Omezil se váš muž po tom, co jste byly těhotné/porodily?

ustaranaholka
18. dub 2017

Ahoj holky, jsem tehotna kratce,ale uz pocituji jista omezeni..jelikoz mam rizikove pracoviste, tak jsem doma,zatim to jde, jsem unavena, tak vetsinu dopo poklimbavam, neco udelam doma,atd, odpo prijde manzel, trochu se to rozsviti, ted je hnusne, ze to ven ani pomalu nema cenu.Ale az bude hezky,tak nevim co bude a mozna zbytecne se toho desim,ale ni tak..Muj muz se nenecha moc nikym omezovat a chce cas pro sebe, ma celkem narocnou praci, ktera obnasi spoustu akci po vecerech, ruzna skoleni a meetingy v tydnu na dva az ctyri dny nekolikrat rocne a to i do zahranici, do toho ma svuj konicek-tenis, kam chodi sam se svou partou, ze ktereho se jde na pivo a navrat je v noci, dale ma partu kamaradu se kterou objizdi poi CR ruzne hrady, vzdy si vyberou nejakou oblast a v ni stravi par dni, jsou volni, chodi si kde chteji, bali holky, nekteri, hodne navstevuji hospody, toto se deje tak 4x rocne, v lete to byvaji i dva tydny, jinak vetsinou se snazi spojit k tomu nejaky svatek..Mimoto kdyz je v tv nejake zajimave utkani fotbalu nebo hokeje, tak je automaticke, ze se jde do hospody..A ted k jadru veci, podle me oproti jinym muzum ma svych aktivit az dost, nevim jak jste na to vy se svyma partnerama, ale ja to ma takto.Ted jsem doma cely dny, vychazky sest hodin, vecer uz mam byt doma,desne.Obcas jsem zasla s nim na fotbal, ci hokej,ale ted me vidina zakourene hospody nelaka, chodime spolu obcas nekam na vylet,ale byva to narocne, manzel je velky sportovec a hodne toho vydrzi, ja to davala tez, nicmeme ted nejak nestacim s dechem a jsem brzy unavena.Uz planuje jak pujde na vyslap o vikendu, ja se toho zrejme nezucastnim, neb mam strach, ze budu zdrzovat, ci ze to proste nedam, planuje akce na leto, sjizdeni reky, to se me taky netyka, ruzne vylety, a tak dale.A ja budu drepet doma,tak me jen zajimalo, jak je to jinde, jestli napriklad vasi manzele maji stale svuj zivot, jakoze oni maji hotovo a vy si tech devet mesicu nejak pretrpte, nebo jestli nejakym zpusobem dokazali svuj zivot prekopat a trochu se podridit, ci vymyslet aktivitu kam mohou oba?Jenom podotykam,ze je dost stary, ma 40let, dite chtel on jako prvni, ja jsem prodelala potrat, takze jsem ted opatrnejsi, cvicit jeste nikam nechci, asi az ve druhem trimestru, ted mam mit zatim klid.Budu chodit na prochazky az to pujde a s kamaradkami obcas na kavu jenze to je pro me malo,vim, ze budu nesnesitelna az bude krasne a budu doma sama, protoze manza si vyrazi pryc a ja tim, ze se budu muset vratit do vychazky,tak ani nebude mit vubec smysl nekam vyrazit, prikladem je rybareni, kdy vyjedem za mesto k rece, kam nic nezajizdi,abych mohla alespon na chvili a pak jit domu.Takze me jen zajimalo jak travite vy vase tehotenstvi, jak s echova partner a jestli jste se nejak novemu stavu uspusobili.Dekuji moc za prispevky!

caverina
19. dub 2017

@karlajasmine tak to by už byla utopie..stejně tak jako nepůjdou všichni lide proti něčemu stávkovat 🙂

kulistice
19. dub 2017

@ Taky jsem byla zvyklá před těhotenstvím být hodně aktivní, ale najednou jako by mi dal někdo stopku a nešlo to...věčně unavená a do toho pak skoro dva měsíce zvracení...ve 2. trimestru se to zlepšilo, ale stejně jsem se musela šetřit, protože mi tvrdlo břicho, takže nějaké cvičení nepřichází v úvahu..aspoň ty pomalé procházky zvládám 🙂 na druhou stranu chápu ten tvůj pocit, že ti vadí, že budeš doma a přítel si bude užívat...je to velká změna, na kterou si musíš zvyknout a on by měl pochopit, že když budeš sedět jen doma, že taky budeš otrávená a budeš se na něj těšit, protože nebudeš moci nikam...pokud si promluvíte a uděláte si nějaký společný výlet a trošku ty svoje zájmy omezí, tak ti určitě nebude vadit, když pak vyrazí někam na túru nebo do hospody 🙂 je to všechno o kompromisu a o domluvě 🙂

