Odejít od manžela, jak dál?

ratatooy
26. říj 2016

Ahoj,jelikoz nemam v okoli nikoho kdo by byl rozvedeny tak se obracim sem.Chi odejit od manzela,duvod jednoduchy nemiluji ho,je pro me spis dobry kamarad,navic miluji nekoho jineho,manzel vse vi,chce mi pomozt ale je to tezke.jak jste zacali vy? jak zvladate financne,jsem po rd a nemam jeste ani praci ☹

caverina
4. lis 2016

@nutricnihodnota jsem rada ze se na necem shodneme🙂

nutricnihodnota
4. lis 2016

@caverina Já myslím, že se shodneme na hodně věcech. Jen prostě každá vidíme zakladatelku v jiném světle.

caverina
4. lis 2016

@nutricnihodnota urcite se shodneme ve vice vecech,to mas pravdu🙂 a taky je pravda ze to obe vnimame jinak....ale to je tim,ze kazda mame rozdilne zkusenosti,vek....ja sama jsem bohuzel na vlastni kuzi poznala ze jsou veci s kterymi neudelas nic at chces sebevic....a i presto vsechno spatne co me v zivote potkalo jsem nikdy svych rozhodnuti nelitovala....vzdycky me to posunulo o kousek dal a udelalo o neco silnejsi....i kdyz obcas padam slusne na tvar;)

nutricnihodnota
4. lis 2016

@caverina Sama sebe bych popsala stejně, ale prostě, ty konkrétní zkušenosti a lidi, který jsme v životě zažily, ty jsou prostě jiný.

caverina
4. lis 2016

@nutricnihodnota a to je prave ono....obe dve sledujeme stejny pribeh ale kazda se na to divame jinak....ty rozvedena nejsi,mas spokojene manzelstvi a veris na stastne konce,a to je naprosto v poradku🙂 ja jsem rozvedena a uz to vidim vice cernobile a to je taky v poradku🙂

anelamates
4. lis 2016

@caverina Z jejích příspěvků to zdaleka tak nezní. Vychází mi z toho sebejistá a též velmi sebestředná žena, která opravdu netrpí něčím jako výčitky svědomí a pocit viny. Prostě žena, která něco chce a za tím si tvrdě jde padni komu padni. Zřejmě stejně šla za něčím ( my nevíme za čím) do tohoto manželství, no a ted jde zase za něčím jiným, at to stojí co chce. nakonec - ona to platit nebude. Prostě je mi nesympatická a hotovo.
@pulecp Jinak si myslím, že máš pravdu. A nemyslím si, že zrovna zde ty diskuze mne naplnují nějakou špatnou energií - naopak jsem si mnohem víc díky jim vědoma toho, co mám ve své rodině. A jsem za to vděčná

pulecp
4. lis 2016

@anelamates Daleko spíš, než slovo energie, bych užil slovo pozornost a intenzita pozornosti. Jestli se setkáš s problematickým tématem a děláš z toho intenzivní pocit radosti a naplnění (navíc bez porovnávání a odsuzování), je to naprosto skvělé - ale, bohužel asi menšinové - když si lidé pustí zprávy, většinou je naplňují vztekem, strachem, pocitem bezmoci a jinými destruktivními pocity. A jejich intenzita vede k tomu, že jejich pozornost k těmto pocitům sklouzne nejrychleji v krizových situacích a máme tu všemožné formy agrese, nebo aspoň agresi proti vlastnímu tělu (stres a jeho vliv na zdraví). Takže máš (Y), že to takto (aspoň v těchto diskuzích) zvládáš proměnit.
A ano, jde momentálně tvrdě za nějakým cílem - co tomu však předcházelo - píše, že hodně pláče. A já tomu věřím. A podle mě s největší pravděpodobností nebudou platit jen ostatní, ale všichni zúčastnění.

marion2017
4. lis 2016

Ja si myslim, ze ratatooy je predevsim velmi nevyzrala.To, ze se považuje za intelektualku smýšlející v hlubší rovině mi přijde spíše úsměvné. Především na začátku viděla zajisteneho muže, city šly stranou. Teď se ohání tím, ze my ostatní žijeme strasne životy a ona jediná chce od života více a jediná si za tím umí jit: no, moc mi to nepřijde, to by vůbec na začátku nešla do vztahů s odporem a následně neměla děti.záleží to na morálních hodnotách a postoji k sobě, jiným a k životu. Ha jsem udělala spousty chyb, ale vždy jsem to měla tak, ze jsem musela může milovat, musel mi vonět měla jsem i lukrativní nabídky, jednoho moc bohatého kamaráda napr, ale nešla jsem do toho.se současným muzem, na kterého jsem si pockala, jsme se šíleně milovali a vzali se. Prvních pět let super, ale pak to sklouzla trochu do stereotypu..nikdy to nemůže být jak na začátku. V osmém roce krizicka, tu jsme přes nějaké problémy překonali a teď vse v pohodě. Dcery se to vůbec nedotklo a jsem rada-co tím chci rict: do manzelstvi/děti by měli jít lidé z lásky, a pak je větší předpoklad, ze to vydrží a leccos se překoná (ano, některé vztahy se mohou rozpadnout i presto).Pokud do toho jdou ze zminenych duvodu, tak je jasne, jak to dopadne. Obecně si myslim, ze rozvodovost je, ze lidí se berou ze špatných důvodů, např. Si zbudou,fin.probl. atd. Kolem mam spousty spokojených manželství a nežijeme špatně, jak si ratatooy mysli. Znám i rozvedená manz., viz důvody výše zmíněné a tam je lepší, ze jsou od sebe, ale je pravda, ze pro děti to není ideální. PS: propirat rodinu veřejné, s fotkama, jmény atd. není upřímnost, ale hodne velké bezohlednost a neplatnost (tedy to ani není potřeba, stačí příběh..