Přijdu si nedoceněná

lucie2512
4. zář 2016

Ahoj holky, vlastně ani nevím čím začít...už mě štve úplně všechno. Jsem s přítelem 8 let a poslední 4 roky je všechno na houby. Příjde mi, že někteří chlapi si vůbec neváží svých protějšků a kord teda ten můj....no vážně..vemte si co my ženské pro ně vše děláme...staráme se o domácnost...vaříme, chodíme do krámu, posluhujem jim, nosíme jejich děti a v bolestech je přivádíme na svět, vychováváme je a co vše za to máme? Samozřejmě je spousta rodin kde to takhle nechodí..určitě je plno skvělých chlapů, tohle je spíš diskuse pro ty co mě chápou a mají doma to samé...ten můj přijde z práce..je na mobilu (internet, fcb) nebo si zapne x-boxy...kluka si nevšímá...semnou skoro nemluví...má svůj svět. Když po něm něco chci nebo malej, je oheň na střeše...o nějakém mazlení, povídání si atd. nemůže být řeč. nejvíc mě štve když se někdo baví o porodech a on vypráví jakej já měla perfektní 4hod. (mimochodem můj porod bych tu vůbec nerozebírala, byl šíleně komplikovanej - ale pro přítele rychlej 😠 bere to vše jako samozřejmost. Třeba nepřijde...jak jsme se celý den měli, zda nepojedem někam na výlet...když chci po něm společnou fotku..tváří se jak kakabus..jak když nás nesnáší..noo je toho mraky a spousty ale byla bych tu do večera...je tu některá co to má doma podobné? Bez lásky, pochopení a tolerance?

astyna
4. zář 2016

a ví o tom všem i on? nebo to je jen v tvé hlavě? víš, ony náznaky nepomůžou, chlapovi vše musíš jasně říct.

kacca11
4. zář 2016

Na vztahu se musi pracovat a k tomu je potreba komunikace.

lucie2512
autor
4. zář 2016

@astyna ano bohužel jsem taková, že mu vše řeknu na plnou hubu...neječím, nedělám scény..nemám to ráda - stačí že on je nervák a malej to pozoruje...ale vždy mu řeknu co je špatně, co se mi nelíbí, líbí atd. Podle něho furt řeším kraviny...

lucie2512
autor
4. zář 2016

@kacca11 přesně tak...jenže v tomhle vztahu se snažím jen já..on má jiné priority a komunikace ho nebaví...neumí to...přijde mi že mi kolikrát ani nerozumí protože plácá úplně nepodstatné věci které vůbec nepatří k tématu

mami29
4. zář 2016

U nás je to hodně podobné, a nejvíc mě vytáčí, když povidá kamarádkám jak mají právo si odpočinout, vypnout, že je to potřeba vypadnout z baráku. A my sedíme doma na prd****, aby někam vzal kluky a já měla chvíli pro sebe, to ne - prosím tě, a co bys dělala.
Jen když se víc napije a má sebekritizovací, depkovou náladu, tak mě trochu pochválí. Ale vystřízlivý a je vše při starém.

zuzineckah
4. zář 2016

@lucie2512 a před dítětem byl jiný? Nebo sis jen myslela, že se změní? Protože tohohle kardinálního omylu se dopouští spousta žen a mnohé z nich pak přežívají v podobně o ničem vztahu jako ty.

lajla
4. zář 2016

@lucie2512 píšete 4 roky...proč čekáte druhé??? Věříte že se změní,kdyz s ním první ani nehlo???

lucie2512
autor
4. zář 2016

@mami29 jj to už se mi taky stalo..když jsem se mu mrkla na fcb do zpráv ( cca 2-3roky zpět) že si psal s kamarádkou a tam jí vypisoval jak je v jednom kole, že zrovna hlídá malého a já jsem venku (byla jsem asi hoďku u zubaře 😁) a že je to náročný atd. A pak když se ho tam ptala zda tak brzy plánoval, tak že prý ne...že to přišlo nečekaně, ale že není takový že by se na ženskou vysral ( tvl. mimčo chtěl po mě on už jak dlouho, že to spolu zvládneme a kdesi cosi a jí píše jak to neplánoval!!! ) noo pak toho bylo víc ale od určitého incidentu už bych mu do mobilu nikdy nevlezla!!! Opravdu lepší nevědět...

