Používáme cookies. Více informací zde. OK

Přepis bytu jako vyrovnání?

pohadka
17. únor 2016
Dobrý večer. Potřebovala bych poradit a nemám jinak s kým. Chtěla bych poprosit o názor.
S partnerem jsme 12let. Za tu dobu jsme si spolu pořídili byt, ( je psaný na me) který jsme spolu spláceli ( chybi doplatit asi 60tis) a opravili koupelnu, kuchyň, obývací pokoj...Opravu a práci a zhodnoceni bytu ( to prý také musím počítat) spočital na 300tis.
Od mých rodičů jsem dostala zahrádku. Kde jde opravili bazén, sezení,plot, zdi na zpevnění terénu
( plus opět práce , z hodnocení pozemku, čas na tom ztraveny si to spočítal na min.200tis).
Teď se rozchazime a jediný řešení chce buď přepsat zahradu na něj nebo byt.
Pokud bych si nechala zahradu kde jsem vyrůstala chce přepsat byt. A Já bych musela s dětmi do podnájmu, protože voda na chatě je jen sezoni přes léto.
A nebo přepsat zahr. na syna s tím , ze by tam bydlel partner. A na zimu by sel do podnájmu.
Já jsem si chtěla vzít půjčku a vyrovnat se penězi, ale to rezolutně odmítá.
Nevím co mám dělat. Máme spolu dvě děti. A mám pocit ze pokud neudělám jednu z těchto řešení tak dohodnout se bude těžké.....
prosím jak to vidíte vy jinými očima než míma....Moc děkuju za radu...
somalicats
15. bře 2016
@tulikiss Přesně, to by si zakladatelka mohla taky započítat to, že v tom bytě celou dobu uklízela, že prala, myla nádobí - to by mu měla zase ona vyčíslit 😃
barulina
15. bře 2016
@somalicats jiste ja to chapu uplne. Take kdyz jsme kuppvali byt ucinili opatreni neb nejsem.naivni. mame byt na pul i hypoteku na pul. Kazdy jeden srovnatelny uver. Ale zase treba i z mych penez jdou alimenty na partberova syna, i z mych pensz jde placeni jeho dovci s nama( to je priklad toho jake platby treba nebidime)nevidime do toho presne a 200 tis u nas fakt neni ani ta ctvrtina.
somalicats
15. bře 2016
@barulina Jo, i my jdeme s novou hypo půl na půl. My máme akorát oddělené financování mé nejstarší dcery, protože tu mám z prvního manželství, na ni dostávám alimenty a její financování tak řeším se svým ex, muže do toho netahám. Zase - prostě proto, že mi nepřipadá fér, že by jí měl můj muž např. financovat dovolenou, tábor apod., když má dcera svého otce, který se o ni zajímá, stará. Takže i to, co já dávám na společnou hromádku na domácnost, máme přepočítané tak, že poměrná částka za jídlo apod. jde z těch alimentů. Díky tomu si jednou v případě problému nemusíme nic navzájem vyčítat - neříkám, že nejstarší dceři muž nekoupí zmrzlinu, čokoládu apod., ale to hlavní financování je starost moje a mého ex.
barulina
15. bře 2016
@somalicats vidis a my prost mame penize spolecne. Taky bych se mohla sprajcnout rict ne, ale nechcu. Nicmene v pripade rozchodu s holou dupou bych nechtela zustat to opravdu ne. Takze clovek do toho fajt nevidi co jak maj.kdyby nam tady napsal zakladatelcin muz treba bychom se dozvedeli jine info. No to je asi tak vse co bych k tomu rekla
somalicats
15. bře 2016
@barulina Tak to už je na vaší společné domluvě, jak vám financování vyhovuje, nám vyhovují oddělené finance (faktem je, že oba podnikáme, takže je to i celkem praktické) a na domácnost dát peníze na společnou hromádku, se zbytkem si každý hospodaří sám. Díky tomu taky máme každý svoji rezervu a v případě rozchodu se nemáme oč hádat 😃

