste si dala tu práci a napsala mi to 🙂 no s financemi mi pomáhá přítel od bývalého dostávám 1500 Kč .. to bych nezaplatila ani nájem .. naštěstí jsem měla něco bokem bohužel bývalý přítel byl takový.. že mi vzal 20 000 co jsem měla na sporocim od rodičů s tím že nás rok živil a platil nájem.. no bylo to hodně složité

lv
20. led 2017

Chápu dobře, že tě žere, že s jinou se drží víc doma, netáhne tak do hospody? Že s ní to jde a s tebou ne?
Je to tak, v mnoha případech, co znám. Člověka to mrzí, vyvolává otázky Proč..
No ale tak to je. Nedloubat se v tom. Co nemůžeš změnit, s tím se musíš smířit. Uvědomit si, že s vámi z úplného kraje asi taky sekal dobrotu, ne?
20tis, že tě živil, platil bydlení? To je pazdrát tedy.

netopejr
20. led 2017

Sedi v hospodě, huli trávu.... Doma zahuleno, zábava pro dítě žádná. Proc Te mrzí, když s nim dcera není?
Ja bych byla radši, kdyby s takovým člověkem moc casu netrávila, takže bych brala jako výhodu, ze ji moc nechce a doufala, ze to vydrzi.
Taky me napadlo, abyste se přestěhovali. Takhle Ty se trápíš, lidi Te votravujou s tim, co vůbec není Tvoje věc.... Melo byst vetsi klid.
Mate to ještě krehci než jiní,takže ke tchyni bych taky nedoporucovala, at se vám něco nerozbije. Ze novy přítel nepotřebuje bydlet u maminky bych pokládala za vyhodu. Jezdte na navstrvu, jestli nevi, co s mostem,zařiďte si tam třeba ppkojicek, dveřma tam bude mit zázemí, když byste potřebovali pohlídat,nebo aby mela zpestřeni. Podle toho, co píšeš,mnohem vhodnější prostředí nez u biotatinka.

luzca11
autor
20. led 2017

@netopejr jste to špatně pochopila 🙂 já sem právě nsnervy že nevím co tam malá dělá a s kým tam je.. doma nekouří naštěstí to by tam malá ani nevkročila ..Je s ním horší domluva je pro nho problém například říct den dopředu v kolik si pro malou dojde a to bydlí naproti a nemá kromě práce žádné povinnosti.. takže se mi neustále v životě připomíná protože neustále resim to že s ním není domluva ..

verusky
20. led 2017

@luzca11 tak dejte pres ospod urceny styk... mate to cerne na bilem... nedodrzi, budes si znacit, pak upozornis... na tohle nema nervy skoro zadna matka.... na styk s detmi jsi ze zakona povinna deti psychicky i fyzicky pripravit, on je opravnen je prevzit... a najednou v tom muze byt jakz takz poradek 🙂 urcite bych sla do papiroveho urceni 🙂 nebo napiste dohodu jen Vy dva. nebude-li ochoten, bez na ospod.

netopejr
20. led 2017

@verusky Jak se to v praxi resi, kdyznejsou sezdani? Mel by otec stejnou šanci napr. na svěřeni dítěte do pece nebo na střídavou, jako kdyby byli manzele? Protože ja znám případy kdy ti chlapi radši snesou tu ženskou,která se chova divné, nez aby pak neviděli děcka. To je samozrejme problem u sezdaných.

Tady akorát nevím, jestli biotatinek dcerku chce sam od sebe, nebo to chce tazatelka, protože ja bych se za okolnosti, kdy on se chova, jak se chova, nedomahala toho, aby s nim byla. A pokud by později on dceru vidět chtěl a zadal o upravu styku, tak to je ok, ale kdyby třeba chtěl prudit a zadal ji do pece?
Pokud ji k sobe chce a pak si pro ni nechodi, tak Tvůj návrh zni velmi rozumne.

verusky
20. led 2017

@netopejr svatba nema na rodicovstvi vubec zadny vliv, takze nesezdany otec muze bojovat o vlastni dite do pece uplne stejne jako manzel...

netopejr
20. led 2017

@verusky diky

frndafrrr
20. led 2017

Odstěhovat se do pá, ovšem pokud je bývalý přeci jen trochu chlap, vždycky ti bude zasahovat do života. Bohužel nelíbivá pravda- ale pokud si s někým pořídíš dítě a ví o tom, musí člověk vždy počítat s tím, že mu bude ex vstupovat do nového života, nedá se odškrtnout, ať mně matky odstřihlé od ex sežerou, ale dítě není jen mámy...a pokud se jednou rozvedu doufám, že mi to někdo připomene...A člověk se nezmění ze dne na den o 100% procent, takže s čím si zacházela s tím taky..

superkousky
21. led 2017

@verusky On je povinen si dítě převzít ??? Jak se to řeší,když si dítě nepřevezme? Dostane za to podmínku popř.nějakou pokutu ? Já si myslím,že otec nemá žádné povinnosti - otec má jen samá práva 😉 . Povinnosti má převážně jen matka (toť můj názor) .

vodnarka2013
21. led 2017

To teď řeším ja :( v pondělí Du na socialku .. ja už mám svoji rodinu s partnerem čekáme mimco ale otec mého prvorozeného syna nám pořad leží v žaludku .... hospoda a automaty a teď si taky našel slecnu co ma dokonce své dítě a to s cikanem ... malého bere do prostředí které podle mě pro nej není vhodne a ja se s tím proste nesmířim ... samé problémy s nim .... kdyby bydlel blízko mě tak bych to nepřežila, určitě odstěhovat a buď rada ze si dítě tolik nebere ... co ja bych za to dala :( začátky sou těžké i když je chlap hovado ... dostat ho z hlavy je těžké ... ale de to a až se to povede mas na půl vyhráno ...

