Partner a alkohol. Poradíte, prosím?

130424
21. bře 2021

Ahojte, potřebovala bych poradit. S partnerem budeme spolu 12 let (když nebudu počítat naše přestávky), máme spolu dva kluky 8 a 5 let. Přijde mi, že poslední dobou začal více požívat alkohol. Skoro každý den se u nás stavuje jeho kamarád, dají si nějaké piva a pak jede autem domu. Občas si tu udělají nějakou "akci" jako třeba zabijačku, vaření guláše apod, kdy popiji pivo už od rána a na zahřátí to prokladaji panákama. Jenomže já pak třeba musím odpoledne jet do práce a je mi proti srsti tu nechat s nima kluky. Když jsem v práci o víkendu, tak se pak dozvím, že byli někde na návštěvě a kluci tam točili pivo. Partner je celkem kliďas,ale když se napije, přijde mi někdy až agresivní. Minule mě třeba za vlasy odtáhnul do jiného pokoje a to před zrakem našeho syna. Uvažuji o tom, že od něho odejdu i s klukama, ale nemám odvahu.

zelenaesmolda
22. bře 2021

@jancazao
Hele,sama vi,ze to neni v poradku a presto v tom zustava a jeste toho chlapa omlouva.Tady zadne postrkovani po dobrem vetsinou nepomuze,obet si stejne najde ten jeden duvod z milionu proc zustat.

ruzenka95
22. bře 2021

@blondynka400
Zakladatelka sama píše, ze uvažuje o odchodu a já se ji nedivím, protože chlap, co chlasta, je agresivní a fyzicky zaútočí na svoji ženu a ještě před detma, tak ten si nic jinyho než flakanec a odchod nezaslouží. Ještě když to nechce ani řešit. To si ma holka nechat srat na hlavu? Muž by měl zpytovat svědomí a já bych mu na to dopřála čas a na čas ho vykopla z baráku.

blondynka400
22. bře 2021

@130424 partnerská poradna toto asi nevyřeší...... A co si zkusit domluvit nějaký kompromis. Třeba ok, ať si udělá jednou za měsíc "mejdan" a ty i s dětma jeď třeba za rodičema a nebo ok, ale vypijete jenom nějaké množství tvrdého a víc už prostě není..... Za mne je něco jiného trvalý alkoholik, kterého to omezuje jak doma, tak v práci a to co píšeš. Jen to musíte vyladit na obě strany, aby to bylo ok. Většinou to bývá efektivnější než nějaké zákazy, přeci jenom to nejsou děti...... A kdyby pokračovalo nějaké násilí tak opravdu vážně uvažovat o to, že půjdete od sebe.

blondynka400
22. bře 2021

@ruzenka95 jak můžeš někoho vykopnou z baráku, když do spadá pod SJM? 😀 😀 Neřekla bych že z toho co bylo psáno je to nějaká tragédie, spíš je potřeba to řešit, aby nebylo hůře. Ale rozhodně ne tak, že budu někomu dávat flákanec a vykopávat ho z baráku .-)

130424
autor
23. bře 2021

@blondynka400 detikuji ti za názor. Konečně něco pro mě přijatelného, než někoho vykopnout z baraku nebu mu jednu flaknout. Tyhle kompromisy u nás dříve fungovali a vše bylo ok. Když chodí do práce, tak je to ok. Poslední dobou se to nějak zvrtlo, jelikož má volno a je doma. Vždy nastanou problémy, když má dlouhou dobu volno. Ale mockrát ti děkuji. Potřebovala jsem se hlavně "vykecat". Ještě jednou díky.

