Přehnaná starost rodičů

aiky33
9. únor 2017

Ahoj holky. Zacinam byt zoufala...jsem v 31 tydnu a bohuzel bydlim u moji matky,jelikoz s pritelem nejsem...jenze uz zacinam mit nervy v p*deli... vyperu si pradlo,ona mi ho kontroluje,kdyz zehlim tak resi proc je spotrebovane tolik destilovane vody,ze se mi pripalil pudink,proc nemam ponozky,kdyz dam ke dverim smeti,tak ho zacne tridit na plasty... mozna to je blbost,ale ja uz to psychicky nedavam... je na duchode,doma nic nedela,neuklizi,jen sedi u tv a pc... bohuzel na sve bydleni si pockam,kvuli financi...bojim se ze az se maly narodi ze to bude stokrat horsi...rict ji to nemuzu,brecela by ze se mi nikdo nezavdeci,ze mi chce pomoct...jenze ja uz mam nervy v p*deli a brecim tajne po vecerech nebo v koupelne a nevim jak dal...

sirka1
9. únor 2017

Pokud jsi s ní o tom už mluvila a ona si vede stále svou, tak ti nezbývá než jít do konfliktu. Něco podobného mám s tchýní, rozumná domluva s ní není, tak mi nezbývá nic jiného, než se s ní pohádat. Bohužel tohle jediné na ni platí. Což mi zas není po chuti, nerada se hádám, ale když není zbytí...

kika_21
9. únor 2017

@aiky33 Snažila bych se trochu maminku zaúkolovat-že to umí lépe, že budu ráda, když vyžehlí a dá mi prádlo do skříně. Může se realizovat. Kdyby pak žehlila i na miminko, bude to super. Moje ségra vždycky říkala:,,To se to dívá a mluví, když druhej dělá..."Asi bych šla na to slušně-protože jinak z hádek nevyjdeš. Řekla bych, že se nechci hádat a rozdělily bychom si kompetence. Těhotná se hádat, to není ono...

aiky33
autor
9. únor 2017

Uz jsme se jednou pohadaly a to dost drsne,ze jsme se skoro dva mesice ani nepozdravily a dost blbe se takhle zije...uz tak jsem prevazne zavřená ve svem pokoji...ja uz prave nevidim vychodisko...

aiky33
autor
9. únor 2017

@kika_21 ja prave teprve zacinam prat a zehlit...ale chci si taky neco udelat sama,vis,jenze ona neuklizi ani doma,vysavam a vytiram cely byt ja,ptz ona rekne ze je to jeste dobre...a kdyz uklidim,tak diky ni za dva dny to nejde poznat...jsem sice puntickar,ale mohu s cistym svedomim rict,ze moje mati je prase... rikala ze bude uklizet az bude v duchode... uz je a porad se nic nedeje...

kika_21
9. únor 2017

@aiky33 Starého psa novým kouskům nenaučíš. Nedělej všechno sama, dobře radím...Vlastní a i přenesená zkušenost-od mojí mamky...Řekla, že si všechno raději udělá sama...A já to občas bohužel také říkám-ani ne muži, ale dětem. Pak nakupuju, vařím, peču, chodím ven s dětmi, no jsem holt na MD...A holky jsou už skoro dospělé a mají trochu u nás Mamahotel-není to obecně dobré. AŤ je to nepořádně-není-li to přímá péče o miminko, ale aŤ se ,,radílek"zapojí...🙂

aiky33
autor
9. únor 2017

@kika_21 chapu,ale aby mi kontrolovala jestli mi pracka vyprala dobre veci?ja taky nechodím a nekontroluji jeji kalhotky jestli je ma dostatecne vyprane...rada bych prestala uklizet v byte,jelikoz uz me to dost zmaha a mam potom bricho jak beton,ale nedokazu chodit po tyden neumyte podlaze...ona ani nevezme smetak aby to aspon zametla...a kdyz ji to reknu tak odpoved : vzdyt je to jeste ciste...☹

lv
9. únor 2017

Ono je to můj dům = moje pravidla. Pokud třídí odpad, musíš taky, podlahu v kuchyni, chodbě, wc, koupelna používáš taky, setřela bych ji, kdykoliv by byla špinavá.
V čem bych trvala na svém - mé prádlo, mé žehlení, moje věc. Zkusit domluvu, ne s obviňováním, ale stylem JÁ se necítím dobře, když mě kontroluješ (zní to líp, než kritika TY děláš to a ono).