jani76
19. dub 2017

Můj chlap má ještě víc než čtyřicet, ale NECHÁ se svou rodinou/námi moc rád omezovat, a když ho kluci někam tahají, tak každýmu říká, že "taky chce být někdy doma" - a tak je furt doma, popř. něco kutí/jeho zájmy. Mimoto chodí od 5h od rána do večera do práce + soboty a svátky. Na pivo ho musím vyloženě vystrčit, a tak jde cca 1xza 3měs. Hrady, zámky a jiné nekalosti si neumí představit trávit s někým jiným než se mnou, dokonce ani na dovču nechce spolu s našimi známými .... a to není můj chlap žádná papuč ...jsem za to fakt ráda, a nic jinýho bych už nebrala.

amazonka.k
19. dub 2017

Tohle jsou asi věci, které by měl člověk probrat před tím než si s tím druhým pořídí dítě, pokud je to možné a plánované. Já jsem už několik let dopředu věděla, že můj muž se chce plně podílet na výchově dítěte a že je pro něj rodina priorita a tak se také stalo, nijak ho neomezuji, ale je rád s námi, když má jít někam s kolegy z práce, musím ho skoro nutit 🙂

ustaranaholka
autor
19. dub 2017

@karlajasmine delam v chemicke laboratori, je to soukromy subjekt, kde skutecne neni moznost jit delat napr. na tu recepci, ci kamkoliv jinam do kancelare, jine laboratore, atd..pracuji s extremne toxickymi latkami jako formaldehyd, aceton,xylen a jine...a mimo to i s biologickym materialem.Myslim,ze rozhodnuti meho doktora me nechat na PN je rozumne, sama bych se jinak zminila.

karlajasmine
19. dub 2017

@ustaranaholka Tak tam urcite byt nemuzes, to mas pravdu, ale jenom rikam, ze na tvem miste bych si nechala PN ukoncit a nechala si napsat od dr.zadost o prevedeni na praci vhodnou pro tehotnou s tim, ze pokud to nejde, budes doma na prekazce ze strany zamestnavatele a tim padem za plnou mzdu bez omezeni, kdy nebudes mit vychazky od-do ale budes naprosto svobodna a budes si moct cele tehotenstvi cestovat nebo travit cas venku jak uznas za vhodny 🙂 Ja bych proste nemohla sedet na PN kdyz bych vedela, ze existuje i tahle moznost.

ustaranaholka
autor
19. dub 2017

@karlajasmine vis, jsou situace kdy jdou ostatni veci trochu stranou, nastoupila jsem letos v lednu,v unoru otehotnela hned sla na neschopenku,jeste ve zlusebce-to uz me mohli mozna vyhodit,potratila jsem, chodila jsem do prace snad mesic a otehotnela opet, i presto lidi prijemni a prejici vse do dobre.Tim, ze jsem po potratu a tim, ze jsem tak rychle otehotnela znovu mam zatim v sobe pokoru,nez abych se nejak domlouvala se zamestavatelem, zatim, ted potrebuju aby vse dobre dopadlo,jsem tehotna chvili.

ustaranaholka
autor
19. dub 2017

A mimo to, mam smlouvu na dobu urcitou-rok.

koordinatorka_odboje
19. dub 2017

@ustaranaholka ano, manzel se "omezil". Ja jsem se taky omezila. Omzeil se pes, papousci, chtelo to velky boj, ale nakonec i moje mati se "omezila". Jestli teda omezenim myslis proste prizpusobeni se ztizenym a novym podminkam.
Neumim si predstavit takovy ten nyni velmi casty model partnerskeho souziti - matka, dite, pubertak, co si jede svoje. Ti muzi snad vubec nedozravaji, to neni mozne.
Jsem tady jedina, komu se zda divne, ze muz jede 4x rocne na dovolenou s kamarady, i kdyz kvuli praci zenu pres rok sotva vidi, a bali tam holky?? Co by mi asi tak rekl manzel, kdybych jela na dovolenou bez nej balit chlapy... 😃

mr_falko
19. dub 2017

@koordinatorka_odboje presne 🙂 a to treba muj byl se svou partou z prace zvyklej jezdit tyden pred Vanocema na Tux lyzovat atd.....prvni spolecnou zimu jsem to zkousla ( byli jsme spolu hodne kratce) a on prijel dokonce uz po 5-ti dnech a pak jsem mu vysvetlila, ze kdyz budeme rodina, nechci predvanocni cas travit sama s detmi a veskery pripravy jen na me, aby se on vratil 22.12 vysmatej z lyzi.....no, pochopil a uz nejel....a jestli pojede v budoucnu, tak pojede s malou 😀

fire85
19. dub 2017

@blackverry naplánováno hezky, ale být to tak nemusí.počkej po porodu.je to masakr většinou.

