Přehnaná starost rodičů

aiky33
9. únor 2017

Ahoj holky. Zacinam byt zoufala...jsem v 31 tydnu a bohuzel bydlim u moji matky,jelikoz s pritelem nejsem...jenze uz zacinam mit nervy v p*deli... vyperu si pradlo,ona mi ho kontroluje,kdyz zehlim tak resi proc je spotrebovane tolik destilovane vody,ze se mi pripalil pudink,proc nemam ponozky,kdyz dam ke dverim smeti,tak ho zacne tridit na plasty... mozna to je blbost,ale ja uz to psychicky nedavam... je na duchode,doma nic nedela,neuklizi,jen sedi u tv a pc... bohuzel na sve bydleni si pockam,kvuli financi...bojim se ze az se maly narodi ze to bude stokrat horsi...rict ji to nemuzu,brecela by ze se mi nikdo nezavdeci,ze mi chce pomoct...jenze ja uz mam nervy v p*deli a brecim tajne po vecerech nebo v koupelne a nevim jak dal...

aiky33
autor
9. únor 2017

Jen dodam,ze uz jsem.o jedno dite ve 29 tydnu prisla...cekala bych ze prave naopak se bude snazit at se nepretezuju,vi ze mam odpocivat,podle dr,ale je to jak v cem. Doma drhnout veci muzu,ale kdyz jdu ven na kafe,tak ma reci ze bych mela byt doma...tak to bych se uplne zblaznila...

aiky33
autor
9. únor 2017

@journals na jednu stranu chapu,ale znovu opakuji ze odstehovat se nemuzu,jelikoz na to nemam...do zacatku na.kauci atd minimane 30 tisic...to mi z nebe nespadne. A nepřijde mi normalni,aby se matka divala jak jeji dcera s brichem chodi po ctyrech a vytira a nebo si jeste rekne at ji vysaju a babicce pokoj,a ona sedi u pc a hraje si hry... tak tedy nevim co je fakt spatne. Odstěhuji se,ale musim pockat cca pul roku,bohuzel.

j.a.n.i
9. únor 2017

@aiky33 Vis znakem dospelosti je se o sebe umet postarat, coz evidentne nezvladas, kdyz se nemuzes odstehovat...

journals
9. únor 2017

@aiky33 To je právě ono - nemáš na to peníze, tak není co řešit a musíš se přizpůsobit. Jasně, něco není zrovna ok pro dospělého člověka, ale to už záleží na tom, jak si to s mamkou doma nastavíte. To ti tu nikdo v diskuzi nezařídí a neporadí. Tohle je na tobě. Ale dívat se na to to tak, jak se na to díváš je podle mě špatně. Nechci se tě dotknout, ale do té situace ses dostala "sama", mamka třeba taky není nadšená, že u ní doma bydlíš, ale nevykopne tě, to je jasné. Jen by to chtělo možná trošku víc vděčnosti. I to, co vidíš jako málo, co ti mamka poskytuje, prostě není samozřejmost.
Rozumím tomu, že jsi nespokojená, ale nejsi v situaci, kdy by sis mohla vymýšlet podmínky, takže myslím, že i pro tebe bude lepší, když se nebudeš snažit hledat negativa na společném bydlení. Tak to bude akorát horší.

aiky33
autor
9. únor 2017

@j.a.n.i az se clovek dostane do stejne situace jako ja,tak potom mozna pochopi co je dospelost...treba to ze chodím kazdy vecer na dve hodiny na brigadu at mam aspon 2000 navic mesicne,kdyz neberu podporu ani socialky jako ostatni,to.je.urcite znak nedospelosti...

messias
9. únor 2017

@aiky33
Zbytecne se nestresuj 🙂 nema to cenu..

kika_21
9. únor 2017

@j.a.n.i Moc přísná jsi...Každý není hned ve vile-musí se k ní dopracovat...Trochu tolerance...Zakl. nemožná nebude, ani hloupá.😉Dovedu si představit, že bych zrovna tohle dceři nevyčítala.Evidentně se její situace časem zlepší.

j.a.n.i
9. únor 2017

@kika_21 Ano, každý hned není ve vile, spousta lidí bydlí v nájmu, klidně i s někým, ale jsou schopni si ho zaplatit... a ano, pochopím i to, že někdo nechtěně otěhotní a zůstane díky tomu u rodičů, ale podle toho co zakladatelka píše to nejspíš nebylo náhodné nechtěné otěhotnění.

