Pocit nespravedlnosti, nebo to tak má být?

zzzzuuuuzzzziiii
19. dub 2023

Jeden znamy ma dve dcery. Jedna se vdala do jineho mesta, o par let dele se vdala druha a aby mela kde bydlet, nastehovala se do bytu po dedovi, ktery si zrenovovaly. Tehda se prvni dcery na nic neptaly, jen po ni chtely, aby s tim souhlasila. Ona souhlasila ve prospech sestry a rodiny, aby se ten byt nemusel prodat cizim.
Uteklo par let a byt zacaly pronajimat, posleze ho prodaly a sly do vetsiho. Ten byt prodaly za skoro ctyrnasobek puvodni ceny. Asi dobre mineno, nabidla sestra sestre vyrovnani, v podobe pulky castky, za kterou tenkrat byt dostaly. A ted? Nemela by se i tato castka zhodnotit? Nemela se sestry nejdrive zeptat, jestli ho nechce sama odkoupit pro sebe... je to pocit nespravedlnosti? Nebo to tak proste ma byt?

xxx3d
20. dub 2023

to je mi jasný, že to k soudu nedá.
soudit se s rodinou... to je něco extra
protože žaloba všechno mění, k horšímu pochopitelně, myšleno vztahy v rodině a tak
v širší rodině jsme podobnou, za mě horší, situaci měli, ta osoba soud vyhrála, sourozenec ji musel vyplatit, přestože neměl z čeho, myslím se to řešilo vzetím hypotéky

bara88
20. dub 2023

@xxx3d tak oni hlavně nemají co soudit, nemůže po ní žádné peníze vymáhat

xxx3d
20. dub 2023

@bara88 stačí dobrej advokát a "kuráž"

zzzzuuuuzzzziiii
autor
20. dub 2023

Pravdu tu nejde o soud. Jen se snazim te holce vysvetlit, ze tu je opravdu neco spatne. Ze neni vypocitava kdyz se ji to proste nezda a spis ji to tizi a nevi co s tim. Se sestrou se prakticky prestaly stykat. Zrejme ma ta druha zase svoji pravdu a hotovo.

pavlinar
20. dub 2023

@zzzzuuuuzzzziiii chapu.. taky mame neco podobneho v rodine. Pokud se to i tomu otci nezda, prijde mi ted jako dobre reseni, vyvazit to tim dedictvim po otci. Mel by se teda k tomu ale konecne postavit, poradne to propocitat, a oznamit to obema sestram. Reseni "domluvte se" je dost srabacke, zda se, ze tusil konflikt a chtel mu vyhnout.

mandlik
20. dub 2023

@xxx3d prosímte neraď kraviny. Fakt nestačí kuráž. O co se chceš soudit? Otec má svůj majetek, může s ním nakládat jak chce. Dal byt jedné. Není to fér, ale je to jeho věc. Na majetek žijících rodičů nemají děti žádný právní nárok.

@zzzzuuuuzzzziiii osobně bych si zkusila ještě promluvit s tátou, jestli má v plánu tuhle nespravedlnost vykompenzovat v závěti třeba. Ale pro zbytek dobrých vztahů bych to neřešila. Život není fér no. Nás u manžela čeká asi něco podobného, švagr není schopný se osamostatnit a zatím to všechno směřuje k tomu, že "chudák maličkej" dostane 3+1 V Praze, protože my přece máme svůj dům (25 let hypo před náma🙂🙂), tak co 🙂 ale co můžeme, že jo

bara88
20. dub 2023

@xxx3d a na co?co a jak by soudili?to mě fakt zajímá?protože dědicem byl asi otec né? A ten, co si ze svým majetkem udělal je jeho věc

xxx3d
20. dub 2023

@mandlik momentík, neradím
jen jsem psala, že jsme v širší rodině měli, dle mého horší, podobný případ a že ta osoba dala k soudu jak svoji tehdy ještě žijící matku, tak svoji sestru a vyhrála.
sestra té osoby si brala hypotéku, aby tu osobu, svého sourozence, vyplatila.

bara88
20. dub 2023

@xxx3d takže dle tebe je povinost otce dát dětem stejně. Jinak může skončit u soudu-🙂

xxx3d
20. dub 2023

@bara88 kdes to vzala?
podle mě jsou vztahy v rodině na té dané rodině, bez ohledu na t o, jak moc spravedlivé je to k jednotlivým dětem, je to věc rodiny.
osobně když jsem se tuhle "vykutálenost" dozvěděla, myslela jsem si, že nemůže nic dostat. hm, a dostala, docela dost, ale to je ve finále jedno, kolik. jde o princip a jak je vidět, stačí dobrej právník a mít koule jít proti své rodině.

bara88
20. dub 2023

@xxx3d a nebo dá k soudu sestru,která barák dostala od otce a dovolila si ho přijmout?