ustaranaholka
autor
19. dub 2017

@koordinatorka_odboje presne tak to mam ja, muj tedy holky nebali, verim mu,ale kdyz vypravi prihody ostatnich, se nestacim divit a taky si rikam, ze nejsem divna,kdyz mi to. "Vadi"..

blackverry
19. dub 2017

@fire85 to je možné, ale příkladů mám v okolí opravdu mnoho, takže je možné, že mi to také tak vyjde ;)) když člověk chce, všechno jde ;))

fire85
19. dub 2017

@blackverry jo jo moc ti to přeju akorát já měla taky podobné plány ale někdy to prostě nevyjde.z různých důvodů.

anelamates
19. dub 2017

@koordinatorka_odboje Nejsi jediná, tohle bych nedala. My jsme zvyklí být spolu, dovedla bych třeba pochopit ten tenis a pivo potom, ale ty výlety s partou? Když je v háji celý rok, doma ho nevidět a dovolenou a svátky prodrbe s kámošema? tak to at si je s nimi pořád a já si najdu manžela, který bude se mnou, a hlavně - bude CHTÍT být se mnou. Bohudíky jsem takového našla, jezdili jsme po výletech po hradech jako rodina, a bylo to bezva. A zrovna dneska jsme si říkali, kam se probůh podělo těch 36 let, co jsme manželé - a jo, víme kam? To je to babičko pojd se podívat a babí dáme lízátko? a - dědo koukej, dědo chytej mě! tak vám to přeju. A sobce nechte zase jenom sobcům. vybírejte dobře, vybíráte táty svým dětem!

blackverry
19. dub 2017

@fire85 to je škoda :( no já budu doufat a hlavně bojovat, já se toho čím žiju a v čem se chci rozvíjet celý život a být v tom dobrá jen tak nevzdám 🙂 to už by se muselo stát, aby abych toho nechala, to by mě vnitřně zahubilo 🙂

janaochi
19. dub 2017

@fire85 aj ja som si to hneď pomyslela, že sú to ešte také, dosť naivné predstavy a očakávania. No.....držím palce, nech to ide podľa plánu.....ale väčšinou platí - keď chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch. Bohužiaľ.

kulistice
19. dub 2017

@ustaranaholka tak to se ti nedivím, že ti to vadí..mně by se takový přístup taky nelíbil..měla jsem přítele, který vše plánoval sám..ani se mi nezeptal, co plánuji na víkend, protože měl všechny víkendy zaplněný svými akcemi a koníčky a já byla až někde úplně vzadu...navíc mě tam ani nechtěl brát...byla jsem ráda, když jsem se s ním rozešla, protože on se přizpůsobit a omezit nehodlal...

blackverry
19. dub 2017

@janaochi Vidíte, a já takové, kde to funguje, znám. 🙂 To byste koukala. 🙂

anelamates
19. dub 2017

@blackverry Ale jo, ono to může fungovat, pokud to takto vyhovuje oběma. Ale tak nějak si myslím, že když přijdou děti, tak ta žena povětšinou začne cítit potřebu být prostě rodina, být spolu. Protože děti potřebují vidět tu funkční rodinu, vidět mámu s tátou po kupě. A ženská to ví. A pak je zle.

blackverry
19. dub 2017

@anelamates však my s mužem máme předpoklady k tomu, že budeme funkční rodina :D jak to souvisí s tím, že jednou dvakrát do měsíce mám koncert? :D Zvlášt když manžel mě v tom plně podporuje a jsme v tom zajedno 🙂 v čem bychom nebyli po kupě? Tomu nerozumím. 🙂 To, že žena má i jiné zájmy neznamená, že není rodina. Znám úžasnou rodinu, mají 3 děti. Rodiče jsou spolu v kapele, on hraje na kytaru a žena zpívá. Funguje jim to úžasně a lepší rodinku neznám. 🙂

blackverry
19. dub 2017

Naopak rodiny, kde rodiče mají i své zájmy a něco v čem se rozvíjí jsou z mé zkušenosti štastnější, i děti když to vidí mají větší chut se něčemu učit.. ale to je už jiné téma, které sem nechci zatahovat. Pohybuju se ve světě ne úplně typických lidí, proto to tady tak naráží. 🙂 Ale popravdě ty rodiny co znám já v takovém světě fungují líp a štastněji, než ty typické konzumní, kde domácností vše končí i začíná 🙂 ale každý at buduje tak, jak cítí, pro nás jsou větší inspirací ti štastní okolo, ne ti ostatní. 🙂