Do financování zakladatelky a jejího partnera nevidíme, takže jak říkám, nevíme, co přesně ten její platil či neplatil a jak to mají pořešené, tudíž nejrozumnější rada je pořešit to s právníkem. Bohužel, když se nejsou schopní rozumně domluvit.
barulina
15. bře 2016
@somalicats jj. Taky bychom ani jeden nevyli s holou dupou. Taklad je to poresit na zacatku spolecneho ziti,neb rozchod se muze konat a pak lidi jednaj jinak nez bychom cekali. Tak jo, hezky den 😉
somalicats
15. bře 2016
@barulina Tak tak. I Tobě hezký den 🙂
pohadka
autor
15. bře 2016
@mogwaika platil to co bylo potreba. Jidlo.když delal na zahrade, vylety, opravu auta nevim co jeste..Běžné věci..
Teď od ledna mi dava 6tis. A po domluve koupime kazdy jidlo.
Děti jsem mela za to ze bude bydlet blízko můžou se videt kdykoliv plus kazdý druhý víkend.
Nepočítala jsem s tím že budou 14 dni jinde. To se mi nelíbí. Ale pokavaď jak tu někdo psal( omlouvam se ze nejmenuju, je toho tu hodně☺), ze kdyz se postara dobre i otec tak prikládaji ke střídavce.
Už jenom kvůli tomu, aby vedeli kde mají domov...
anetka1701
15. bře 2016
@pohadka střídavka je na pikaču... Nevím o jediný rodině, kde to nějak funguje - vlastně jo 🙂 Jedna rodina má děti v bytě a rodiče se tam střídají s nima. Nikdo je nestěhuje, nemění jim školu, kamarády... TO je pak charakter rodičů, že to ustojí a dělají pro děti vše... Pokud bych se někdy rozvedla, udělám to stejně...
pohadka
autor
15. bře 2016
@mogwaika platil to co bylo potreba. Jidlo.když delal na zahrade, vylety, opravu auta nevim co jeste..Běžné věci..
Teď od ledna mi dava 6tis. A po domluve koupime kazdy jidlo.
Děti jsem mela za to ze bude bydlet blízko můžou se videt kdykoliv plus kazdý druhý víkend.
Nepočítala jsem s tím že budou 14 dni jinde. To se mi nelíbí. Ale pokavaď jak tu někdo psal( omlouvam se ze nejmenuju, je toho tu hodně☺), ze kdyz se postara dobre i otec tak prikládaji ke střídavce.
Už jenom kvůli tomu, aby vedeli kde mají domov...
@barulina
mogwaika
15. bře 2016
@pohadka nevím proč mám z Tebe pocit, že se ho bojíš a chceš aby to ,buď už co nejrychleji skončilo anebo abyste se smířili. Ale je to jen můj subjektivní pocit. Mám kamarádku, krásná holka, která se celý život schází a rozchází s chlapem, který jí lustruje telefon, považuje jí za svůj majetek a pro jistotu jí občas jednu vlepí. Pokud jde o finance, když náhle potřebovala peníze, nechal jí podepsat směnku. A přes to všechno, ho vždycky vezme zpátky a nemůže být bez něj... Ale to bylo trochu OT.
barulina
15. bře 2016
@pohadka to jsem pdala primo.ja. pracuji pro soudy sice trestni pravo,ale co se tyce alimentu a toho navazujiciho to resime my. Libit nelibit to se holt musite dluvit jinak proste rozhodns soidce a kdyz tata bude mit vse proc by nedal stridavku? Nej je dimluva. Divejte evidentne se lze domluvit. Tak nu dejte tech 200 jo a stridavka urvite nemusi byt 14 a14 lze to upravit. Ale i tak se koliktat plati alose,to mu reknete )
pohadka
autor
15. bře 2016
@barulina ptala jsem se na to vcera na urade a ta pani mi rekla ze to decka nez se srovnaji trva. Proto vetsinou 14dni.
barulina
15. bře 2016
