Příbuzní zapomněli na moje narozeniny. Přály byste naopak dále jim?

kridav
13. led 2020

Chtěla bych slyšet pár názoru, protože nevím jak se zachovat. V úterý jsem měla narozeniny a stejně jako loni, mi manželovi rodiče a ani jeho dcery nepopřáli. Teď jsem si na to vzpomněla až v sobotu, že se na mě zas vyprdli, a i když je mi to líto, tak už se nad to umím povznést. Ale nevím jak se mám zachovat až oni budou mít narozeniny. Loni jsem si říkala, že se nebudu snižovat na jejich úroveň a popřála jim, osobně. K manzelovým rodičům totiž vždy na narozky jezdíme, tak se tomu ani nedá vyhnout, a jeho dcery k nám jezdí a když mají narozky tak se jim u nás dělá menší oslava. Ale nechci být stále za tu hodnou a blbou, že já jim přát vždy budu a oni mně ne, to mi přijde dost blbý.
Loni manžel svým dceram říkal, že jsem měla na narozeniny, ale jen řekly, že to věděly. A nevím jestli by měl svým rodičům něco naznačit.
Každopádně by mě zajímalo jestli byste jim dál přáli, nebo ne.

ckei
13. led 2020

@kridav já bych si to s nimi ujasnila na přímo osobně, jestli to tedy zrušíte - přání si nebo i slavení narozenin navzájem nebo jak.....a počkala bych si na reakci.

kridav
autor
13. led 2020

@kmarie81 děkuju za pochopení 😊

jannym
13. led 2020

Tak ja jsem v zapominani na narozeniny a svatky expert, zapomela jsem uz na manzelovi narozeniny (opakovane), moji mamka ma je v rijnu pravidelne ji preju v listopadu kdy ma svatek (tak to mi docvakne ze jsem opet zazdila narozky), a zcela uprimne zapominam i na sebe ( prala jsem kamaradce k svatko ona mi taky a ja ji rikam co blbnes ja nic neslavim - a prisla ledova odpoved, ty v..e, dyt se jmenujem stejne! To je tak kdyz se pouzivaj prezdivky...). Jedine co si pamatuju jsou narozeniny mych deti...

not_blond
13. led 2020

@kmarie81 Tak tam toho bylo více, on se opravdu choval hnusně i k babičce, nakonec jí i bez našeho vědomí šoupnul do domova důchodců a bydlel v jejím bytě, takže žádný dobrák, který mezi nás chtěl zapadnout to rozhodně nebyl, ale o to nejde. Tohle není ten samý případ, ona jim asi nedělá nic hrozného, sama se k nim chová slušně, tak očekává to samé chování od nich. Já jsem jen chtěla vypíchnout, jak je nepříjemné, když tě někdo nutí k jakýmkoli projevům úcty nebo lásky a ty to tak necítíš - jedno z jakého důvodu, zda je pochopitelný nebo ne. A sama za sebe vím, že bych strašně nechtěla, aby mi někdo přál nebo volal jen proto, že ho k tomu někdo donutil. Nevíme jaké mají vztahy, jakou minulost mají za sebou, jak vnímají novou partnerku svého otce. Ale rozhodně vím, že nutit je do nějaké vřelosti, kterou necítí, nic neřeší.

volfici
13. led 2020

Já bych třeba nějak vtipně naznačila, až jim budeš přát k narozeninám, něco ve stylu, že každý má jednou za rok narozeniny, tak že snad příště bude popřáno i tobě....
Mě to třeba bylo těžce vyčteno, synovec, co se poslední dobou chová jako kretén, má narozeniny na začátku února. Loni jsem na ně úplně zapomněla (stres v práci, doma deseti měsíční tornádo, zdravotní problémy) a nepopřála jsem mu. Načež jsem se někdy v listopadu v rámci jedné hnusné konverzace s ním dočetla, že když jsem nebyla schopná mu popřát já, že teda on mi v říjnu nepopřál naschvál. Aby mi to jako vrátil. Jenže já narozdíl od něj neřeším, kdo jo a kdo ne a navíc nepopřát naschvál a ještě k tomu házet výsměšné smajlíky a zapomenout na to díky jiným věcem (a pak se omluvit, protože mě to mrzelo, že jsem zapomněla) je pro mě dost podstatný rozdíl. No, každý je holt nějaký.