kulistice
19. dub 2017

@blackverry myslím si, že hodně záleží na tom, jak to mají nastavení oba partneři...je důležité, aby měl každý své koníčky a uměl se zabavit jak sám, tak společně s partnerem...nikdy jsem nebyla proto partnera nějak omezovat a zakazovat mu výlety a akce s přáteli...ale musím vědět, že i se mnou ten čas tráví rád a je rád doma 🙂 jsem taky kolikrát ráda, když přítel odjede na 3 dny pryč a já se můžu věnovat sama sobě a určitě budu ráda, když se narodí malá, že občas budu moci jít ven nebo někam s holkama...přítel chodí do práce na směny a kolikrát se těším, že si udělám večer sama pro sebe 🙂 ale když je žena zavřená jen doma, nemá svoje koníčky a má jen děti, tak je to pak těžký, když partner má naopak koníčků spousty a doma není...každý jsme jiný a máme to jinak 🙂

anelamates
19. dub 2017

Tak ted nevím, nezabloudila jsem zase jinam? Už se mi to stalo jednou. Ale tady šlo o to, že chlap si chodí kam chce, doma moc není, ještě jezdí na dovky s kamarády a ti tam balí baby a ona je těhotná doma a doufá, že on snad nějak omezí. Ne? O tom mluvím. Jinak to co píšeš ty je úplně něco jiného - však říká, ten tenis proč ne? i to pivo po něm, proč ne? Proč by ženská nemohla chodit třeba do kurzů nebo kam chce? nebo předcvičovat, zpívat nebo hrát na housle anebo divadlo? To ano, to fungovat klidně bude. Ale ten zakládající příspěvek, ten typ, tomu moc nevěřím. O tom jsem mluvila, že si neumím představit, že by takový vztah mohl dále fungovat. To je něco úplně jiného. A taky mám koníčky a můj muž taky.

blackverry
19. dub 2017

@kulistice naprosty souhlas 🙂 my z vsehoe nejraději travime cas spolu a porad od nej slysim, jaky mame uzasny domov a ze ze vseho nejvic je proto nej byt tam se mnou 🙂 mame to zdravě vyvážené a o vsem jak to budeme vest, az bude miminko, jsme si predem promluvili, stanovili mantinely a domluvily se i s babickami at vedi, ze holt.hlidani.je nemine 🙂))

bruckner
19. dub 2017

Nejlepší je to nadšení a s prominutím naivita těch, co to mimčo teprve čekají😁. Holky, nechci vám kazit představy, ale ono se potom opravdu všechno mění. Nejen, že nemáte na nic čas, ale spousta partnerů to neustojí a veškeré idylické plány jsou v háji.

journals
19. dub 2017

@bruckner Jasně, změní se hodně věcí, ale když k tomu přistupuješ pozitivně (tedy ne jako že tě mateřství a vše okolo nenaplňuje a představuješ si svůj život jinak), tak věřím, že se to zvládnout dá. A výběr partnera jistě hraje velkou roli 😉 třeba si budu za rok, dva říkat, jak jsem naivní, ale já myslím, že důležité je se z toho nepos..t předem 😉
Co se týče těch koníčků - nevím, proč by mělo být pravidlem, že když mají partneři jiné koníčky mimo rodinu, zákonitě to musí znamenat konec rodiny. Já žiju asi v jiným světě. Nejen že s partnerem máme svoje koníčky dohromady i zvlášť, ale plánujeme je více méně provozovat i po narození dítěte a světe - div se, i s dítětem!
Ono totiž nezáleží vůbec na tom, co kdo po večerech a o víkendech provozuje, ale na osobnosti partnera jako takového. Když je to sobeček a vždy byl, tak bude sobec i když se dítě narodí.

blackverry
19. dub 2017

@journals absolutní naprostý souhlas, máme to úplně stejné! 🙂

absintka19
19. dub 2017

@journals mluvis mi z duse ;) take to tak mame

blackverry
19. dub 2017

@bruckner no ze to nezvladaji zeny kolem tebe je jedna vec, druha je ta, ze zeny kolem me ano 🙂 hudebnicehudebnholt, sportovkyne, malirky.. 🙂 holt.jiny svet, jina.manželství, jini lide.. 🙂 kdyz neco moc chceš, vzdy to nejak jde a ja si zivot zorganizovat umim a partner a rodina mi v tomto je a vim ze bude, oporou 🙂 proto jsem se s nim do toho jit nebala, naopak 🙂 zenske co to maji jinak ci ani konicky ci jine zivotni cile nemaji, tohle nepochopi, ale to, ze vam to pripada nemozne neznamená, ze to nemozne je. Pro.me jsou inspiraci jine zenyzivotni, nez.zivotem zdrcene konzumni zenske z Vymeny manzelek 🙂)))