kika_21
9. únor 2017

@aiky33 Tak s tím začni. Já ráda vytírám a utírám, ale mám hromady knih. A skoro je to přes čáru-bohužel☹Mám to od holek stále na talíři...A krotím se, fakt...Začala jsem pomalu rovnat knihovnu!😝AŤ mi stále nenadávají...Klidně bych také řekla svoje-mé dámy si rozhodně neberou vůči ubohé matce servítky. Jdu raději uklidit 1 hromadu.🙂

aiky33
autor
9. únor 2017

@lv no me dost vadi ze to delam jen ja... chapu,je to jeji byt,ale uz asi 4mesice nesahla na mop,smeti automaticky chysta ke dverim me atd... predstava ze se budu starat o maleho a jeste tady uklizet do dvou lidech( bydli tady i babicka)tak to uz psychicky nedam...kdyz je to jeji byt,tak by bylo fer,aby tady taky neco delala... tyden pred porodem asi tady budu tezko lítost s mopem...a nrzvladnu psychicky se vratit z porodnice a divat se tady na to 😔

sirka1
9. únor 2017

A nemohla bys jít někam jinam? Já vím, že se to snadno řekne, ale takhle tě akorát čeká pěkná depka. S malým mimčem to bude náročný, do toho ještě matka, která tě prudí, no nevidím to růžově.

aiky33
autor
9. únor 2017

@sirka1 bohuzel ted ne,kvuli financi...musim pockat az po porodu,otcovstvi,alimenty na nas dva a az potom. Něco mam bokem,ale tady jsou silene kauce a najmy,plus rodicak budu mit az po porodu,takze ted žiji z nasetrenych penez...prostě s prominutim zku*vena situace...

portinari
9. únor 2017

@aiky33 A varianta sdíleného bydlení? Třeba s někým v obdobné situaci? A nebo vyloženě azylový dům pro matky s dětmi? Takhle se nedá žít...

aiky33
autor
9. únor 2017

@portinari no nevim o nikom kdo by byl ve stejne situaci... ja jsem si rikala ze treba jsem moc citliva a ze to moc resim,ale jsem rada ze to tak nevidim jen ja... mozna ze ji to zkusim nejak vysvetlit,ale ve me se to uz tak kupi ze nevim jak to dopadne...ted lezim ve vane a ona na me klepe jestli ziju....aaaaa

portinari
9. únor 2017

@aiky33 Co si podat inzerát? Hledám spolubydlící, ideálně nastávající svobodnou maminku, pro společné bydlení... Jiné řešení, než odstěhovat se, nevidím.

japona
9. únor 2017

@aiky33 Ono se říká: "koho chleba jíš, toho piseň zpívej". Pokud nejste schopna se o sebe postarat sama, neměla byste mít za zle, že o vás vase matka pečuje jak o malé dítě.
A stěžovat si, jakym způsobem (ne)uklízí? Pokud tam nejste spokojena, nikdo vás tam bydlet nenutí..

messias
9. únor 2017

Zkus mrknout na www.espolubydleni.cz nebo zadej i inzerat na bazosi a zkus tady zalozit diskuzi, treba se najde maminka nebo nekdo kdo hleda bydleni ve stejnem meste a nemuze si dovolit platit cely najem a kauci

aiky33
autor
9. únor 2017

@japona platim tady najem a živím se sama...

japona
9. únor 2017

@aiky33 Pokud platíte nájem a zivite se sama, co vám brani se odstěhovat a platit jinde?

aiky33
autor
9. únor 2017

@japona je rozdil dat nekomu 3000 na najem,nez nekde platit najem 8000. A kauci 20000 taky za me nikdo nezaplatí,plus nepocitam vybaveni bytu. Asi jste takovou situaci nikdy neresila,ale z peti tisic z up asi nedokazu zit sama.

japona
9. únor 2017

@aiky33 To si musíte vyresit sama, zda je pro vás lepší utratit o pět tisíc méně a jednou týdne vytřít podlahu nebo naopak. Na vašem miste bych byla za možnost levného bydlení vdecna a rozhodne bych po diskuzich nekydala špínu na někoho, kdo vam vytrhl trn z paty..

aiky33
autor
9. únor 2017

@japona kdybych ty penize mela,tak zaplatim vice jinde. Ale myslim ze pisu dost srozumitelne. A pokud je kydani spiny holy fakt,tak jak ziju,tak v tom pripade by nikdo nemohl nic na nikoho rict,ptz by kydal špínu? Verim ze jste v letech me matky a nikdy jste si nicim takovym neprosla,jinak by jste takhle nemluvila. A to ze mi vytrhla trn z paty...nikde jsem neřekla ze za to nejsem vdecna,ale nepotrebuji kontrolu,nejsem nesvepravna a neni mi 12 let. Dekuji za Vase nazory ale asi mi stacily,pokud budu chtit takove komentare,muzu zajit vedle do pokoje. Pekny den.

japona
9. únor 2017

@aiky33 Ne, urcite nejsem ve věku vaši matky, spíš naopak🙂
Ale dokážu (resp. nedokážu) si představit situaci, kdy za pár drobných nechám u sebe bydlet dceru, ktera se nechala zbouchnout od někoho, kdo od ni dal ruce pryc, nemá kde bydlet, a bude me buzerovat, jak často mam vytirat..

