Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Otci dítěte je všechno jedno, má cenu na něj tlačit?

barulin16
5. zář 2015

ahoj, chci se zeptat na nazor...
Za necele dva mesice cekam mimco, s partnerem spolu nejsme, ale je mu vse jedno. Je mu jedno jak se nam dari, je mu jedno, zda býde v RL. Nevidela jsem od nej ani korunu a vzdy kdyz se chci domluvit, rekne ze je cas, nevi nebo je mu to jedno..

Ma cenu na nej nejak tlacit, popripade jak?
nebo ho nechat byt tim jeho stylem "všechno nějak dopadne"?

mam z takoveho chovaní depky a to neni dobre hlavne pro malou..o me uz nejde..

melodygirl
5. zář 2015

@barulin16 a jsi si jistá, že mu pak budeš malou dávat a chtít se o ní dělit s takovým flegmatikem? Já bych měla strach, že dítě někde zapomene. Po svých zkušenostech bych ho raději ani do RL nenapsala, víš jaké jsou potom peripetie třeba se střidavou péči, když není možné se s druhým člověkem domluvit? ten strach o dítě pocítíš, teprve až porodíš. Do RL ho pak můžeš zapsat dodatečně, kdyby sis to rozmyslela

shine2015
5. zář 2015

@melodygirl presne...nerekla bych mu uz nic a doufala,ze se zajimat nebude a ze nebude delat problemy....

barulin16
autor
5. zář 2015

musim ho zapsat do rl, kvuli alimentum... pochybuji ze zvladneme zit z materske 4tis... a nechci aby z toho vyvazl jen tak. Navic je to jeho dite a ma na nej prava jako ja. Jen uz nevim jak na nej ☹

shine2015
5. zář 2015

@barulin16 on ti vytáhne střídavou a mas po alimentech....dobře si to rozmysli..zda ti to stojí zato ho uvádět.....do všeho bude mluvit a ty se pak ani nebudeš moct přestěhovat pokud on nedá souhlas...navíc může ockovat dítě proti tobě...dělat naschvály......atd atd

barulin16
autor
5. zář 2015

on by se o ni nedokazal postarat. Furt je v praci, nebo v hospode. A nschvaly bude delat i tak, kdyz to pujde pres soud. Nedokaze dodrzet terminy ani nic.

shine2015
6. zář 2015

@barulin16 jenže co je dnes (že se nedokáže postarat) nemusí tak být zítra.....a pokud víš,že bude dělat problémy a ze chodi do hospody atd, tak to té už vubec nechapu,že ho chceš uvádět!!!!!! Ja bych to nedelala ani omylem a taky nechapu ze se tedy divis,ze se nezajima.....nehledě na to,že pises,že mu je vše jedno.....toho bych osobně využila, neřekla mu nic a zařídila se podle sebe a miminka......Přijde mi,že to delas na truc,že si ho chceš připoutat k sobě....a milá, to je cesta do pekel.....no nic. Měj se a ať jsi v pořádku a neudelas blbost......

barulin16
autor
6. zář 2015

Ja bych jen chtela, aby mala mela tatu

lv
6. zář 2015

pokud není s tebou, chápu, že se nezeptá, jak se vám daří - dokud není mimino na světě, je jaksi nereálné 😕
Netlačila bych, vidíš sama, že to k ničemu není - oznamuj mu věci, které musíš, schovávej účty od výbavy, je povinen na ni půlku přispět (asi přes soud). Souhlasím s tvým rozhodnutím zapsat ho do RL, má na dítě právo, má k němu povinnosti, není jen tvé.

kacca11
6. zář 2015

@shine2015 podle me je trochu mimo nezapsat otce do RL, pokud je otec znamy a nejedna se o nejaky extremni pripad treba nasilnika apod. Ty alimenty jsou pravem toho ditete, ne matky, matka by ouze mela zajistit, aby je dite melo a mohlo z nich zit a rozvijet se. Nezapsat otce do RL je jednoduche reseni hlavne pro matku, ne pro dite, navic pokud by chlap o dite ci pomstu fakt stal, prokaze otcovstvi soudne a je uplne jedno, co kam matka zapsala nebo nezapsala.

@barulin16 nechte si upravit financni stranku veci soudne, at to mate jasne. Pokud nejste spolu, je jasne, ze se na tebe nepta.

shine2015
6. zář 2015

@kacca11 pokud mu to je jedno, zda bude v RL nebo ne a nic neví,zase tak super táta nebude....a pokud bude, zapsat se tam dá vždycky. Vzhledem k okolí jak vidím kolem co jsou pak za problémy bych si to hodně dobře rozmyslela......nejlepší táta je ten který chce být tatou.....ne ten komu je vše jedno.....a dělá problémy.

kacca11
6. zář 2015

@shine2015 doporucuji precist muj prispevek znova.

