Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

pajmis
autor
24. srp 2008

Tak právě z toho důvodu co si napsala, já ji klíče nedávám... a když by byla řeč o kvítkách... tak si raději dám tu práci a všechny kvítka ji na tu dobu co budu pryč donesu do bytu at se stará 😀 ještě když sme s mojim bydleli v podnájmu, tak sme jiim (tchyni s tchánem) dali klíče...a na tu chybu nikdy nezapomenu... badleli sme v baráku s velkou zahradou a občas byla potřeba posekat zahradu... byli sme zrovna pryč a můj volal otci, že si další den přijedeme pro sekačku a posekáme si zahradu... no a jak sme dojeli domů, tak na verandě sem uviděla zaprasenou sekačku... oni nám vlezli do baráku a na verandu dali sekačku... myslela sem, že mě omyjou... a jednou sem byla v práci a byla sem s tchýní domluvená, že až budu doma, ( vyhazovali koberec, který sem si chtěla dát na tu verandu) tak že jí zavolám, ona mi ten koberec doveze a já si sním naložím jak uznám za vhodné... no a dojdu z práce, na verandě koberec natažený, špinavé prádlo z koše fuč a měli sme na verandě novou skřín, co nám dala moje maka a na té skříni byl natluklej hřebík asi 20cm dlouhý a na něm pověšený vodítka na psi... a na zdi mi přibili nové humus obrázky a takže i nové díry ve zdi 😠 Tak to sem udělala ráznej proces... mojemu sem řekla, že seberu klíče a řeknu jim, že to pěkně posrali... ale pak mě napadlo, jestli nemají duplikáty... tak druhý den sem šla do obchodu, koupila novou fabku a zámek vyměnila... a mojemu sem řekla, at jim řekne, že se knám už nedostanou, že sme kvůli nim vyměnily fabku... uplynul nějaký čas...chodila sem hodně do práce, tak sem je často nevídala, ale když sem se mojeho zeptala, jestli snima o tom mluvil, tak řekl, že jo... a já říkám, jak si jim to řekl?? a on - no já sem řekl, že se ti zalomil klíč, tak sme to vyměnili... sem ho málem přizabila 😅 takové kecy... tak sem to nechala být... ale klíče už nikdy nedostali... 😝

pajmis
autor
24. srp 2008

A jak sem psala o tom špinavým prádle...to se mi stávalo často, že mi zmizelo špinavé prádlo z koše a pak dojela tchyně s mým vyžehleným prádlem - včetně spodního 😨 a ona na to, že chodím do práce a že mi chce odlehčit... posbírala mi kolikrát ložní, když sem nebyla doma a nadruhý den to donesla oprané, vyžehlené... to sem se hodně držela... už tehdy sem ji chtěla vynadat...ale nevynadala 😖 škoda!!!

tannawe
24. srp 2008

No Paji, tvoje tchyne bude exemplarni pripad cloveka, ktery si mysli, ze pomaha a pritom skodi, protoze si neuvedomuje, ze ti to muze vadit...a zalomeny klic me tedy dostal...to je skoda, ze pritel neni trochu vic na tve strane...abys toho pak nelitovala..co ja jsem se s manzelem nahadala kvuli tchyni, skoda mluvit!! Ale dneska toho nelituju, protoze jsem si to svoje misto uhajila a jsem za to rada, ale zazit znova bych to uz nechtela 😔