aiky33
autor
9. únor 2017

Najem se deli tremi,tudiz kazda platime stejny dil najmu. Ja osmem mesici chodim denne na brigády,at se uzivim sama,takze asi tak neschopna nejsem. Pokud mate doma dva psy a vytirate jednou za dva tydny,v tom případě bych pochopila obhajobu me matky. Jelikoz v tomhle mam vychovavat chvili me dite,tak je samozrejme ze se mi to nelibi. A slovo zbouchnout bych cekala od meho pubertálního bratra...asi nemáte deti,kdyz se takhle vyjadrujete... zbouchnout by me mohl nekdo na diskotece,ne partner po triletem vztahu...takhle se ja opravdu nevyjadruji.

astyna
9. únor 2017

Moje máma je něco podobného. Už jsem rezignovala, takže vše dělám podle ní. Jinak bychom se pořád jen hádaly. Už 2x jsem kdysi utekla z domu. Nyní teda bydlím 250 km od ní a máme nejlepší vztahy 🙂

Vydržet!

astyna
9. únor 2017

@japona

Chytrá jak rádio. My jsme pokaždé v bytě platili min 2 kauce dopředu + nájem. To i nějakých 40 tisíc. To bych teda z rodičáku/mateřské nedala ani omylem. Jelikož mám doma podobnou mámu, vím, jak je to obtěžující a psychicky to dost deptá. Hlavně těhotnou ženu.

Na azylový dům nebo pro matky s dětmi se čekalo(čeká) v Zábřehu, kde jsem bydlela, i několik měsíců, takže tady je cesta hodně dlouhá. Nehledě na to, že tě pak stejně vyšoupnou.

aiky33
autor
9. únor 2017

@astyna dekuji,to je prave ten největší problém,kauce ... jak jsem psala,platim tady jako vsichni ostatni stejnym dilem,tudíž nechapu proc mam uklizet po dalsich dvou lidech,samozrejme ze babicka uz nemuze,a po dvou psech... jsou nazory ktere me akorat vytoci a prala bych dotycne bydlet tyden tady misto me...

marketa11112
9. únor 2017

uf, drzim palce.. hlavne zkuste i odpočívat, at donosite mimi do konce.. to tvrdnuti bricha vždy něco znaci.. telo toho ma dost..
co zkusit domluvit s mamkou rozpis praci.. něco jako ja vytru v nedeli, ty ve stredu apod...promluvit sis sni o tom, ze tam bude behat mimco, ze musí byt cisteji a pod....urcite chápu vasi situaci, ja bych s nasima bydlet nechtela ani za nic, ale nekdy není jina moznost... drzim palce, at to prezijete bez uhony...

z hloupych reci si nic nedelejte, kdo nezazil, nepochopi...

aiky33
autor
9. únor 2017

@marketa11112 diky za nazor...tohle.uz tady bylo,rikam ji ze jeden tyden ja,druhy ona. Tyden ja v klidu,tyden ona nic,a kdyz vezmu po dalsich trech dnech mop,tak mi rekne : zrovna dnes jsem to chtela udelat ...takze asi tak 🙂 a jinak.je to tezko...ona to bere ze cisto je...

lv
9. únor 2017

To, že uklízet musíte jen vy fér příliš není, to samozřejmě chápu.

Zas jako ne zrovna nejmladší matka chápu, že na vás ťuká do koupelny, jestli jste celá, je to o starosti..

Zkusila bych přece jen domluvu, co vám nevyhovuje, co jste ochotná ještě tolerovat. Kompromis.

journals
9. únor 2017

Já myslím, že tvá situace je naopak velmi jednoduchá. Souhlasím s @japona. Máš dvě možnosti - buď se odstěhovat a žít si vlastní dospělý život se vším všudy včetně financí, nebo to za těch x tisíc kousneš, občas vytřeš a budeš ráda, že to finančně dáváš. Nezlob se na mě, ale tohle je dost nevděčné. Však si můžeš najít jiné bydlení...
Ano, život s rodiči v dospělém věku je vždy o nervy. Nikdy bych s rodiči bydlet už nechtěla, víkend mi bohatě stačí. Jenže nepřijde mi, že by jsi zrovna ty byla v situaci, kdy by jsi mohla diktovat podmínky... Chápu, že ne vše je podle tvých představ, ale nemusíš být v nějakém azyláku, máš co jíst, máš kde spát a zaplatíš to. Tak bych možná začala přemýšlet trochu jiným směrem. Takhle to vygraduje akorát tak, že se s mamkou pohádáte a ona ti řekne, ať si najdeš něco svého (a nedivila bych se).