kmarie81
13. led 2020

@not_blond
jestli jí to trápí, tak to řešit musí. Když to bude přecházet ty vztahy se jim jen budou horšit. Holky jsou v pubertě, tak potřebují nasměrovat, jak se mají chovat. Dneska jí nepopřejí, zejtra nepozdraví a pozítří jí začnou ignorovat, tatínek se bude tvářit smutně ale nic jim neřekne a oni si to přeberou tak, že pisatelka nemá žádný právo na jejich respekt a úctu. Snad jen maluju čerta na zeť a holky se časem spraví sami.

veruuu_kubesovic
13. led 2020

@kridav nemyslíš, že bude kámen úrazu v tom, že to jsou puberťačky a že tě prostě neberou, navíc jsi jim podle nich rozbila rodinu ač byl důvod jakýkoliv...toho stejného názoru můžou být i tchánovci...

hankaviki
13. led 2020

Nějak nechápu to dávání tolik důrazu na sousloví: "všechno nejlepší k narozeninám". Že je to pro někoho tak důležité.

caverina
13. led 2020

@hankaviki treba to ze mas nekoho rada?ze ho nemas na haku? V pripade rodiny treba i slusnost?

hankaviki
13. led 2020

@caverina Tak to, že mě má někdo z rodiny rád vidím na jiných jejich činech a slovech. Spíš mi to to přijde jako lajkování na FB. Dám fotku a čekám, kolik lajků se objeví u fotky. Mám narozeniny a čekám, kolik lidí mi potřese rukou.

caverina
13. led 2020

@hankaviki tak pro me je fakt samozrejmost,kdyz vim ze ma dotycny narozeniny a treba i svatek mu aspon tu sms poslat...a vubec nezalezi na tom,jestli nejaka oslava bude nebo ne....a jako zvlast u rodiny mi prijde smutne,ze to tak kolikrat neni...nastesti ne u te me...nejsem s ex uz nejakych 6 let a tchyne mi dodnes sms posle...mozna hloupost,ale potesi...aspon me urcite🙂

not_blond
13. led 2020

@kmarie81 V tomhle se asi neshodneme. Respekt a úcta se nedá vynutit a o falešnou bych třeba já nestála. Holky nejsou malé, aby se teď začaly vychovávat. Navíc, pokud to tak mají stejně i jeho rodiče, tak evidentně k autorce příliš kladný vztah nemají. Líto by mi to asi taky bylo, ale abych nutila manžela, aby jim něco řekl a já si alespoň jednou v roce připadala, že mě mají rádi, tak to mi přijde fakt směšný.

dendasubaristka
13. led 2020

@kridav normálně jim poprejte. Máte jinak dobrý vztah se všema? A jinak vám vždy poprali? Jen minule a teď zapomněli? Nějak bych to asi neřešila, maximálně bych jim jen tak mezi řečí třeba řekla že vás to mrzí pokud máte dobré vztahy.

kridav
autor
13. led 2020

@veruuu_kubesovic rodinu jsem jim fakt nerozvrátila, to jejich máma odešla od manžela, teď už mého. Takže v tom to určitě nebude.
S manželem jsme už přes 7 let, a před tím mi normálně přály, jen loni a letos ne.
V podstatě mi to je jedno, jen mě to mrzí. A nepotřebuju si to vynucovat. Jen mi pak přijde úsměvný, že pak moje přání přijmou, jak psaný tak osobní.
Manžel je k tomu nutit nemůže, ale třeba jen upozornit. Ale bohužel asi jak jsou v pubertě, tak snimy má teď horší vztah, a jak jsou pod vlivem svoji matky.
Děkuji vám za vaše názory 😊

kridav
autor
13. led 2020

@not_blond jako je fakt, že si občas přijdu jako ta druhá, náhradní. Jako by jeho ex byla práva snacha.
Mám taky s předešlého vztahu 2 děti, a bohužel děda s babi k nim moc vztah nemají. Berou na vědomí jen svoje pravý vnoučata. Ale to už je zas jiný příběh 😊

knuffel
13. led 2020

@kridav Asi je potřeba být příští rok taky hustá. Měsíc před narozeninama vyhlásit, že je zveš na oslavu svých narozenin a že by se Ti hodilo jako dárek to a to. Nemazat se s tím 😀

kridav
autor
13. led 2020

@caverina mě bývalá tchýně volá když mám narozky a svátek. Za těch 7 let co už nežiju s jejím synem, nikdy nezapomněla. A to by mohla, protože jsem od ex odešla já.

