Otec se zbláznil. Jde se bránit, aby nás nechal být?

vally.
21. lis 2014

Zdravim, mam problem s otcem, uplne se zblaznil obvinuje mou matku z nesmyslne z nevery, sundava ji spz z auta aby nemohla jezdit. Odpojil nam antenu, odstrihl internet, sundal kola na aute, po par tydnech dokonce jen kolo povolil. V obyvacim pokoji popsal celou zed jmenem a tel.cislem udajneho.milence matky.. na vsechny nesmyslne utoci a ikdyz jsme treba v podkrovi a on u sebe klidne za nami i 3x denne prijde aby nam vzal treba fleshku nebo aby nas jen provokoval hloupostmi.. Cely den jen sedi kouka na bednu, kouri a pije alkohol... jde se nejak branit at nas necha na pokoji? Ja se za par dnu stehuji ale matka se sestrou nechteji jit. Je to prece jen taky z poloviny matcin dum... ,mam strach je tady nechat samotne, kdo vi co.mu preskoci priste... takove stavy mival uz kdysi treba jednou za pul roku se snami tyden nebavil ale ted za posledni rok je to peklo..ted nam dokonce vyhrozuje ze nam vyhodi pojistky a to mame doma male deti... muzeme ho nejak donutit vyhledat odbornou pomoc? Dobrovolne ale nepujde.. on v jeho jednani nevidi chybu.. jen v nas ostatnich :( prosim pomoc specha !

cukrik123
21. lis 2014

@vally nezlob se na me ale jak to tu ctu tak je to na kazdy navrh holek ctu z tve strany jen Ale, no popravde chapu ze je to tata, ze mamka s některymi kroky nesouhlasi, ze se ti nechce lhat... Nejdřív si uvědom jestli se ti çhce cekat na chvili kdy, uz budete skutecně ohrožení na živote, bez produ, telefonu a s psychopatem za dveřma. Náš právní system je v tomhle dost blbe postavený a ani RZS, nebo PCR. fakt nemůžou nic jak tu píšou holky, pokud ale nezapojiš trochu histerie a predstavivosti do svého oznámení (kdybys videla s jakyma hovadinama pod nazvem domaci nasili lidi volaji....). Ocividne jsi zoufala a hledas pomoc kde se da. Cetnost oznameni ktera je nutna pro vykazani z obektu je dulezita a proto byt tebou bych volala pokazde kdy to prekroci mez. Vykasli se na rodinnou soudrznost a podobne hovadiny. tim totiz nepomuzes ani sobe a ani rodine. Ostuda po vesnici se da prezit ale takovyhle magor ne.

Nezlob se jestli to bylo ode me moc razne ale z toho co pises usuzuju ze neni na co cekat

luccy.luccy
21. lis 2014

@vally. pokud pomoc spěchá, vyhledala bych ji asi jinde, tady ti každý může maximálně poradit. Pokud je to alkoholik a omezuje Vás, obrátila bych se buď na policii nebo příslušné orgány.. 😉

vally.
autor
21. lis 2014

@cukrik123 mas pravdu, nezlobim se. Ale zas pochop mou situaci.. jsem u nasich jen na dobu prechodnou nez mi se byt do ktereho jdu uvolni. Nemam zde ani trv.pobyt. A takhle jim zasahovat do zivota? Kdyz mi jasne rekl ze to jsou jejich problemy a ja se do nich nemam plest? To mam zavolat policii aniz by stim mati souhlasila aby se nakonec treba postavila i proti me... a uprime, co policie vyresi? Mela jsem ex pritele ktery me zmlatil do krve a policajti rekli ze pokud by mi nedrzel u hlavy pistoli je to prestupek.. a co zmuzou s chlapem ktery "jen" odpojuje antenu, atd... ze povolil kolo? Reknou jen dokazte to..

anette1
21. lis 2014

tohle jsou typické příznaky počínající demence typu Alzheimer

cukrik123
21. lis 2014

@vally. ja vim moc dobre co reknou neboj. bohuzel to ale neni z jejich hlavy to mi ver. v uredaku se totiz neni o co oprit ze strany zakona. ano vsechno to jsou prestupky bohuzel ale cetnost se taky pocita. Nejdriv by jsi mela asi to bude znit blbe trochu vydesit mamku a postavit ji pred nejhorsi scenare co muzou nastat. Spolecny znak vsech tehle domacich bitek a boju je to ze jedna strana je agresor a druha to bud nechce tahat na svetlo nebo si rika ze to vlastne neni tak zle nebo si dokonce mysli ze je to tak spravne. rika se tomu syndrom tyranych zen (psych nebo fyz, to je jedno jak u vas je to spis psychicke) a pokud je tvoje maminka tak mimo ze si tohle nepripusti tak ji neni pomoci, v tom pripade bych byt tebou odesla a odstrihla se kompletne i od ni, dokud sama nepochopi. Vetsinou to ale nekonci dobre, promin. rika se totiz ze 100x nic umorilo vola, a opravdu to sedi.

kdysi jsem taky musela dokopat svou matku k necemu co ji bylo proti srsti aby ji nepomluvili a kdo vi co jeste (nastesti neslo o nasili) malem ji jeji " slepota a dobrota se smyslem pro udrzeni tajemstvi" stala strechu nad hlavou a zdravi, je to beh na dlouhou trat a hrozne psychicky narocny ale da se to vyhrat.

