Partner tráví čas se svojí ex

degial
9. črc 2019

Ahoj. Potřebuji se asi hlavně vypovídat, ale také mě zajímá, jaké jsou zkušenosti ostatních žen. Partner má s ex 8 letého syna. My jsme spolu skoro 5 let. Už na začátku vztahu jsem mu dala jasně najevo, že nehodlám akceptovat, aby trávil společně čas se svou ex a jejich synem (výlety, apod.). Celou dobu jsem myslela, že mé přání respektuje, ale dnes jsem zjistila, že v době, když jsem byla v práci a on byl se svým synem na koupališti, tak na přání syna (aby maminka viděla, jak se naučil plavat), můj partner zavolal své ex, aby dojela za nimi a společně si šli zaplavat. Když jsem to zjistila, udělala jsem scénu, nepřijde mi to fér. On mi na to řekl, že mu to přijde naprosto normální a nechce, aby jeho syn "trpěl" jen kvůli tomu, že já jsem hysterická. V čem spočívá to "utrpení" mi nedokázal vysvětlit, rovněž ani to, proč to, jak se dobře naučil plavat neukázal své mamince, až budou někde na plavání spolu ve dvou. Prý svému synovi nedoláže situaci vysvětlit,aby to pochopil...Nakonec mi řekl, že pokud mi to vadí, ať se s ním rozejdu... Přijde mi divné, jak snadno mě poslal někam, přitom jsme plánovali svatbu a dítě...Přijde mi, že se asi s exkou nějak sblížili, jinak si to nedovedu vysvětlit... ☹

chiara1990
11. črc 2019

Vas bych teda chtela za partnerku meho jeste manzela 😂😂😂😂 vy by jste se asi posrala,kdyby jste videla nas vztah.....

babanci
11. črc 2019

Myslím,že koupačka na dece byl zástupný problém. Už na začátku vztahu přiznal nevěru. Dokonce byl nevěrný manželce,s kterou má dítě. To o jeho charakteru jasně vypovídá. Proč si s takovým vůbec začínat? Jak sis mohla myslet,že to nezopakuje? Najdeš si nevěrníka a myslíš si,že se promění? A protože víš,že ne,že se mu nedá věřit,proto vychyluješ i tam,kde to není třeba. Zrovna v tomhle případě to bylo zbytečné.

pavca1982
11. črc 2019

@degial Holka normální není on. Doufám že máš už jasno.

xxx3d
11. črc 2019

Vztah, kde oba aktéři mají rozdílné představy jednoduše musí skončit a to, že většinou nějakou dobu trvá je jen proto, že ten z páru, který chce budoucnost a většinou je to žena, předpokládá, že druhý to přijme, že přehodnotí původní náhled a taktéž bude chtít manželství, děti, společné budování majetku atd.
Mě třeba překvapuje, že jsi už někdy před třemi lety věděla, že to s ním nemá cenu, a přesto jsi stále s ním, nastavuješ mantinely někomu, kdo s tebou nechce vytvářet a budovat vztah, kdo se nechce vázat, kdo tě defacto má jen jako náplast na vztah minulý.
Je hrozná škoda, že mrháš svůj život v takovém vztahu, který se nebude vyvíjet.
Nicméně je to tvůj život a jsou to tvoje rozhodnutí a je jen na tobě, jak a kdy tohle ukončíš.

pratensis
11. črc 2019

Ale oni netráví čas spolu, oni tráví naráz čas se synem. Nevidím v tom nic špatného. Syn si přál mít rodiče u sebe oba v jeden okamžik (jestli jsem to pochopila dobře, tak to navíc nebylo poprvé). Prostě si přeje některé své zážitky a pokroky sdílet s nimi oběma najednou. Myslím, že jako matka od dětí toto chápu mnohem líp (myslím jako z pohledu toho dítěte), než kdybych děti neměla.

pratensis
11. črc 2019

Ještě dodám, že vidím jako obrovské plus a velkou výhru, pokud spolu rodiče nejsou na kordy a takovýto společný čas v klidu a pohodě jsou i přes svůj rozchod dítěti/dětem schopni dopřát.