kridav
autor
13. led 2020

@knuffel 😂😂😂

teeerez
13. led 2020

Ja bych si to vubec nebrala a nehledala bych v tom zadne projevy neucty, toho, ze te nemaji radi ani cokoli podobneho. Proste ne kazdy narozeniny resi, mnohem dulezitejsi je, jak se k tobe chovaji v jinych ohledech.
Jestli tomu chces predejit pristi rok, tak bych jasne rozhlasila mesic pred narozkami, ze poradas oslavu, vsechny co chces na oslavu narozenin pozvala a uvidis, ze na oslave ti popreji vsichni 🙂

kridav
autor
13. led 2020

@hankaviki mě je jedno kolik lidí mi popřeje, to je mi fakt jedno. Ale je to hodně blízká rodina, tak asi by měla. Kdyby mi jsme si na ně taky nevzpomněli, tak to neřeším.

knuffel
13. led 2020

@teeerez Souhlas. Příští rok oslava, to už by byli fakt natvrdlí, kdyby nepotřásli aspoň ploutví, ne?

caverina
13. led 2020

@kridav tak to jsme na tom stejne🙂 chapu ze pubertaci to maji asi hodne tezce na haku...ale dospeli??

kridav
autor
13. led 2020

@teeerez když já právě narozky neslavim. Jen s manželem a dětmi jsem si dala chlebíčky, já na víc víno,abych se napila na zdraví, manžel nepije 😊. Ale je fakt, že jsem je mohla na neděli pozvat třeba na oběd. Zkusím to příští rok, i když to třeba bude divný, když jsem to před tím nedělala.

linee
13. led 2020

@hankaviki ja myslim, ze tam jde hodne i o to, ze pani da darek tchyni, da darek holkam a sama nic nedostane, ani obycejne prani...

linee
13. led 2020

@kridav promin, ale uplne te nechapu. Ty delas oslavu dceram od partnera, prejes tchyni a sama pises, ze neslavis, ale vadi ti, ze ti nikdo nepopreje. Mozna prave vi, ze neslavis nebo jsi to rekla, ze neslavis, tak ti nepopreji, protoze to vedi. Mne kdyby nekdo rekl, ze neslavi nejaky svatek, tak mu take nepopreji a budu datum ignorovat, protoze respektuji to, ze nechce slavit.

kridav
autor
13. led 2020

@linee ale oslava, a popřát je něco jiného. Jde taky o slušnost, že když vím, že mi dotyčný přeje vždy, tak mu popřeji taky ať slaví, či neslaví.
Tak proč mi tedy přeji bývalé kamarádky, bývalá tchýně a taky ví že neslavim. Vzpomenou si, protože jsem patřila do jejich života. A hřeje mě to u srdce, a zrovna od těch to lidi bych to nečekala, protože jsme málo v kontaktu.

dendasubaristka
13. led 2020

@kridav u dcer od manžela bych to viděla že to dělají možná schválně. Ale pokud máš s rodiči od manžela dobrý vztah tak možná jen zapomeli.

caverina
13. led 2020

Kdybych mela slavit s kazdym kdo mi napise sms,tak by to kazdy rok byla teda paradni oslava🙂 tady prece vubec nejde o to jestli se to slavi nebo ne...jde o to si na toho cloveka vzpomenout a venovat mu tu chvili co trva napsat blba sms🙂

billythekid
13. led 2020

A to ti ani nenapsali smsku nebo nezavolali? Mě by to bylo líto teda...

kridav
autor
13. led 2020

@dendasubaristka u dcer to schválně bude. Vždyť ani ke svátku mi nepopřály, a to se jejich máma jmenuje stejně jako já 🙈. U těch rodičů nevím jak to mají, nepřeji ani mým dětem, tak asi do jejich rodiny nepatřím.
Už to nebudu řešit, budu ráda za lidi, kteří si na mě vzpomenou 😊