bamishop
21. led 2017

me prijde, ze to beres moc hakem, skakat z jednoho vztahu do druheho muze poskodit ten novy vztah. Musis dokazat ten stary uzavrit, co bylo to bylo, s kym randi a jak ho to zmeni, do toho ti prece vubec nic neni. Porad je to otec tveho ditete, ale to je asi tak vsechno. Neco jineho je, ze na nej neni spoleh ohledne deti, ale predpikladam, ze to je neco, co bys mela resit s urady pokud to nejde resit s nim.

bamishop
21. led 2017

@superkousky nemas pravdu, jen pro matky je snazsi se litovat å trpet nez vyuzit dostupne prostredky pro zlepseni sve situace, a pritom je to ve prospech hlavne tech deti.
Jenze to by mama musela byt tou "zlou", ostatne kdyby byla uz ve vztahu tou zlou, tak by se vetsina tech spatnych veci v jejim zivote nemuela stat. Kazda jsme strujcem sveho zivota, ale vetsinou se resi hovadiny, jak na me bude koukat soused, byvala tchyne, nez to podstatne, zda jsou zaopatrene deti a maji vse na co maji pravo, tedy i ze strany otce. Si vem treba jenom alimenty, kolik zen opravdu resi neplatici alimenty, vetsinou jsou jen kecy ,ze ho nechce poslat do kriminalu, jenze kdyz si nedupne, tak z nej penize nedostane a nejsou to jeji penize, jsou to penize jejich deti za ktere by mela bojovat. A jestli se necha za to zavrit, tak to je jeho rozhodnuti padnout na dno ne jeji a dost to o nem vypovida...

vodnarka2013
21. led 2017

@bamishop bohužel to ze on ma přítelkyni je její věc ... to ja pochopila taky až teď ... ta slečna se stýká s dítětem ..... a autorku chápu ... to ze by měla prvně si vše vyřešit a neskakat hned do vztahu ? Lehce se řekne .... člověk tohle dost často sám nezvládne ... ja to zažila ...

superkousky
21. led 2017

@bamishop Když nemám pravdu,tak co tedy hrozí otci,když si dítě nevyzvedne? ... Co hrozí matce,když dítě odmítne vydat ???...

vodnarka2013
21. led 2017

@superkousky otci nehrozí za nevyzvednuti nic... za to nám když jim ho nechcem dávat hrozí tahanice se sociálkou ... :(

verusky
21. led 2017

@superkousky ano presne, tak. nam hrozi tahanice. a kdyz si dite nevyzvedne otec, je treba to zapisovat, protoze jak tu bylo vyse napsano, jednou se muze stat, ze si dite bude chtit brat vic, nebude nabizet dobre prostredi, tudiz se nam muze hodit, ze navstevy bez omluveni nedelal, ac ho deti cekaly. jinak pro ne samozrejme zadny postih... to vis, mas s temi pravy a povinnostmi naprostou pravdu...

netopejr
21. led 2017

@verusky Jak se prokazuje, ze si dotycna zápisky nevymyslela?

verusky
21. led 2017

@bamishop
mas pravdu. hlavne byt tou "zlou" ve vztahu a ono najednou jsme v brynde, protoze vztah pada. prosim o jednu radu- soudim se s ex. deti maji ve dne podani jeho navrhu dva mesice a rok a pul. chce je do pece nebo do stridave pece, mladsiho, az samozrejme dokojim. po pul roce navrh meni, chce maleho do me pece a do sve pece jen dvouletou dceru. penize jsem nijak neresila. vyzivne posila 5 000, chci vic, neda, nechava to na soudu (ktery stale neprobiha). ja jsem rada, ze mrnata zvladam, szivam, penize neresim, jdu ze zasob (na starsi deti- 9 a 10 let- mam po 1500kc...) a pak zjistim, ze muzu pobirat pridavky na deti, dohromady na vsechny ctyri to cini 2200kc. je zari, napisu ex papir, ten mi ho odmita podepsat, ze pouze pres pravniky. premluvim ho k podpisu na ospod, tam opet trva na pravnicich. jiz dvakrat jsme to s mym pravnikem urgovali. nic. co mam delat? bez jeho prohlaseni, ze si nezdanuje deti, porad pridavky nepobiram. jak to z nej vyloudit? snad je to srozumitelne... penize nazpet jiz nedostanu... mohla jsem mit uz 11 000... nejaky napad? dekuji...

verusky
21. led 2017

to nevim. ja si nechavam vsechny smsky. napadlo me i chtit po ex podpisy, kdyz prijede, tudiz nemam, kdyz neprijede. my jsme od sebe 140 km, takze mam sms, ze neprijede... ja to jen rikam jaho navrh, klidne vymyslete i neco dalsiho, co je jasne, ze soucasni muzi nas zeny nepodpori, ale o deti se perou hlava nehlava nebo aspon hodne zasahuji... a verte mi, ze u malych to jde, ale u skolnich to uz je teprve mazec, kdyz ty deti maji rozum... a pokud jim tata husti do hlavy opak nez Vy...

verusky
21. led 2017

blbost, u malych to taky nadela paseku... zase nerespektuji rezim atpod...

verusky
21. led 2017

@netopejr mas vys, ze prokazat to nejde, zapomnela jsem Te tam oznacit...