fijanek
11. črc 2019

Ahoj, mám 7letou praneteř, její rodiče se rozvádějí. Oba už mají nový vztah. Přesto každý měsíc tráví 1 víkend společně, protože to dítě je potřebuje oba. A jak tu někdo psal, pro to dítě jsou události, které chce prožít s oběma rodiči najednou. Já bych příteli nedělala scény za to, že tráví čas se svým dítětem a s ex, kór když je to výjimečně

slunickonanebi
11. črc 2019

@fijanek jen se zamýšlím, ten 1 víkend měsíčně společně... Nedává to tomu dítěti falešnou naději, že rodiče budou opět jednou spolu?

priefi
12. črc 2019

@degial a jak to vlastne vypada mezi vami dvema k dnesnimu dni?

degial
autor
12. črc 2019

@priefi Momentálně se spolu skoro vůbec nebavíme, vracím se z práci domů pozdě a spím v dětském pokoji. Bohužel se mi zatím nedaří najít si vhodný nájem a k rodičům nemohu, takže zde musím po nějakou dobu zůstat ☹ Je to velmi psychicky náročné... Vypadá to, že už je to definitivní i z jeho strany, což mě na jednu stranu bolí, protože ho vlastně pořád miluju, na druhou stranu je to takto lepší, protože bychom se v tom jinak plácali donekonečna...

degial
autor
12. črc 2019

@xxx3d Sice jsem už nechtěla diskusi moc rozviřovat, ale asi mi nedá nereagovat... Ano, on zpočátku opravdu o společné závazky nijak moc nestál...sice je nevylučoval, ale otevřeně říkal, že potřebuje čas ten rozvod nějak zpracovat. On není ten typ, co by si dělal děcka po roce vztahu, což já teda taky ne, takže mě nevadilo si počkat, pokud bych věděla, že tam ta perspektiva je. Nakonec k tomu dospěl i on sám, často začal o dítěti mluvit sám od sebe, bylo znát, že se na to i těší...Akorát po těch zkušenostech se prostě i bál, že to zase nevyjde a on skončí zase jako víkendový táta. Takže ten vztah se prostě vyvíjel a já přiznávám, že jsem asi dost plašila, protože jsem se bála toho, co píšeš ty... Prostě ten vztah byl strašně složitý už úplně od začátku. A v tom vztahu jsem zůstávala, proto že jsem ho prostě milovala a jinak nám to klapalo.

verazmetra
12. črc 2019

@degial Já na tyto stránky chodím občasně už hodně dlouho, ale nikdy jsem necítila nutnost do tématu zasahovat. Jen mě to bavilo číst. Přesně jako to popisuješ ty. Ocitla jsem se několikrát v tvé kůži. Proto jsem pocítila nutkání ti odepsat. Na hlavu si popel sypu. Vím dobře, že jsem zahodila velkou část svého života než jsem to v sobě začala ovládat a než jsem našla tolerantního partnera. Nevím kolik ti je, ale pokud máš ještě šanci nemysli na návrat a pokus se začít znovu jinde. Ale pamatuj si jak rychle se může tvůj svět sesypat. Kdybych nebyla matka dítěte, kterého mám ve střídavce se svým ex, nic by mi nepomohlo se změnit.
Dočetla jsem další dvě stránky. Nechápu moc význam tvého dotazu. Problém je hlavně v tom, že je ti opakovaně nevěrný a byl i v předchozím vztahu. Nechápu proč jsi to nenapsala hned. Pokud je chlap na sex a nedostane ho doma, najde si ho ve vedlejších dveřích. Od takového ruce pryč.

bamak
12. črc 2019

@degial tvůj přítel má pravdu. Pokud nejsi ochotná přijmout jeho minulost a smířit se s ní, tak jdete od sebe. Jestli ti vadí matka jeho syna, najdi si chlapa bez dítěte. S nikým se sblizovat nemusí. Jen se chová dospělé a slušně k člověk i kterého kdysi miloval a má s ním dítě.

fijanek
13. črc 2019

@slunickonanebi nedává, oba rodiče jí rozumně vzhledem k jejímu věku vysvětlili, že už spolu být nemůžou, ale pro ní tu budou vždycky. Navíc si ta malá celkem dobře rozumí i s novými partnery rodičů