karlajasmine
9. únor 2017

@aiky33 No zacala bych opravdu resit, jak se co nejdriv odstehovat. Pokud si najdes spolubydleni s maminkou ve stejne situaci, o kauci se podelite a o najem take. Pokud chodis na brigady, tak i kdyby sis kazdy mesic dala stranou jen 500Kc, casem se k te kauci dopracujes. A predpokladam, ze nekde shanis vybavu pro dite.. tak proste bych v tomto nekompromisne kupovala nejlevnejsi veci z bazarku, nejlevnejsi kocarek po nekom, prodala z vlastnich veci vse, co nutne nepotrebuji atd, a radeji si setrila na tu kauci i kdybych mela bydlet s ditetem sama v malinke garsonce. Protoze bydlet s maminkou i babickou v jednom byte.. no hrablo by mi.

yelowangel
9. únor 2017

@j.a.n.i ano podle toho co píše zakladatelka to není nechtěné těhotenství, ovšem taky píše že byla 3 roky ve vztahu. Jo, takže zůstanu s chlapem kterej mě podvádí, nebo mě rovnou vykopl protože mu najednou moje těhotenství nevyhovuje, nebo to prostě neunesl že bude táta začal chlastat a je pak agresivní...to je fakt znak dospělosti. Nevíte co tam dělo, proč šli od sebe a řekla bych že to ani není téma diskuze. Chtělo by to trochu nadhledu. Ono někde s někým bydlet s kým se potom rozejdu a musím se odstěhovat a do toho těhotná...fakt záviděníhodná situace která značí nedospělého jedince.

@aiky33 co zkusit městský byt? Taky se tam čeká ale jak matka bys měla být v pořadníku hned nahoře.

aiky33
autor
9. únor 2017

@yelowangel vybavu pro maleho mam celou,mela jsem nasetrene penize,takze maly bude mit vsechno i za cenu toho,ze se budeme mackat v jednom pokoji... pritel se semnou rozesel jeste nez jsem mu oznamila ze jsem tehotna.. a dokonce je podnikatel...i pres to to cele tehotenstvi tahnu sama,tak strasne jsem nedospela a hloupa. Ne ze bych to nekomu prala,ale kdykoliv se kazda z tech chytrych horakyn mohou dostat do me situace...a vite z ceho ziju? Uz pet mesicu z peti tisic z uradu prace... a z toho si mam najit byt,? Socialka mi nic neda,diky tomu ze jsem nahlasena u matky kde jsou dva.duchody,tudiz vic nez potrebujeme... takze dotaz na ty chytre : z ceho mam platit najem,kdyz socialku na byt dostanu az po trech mesicich? Materskou az po porodu? A z ceho mam ted vybavit byt? Ano,mam jeste něco bokem,ale radeji myslim na sve dite,nez na to abych si zitra koupila drahou rybu a.konecne si doprala neco dobrého...a chtela bych videt nektere z vas,jak.chodi kazdy vecer do prace,s brichem jak.pred porodem za 55 kc na.hodinu.

makronka222
9. únor 2017

@aiky33 ja nez abych zivorila byla bych mrcha, domluvila bych se s otcem ditete at bokem neco prispiva nebo bych to resila soudne, matku bych ignorovala a nic nedrhla, prece mysli na to bejby, vis jaky by to zas bylo o dite prijit jako pred tim? Kor v tomhle tt? Proste nic v tom byte nedelej. Co nejaky azylak? Zkousela jsi? Jeste by sis nasetrila a mohla treba za rok jit do garsonky a s fin. rezervou

aiky33
autor
9. únor 2017

@makronka222 ex pritel mi nic neda,sam mi rekl ze bude i soudy schvalne protahovat...nejhorsi je,ze ma penez plnou prdel,ale rekl mi :dala ses na boj,tak bojuj...tak bojuju...az vsechno vyridim,prijde porodne,zaplati pulku za vybavu a budou chodit alimenty,tak uz peníze budu mit...ale to je tak konec leta...ja na ten byt budu mit,jen proste tak pul roku musim byt tady...

mialagia
9. únor 2017

@aiky33 tak co zkusit taky otce dítěte ať platí náklady..třeba tu kauci..na to máš nárok..džtk návrh k soudu..jinak bych doma zavedla rozpis úklidu a pokud to nebude respektovat, tak se na to teď vykašli, měla by ses fakt šetřit a ztm (i když úplně chápu, že ti to vadí)to není zas takový průšvih..horší to bude když tam bude novorozenec nebo dítě např. už poleze..prostě bych si uklízela jen svůj pokoj..nebo co navrhnout, že se složíte na uklízečku 1xtýdně třeba..?s tou přehnanou starostí asi moc nenaděláš to jedině vydržet.. držím palce a mysli hlavně na mimi ať jsi v klidu🙂

aiky33
autor
9. únor 2017

@mialagia no uz jsem si byla vse zjistovat a penize po nem muzu chtit az kdyz prizna otcovstvi...a i kdyz vi ze je jeho,tsk stejne dela naschvaly...no jo,cim starší,tim je horsi... 38 let,podnikatel a ted si me vychutnava...ptz vi ze ho potrebuju tak proto jde do protivky