Drz se a kdyby jsi chtela napis

vally.
autor
21. lis 2014

Ja myslim ze mama presla z faze vzteku do faze "me uz je to jedno" ....... podle ni to tak vazne neni proste mu hrabe a za chvili ho to prejde.

tarra27
21. lis 2014

@vally. hllavne ho pak omlouváš, jelikožn je to tvuj tata a máš ho ráda....

vally.
autor
21. lis 2014

Ctu si o tom Alzhaimru.. krom zmeny chovani na nej nic nesedi. Tak tezko rict.

kvakuska
21. lis 2014

@vally. promiň, ale píšeš: prosím, pomoc, spěchá! ... ale na všechny návrhy tady píšeš: nemůžu, nedokážu, neumím, nechci ... nechceš zavolat policajty, aby na něj udělali bububu ... co policie vyřeší? no když ji nezavoláš, tak opravdu nic nevyřeší ... že tam nemáš trvalé bydliště? no a co, máš tam snad matku a sestru, to je málo? ... až se tví nejbližší vysekají v autě, kterému ulítlo povolené kolo, budeš fňukat žes měla něco udělat ... nebo ty se tady jen potřebuješ vykecat jací jste chudáci, aby sis obhájila, že vlastně nic dělat nemůžeš? ... chudáci děti, kteří v tomhle, byť jen provizorně, žijí! ... píšeš: prosím, pomoc, spěchá! ... tak jak si vlastně tu pomoc představuješ?

mandala
21. lis 2014

Připomíná mi to náš příběh - strýc, trpěl schyzofrenií a měl paranoidní představy, každého obvinoval, vyhrožoval, mého tatku chytnul pod krkem... Bydlíme v domečku vedle a kolikrát jsme slyšeli křik, báli jsme se hlavně o děti. Když jsme zavolali záchranku, nemohli ho odvézt bez jeho souhlasu, který pochopitelně nedal. Když přijela policie, byl jako vyměněný a hrál si na nevinátko. nikdo mu nic nedokázal. Je to už pár let zpátky, ani nevím, jak se na tu psychynu nakonec dostal, ale bere léky a od té doby klid.
@vally.

mandala
21. lis 2014

@kvakuska Jenže policie nic nezmůže a až odjede, bude řádit ještě víc. Pokud se nezměnil zákon - mám pocit, že se o tom mluvilo, ale nevím, jak to dopadlo - že ho nemůžou umístit na psychyatrii bez jeho souhlasu, tak tady každá rada drahá. Vím to z vlastní zkušenosti, policii jsme volali několikrát, ale odvézt ho nemohli, protože ho při ničem nepřistihli a on vše popřel.

vally.
autor
21. lis 2014

@kvakuska tak cti poradne. Policii jsme volali a bez dukazu o tom kole nic neudelaji a to co dela doma neni ani na prestupek protoze je vlastne on u sebe doma takze i kdyby si s prominutim na**al v obyvaku je to jeho vec. A urcite bych pri tehdejsim pripadnem "vysekani v aute " nefnukala protoze jsem tim autem jezdila ja takze kdyby prislo ma vec me by to uz bylo myslim fuk. A o deti se bat nemusis maji sve skoly a krouzky takze vvtomhle prpstredi se zdrzujeme fakt minimalne a nastesti ma jeste tolik ucty k detem ze to pred nimi neresi. Jde mi spis o to co bude az se vystehuji to ze by policajti prijeli a ani to bubu neudelali jak jsem psala vysse on je doma.. Takze se neobhajuji ze nic delat nemuzu. Mela jsem spis na mysli jestli doktor nebo tak nemuze naridit nejakr vystreni na PL nebo neurologii nebo tak neco... a chtela jsem radu a nazor a ne kritiku ze vubec na diskuznim foru na neco ptam !

marketnieuw
21. lis 2014

Je mi vas lito. Zazila jsem podobny strach s clovekem s psychozami. Nejlepsi reseni je psychiatr a medikace. Nema nekdy "normalni" chvilku, ze by s nim byla rec a moznost se domluvit na navsteve psychiatra?

mandala
22. lis 2014

@vally. Jak jsem psala výše, pokud se zákony nezměnily, lékař nemá právo nařídit vyšetření, ani hospitalizaci. Znám případ, kdy paní s mozkovou mrtvicí odmítla jet do nemocnice a nikdo s tím nic neudělal. Možná, co bych zkusila zajít za obvodním lékařem, třeba poradí nějakou fintu, nebo se staví k vám domů, okoukne situaci a přemluví k léčení. Vím, že nejhorší je ta bezmoc, že člověk nemůže udělat vůbec nic. Přeju vám, at to dobře dopadne.

diamanta
22. lis 2014

Moje babička měla Alzheimra, a toto tam tedy vůbec nebylo. Přijde mi to jako paranoidní porucha, stihomam. Žádný obyčejný hovor a domluva na to neplatí. Co takhle zajít na psychiatrii, popsat to a zeptat se jich co dál sama?