Dite ma vzdy pravo na to mit otce a na to, aby se otec alespon financne podilel na jeho zivotni urovni. To, ze je mu to jedno je jeho vec, jeho problem. To dite za to nemuze a melo by dostat to, na co ma narok. Matka podle me nema pravo mu to bezduvodne odpirat.

shine2015
6. zář 2015

@kacca11 to ano, ale až prijde ve třech letech se střídavou peci nebo začne dělat naschvály z trrucu ve vychove už jen proto že musí platit....az se zacne o dite pretahovat atd atd tak matce nezbyde nic jiného než držet pusu a krok....
Já bych ho tam nenapsala.....a že ty ano....to je věc každé z nás.....nejlíp ho zná zakladatelka a ví co od něho jako od muze může čekat....včetně toho že ji v těhotenství opustil. Mě přijde že si ho chce deckem pouze udržet....coz je nesmysl.....ale je to jen můj subjektivní pocit.

kacca11
6. zář 2015

@shine2015 ja treba takovy pocit ze zakladatelky nemam.

Pokud bude chrit delat otec problemy, bude je delat at uz zapsan je nebo ne.

mimi1004
6. zář 2015

@barulin16 Tátu malá může mít i jiného, protože otec není ten, kdo zplodil, ale ten kdo se stará. Pokud je zploditeli vše jedno, tak je jen v tvém zájmu se ho zbavit a neuvádět. Píšeš, že budeš potřebovat alimenty, ale i když ti je soud přiklepne, dostat je od něj nemusíš. A nepomůže ti nikdo, ani soud, ani policie. Stačí, aby jednou za čas (snad za půl roku) poslal aspoň pár korun a nikdo na něj nemůže. Do RL se dá dopsat kdykoli, ale vyškrtnout nikdy...

shine2015
6. zář 2015

@mimi1004 přesně....! Nehledě na to jaký vzor to bude pro dítě....a u soudu po předchozím opakovaném nevhodnem chování si kdykoliv vynutí začít znovu a lip.....má právo se polepsit jako otec.....může ji deckem vydírat ....já bych si to dobre rozmyslela.

mimi1004
6. zář 2015

@barulin16 A mimochodem, do RL ho můžeš uvést jen s jeho souhlasem. Tzn. musíte na matriku a on musí podepsat přiznání otcovství. Bez toho ti ho do RL neuvedou a nemůžeš dát malé ani jeho příjmení. Což bych na tvém místě neudělala, protože pak tě budou všude oslovovat jeho (tedy jejím) příjmením a když spolu nejste, moc příjemné ti to nebude... Stačí, aby ses trochu informovala třeba na netu.

shine2015
6. zář 2015

@mimi1004 presne

shine2015
6. zář 2015

Nehledě na to že ve střídačce nedostane alimenty ale 14dnu svoje dítě neuvidí....a uctenky on může napadnout tím,že by věc sehnal levněji, nemusí mít tuto značku a nedostane polovinu ani omylem....navíc když by platil, může to být taky pouze třeba 800kc měsíčně....ale za to vyhoudani vydírání....já bych s tím uváděním pockala.

somalicats
6. zář 2015

@shine2015 Střídavou péči nepovažuju až za takového strašáka, ono to tu není zas tak automatické, že by ji jen tak přiklepli otci, který s matkou prakticky od jejího těhotenství nežije a o dítě se nezajímá. Spíš bych se bála toho, že v případě nového partnera, který by si dítě zakladatelky chtěl osvojit, bude dělat biologický otec trable. Plus pochopitelně nevýhoda toho, že bude-li mít zakaldatelka soudně určené alimenty a otec je nebude platit, tak i přes to budou alimenty považovány za příjem zakladatelky a nemusí dosáhnout na dávky v případě, že by se dostala do finanční tísně.

mogwaika
6. zář 2015

@shine2015 s těmi alimenty píšeš nesmysl, alimenty se platí i při střídavce, podle příjmů. @barulin16 je fajn, že neupíráš dítěti právo na otce. Neuvedení do RL by nic neřešilo, pokud by si za pět let rozmyslel, že se chce starat, nechá se soudně dopsat a rázem má stejná práva. Teď si jen schovávej všechny účty, soud mu vyměří polovinu nákladů na výbavu. Jeho jasně upozorni, že s Tebou musí dojít na matriku podepsat souhlasné prohlášení a pokud se s ním bude dát domluvit, sepište si dohodu o výživném, styku a péči a nechte si jí posvětit soudem. Pokud by odmítl, budeš to muset dát na soud a on bude platit náklady soudu na test DNA a to by ho přišlo dost draho.
Jinak holky nechápu s tím RL, když se rozhodne být otcem, tak se ženská může třeba stavět na hlavu, ale do RL ho na základě testu DNA dopíšou.

mimi1004
6. zář 2015

@mogwaika To ano, ale kdybych viděla, že je takový, jak ho popisuje tazatelka, nenutila bych ho k tomu a byla bych ráda, kdyby tam nebyl, protože dotaz zní, jestli ho do něčo tlačit. Já říkám NE.