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajmis
autor
25. srp 2008

Jasně, že budu podávat průběžné zprávy 😀 včera, jak sem ji neotvírala, tak sem ji tu čekala tak kolem 20hod., že doleze... ale normálně nedolezla 😀 třeba ji napadlo, že neotvírám... ona totiž ví, že v tu dobu, co dolezla, tak já nikam nechodím... ale nevim...uvidím, až se s ní bude bavit můj nebo teda já... a hlavně mě teda zajímá, co bylo tak hrozně důležité, že tu zvonila jak na poplach...(asi ji neměl kdo uvařit kafe) to jak zjistím tak taky napíšu 😉 jo a ještě sem si vzpomněla, jak ste mi psali, at přestanu kupovat kafe... tak minulý týden se tu stavovala a donesla mi 500g kávy - turka... pro koho asi, když mi pijeme jen rozpustné... 😠 Takže, i kdybych řekla, že nám došlo - tak ona si nás tady zásobuje 😅 A ještě není podle mě normální, když já sem u nich na návštěvě a ona mi řekne - uděláš mi kafe?? mě od tebe chutná lépe...to sem hrozná, že?? Tak já ji ještě u ní doma vařívám kafe!!! A kolikrát, co nás pozvali na oběd k nim domů, tak sem chystala já oběd všem - mojemu, sobě, tchánovi a tchýni...a kolikrát tam byl ještě ten druhý synáček, co sežere za 100... tak ten taky lapěl jak cip a tomu sem vychystávala... dělá si ze mě poskoka... už tam tak často teda nechodím... sem u nich max. 1x za týden a někdy ani to ne... mě to u nich nebaví... jen sedím a hledím, jak oni čumijou na sport nebo stará na film pro pamětníky 😅 Včera sem s mojim diskutovala... a říkám mu - něco už tvoji máti řeknu, mužu jí slušně říct, aby k nám tak často nechodila a když dojde, aby dala vědět??? (A co sem mohla slyšet) - Hm, mě to je jedno... (tak když je mu to jedno, tak se s ní můžu bavit jak uznám za vhodné 😀

hary
25. srp 2008

Pajmis, ses hezky rozjela, to je super, tě tu holky popíchli, co?? 😀 😀 😀 Ale o to tu šlo 😅 . Začínáš se k tomu stavět dobře, jen vydržet a nepolevit 😉 . Ale o takové tchýni slyším fakt prvně 😅 . Slyšela jsem už ledasco, ale tohle je síla. Když manža nereaguje, já bych si to fakt řešila po svém. Evidentně je tchýňka trochu zaostalá, narážky nechápe, tak se to musí říct naplno. No těším se na další zprávy, je to lepší než film!! Držím palce 😉

pajmis
autor
25. srp 2008

😀 😀 😀 a to sem myslela, že na téhle diskusi zůstanu uplně sama.... 😅

hary
25. srp 2008

Nezůstaneš, neboj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

binki
25. srp 2008

pajmis: myslíš, že slídí? není možné, že ti chce jen pomoci? třeba to neumí asertivněji... máš ji ráda? nebo ji nesnášíš z podstaty?

pajmis
autor
25. srp 2008

binki: tak si přečti, jak mi šilkulka prala moje prádlo - včetně spodního... aniž bych ji řekla.. jak mi natloukla obrázky, aniž bych o tom věděla..do nové skříně mi dala 20cm hřeb a ně pověsila vodítka... jen proto, že ta skřín byla od moji mamky a byla nová!!! Myslíš, že tohle je málo??? Naštěstí to vše bylo v podnájmu... ted si ji tu nenechám... a to sem slyšela mockrát, co tady bydlíme v novém - "půjč mi klíč a já ti vyvenčím psi... doneseme ti barvu na zeď a jestli nebudeš doma, tak nám dej klíč a my ti to tu necháme"... tohle není pomoc... tohle je deptání... jim jde o to slídit... lezou nám i do šeků... neustále je zajímá, kolik co platíme... mojemu k nim doted chodila pošta než si změnil trvalé..a co myslíš - jeho dopisy byly otevřené... jako za tohle už je seřval, nesnáší, když někdo otevírá jeho poštu.... to není pomoc... a jestli si tchyně myslí, že pomáhá, tak at se jde léčit... oni se nudijou - otec je v invalidním důchodu a nemá co na práci a ona po práci se taky nudí...spolu ti dva nevydrží, protože furt na sebe něco mají... i když oba dolezou k nám, tak se u nás hádají... to je neohleduplnost - ne pomoc... já ji nemám ráda - i kdyby tady tak často nechodila, pro mě to je to člověk, kterého bych si normálně nevšimla a nevyhledávala... je to osoba - mě nic neříkající a trpěla sem ji právě jen kvůli mojemu... a mu to je taky fuk... tak sem se rozhodla zakročit a už chci mít od babizny pokoj... když ji uvidím jednou za měsíc, budu nejštastnější osoba pod sluncem... člověk, který někoho, koho nemá rád, vidí denně, tak se mu zprotiví ještě víc a rozhodne se zakročit... myslíš, že 3roky teroru, co bydlím s mojim, že to nestačí??? rozhodla sem se teprve ted, až čekám dítě, protože si nenechám kecat do toho jak vychovávat dítě, že mu mám dávat na zadek, když zabřečí... a že ho nemám chovat... moje věc, jak si ho vychovám...a pokud bude šíleně rozmazlený a ufnukaný, tak já si za to budu moct sama...ale pokud bude dítě v traumatu, že já ho budu mlátit jen proto, že mi tchyně přikáže, tak si stejně lidi budou myslet o mě, že sem matka na hovno... Tak co, myslíš že tohle je nějaká pomoc?? Myslím, že s ní to je zkáza... 😔

