Přetížený a protivný manžel. Jak tohle překonat?

21. dub 2024

Připadá mi, že manžel si toho na sebe nabral strašně moc, je unavený a vybíjí si to na nás. Má to místy náročné v práci, ale neřekla bych, že nějak extrémně. Prostě to, co všude, málo času na zakázky, moc/málo kolegů...on si všechno strašně bere osobně, ani to není jeho starost. Už jsem mu i navrhovala, ať tedy změní práci...to zas ne. Má dost koníčků, obden je pryč až do noci. Řeší zdravotní problém, nedokážu posoudit nakolik je to vážné, ale než si lékaři popředávají výsledky a objednají dál, je to skoro půl roku. Bere léky na bolest a nonstop řeší, kde ho co bolí, ale na koníčky to vliv nemá. Nejspíš je to banalita resitelná rehabilitací, ale tohle mě momentálně ubíjí asi nejvíc....tak jako bolí ho to tak, že nevydrží bez léků? Nebo si to přibarvuje? Ještě je na něm vidět, jak je unavený, ale proste nemůže si jit lehnout, musí sedět u počítače do půlnoci. Máme 3 divoké děti, já jsem s nimi prakticky pořád. On po všech akorát štěká a vymlouvá se. Jakmile je doma, je nonstop nervózní, protože ho to samozřejmě nebaví (mě taky ne, akorát mě se nikdo neptal). Děti ho samozřejmě milují, protože je jim vzácný. Už prostě nemůžu. Snažím se mu být oporou, ale na druhou stranu, mám taky svůj strop. To je pořád něco. Jak tohle vůbec překonat a žít jako normalni rodina, když on to odmítá vidět?

klokanka31
21. dub 2024

Nemůže mít milenku?

autor
21. dub 2024

@klokanka31 Tak samozřejmě, že může. Ale jsem si na 99 % jistá, že jí nemá. 🤷‍♀️ Myslím, že v téhle oblasti si klapeme. Štve ho takový ten provoz doma - děti, povinnosti. (Koho ne, že) Já asi až tak ne, na mě nějaký hnusný nebo naopak extrémně pozorný není. Spíš taková ta klasika, nulový čas pro sebe, když už, tak jsme úplně vyčerpaní. Já tohle mám celkem srovnané - kdyby nějakou měl, ať se k ní rovnou spakuje i s detma - chtěl rodinu, tak ať ji má se vším všudy. 😀

pampeliska1313
21. dub 2024

Jako můj chlap. Ale u nej to je fakt práce, ze nedokáže/nechce říct ne, je to pro nej psychicky náročný a ještě doma dítě (se kterým pomůže výjimečně, ale máme malinkej byt, takže vlastně neutece) a milenku určitě nemá. Je to proste přetížení. Taky se o sebe hrozne boji (nemoci) a když je ve stresu, je to horší. Takže teď je to prakticky neustále. Ještě teda řeší hrozne uklid. Každopádně hodně pomáhá když vyrazime někam spolu. Jako bez dítěte. Nebo když my se synem odjedeme třeba ke tchýni na den a on má čas na sebe (zas je fajn jako když se vystridame zejo) …. Ale chci tím říct, ze u nej je proste problém ta práce, která ho vyčerpává a pak se nabaluje všechno možný (a taky ji odmítá změnit.) )

zmrzlinka
21. dub 2024

U nás je to vždy takové období kdy má toho v práci hodně a pak je doma protivnej a jediný s čím pak pomůže je,že syna vozí na hokej a zbytek je na mne.
Už jsme to řešili několikrát a ničeho jsme nedocíli.Jedine ,že bych já podala žádost o rozvod a odstěhovala se.Což zatím asi nechci....
Takže když to přijde tak ho ingoruju a jedu si svůj program ....

autor
21. dub 2024

@pampeliska1313
@zmrzlinka Díky holky, jo, máme to všechny podobně - je to nějaké přetížení a opatrnost na sebe. Dneska už to na mě prostě padlo. Přesně, když jsme bez dětí, to je skvělý chlap. Ale holt teď je ten život s dětmi (hlavně on chtěl rodinu, máme dům s velkou zahradou), tak nejde být milý odpoledne měsíčně bez dětí a jinak od všeho utíkat a být protivný. On má času na sebe mraky, akorát už to podle mě ani nebere jako čas pro sebe, ale normální náplň dne. Zatímco mám ty povinností na krku já. 🤷‍♀️

zmrzlinka
21. dub 2024

Hele já mu vždy řeknu ,že to takhle nejde.Že děti chtěl taky a on chvíli funguje.Pak se v práci něco "posere" a jsme tam kde jsme byli.
Téma rozvod už byla u nás několikrát ,ale on nechce ,abych odešla a mně se nechce někde platit nehorázný nájem.Nejak se nehadame....mne už ani tolik nerozčiluje....před dvěma roky to mne teda vytáčela neskutečně....teď už ne.Asi jsem si zvykla ....