lucie2512
autor
4. zář 2016

@zuzineckah předtím byl milionový!!! na rukou by mě nosil...v životě bych si nepořídila dítě s někým kdo je nezodpovědný, nemá vztah k dětem a k rodině a hlavně to byl fakt hodný kluk..žádný ten typický frajírek..byl milej, pozornej, ohleduplnej...ještě to trvalo do doby kdy bylo malýmu rok (cca) pak se strašně změnil

lucie2512
autor
4. zář 2016

@lajla on právě takový nebyl jak píšu viz výš....je pravda že když už ty problémy byly nemělo mě napadnout přemýšlet o druhém...ale přál si holčičku tak jsem navrhla, že by jsme to mohli zkusit (myslela jsem si opravdu že bude víc povinností a tak nebude mít čas na kraviny a úplně se začne té rodině věnovat )...chyba...

onelove
4. zář 2016

Syna si nevšímá ale chce další dítě... To nechápu! ☹

lucie2512
autor
4. zář 2016

@onelove jj a ,,bohužel pro něj" druhého syny...žádná holčička....ale to neřeším...láskou strádat nebude brouček můj

lajla
4. zář 2016

@lucie2512 já právě četla že poslední 4 roky...asi jsem něco špatně vyčetla😞 plus ten FB 2-3 roky nazpátek...to jsou fakt velké trkance, a takových je si třeba všímat...je Vám 25 podle profilu,velka škoda mrhání.casem s někým kdo o to nestojí😞 teď už je na cestě druhé miminko a věřte že začátky budou velmi velmi perné...podle toho co píšete,je Vás protějšek docela nevyboureny a chová se jak malý chlubivy fracek, co má málo pozornosti...teď jsme u toho... pozornost...chlapi jsou jesitove... dostává se mu nějaká???
Pokud nefunguje ústní komunikace...co třeba zkusit formou krátkých vzkazů či dopisu...

lajla
4. zář 2016

...jinak upřímně... nezdá se mi že by o Vás a rodinu stál😞 bohužel...když o něco nebo někoho stojím, tak se snažím... byť by to byly maličkosti...

lucie2512
autor
4. zář 2016

@lajla jj to jste četla správně..já jsem to pochopila tak, že si myslíte že ani první s ním nic neudělalo..to on takový ještě nebyl...jak píšu asi do toho malýho roka se ještě snažil..pak už to bylo horší a horší....
To že jsem přistoupila v tuhle chvíli na druhé je moje chyba..měla jsem si to nechat projít hlavou..ale jak říkám..malý strádat nebude...bude mít takovou lásku jako první synek...
Jinak si myslím, že mi docela rozumíte podle toho co píšete..mám na něj stejný názor... 🙄 je nevybouřený, ale tohle jsem mohla tušit u chlapa že jo....když on byl opravdu jiný než ostatní... ☹
No k té ješitnosti...taky už jsem se nad tím mnohokrát zamyslela a řekla jsem si dobře, zatnu zuby..i když on si mě nevšímá, absolutně neprojevuje jakýkoliv zájem, s ničím nepomůže..tak i přesto budu milá, budu mu dobrou milenkou a matkou jeho syna, dobrou hospodyňkou..všude ho budu chválit...ale akorát se obracelo proti mě...když byl nějaký konflikt a já blbka se svěřila tchýni nebo někomu blízkému, tak jsem to odnesla s tím, že jsem ho musela vyprovokovat vždyť ho přece furt chválím, tak musí být v pohodě... 😠 já už nevím...strašně jsem slevila ze svých nároků, koníčků..vše podřizuji jemu, jsem tolerantní a stejně to ovoce nepřináší...chtěla bych zkusit žít svůj život bez něj..ale nechci staršího syna připravit o tátu...ten ho přece jen vnímá úplně jinak než to ve skutečnosti je...

kacca11
4. zář 2016

@lucie2512 a co se stalo v tom obdobi, kdy se takto zmenil?

A jak ty? Urcite jsi se take zmenila...

lucie2512
autor
4. zář 2016

@kacca11 já sama nevím..myslím si že je to určitě tou změnou bydlení...když byli malému 4 měsíce nastěhovali jsme se do svého...takže nastala určitá zodpovědnost...nájem..prostě klasické běžné starosti..to ho možná trochu vyvedlo z míry...pořídili jsme si vše nové..takže jsme spláceli i půjčku..paušály...aj. pak nastoupil do jiné práce...na šachtu a tam ho podle mě ty chlapi taky pěkně změnili..začal se chovat jinak..začal chodit na pivo...vyprávěl mi co doma chlapi praktikujou a že takhle by to nedělali...nebo chlapi to tak taky dělaj 😠 no já se určitě taky změnila..ale jen v té zodpovědnosti...povahou bych řekla, že jsem spíš mírnější..vyzrálejší než dřív....mám jiné priority....

