Partner mi řekl, že ženy nejsou rovnoprávné s muži. Stalo se vám to?

dada41
3. srp 2018

Ahoj taky vam rekl nekdy manzel když jsem mu řekla že ženský jsou rovni mužům ze je rovnoprávnost řekl že prej ne ze je zenska podložka a musí chlapa poslouchat jak pes

vita_
3. srp 2018

Mám dva tituly a chlap "jen" učňák a nikdy by mě ani ve snu nenapadlo se nad něj povyšovat nebo jeho nade mě. Rovnoprávnost by měla být mezi všemi lidmi bez ohledu na to, co mají v kalhotech. Ano každý má jiný pohled na svět a jiný názor na život, i díky pohlaví, ale to je právě to obohacující, kolikrát by mě jeho pohled nenapadl a jeho ten můj - u nás se tedy prosazuje rovnoprávnost, a to především z jeho strany (já to beru jako samozřejmost) - nechápe rodiny, co to tak nemají (ať už je nadřazená žena nebo muž), neexistuje cokoliv rozhodnout bez souhlasu druhého, ne že bysme si to zakázali, ale je nám proti srsti, říct "ano, takhle to bude, ženě/muži to určitě vadit nebude".

julinkadusikova
3. srp 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor, žila jsem s přítelem u jeho rodičů skoro 4 roky a s jeho sestrou .... pořád jsme se hádali a máme spolu 2 děti a 3 na cestě , všechno co udělala nebo řekla jeho sestra či máma ,bylo svaté.... já jsem se odstěhovala do sociálního bytů a on je pořád u rodičů....na děti nic neplatí spíš když si je vezme ,tak mu ještě dávám já peníze .Aby i nich měli co jíst.

babanci
3. srp 2018

@julinkadusikova Zařiď si výživné, to je první krok.

zuzineckah
3. srp 2018

@dada41 no nejspíš měl takové ražení od začátku. Takže předpokládám, že když s ním máš dítě, má jistě spoustu jiných úžasných vlastností, které tuto jeho pravěkou tupost převyšují... Jinak bys musela být ta hloupá ty.

zuzineckah
3. srp 2018

@julinkadusikova to myslíš vážně tenhle příspěvek??!!

ladyhacek
3. srp 2018

Něco podobného , viděl nějaký plakát že ženská patří za sporák tak prohodil, že plně souhlasí, ale byl to žert - půlku jídla doma vaří on .
Vážne by nic takového neřekl

nafuka
3. srp 2018

To by můj v životě nevypustil z pusy, miluje mě a respektuje. Lepšího manžela a tatínka pro malou jsem si nemohla vybrat.

dada41
autor
3. srp 2018

@michaela_2 to se ohání všude i před synem a on mi pak řekne mámo ty nic nevíš tata je inženýr

dada41
autor
3. srp 2018

@pavca1982 dřív takový nebyl jsme spolu 4roky

dada41
autor
3. srp 2018

@baris to on říka i o své matce ze dela Všechno co otec řekne. To když mu řeknu ať si uvař udělej Všechno sám tak řekne takova pohoda na materske veget to zvládnu je zvládne 2 dny když třeba jdu k doktorce ale s tim ze male se nevěnuje a ať si dela co chce ani ju neposlouchá polovinu věci jako po koupeli vyčistit ji očima natřít zadeček neřesi a když mu to připomenu tak slyším si to udělej sama atd.v pocurane plene by ju nechal 5hodin.to je výchova. No hádáme se kvůli nazorum

dada41
autor
3. srp 2018

@vita_ krásného

dada41
autor
3. srp 2018

@dada41 chtěla jsem říct že máte krásný vztah takových je malo

blahova_andrea
3. srp 2018

sice toto takto neřekl, ale denně se tak chová ☹

zelenaesmolda
3. srp 2018

@dada41 a to s nim jeste jsi?pockej az te prasti,ma na to prece pravo,jsi jenom podlozka co ma slepe poslouchat...

lioness34
3. srp 2018

@dada41 pokud má takového otce tak jede ve stejném - stejne jako ženy mají mnoho společného s matkou i když to někdy nepřiznají tak muži se svými otci- ani jsou výjimky ale ta výchova je hodne hodne znát. Dítě má vzor svoje rodiče a dost si z původní rodiny nese.... jooo někdy se seknou ze toto ne a pak se chovají jinak ale to podle mě není vás případ

sahrazad1
3. srp 2018

@dada41 muj chlap mi tohle nerekl. Ale je puvodem z verici rodiny. Zena je pry podrizena muzi, muz je hlavou rodiny . ( a zena ten krk, ktery hlavou otaci, ale ta si toho nesmi ani vsimnout! 🙂) zakladatelko, rekl ti to dost osklive, ale patriarchat je tady uz dost dlouho. Zejména diky křesťanství. Jsou muzi, kterym to vyhovuje, jsou naopak noumove, co maji radi opak, a pak i ti, kterym rovnoprávnost nevadi. Myslim ze to dost zalezi na vychove z puvodni rodiny. Ja jsem zdrave sebevedoma i ted, ale nadrazenost meho muze je evidentní. Naštěstí to není zadny blbec, a tak toho moc ani nevyuziva. Kdyz chci dosahnout neceho jineho nez on, musim na nej takticky 🙂 ale v podstatě mi to tak vyhovuje, neb o mužské záležitosti se stara výhradně on, i na veřejnosti jedna on, chrani me, kdyz neco, proste je to pro me dobré. 🙂