blondynka400
23. bře 2021

@130424 a nebude i tou situací jaká je? Ten život je teď jiný, z běžné náplně života většině lidem zůstala jenom ta práce (a jestli píšeš, že je doma, to má HO a nebo co?). Nemáš zač a doufám, že si to vyřešíte, po 12 letech by to byla škoda 🙂

peginka1999
24. bře 2021

Já bych vůbec neřešila nějakého cizího pitomce co je asi mimo když sedne za volant s nějakým tím promile můj manžel si taky denně dá pivko k obědu a jedno k večeru ale funguje a taky se občas napije není mu 59 let aby seděl doma a čuměl celý dny do bedny když je blbá Corona k tomu, ale kdyby mě tahal za vlasy před dětma tak by skončil hele pokud to máš v hlavě tak že na jednu stranu s ním chceš být a na druhou zas ne tak asi si myslím že převažuje ta strana že s ním být 0roste chceš jen nevíš jak utnout to pití a tahání za vlasy chlapy si totiž myslí že pokud mají barák dobrou ženušku tak jsou velcí borci já bych sbalila děti a odjela do ty doby bych byla pryč dokud by mu to nedocvaklo a neprosil tě ,oni občas potřebují takový typy pěkně vytrestat aby jim spadl opět hřebínek...

130424
autor
25. bře 2021

@peginka1999 víš, ono už to párkrát bylo, že jsem s dětmi odjela, ale s ním to moc nehnulo. Přišlo mi, že si to že začátku užíval, že zůstal sám. A neustále mi pak vypisoval a vyhrožoval apod. Po nějakém čase se zklidnil a já husa se k němu vrátila. Naposledy jsme od sebe byli asi 8 měsíců. Že začátku sekal latinu, domluvili jsme si nějaká pravidla, ale po nějakém čase ho pravidla přestala bavit a začal je porušovat. Spousta lidí si myslí, že se mu nelíbí to, že už na něm nejsem tak závislá, jako když jsem byla na mateřské. Vše si zařídím sama, chodím do práce, většinu věcí doma si taky správním sama (třeba spadnutou garnýž 🙂), co se týče auta - třeba opravy apod. - to si taky zařídím sama. Takže vlastně uvažuji nad tím, že ho asi ani k ničemu nepotřebuji 🙂

130424
autor
25. bře 2021

@peginka1999 chtěla bych s ním zůstat, přece jen 12 let je 12 let. Ale ne za každou cenu. Neustálá buzerace, že jsem udělala špatně to či ono, neustále vyčítání, že chodím do práce i na odpolední směny a on že se musí starat o děti sám. Ale pokud odjede na měsíc na výcvik, tak se o ně starám celou dobu já a taky mu to nevycitam. Jednou jsem prostě rodič a starat se budu, dokud to bude potřeba. Abych řekla pravdu, tak si tajné ukládám peníze na spořící účet, abych měla na kauci na byt, kdybych se opravdu rozhodla odstěhovat.

michaela666
25. bře 2021

@130424 Po tom co jsi teď napsala bych asi začala hledat vlastní bydlení. Takový chlap se nezmění a budeš celý život žít v tom stejném.

peginka1999
25. bře 2021

@130424 sorry ale je to blbec má ženu která se stará ,chodí do práce a ještě si stěžuje to je něco pro mě hele našetři si prachy s jdi od něj tohle nemá cenu ať si pak dělá vše sám

130424
autor
26. bře 2021

@peginka1999 že? Taky si myslím, že to bude nejlepší řešení.

codal
26. bře 2021

@130424 když si to po sobě přečteš, tak sama uvidíš, že to nemá smysl. Ty to víš, jen nechceš zahodit 12 let života, to chápu, ale nechtěj zahodit dalších 50 s takovým člověkem. Drž se!

sararachell
26. pro 2021

@130424 co prosim?? odtahnl za vlasy?? tak to by hodne rychle letel oknem a nebo bych se co nejdrive odstehovala. Tohle je opravdu uz pres caru. Neucta k Vasi osobe. Tohle si nenechte libit. Priste Vam jednu flakne.......utikala bych a to co nejdrive. Tohle proste neexistuje..... nikdy.

sararachell
26. pro 2021

Lepsi zahodit 12 let ted, nez zahodit cely zivot......co myslis???? xxxxx