Odejít od manžela, jak dál?

ratatooy
26. říj 2016

Ahoj,jelikoz nemam v okoli nikoho kdo by byl rozvedeny tak se obracim sem.Chi odejit od manzela,duvod jednoduchy nemiluji ho,je pro me spis dobry kamarad,navic miluji nekoho jineho,manzel vse vi,chce mi pomozt ale je to tezke.jak jste zacali vy? jak zvladate financne,jsem po rd a nemam jeste ani praci ☹

uzivatelkapetra
26. říj 2016

Pokud máte poblíž, tak vám tam poradí.
http://www.poradnaprozeny.eu/index.php?nid=1306...

lucyanek
26. říj 2016

Milu a máte to promyšlené? Aby se ten někdo jiný na vás pak nevykašlal, manžel si najde jinou a už nebude cesty zpět... V dnešní době se dobří chlapi hledají těžko, nejsou ☹

zarecna
26. říj 2016

nemilujem ho, milujem ineho, je to skor kamarad je dovod na riesenie vztahu, nie na rozvod, co je mega komplikacia a o dopade na deti ani nehovorim... ( ine je, ked sa rodina zbavi tyrana).

Najdi si podnajom, dohodni sa s nim na alimentoch, poziadaj o rpedbezne opatrenie pre zverenie deti do tvojej starostlivosti, daj ziadost o rozvod.... ale fest si skomplikujes zivot.

montyna
26. říj 2016

@zarecna přesně tak

marcellia
26. říj 2016

@zarecna pravda!

kika_21
26. říj 2016

@ratatooy To se bude jeho další žena mít...

ivular
26. říj 2016

@kika_21 No přesně, já si snad napíšu o kontakt! 😉 Na fotkách vypadá sympaticky - a jestli o tomto ví a staví se k tomu tak, že se @ratatooy snaží pomoct, beru jej všema deseti! 😀 😀

trdelnik234
26. říj 2016

@ivular

Ahoj, aj ja chcem kontakt. Polezieme si do zeli?

tammm
26. říj 2016

Někoho máš a chces kvuli němu rozvod,tak ať se stará.Třeba bude dobrej v posteli,ale špatný partner,budeš litovat a co pak.Podle toho co píšeš o manželovi,tak bude tak hodnej a veme tě na milost až zjistíš,že sis nechala zamotat hlavu.
Nechápu ženské na mateřské co mají čas na milence když jsou vdané.

tammm
26. říj 2016

@ratatooy manžel vypadá sympaťak a moc hodný

katushka82
26. říj 2016

@ratatooy abys pak nelitovala, ale je to tvá věc. Každopádně ti přeju hodně štěstí 😉

jaya
26. říj 2016

@ratatooy Je hodne lehky palit mosty a vrhnout se do vztahu se nekym novym a neokoukanym... Byt tebou dam sanci vlastni rodine a na typka, co odlakava vdanou zenu se dvema detma, se vyprdnu. Neni to lehky, ale verim, ze casem nebudes litovat, kdyz zustanes. Manzel opravdu vypada moc sympaticky.

msimankova
26. říj 2016

@ratatooy Nezlob se, podle polozeni tve otazky myslim, ze si nejsi jista, ze chces jit. Kdyby to tak bylo, mas sbaleno a neptas se. Zamilovanost je super, ale jen na chvili, jsi si jista, ze chces opustit dobreho kamarada a otce deti? A ten druhy, zna realitu s detmi a bude je milovat? Nespechej.

journals
26. říj 2016

Zvaž, jestli to, co plánuješ udělat stojí za to. Ze začátku je každý vztah velké dobrodružství, ale i to časem zevšední. Zamilovanost je krásná, ale je sviňa - časem opustí a je to zase jako dřív.
Nesoudím, neznám tvojí situaci, ale dvakrát bych zvážila, jestli je tohle opravdu to, co chceš. Vím, říká se nikdy neříkej nikdy, ale nechápu lidi, co při prvním zamilování opuštějí partnery a rodiny. Vím, že je to těžké a jsi nešťastná, ale zvaž, co se bude dít, když se za 3, 4, 5 let zamiluješ znovu? Co pak?
Neříkám, že život se má žít bez lásky, ale ta zamilovanost pomine vždy a pak je na nás, jak se každý se vztahem vypořádáme a jak k parnerovi (a případně rodině) přistoupíme.
Btw. když nemáš v okolí žádný rozvod, zeptej se kamarádek, jestli byly i jako vdané zamilované do někoho jiného. Myslím, že většina po x letech řekne, že ano, ale jsou rádi, že zůstaly s manželem.
Tak hodně zdaru, ať to dopadne jakkoliv. A asi by bylo chytré, nerozebírat tady tyto věci pod svým jménem, ať z toho není větší průšvih, než to bude. Nikdy nevíš co sousedka sleduje. Manželovi by to určitě příjemné nebylo, kdyby věděl, co manželka po diskuzích rozebírá. Bacha na to, ať mu neublížíš ještě víc 😉
Držím palce, ať je líp...