journals
9. únor 2017

@aiky33 Ale my neříkáme to, aby ses odstěhovala hned jinam. Jen to, že je třeba si ujasnit priority. Pokud je tvojí prioritou být relativně v pohodě, mít střechu nad hlavou a místo kde můžeš existovat, tak mi nepřijde fér řešit ještě "kvalitu". Pokud je tvou prioritou být relativně psychicky ok v některých věcech, tak musíš asi najít jinou a hlavně jinak placenou práci (ale zase to souvisí s větším psychickým stresem). Vše je o prioritách, které si myslím, že ujištěné nemáš.
Jak jsem už napsala - chápu, že je to s rodičema šílený, sama vím, že bych šílela taky, ale kdybych neměla na výběr, holt by se nedalo nic dělat.
A promiň, ale fakt tu neuznávám to, co se tu objevuje velmi často a to je názor, že pokud nejsem těhotná, sama budoucí matka, tak mám štěstí. Není to štěstí, je to můj zařízený život. Neříkám, že to nemůže nastat, ale obecně tu tomu některé dámy chodí dost naproti (nemyslím tebe osobně). Já jsem věděla, že dítě za svobodna nechci a tak jsme se podle toho s manželem zařídili. A fakt to není o tom, že bych byla "lucky". A už teda vůbec nerozumím tomu, že tu píšeš, že se snažíš být samostatná a řešit své dítě sama. Proč? Rodiče dítěte jste přeci oba. Já bych se s tatínkem určitě snažila domluvit na nějakém kompromisu, protože v tomhle odmítání jiné finanční pomoci bude tratit jen tvé dítě. Každopádně, tvoje věc...
Neříkám, že tvá situace je záviděníhodná, že je lehká, ani že je jednoduché jí změnit. Ale dostala jsi se do ní ty, ne nikdo z nás a tipuju, že jsi sex měla taky dobrovolně. Takže takové řeči tady na MK jako že "až budete v mé situaci..." nemám ráda. Je to tvůj život, tvoje rozhodnutí....
V tvé situaci bych minimálně do konce šestinedělí bydlela u rodičů a snažila se nepřipouštět si negativní věci a problémy. Pak, až se miminko narodí a budeš vědět co a jak, tak bych se poohlédla po nějakém spolubydlení s jinou maminkou, určitě bude něco i ve tvém městě, s maminkou si můžete vycházet vstříc ve střídavém hlídání a přijdeš i na jiné myšlenky. To bych udělala já.

monikagurthova
9. únor 2017

@aiky33 toho tvého ex bych hnala k soudu už teď a nečekala bych na porod testy otcovství jdou udělat i v průběhu těhotenství. Vyřešila by jsi si aspoň svoji finanční situaci a mohla by jsi se odstěhovat. Chapu jak tebe tak tvoji mamku. Bohužel bydlíš ty u ní a bohužel to obnáší určitou podřízenost jejímu stylu života. Z druhé strany od ní tohle chování taky není rozhodně fér...Mince má vždy dvě strany zkusila bych ještě jednou s mamkou promluvit ohledně chodu domácnosti. Expriteli bych řekla narovinu ať si uvědomí že je to i jeho dítě a že by se měl zachovat jako chlap ne jako děcko a že buď se domluvíte jako dospělí nebo ať si uvědomí že soud tak jako tak vyhraješ ty ať to protahuje jak chce nakonec se stejně bude muset podílet alespoň finančně. Pokud domluvu odmítne okamžitě bych zahájila soud o určení otcovství a chtěla po něm podílení se na výdajích. Je to možná hnusný ale už kvuli dítěti bych v tomhle ohledu byla s prominutím svině. Jediný kdo tímhle čekáním trati jsi ty a tvoje dítě

mialagia
9. únor 2017

@aiky33 aha teď to čtu, že dělá otec naschvály..to je tedy hajzl pardon..tak žaloba na určení otcovství a akorát se mu to prodraží, ptž si zaplatí testy DNA..a máš to vyhraný a nějak extra se tohle protahovat nedá to není žádný složitý spor..hele ale ta uklízečka fakt se dá sehnat už tak od 300kč/týden podle toho co by dělala..tak bych to fakt navrhla, že ty nemůžeš(pokud ti tvrdne břicho, tak nic nedělej!)a máš to zakázáno od MUDr..a v tom bordelu taky být nemůžeš..s novorozence už vůbec.. to by snad máma pochopila ne?