chrystyanna
3. srp 2018

Ono je rozdíl když muž je ochrance a kdy je to jen slaboch. Říct ženě, že je podložka/onuce... To není správné nikdy

zuzineckah
3. srp 2018

@zelenaesmolda tomu by bylo asi lepší předejít tím, že mu sama švihne pánví po té duté hlavě... třeba by se mu rozsvítilo😇

lioness34
3. srp 2018

@dada41 já jsem v tomhle dost skeptická a nemyslím si ze by se moc změnil a navíc nevěřím tomu ze dříve té na rukou nosil a pak najednou obrat.. to proste si myslím ze není...spis jsi to přihlížela nebo nevnimala - pokud se choval k matce nebo okolí nějak tak teď to nebude jiné.... proste tak jak se nejhůř zachoval ke komukoliv se muže zachovat jednou i k Tobě.

@sahrazad1 já myslím ze chlap má mít svou funkci v rodině a slušně se chovat ke svoji ženě - ze je silný a má i rodinu chránit nebo jednat a zastat se si myslím taky.... a rozhodne není na škodu když žena ví jak na něho - neřekla bych manipulaci ale spis nenásilne podat věci tak ze on pochopi ze je potřeba udělat to či ono nebo ze bych si přála to či ono a proste jde a udělá se...
Mezi nami ono po dobrém toho svedeme vždy víc a lip než po zlem.... jooo někdy můžeme ve vážne věci bouchnout do stolu a říci ne a být tvrdohlave ale ve spoustě případu to lze říci i tak aby muž byl spokojen a my měly věci tak jak chceme nebo potřebujeme. Nemyslím to ve zlem ani s nik manipulovat - ale třeba myslet dopredu a když vím ze chci postavit bazen nespustim na něho v sobotu ráno jen co otevře oci, ze teď hned musí jít a postavit bazen, ať to stihneme do oběda a deti se můžou koupat.. ale zacnu s tím třeba týden předem... ze je vedro.. a ze by bylo fajn... dat mu čas a prostor to vykonat...je to teď možná blby příklad ...
a k tomuhle všemu musí být dvě věci - inteligence a láska která jde ruku v ruce se snahou druhého pochopit a nedělat naschvaly a vyvarovat se toho kdo má navrch a kdo koho poslouchá a ze věci musí být podle mě..//

vita_
3. srp 2018

@dada41 No ale ona je ta rovnoprávnost pro mnoho lidí něco těžkého, protože u nás to není jen o vyslechnutí druhého názoru a dojití společného rozhodnutí, ale i o rovnoprávnosti v práci a financích, což ne každý chápe a ne každá žena je ochotná takhle fungovat.

lioness34
3. srp 2018

@vita_ právě - ne každý se k sobě hodi...... a záleží jak se kdo s kym najde....
já bych k noumovi nedokázala vzhlizet ale na druhou stranu chlapa co mě bude “buzerovat” za vše a o všem rozhodovat sám taky ne....
Důležité je uvědomit se vše už před dětmi - neprehlizet ale při zamilovanosti mít oci otevřené

vita_
3. srp 2018

@lioness34 Přesně, ale tak to už musí posoudit dotyčná dvojice, jestli jim to vyhovuje, někdo se rád nechává vést a někdo rád vede a někdo to má fifty/fifty. Pak už záleží jen na tom, takovou polovičku najít ;)

dofi86
3. srp 2018

@dada41 me zaujala ten nadpis Partner 🙂 Takhle se chova partner? To je partnersky vztah? 🙂 asi mam jinou predstavu...

evakaspar
3. srp 2018

To by si manzel nikdy nedovolil!!!!

zelenaesmolda
3. srp 2018

@zuzineckah skoda panve

svetlanalana
3. srp 2018

Co je to za blbost?

hlasimse
3. srp 2018

Ne, můj chlap je větší feminista než já.

mourovatakocka
3. srp 2018

@dada41 Ne, neřekl. Ani jako vtip. Muže s takovým názorem bych si nevzala.

biedronka10
4. srp 2018

Ne, neudelal. My se obcas rafnem, vymenime si nazory, ale nikdy jsme se k spbe takhle nezachovali. Naopak, muj muz me neustale bombarduje tim at tohle rozhodnu a tamhleto a ze jsem pry jako ta vestonicka Venuse 😀 dulezita pro kmen a rod a ze mam ja hlavni slovo. Ale to zas ja nechci. Uz nas knez nam na pripravach kladl na srdce, ze mame mit k sobe uctu a jsme si rovni. Ze muz a zena jsou jako svice. Knot ktery dava vosku dusi a vosk, ktery naplnuje knot nehou.
Tohodletoho bych vzala lopatkou, by videl najednou takovych 100 podlozek.

odula
4. srp 2018

@dada41 a nemyslel to jako vtip??? ještě jeden.... ženská by měla pořád chodit v bílém. proč jako? aby ladila s domácími spotrebici..... ehm.... no..... 😁 strašně blbý. já vím;)