leentilkaa
26. říj 2016

🙈 k tomu neni co napsat,je to hlavne hrozne smutny.Radsi bych byla s nejlepsim kamaradem nez detem vzit skveleho tatu.Protoze ta zamilovanost opadne a uz nikdy to nebude jako driv
To si rikam pokazde ja.Je lehke se zamilovat,protoze cloveku ten jeho partner omrzi..jinak kdybych byla rozhodla od manzela odejit tak bych se neptala co delat.Najit pronajem sbalit tasky a rict to detem a odejit pak resit na socialce pridavky a alimenty

nutricnihodnota
26. říj 2016

@ratatooy Děvče bláznivý, to není důvod k rozvodu. Když jsi přestala "milovat" manžela, tak proč si myslíš, že s tím dalším to nedopadne stejně. Manželství není jen o hormonálním pobláznění, je to něco, na čem se musí pracovat. Píšeš, že je pro tebe jako dobrý kamarád, což znamená že tě netejrá a ve vztahu s ním nijak zlášť netrpíš ty, ani děti. A to jsou snad jediný rozumný důvody pro rozvod. Tak se prober, dospěj a začni to řešit jako rozumná osoba, jinak v životě dopadneš hodně špatně.

kacca11
26. říj 2016

Neco jste si s muzem slibili. To, ze ho nemilujes neni neresitelny problem. Musite na vztahu pracovat. S tim novym to nebude lepsi, pravdepodobne s nim dopadnes stejne.

katgatoo
26. říj 2016

Tyjo a není to jen nějská krize co zase přejde? Já si taky myslím, že jsme s manželem dobří přátelé, ale je to spíš věc, které si cením. Vlastně jsme už začínali jako přátelé, mě bylo 16, jemu 34. Přišlo mi to jako sci-fi, abychom se dali dohromady jako pár. Jenže pak jsme si uvědomili, že prostě spolu budeme vždycky největší kamarádi a už jsme spolu skoro 13 let.

elu
26. říj 2016

nemilovat mnažela, že není problém????kde to žijeme?

ivular
26. říj 2016

@elu No problém to je, ale řešitelný. Rozbít kvůli tomu rodinu - to je hodně nevyzrálý nápad..

kacenka1111
26. říj 2016

@elu možná že rodina a děti nejsou jen o nějakých motylcich v břiše...co děti? To kvůli svým choutkám sebere dětem tátu? Jak bys reagovala, kdyby tohle napsal chlap?? Ze je to hajzl a myslí jen ptákem!

elu
26. říj 2016

@kacenka1111 já nemluvím vubec o rozbíjení rodiny...ale o tom, že když nemiluješ toho s kým žiješ, je to velkej problém a ne že ne!!!!!A nevím, jestli je řešitelný, jak se donutíš?? jak to vyřešíš??

carmilla
26. říj 2016

Dobré odpoledne. Asi se přidám k těm, které tu píšou to, co nejspíš číst nechcete, ale...pokud je pro vás manžel dobrým kamarádem a spolehlivým parťákem, což asi je, soudě dle toho, že Vám chce navzdory všemu pomáhat, není trochu pošetilé všechno bořit kvůli tomu, že už tam prostě není ta vášeň a motýli v bříšku? Protože úplně stejný vývoj vás čeká i s jakýmkoli jiným vztahem, to mi věřte. Vždycky nakonec přijde rutina, stereotyp, opadne prvopočáteční vzrušení a zamilovanost...a pak se teprve pozná, jestli ten vztah má opravdu na čem stavět. V době poblázněné, nekritické zamilovanosti to nepoznáte ani náhodou. A vy na čem stavět máte - máte se rádi, vážíte si jeden druhého...říkáte, že manžel je pro vás "jen" nejlepší kamarád? JEN? To je ale nejvíc, čeho se dá v dlouhodobém partnerském vztahu dosáhnout. Je naivní čekat jinde něco jiného, lepšího. Já vám vlastně závidím. Škoda, že vy to tak bohužel nevidíte...