tannawe
25. srp 2008

Mezi nami me prijde ten nas zensky svet trochu moc slozity...nevim, nekdy se mi zda jako by zenske spolu malokdy vychazely a vztah snacha tchyne jen doklada skutecnost, ze nekdy i kdyz je to pro obe hodne tezke /kazda chce mit toho sveho jen a jen pro sebe, co si budeme nalhavat je to tak..../ si k sobe cestu hledaji velmi tezko. Obzvlast jsou-li z jineho kraje, jinak vychovane, deli je velky vekovy rozdil,jina moralka atd. Ale na druhou stranu, tchyne by nemusela byt vzdy jen nepritel. Je moznost dozvedet se od ni spoustu veci, vyvarovat se chyb, ktere udelala ona pri vychove svych synu atd. A delat to lepe a jinak a nastavit ji tim zrcadlo.

🙂 🙂

laola
25. srp 2008

Pajmis, pokud je opravdu tak strašná, jak píšeš, tak jí to řekni na férovku 😉 To jediný může zabrat. Nepomůže to, že jí nebudeš otvírat a nepomůže ani to, že to budeš rozebírat tady. Jedině akcí dosáhneš reakce 😉 Držím pěsti 😵

tannawe
25. srp 2008

Paji, pokud tchyni nemas rada tak nevidim duvod se dal vubec snazit, opravdu se ti hodne ulevi, kdyz styky s ni omezis na minimum a podle situace pak uvidis jaka bude babicka vuci tvemu detatku...treba ti bude pak hodne vadit a budes se muset premahat ji maleho vubec davat... ☹ ale zvladnes to, uvidis. Uz mas dobre nakroceno tak at jsi silna...

pajmis
autor
25. srp 2008

tannawe: máš pravdu... o tom, jak mi vykládá, jak vychovávala chudáčka mojeho, když byl dítě, tak mě berou čerti a nejraději bych ji na to něco řekla...ale když se zamyslím, tak si říkám, že budu dělat vše, abych taková nebyla a svojemu dítěti dala lásku, péči ... ona je pro mě odstrašující případ... vše, co sem se od ní dozvěděla je pro mě nevhodné... ještě se nestalo, aby mi řekla něco, co by dalo smysl a že bych si řekla - kurňa, ta baba má pravdu... to se fakt nestalo... ona zná jen příkazy, pohlavky, sprosté slova... když se s mojim nebavím, tak mi tchyně řekne - mu dej po čuni a máš to... s takovými názory se já nestotožnuji a mě tohle vaří krev... a to víš, že ji mile ráda nastavím zrcadlo... at vidí, kde pochybila... byla špatná matka a co slýchávám od tchána, tak klidně nechala malého večer doma a šla si trajdat na vínečko... nevím, tohle nemůžu soudit, jestli je nechávala sami doma jako mimina... ale možná něco na tom bude... mě její rady nic neříkají 😒 nejsem prostě taková... jako ona... sem pravý opak 😀 a to je jen dobře 😉 uf...