hejsa
4. zář 2016

@lucie2512 Pro chlapa po 4 letech manželství skončila jakákoliv romantika.Má tě v posteli a o co jiného mu jde? Pokecat si může s kamarádama v práci,hospodě atd. Tebe má jistou,tak co se unavovat.Má tě rád,ale proč kolem toho mluvit? Vždyť jste manželé,ne,že o tebe musí usilovat. - tohle jsou chlapi tak po 3 letech manželství,když přijde dítě,chlap má pocit,že má ženu jistou/a ještě k tomu,když je na něm ekonomicky závislá/ , přijde to dřív.Ještě buď ráda,že lovec v něm zatím spí....Studentkám,když mluvíme o manželství,říkám - nejdřív vzdělání a ekon.jistota,potom manželství a dítě. 😕/Ostatne,chlap je vždycky za ženou stejně starou mentálně mladší o 5 let/

leryl
4. zář 2016

Nevím, jestli jste vyzrálejší, když si pořídíte druhé dítě s někým, kdo nejeví zájem ani o to první. Chudáci děti a Vy taky.

lucie2512
autor
4. zář 2016

@leryl jj v tom určitě dávám za pravdu..byla to chyba..ale nechci teď o malém mluvit, jakože by byl omyl, nebo něco takového...je to už živý tvoreček a nebudu o něm mluvit jako o věci ☹ je to můj budulínek stejně jako první a budu se mu věnovat maximálně stejně jako prvnímu synkovi..akorát mě mrzí, že bude chybět ten ,,tatínek´´

nutricnihodnota
4. zář 2016

@hejsa Musím nesouhlasit. To, co popisuješ, je chování nevyzrálého kluka, ne chlapa.

jijanka
4. zář 2016

Jako upřímně začínám mít z maminek tady dojem, že spousta chlapů si říká: má blbý kecy, furt něco řeší a otravuje mě, tak jí zavřu pusu tím, že si pořídíme druhý dítě - bude se starat o ně a mě nechá na pokoji

somalicats
4. zář 2016

@lucie2512 Pokud se ani staršímu dítěti nevěnuje, tak mu těžko bude chybět...

veraga
5. zář 2016

@hejsa Souhlasím s @nutricnihodnota. Popisuješ chování nevyzrálého kluka, který má doma uťáplou pipinu, se kterou může libovolně zametat. Vztah vyzrálého muže a vyzrálé ženy vypadá opravdu jinak.

zuzineckah
5. zář 2016

@hejsa taky nesouhlasím. Mám manžela o 4 roky mladšího, jsme spolu 11 let, manželé jen 3. rok,dítě jsme měli před manželstvím, barák taky a vše funguje perfektně. Jsme rovnocenni partneři a tak se k sobě i chováme. Je to spíš o inteligenci a vzájemném respektu, než o nějaké postupnosti...

lucie2512
autor
5. zář 2016
lucie2512
autor
5. zář 2016

@veraga
@zuzineckah s tím já souhlasím...až tedy na tu uťáplou pipinu, to opravdu nejsem...řeším věci vždy a stojím si za svým..jde spíš o to, že jsem si myslela, že dospěje...jsme mladí..a chlapi jsou ještě krok za náma...ale jak dlouho mám čekat? do 50ti? až mu uzrají mozk. buňky?

nutricnihodnota
5. zář 2016

@lucie2512 Jenže to není většinou o věku, to je z velké části o charakteru a o tom, co má ten člověk v sobě.

hejsa
5. zář 2016

@nutricnihodnotavšem ,holky,které nesouhlasíte,přeju vše dobré=to,ať vaši muži jsou jiní..já ze svého okolí a od známých-pokud jsou upřímné- to vidím takhle.Bohužel.

zuzineckah
5. zář 2016

@hejsa to je mi líto, že v tomhle někdo musí žít, opravdu... Nedovedu si to představit. Ale taky si nedovedu představit vybrat si někoho takového jak si popsala pro život, sdílet s ním domácnost a pořídit děti. Já vím, že někdy hodně věcí vyplave "až pak", ale to by se často nestalo, kdyby bylo víc zodpovědnosti = delší vztahy, delší doba pod jednou střechou s každodenní rutinou a pod., než si pořídím dítě případně vlezu do manželství.
Určitě to není všestranný recept, to vím, ale rozhodně snižuje pravděpodobnost takových "náhlých" změn... Co kolem sebe vidím, tak v drtivé většině padají na hubu ty rychlokvašené vztahy, do kterých se ženy navezly jen proto, že se prostě chtěly vdát, nebo mít dítě.