beisis
26. říj 2016

Sakra já ty chlapy hledala blbě takového jsem si měla najít 😀
Beru to s humorem přeju, aby jsi to vyřešila tak, aby pro tebe a pro dítě to bylo nejlepší vhodné řešení a ublížila těm okolo sebe co nejméně. Láska je potřeba, a myslím, že v každém vztahu se stane zvrat, kdy se člověk zamiluje do někoho jiného, ale většina párů to ustojí. Pokud to neustojíte, tak vám přeji, aby jste všichni tři byli šťastný 🙂

jaya
26. říj 2016

@elu Kazdej vztah ma svoje vrcholy a pady. Rozumim tomu, ze ma zakladatelka krizi. A to, ze uz nemiluje sveho muze muze byt jenom proto, ze to tak nevnima v porovnani s tim novym a super chlapem, ktereho si mysli, ze miluje. Jestli sveho muze bere za nejlepsiho kamarada a uz ho jednou milovala, verim, ze zase prijde doba, kdy ho bude zase milovat. Nekde jsem cetla, ze chlap opustil svou zenu, ktera byla skvela, ale chybelo ji nejakych 20% k dokonalosti. Vrhnul se do vztahu, ktera presne tech 20% mela, ale pak zjistil, ze ji chybi tech 80%. Tak aby zakladatelka neskoncila s nekym, kdo ma jenom tech 20%... A pravda je, ze novy partner nikdy nebude jeji deti milovat tolik jako vlastni otec.

elu
26. říj 2016

Holky já to všechno chápu, ja jsem radikalně proti rozchodum...možná až moc radikálně, že děti nebude milovat nikdo víc než jejich táta vím taky moc dobře, chlapi a děti, to je kapitola přímo pro mě 🙂)....jen jsem chtěla říct, že nemilovat manžela je problém a možná i neřešetelný...tot vše

kacenka1111
26. říj 2016

@elu byla jsem nucena to řešit a vyřešila jsem to tak, že jsem zachovala rodinu a postupně se city v jiné formě vrátili.. ovšem já to netahla s jiným chlápek, ani on s jinou ženou... Pro !e byli na prvním místě děti...

kacenka1111
26. říj 2016

@elu a nebyla to ode mě oběť.. udělala bych to tisíckrát znovu a znovu... Vždycky... Prožila jsem to, takže neplacam do větru, co by kdyby...

leentilkaa
26. říj 2016

Já sem tez stala pred rozhodnutim,ze to s manzelem ukoncim pac uz sem necitila lasku-jakou sem si predstavovala a chtela sem nekoho jineho,nikoho konkretniho ale citila sem proste touhu po nekom jinem,po vasni a nekoho kdo si me bude vazit a hyckat...No a kdyz uz sem byla rozhodnuta opravdu odejit tak sem zjistila že sem v 5 mesici presne 5 mesicu od posledniho naseho sexu,pres antikoncepci.A ted za to dekuju bohu,naucila sem se manzela milovat je to muj nejlepsi kamarad,milenec a vsechno proste.A uz si proste zakazuju zamilovavat se do nekoho kdo je na me ,,hodnej,, .pac fakt po case to bude se vsema stejny,proste to nefunguje jako v tech americkejch filmech a nikdo nikdy nebude mym detem lepsi tata nez ten jejich,pac kazdej jinej muz bude chtit me ale ne moje deti a za to proste stoji bojovat a opravdu pokud tam neni nevera nasili alkohol atd se proste resit dá.Drzim palce do budoucna.život neni lehky,ale my už nemame zoodpovednost jen za sebe ale hlavne za sve deti ktere potrebuji hlavne stastne rodice

journals
26. říj 2016

@elu kdyz ono je milovat a "milovat" a laska a "laska". A tady to spis nekdo micha se zamilovanim. Samozrejme ze laska je zakladem vztahu,ale ne zamilovani,kteremu zadavatelka asi podlehla 😉