@pohadka je to individualni. A sama.vidite ze nez se srovnaji.bja s ospodem kolikrat spolupracuji, tak onfo mam. No uvidite vse je jen na vas
pohadka
autor
15. bře 2016
@tulikiss Byt jsme pirizovali se vsemi poplatky 400tis. Z toho nam na to pridal muj otec 100 tis. Ale predelali jsme koupelnu kuchyn to vyslo 200tis.
Vice mene jsme se na 200tis. vyrovnani schodli. Podminka je prepis zahrady na deti, aby nezustala mne.
Pokud ne. Pujde k tomu soudu a mam pocit, ze na mě vytahne snad i to o cem nevim....
pohadka
autor
15. bře 2016
@barulina ponaučeni pro příště...😐
barulina
15. bře 2016
@pohadka zkus zjidtit kdyz prepises zahradu zda jde urcit ze on nebude mit miznost v pripadevtveho umrti s ni dispomovat. At to muze treba zas tvuj tatka.
kolibricek36
15. bře 2016
@pohadka no, jo, jenže, ještě není splacený - takže nevím zda uděláš dobře....
a co má společného s ním zahrada, je to dar tvých rodičů tobě - ano, dělak tam úpravy. Ale dělal to asi pro sebe, že? dle mě snad pro ty děti ...
já bych spíš udělala tak, sebe a tvého otce bych tam nechala a připsala bych tam i děti - když už, ale pokud chce to napsat jen na děti, tak bych se měla na pozoru - mi to prostě zavání nekalotou
kolibricek36
15. bře 2016
@pohadka jen tak pro zajímavost - věno a dary dané manželce jsou stále její majetek, ať už se děje cokoliv - muž na něj nemá právo, a ani nemá právo s ním nakládat - až po smrti manželky a to ještě se to dělí i dětem v....
já vím že nejste oddáni, ale jen pro zajímavost něco z morálky
tulikiss
15. bře 2016
@pohadka takze abych to spocitala....
400 byt, ale vlastne jenom 300 protoze 100 bylo od vasich a to se ho netyka, z toho zbyva zaplatit jeste 60 takze 240 tis., 200 tis. koupela a kuchyn... takze tu mluvime o castce 440tis. jako pripadna vase investice, takze pulka by byla 220tis, ale vzhledme k tomu ze je tam opotrebeni te kuchyne a koupelny, tak bych rekla ze tech 200 je dost, pokud si necha i auto. o zahrade bych se s nim vubec nebavila, ta je tvoje a tecka, nikam bych ji neprepisovala, kdyz ji prepises na deti a budete mit stridavku kterou on chce, tak pocitej ze tam bude nasackovanej, minimalne v te dobe kdy bude mit deti u sebe, protoze bude zahrada deti tak tam bude s nima. proto chce aby si ji prepsala, nic neprepisuj, deti v pripade ze se ti neco stane ji stejne zdedi, tak nejak nechapu o co jine by mu slo.
mogwaika
15. bře 2016
@pohadka Ty ani poradit nechceš... Uděláš to tou nejjednodušší cestou i přes to, že by to mohlo zruinovat Tebe i děti. S holkama se snažíme zbytečně, Ty ze sebe chceš udělat mučednici a tomu tady nikdo nezabráníme 😕 Přeji hodně štěstí, případně rozumu, aby Ti najednou cvaklo, co se děje. Ano, souhlasí s Tebou/s ním jedna uživatelka/na 10 dalších, které přímou řvou, nedělej to. Je to Tvůj život, Tvá volba...
kolibricek36
15. bře 2016
@barulina její otec - no nevím, ale je to nesmysl - protože může umřít dřív než děti dospějí
pohadka
autor
16. bře 2016
@mogwaika ja vim ze to tak vypada. Nechci prepisovat zahradu. Asi z to co pisu to tak vypada.Ale nechci. Hledam ... Vidim, ze mi tu radite co muzu. Jsem za to moc rada. Protoze jak jste psali, vším tím jste si prošli...

Sem začni psát odpověď...

Odešli