mareka
25. srp 2008

Ahoj holky,
jestli se mohu připojit do diskuze tak mám také problém s tchýni
Je to už od svatby , před svatbou vše v klidu , dá se říct že jsme byly kamarádky vše ok, po svatbě si začala vodit domu manželovu bejvalou manželku , a její děti hlídala i když nemají nic společného s manželem a nejsou jeho, furt jsme se kvůli tomu hádali adt.e..
Až to došlo tak daleko , že jsme volali že přijedem popřát malé neteři k narozkám a ona řekla at nejezdíme , tak se manžel naštval a jeli jsme k jejich sousedům, hádejte koho jsme potkali po cestě od nich , jeho bývalá tam u nich byla proto jsme nemohli přijet a vezla tam děti at ji pohlídá nepravá bába.
Přišlo mi to líto , co jsem jim udělala že musej mě i manžu akhle štvát.
Manžel tam na ni vběhl seřval ji a řekl ji jestli jim to vůči mě není líto, a víte co řekla : byla to tvoje žena a já ji beru jako tvoji enu natož manža jí řekl že už ho tam v životě neuvidí .
Pak jsme se s nimi setkali na sousedky svatbě , a já dobrák odpo jsem za ni šla že to vylepším ty vztahy jelikož to nemám ráda , a ona mi řekla ty jsi taková blbá , naivní a hloupá kráva že to svět neviděl, nakonec jsem odešla uřvaná , a zařekla jsem se že u mě total skončili všichni , a manža stoí při mě .
Je to hrozný , jelikož ted jsme se dozvěděli že čekáme 1. mimi , a najednou se maminka ozvala a že gratuluje a at se o sebe starám atd , vše jako by bylo ok, tak jsem řekla že mě hodně a manžovi taky ublížili a že já jim to bohužel jen tak neodpustim a nezajímá mě nějaká přetvářka ale že si pak nepřeju jestli vše dopadne dobře , je vidět v porodnici. A manžel se mnou souhlasí jelikož ho také hodně ranili a jen tak jim to neodpustí.d
A mimochodem jeho 1. žena ho pěkně zadlužila a kurvila se oni to věděli , tenkrát jí nadávali at..a my to spláceli ještě rok po naší svatbě a najednou je ona nej...prostě no comment

pajmis
autor
25. srp 2008

Holky, já myslím, že tahle diskuse mi dodala hodně odvahy... 😉 já na ni nebudu hnusná, nic takového... já na to prostě půjdu intelektuálně, protože tohle jí chybí... já ji odpálkuju pěkně na úrovni a tak že se ani na mě chudina nebude zlobit 😝 Bud nad věcí a pokud řekne něco, co se mi nebude líbit, tak ji na to řeknu svůj názor a že se s tím jejím prostě neztotožnuji... a bude... já se doted snažila ji tak nějak vyhovět, i když se mi to vůbec nelíbílo, ale pro klid sem to udělala... nebudu mít ohledy na ně, ale pouze na sebe a na své dítě, protože to je ted pro mě to nejdůležitější... 😉

robosek
25. srp 2008

Ahoj Pajmis,tak teda tu tvoji tchyni ti fakt nezávidím! 🙂 Já mam rodiče 80km od nás,jezdím tam zhruba 1xměsíčně na víkend,tchyně bydlí sice dvě zastávky od nás (bydlíme na Svazích),ale vůbec se k nám nehrne🙂a když už,tak zavolá předem,jestli se může stavit...ale ted jsme se neviděli měsíc a ani jedné straně to nevadí 😀 Ale jinak je to fajn ženská a mám ji ráda.
každopádně tu tvou tchyni bych už teda dávno uzemnila,to je baba,moje ségra má podobnou můru a jsou pořád na nože...ségra se totiž nenechá,takže mají pořád veselo 😀
Ale s tou svojí teda něco dělej,asi bych ji to řekla natvrdo... 😅

robosek
25. srp 2008

jj,nesniž se na její úroveň,prostě jak píšeš,odpálkuj ji na úrovni,ale určitě si s ní promluv a asi co nejdřiv.Jinak vám bude kafrat do života pořád... ☹