aiky33
autor
9. únor 2017

@monikagurthova muzu se jen zeptat odkud vis ze muzu resit otcovstvi pred porodem? Me rekl bezplatny pravnik,ze vse musim resit az po porodu s rodnym listem maleho...tak proto cekam...

aiky33
autor
9. únor 2017

@mialagia dnes mi rekla ze bych mela skoncit na brigade,at je maly v pohode...
Taky uz mam strach...jinak s tou uklizeckou to je tezko,ona mi.vzdycky rekne ze to udela...ale skonci to jen u slov. To je : mami jdu vytrit. Nech to,ja to udelam...a tyden ubehne a nic se nedeje...

monikagurthova
9. únor 2017

@aiky33 tak to je pěkná blbost
http://www.abctehotenstvi.cz/txt/otcovstvi-lze-...
A mám příběh z práce kde kolega řešil podobnou situaci akorát že jeho bývalá co opustila jeho kvůli současnému partnerovi chtěla otcovství hodit na něj soud probíhal když byla bývalá ještě těhotná

journals
9. únor 2017

Já bych to shrnula - máma je v důchodu a nudí se. Ty jsi těhotná a na rizikovém (?jestli to dobře chápu).
Myslím, že s mamkou si některé věci, které vnímáš jako ponižující určitě můžete vysvětlit. Pak je zřejmě největším problémem čistota - pokud jde jen o nezametenou a nevytřenou podlahu, tak jednou týdně se to jistě zvládnout dá i s hodně velkým břichem. Předpokládám, že nelezeš po kolenou a nevytíráš hadrem, ale máte moderní mop, se kterým se ti bude líp operovat. Pokud ne, jistě to bude dobrá investice 😉 vytřeno a zameteno je za pár minut. Kdyby jsi bydlela sama, budeš muset taky uklízet. S mamkou si zkus sednout a vyjasnit si některé věci, které vnímáš jako nejhorší. Úklid bych brala jako to nejmenší, zvlášť, když jsi (pokud jsem to dobře pochopila) většinu času doma. Ber to tak, že je to domácnost tvé mamky, ne tvoje a i když chápu, tak přizpůsobit by ses měla ty mamce a ne naopak, jak tu některé tvrdí. Vypisovat rozpis úklidu by mi přišel hodně přes čáru. Zkus s mamkou sednout, promluvit si a snažit se vyhnout situacím, které tě budou sžírat a štvát - jednodušší bude asi uklidit jednou, dvakrát týdně než se pak několik hodin/dní sžírat tím, jak jsi na ostatní naštvaná. Nehledě na to, že ten úklid se dá rozvrhnout tak, aby tě to tolik neunavovalo. Neboj, situace rozhodně není bezvýchodná, jen je třeba trochu změnit postoj a něco brát víc laxně 🙂

aiky33
autor
9. únor 2017

@monikagurthova diky za clanek...to je super,akorat to asi musim nejak sepsat a podat k soudu...nebo mi s tim pomuzou treba na socialce?

mialagia
9. únor 2017

@aiky33 hm tak to je těžký😔jako když platíš nájem a jsi její dcera a v 31.TT, tak fakt nechápu, že tě to nechá dělat a nepomáhá ti, jen stresuje..podej žalobu na otce a než budeš mít peníze, tak bohužel vydržet a uklízet jen svoje..

mialagia
9. únor 2017

@aiky33 třeba na netu jsou i vzory žalob(na určení otcovství)..viz.google..a je to osvobozeno od soudních poplatků..😉

aiky33
autor
9. únor 2017

@mialagia diky,hned kouknu

monikagurthova
9. únor 2017

@aiky33 na netu jaou vzory jak to napsat a když si dáš do Google soud o určení otcovství najede ti x odkazů a rad 🙂 držím pěsti ať se situace vyřeší co nejdříve hlavně na nic nečekej ono po porodu budeš ráda, že dychas a ještě řešit soudy máš na to 9 týdnů to nějak dotáhnout a asi bych pak se stěhováním počkala po 6tinedeli věř mi, že toho budeš mít až až.....

aiky33
autor
9. únor 2017

Holky tak ja nevim,vsude píšou ze se to dela po narozeni ditete,s rodnym listem a ze zaroven se tim určuje svěření do pece ...

monikagurthova
9. únor 2017

@aiky33 já jsem si sto pro jistá, že kolega určení otcovství začal řešit už během Veroniky těhotenství.

journals
9. únor 2017

@aiky33 Nedávno se tu podobné téma objevilo a podle toho, co tu holky psaly, tak určení otcovství v době těhotenství se pohybuje v ceně té obávané kauce na byt. Podrobnosti neznám, ale nemyslím, že by to bylo za hubičku. Určitě někde vypátráš víc informací. Řekla bych, že právě kvůli ceně se to úplně často nedělá... je to celkem pálka.