mogwaika
6. zář 2015

@barulin16 navíc, když by se snad probral jak píše a straší @shine2015, tak je to pro dítě snad výhra, ne? Mít fungujícího otce, notabene u mimina střídavka nepřipadá v úvahu a pochybuju, že chlap, který dítě uvidí 1-2x do týdne, by se za ní pral. Proč zakladatelku tolik strašíte? To jste si pro život vybrali takový kr...ny, že podle nich berete všechny chlapy? Pokud je nastávající otec ve věku barulin, tak je celkem logický, že on je ještě nevyzrálý tele a třeba se časem srovná...

mogwaika
6. zář 2015

@mimi1004 jaký takový? Laxní, flegmatický a chová se jako většina kluků v jeho věku? Ona s ním přece nechce žít, ona chce jen otce pro dítě...

shine2015
6. zář 2015

@mogwaika otazkou je zda by se probral nebo pouze delal naschvaly...probrat se muze a dopsat ho tam muzu vzdy....
Tot muj nazor. A neni pravda ze plati alimenty. Pokud bude mit ve stridavce dite ona dostane max par stovek protoze on plari to same co ona kdyz ma decko dva tydny...a moc bych se nespolehala na to ze u nas to zatim neni tak caste....kdo vi co bude za dva tri roky...mam znamou na socialce a ta teda kdyz vypravi co vse si jsou schipny lidi delat skrz dite kdyz se nastvou....a to i taci do kterych bychom to nerekli...

Takze delejte jak myslite. Ja bych ho neuvadela a moc do neho nestourala....

mogwaika
6. zář 2015

@shine2015 pokud mají stejné příjmy, tak to tak je. Pokud by měl on 50000,- a ona 10000,-, tak by alimenty měla. Nejde o to, že se finančně podílí stejně, soudy chtějí, aby dítě mělo zajištěnou stejnou úroveň u obou rodičů - ne že u matky bude za sociála a u otce zahlceno penězi a naopak

mimi1004
6. zář 2015

@mogwaika Já jsem dala zakladatelce radu a svůj názor, nikomu je nevnucuju a nemusím je nikomu vysvětlovat. Ať si z toho vybere, co chce. A nechápu, proč nás tu přesvědčuješ o své pravdě.

lu777
6. zář 2015

@barulin16 no nevím, já bych ho do RL snad nepsala, když píšeš, že je po hospodách a dítě ho nezajímá....
a nemůže ti pomoct rodina? však na MD nebudeš věčně...

a myslím, že do RL můžeš zapsat jen se souhlasem otce tak jako tak 😕

já osobně bych byla radši na holičkách, ale bez pocitu, že mi kdykoli někdo může takříkajíc bodnout kudlu do zad... mám známou co má potíže takhle a je to neustálý stres

mogwaika
6. zář 2015

@mimi1004 a není diskuze o diskutování? Taky jsem napsala svůj názor.

shine2015
6. zář 2015

@lu777 presne

tulikiss
6. zář 2015

@barulin16 nechci aby to znelo ze se toho chlapa zastavam, ale vis ono pro dost chlapu zvlast kdyz s tebou nezijou je dost tezke si predstavit ze uz ted neco potrebujes, takova ta naivni chlapska(a uprimne nejenom chlapska i hodne zen nez otehotni ji maji) predstava, ze prece tehotna nic nepotrebuje, dite je v brichu a nic mu nechybi a az se narodi tak teprve neco potrebuje. a to ze nic neresi, no ja ziju s flegmatikem a obcas bych ho zabila, na vsechno je cas, nejak to bude az to bude akutni tak to budu resit. proto jsme taky jela do porodnice rodit druhe dite a nevedela jak se bude jmenovat, protoze se stale nebyl schopen vyjadrit. 😀
to ze ho chces zapsat do RL plne chapu, je to i jeho dite a proc by nemel dostat sanci byt diteti otcem, ono dost chlapu si to ze maji dite uvedomi az je skutecne na svete, protoze v tom brichu je pro ne to dite takove nepredstavitelne. To ze nedopadl vas vztah prece neznamena ze nemuze byt dobry tata. Dost chlapu do kterych by to nikdo nerekl jsou super tatove, jako partneri treba stoji za prd, ale to nema s jejich otcovstvim co delat. Nechapu proc ma porad tolik zenskych pocit ze se muzou pres spolecne dite chlapovi mstit tim ze mu ani nedaji sanci aby byl tata a hned pocitaji, nejsi se mnou tak ja si najdu jineho a toho tam zapisu, protoze ty se mnou nejsi. JO mozna bude tata na prd, ale proc s tim pocitat dopredu. Sama pises ze to financne neutahnes, tak jen at se podili, sama sis dite neudelala, tak je to i jeho zodpovednost. Netlacila bych na neho, a mas dve moznosti bud mu reknes tehdy a tehdy na uradu jdem podepsat otcovstvi a pak bud prijde nebo ne a nebo pockas az se mala narodi a pak dat pres soud. Urcite bych ale dala prijmeni po tobe, ono je to v pripade kdy nejste spolu pak jednodussi.

Sem začni psát odpověď...

Odešli