pajmis
autor
25. srp 2008

mareka: to co si napsala je teda hodně smutné... kdyby mě tohle ta moje tch. udělala, tak já už bych ji nezvedala telefony... a mě upřímně by to ani nevadilo, kdyby mi nějak ublížila, aspon bych měla odvahu to s ní zkoncovat nadobro... u tebe je nejhorší to, že ty si ji měla ráda a byly ste kamarádky... a ona ti udělala toto... každopádně, já už bych ji nevěřila... ☹

pajmis
autor
25. srp 2008

robosek: to víš, že už ze sebe nenechám dělat vola 😉 to sme sousedky, já bydlím též na svazích 😀

robosek
25. srp 2008

a kde tam?psala jsi novostavba..Kozlův žleb?

robosek
25. srp 2008

každopádně jsem zvědavá,jak to ta tvoje tchýně přijme 😀

pajmis
autor
25. srp 2008

robosek: já sem taky zvědavá... ale už musím zakročit, jinak bych do porodu byla šedivá 😀 bydlíme na Honech I. jak sou ty 4 nové bloky...

kitty68
25. srp 2008

no holky nezlobte ze vam tu lezu, ale kdyz uz jste se tak hezky seznamily, tak pajmis, co kdyby jsi pozvala roboska na kafku a az prijde tchyne tak proste ji rict ze mas navstevu a nemas cas hezky mezi dverma

druhy den pujdete spolu na prochajdu a tak proste sis nasla novou kamosku misto tchyne 😀

pajmis
autor
25. srp 2008

😀 to jsou ale nápady... 😀 ale dobrý 😉

mareka
25. srp 2008

pajmis
takys že jo nevolám ji já ji k životu nepotřebuju , potom co nám udělala u mě total skončila a nechci ji ani mimi půjčovat protože to je rodina alkoholiků bohužel, ted jsem šastsná že čekáme mimi a nic jiného mě kromě mého muže nezajímá 🙂 😀

pajmis
autor
25. srp 2008

mareka: 😉

pajmis
autor
25. srp 2008

Holky, já se zblázním.... fakt, mě odvezou... můj dnes došel z práce v 16:15hod. a v 16:25hod. zvonek - zase jako na poplach 😒 tak říkám mojemu běž otevřít!! Tak šel.... tak mu říkám, kdo to byl (i když sem to věděla)...no že mamka... říkám, co chce, at jde pryč... a on, že - no, ale ona už šla..nejde nahoru... tak říkám - a co jako chtěla??? a můj prej - no, říkala mi, že máme ve schránce nějaký dopis... já říkám cooožee???? je normální??? to nemá mobil aby napsala smsku, to tu musí kvůli dopisu zvonit jak na lesi??? no já sem se nasrala, že sem ji chtěla psat sms, že je vadna... ale trošku sem se zklidnila a teda počkám si, že už ji něco řeknu osobně... řeknu ji, že toto už není normální nám oznamovat, že máme ve schránce dopis... a co??? já až bych šla ven, bych si toho všimla... kurnik šopa...sem strašně vytočená!!!! Já tu zmiji nesnáášíím!!!!

poletucha
25. srp 2008

hele ale ona fakt neni normalni 😀 ale zase nesla ani dovnitr,to je pokrok, asi si troufa k vam jenom kdyz tam jses sama 😒
ja bych ji tu sms napsala, ze si svoji postu ohlidate sami ...nebo bych ji sla az bude chrapat poradne zazvonit na zvonek, jenom tak,vymyslet si nejakou picovinu 😀

pajmis
autor
25. srp 2008

To by bylo fajn ji pěkně vzbudit... ale jako vážně nám to hlásit nemusí... to k nám jak zazvoní, když budeme mít ve schránce leták??? 😀 ne, jako fakt - toto je vrchol... to nedělá normální člověk - to už hraničí s obtěžováním 😅 já z ní budu brzo na prášky... já k ní zazvoním - jak na poplach a když otevře, tak ji řeknu že má nakřivo rohožku - a že sem chtěla jen to a nashle 😀 . . . neee, já nejsem vadná 😀 to bych se snížila na její úroven 😀