Přítel je závislý na trávě 😞

ewuleta
23. bře 2016

Ahoj.Ráda bych se vypovídala a přečetla si názory ostatních... Mám přítele(jsme zasnoubeni),celkem jsme spolu přes 4roky.Máme spolu dvě krásné zdravé děti, holčičku a kluka... Vše by bylo dokonalé, kdyby přítel nechodil 6×denně na ,,špeka"!Hulil už když jsme spolu začaly, já taky.Když jsem otěhotněla přestala jsem a nechybí mi to.Naopak přítel hulí víc a víc, bud je v práci a nebo se válí zhulenej na gauči a nic ho nezajímá... Pořád mám pocit že jsem na všechno sama, prostě co si neudělam sama to nemam.Každej měsíc utratí zbytečně za trávu okolo 3tisíc.Už ani nevěřím že bysme na nákou svatbu někdy našetřili, hlavně si ani nejsem jistá jestli si ho chci vzít.Miluju ho, ale bojím se budoucnosti... Až děti vyrostou a budou mít z toho rozum ☹ Slíbil že to omezí, ale když není zhulenej tak je nervní a bez nálady, mám pocit že nám to poslední dobou i trošku ničí vztah 😢 Nevím co s tím dál....Poradte...

monikagurthova
24. bře 2016

@ewuleta No ma zajímavé názory na roli muže a ženy...od nej bych utíkala az by se za mnou prasilo....
Ano, tráva léčí, ale on snad není nemocný nebo ano? Jak říkám, můj muž si taky občas da (i ja před otehotnenim jsem si občas dala), ale funguje. Žádný ja chodím do prace s ty malej doma (jsem uz na mateřské) ale prijde domu z prace mají se a kmitá kotlem baráku. Dokonce si predstav před Vánoci umyl sám od sebe okna protože si někde přečetl, ze tehotny to nesmí, i předtim zehlil, nemá problém vysat, vytrit když mi není dobre a teď se dal do malování domu než se mala narodí. A jsem si setsakra jistá, ze ani potom se to nezmění, nevnímá mateřskou jako dovolenou, vždycky říká, ze rozdíl mezi dovolenou a mateřskou/rodičovskou dovolenou je jako mezi komorou a plynovou komorou.
Pokud ten tvůj nechce nic resit, tak to vyřeší za nej. Musíš brát ohled na děti není to pro ne dobrý vzor a toho huleni asi jen tak nenechá, chápu, ze ho milujes, ale zkus si položit otázku, kvůli čemu ho milujes....byt tebou dam mu niž na krk bud s tim sekne a nebo odchazis....jiná varianta není posun svatby si myslím situaci nezmění....držím pěsti tohle není jednoduchý

zuzineckah
24. bře 2016

@ewuleta NENÍ normální, aby hulil jak komín trávu a omlouval to tím, že léčí. NENÍ normální, aby děti vyrůstali v prostředí, kde vidí tatínka vyvaleného na gauči s nepřítomným pohledem. NENÍ normální, aby se stavěl do pozice "když vydělávám, tak nic jiného nemusím". NENÍ normální, že ty si ta, která má zastat vše ostatní bez jeho pomoci.
Ale především NENÍ normální, abys mu tohle všechno slepě tolerovala. Jestli se nesbalíš a nevypadneš z tohohle života/neživota, tak on se nikdy nezmění. Nebude mít nejmenší potřebu. Ale musíš počítat i s tím, že mu to bude jedno.
Btw., pro mě není normální ani to, aby někdo měl s takovým člověkem dítě, natož dvě.
A kolik že to nosí domů, že se chová jak pan tvorstva?? Ne že by mu velký plat dával právo chovat se jako idiot. To určitě ne. Ale tobě by dal možnost najmout si chůvu/hospodyni či někoho jiného, kdo by ti byl nápomocný, když je pan úžasný zrovna vzhůru kopytama.
Vykouřila bych ho zmetka rychlostí blesku, to je příklad pro děcka jak vyšitý. A ty v tom de facto jedeš s ním... Smutné.

iveta93
24. bře 2016

Pokud v tom děti vyrůstájí je velká pravděpodobnost, že jim to bude připadat normální. Nejenže budou považovat za normální hulit jako komín, ale taky od něj okoukají to, že chlap má ležet na gauči a ženská dělá služku. Silně pochybuji že chceš aby dcera obskakovala nějakýho pobudu a ze syna aby pobuda vyrostl. V tvém případě bych mu dala ultimátum ikdyž je ráda nemám. Jinou možnost tady nevidím. A pokud má dojem, že když nosí výplatu tak je pán tvorstva... Nebude ti bez něj nakonec líp? Jsou chlapy pro které je normální pomoct s úklidem. Přítel se zvedne a pomůže se žehlením, vytíráním, nádobím, okny... nemá problém s žádnou prací. Není dokonalí, ale kdyby se jen válel na gauči a prděl do důlku tak ho ženu. Stejně ti takový jen přidělá práci.

achjonetusim
24. bře 2016

Tak mě zaráží že se tu řeší tráva, s takovym chlapem je těžký žít i kdyby nehulil 😅 To je teda parťák do partnerství 🙄 Tu větu že ti pomáhá tim že platí nájem, to byla legrace že jo 😕 ?!

kika_21
24. bře 2016

Neškodila by tolerance, možnost připustit domluvu s druhým-kouření tabáku provádí mnoho rodičů a je to to samé. Říkají dětem , že se nekouří s cigaretou u pusy, nebo zrovna bez cigarety.Já jsem závislá na kočárcích-mám 3, stačil by jeden. Každý má chyby, tak ta domluva je základ soužití. Zákazy a ultimáta možná platí, ale tak do 7 let. 🙂

olga_
24. bře 2016

@kika_21 To, že není rozdíl mezi kouřením trávy a tabáku, myslíš opravdu vážně?

monikagurthova
24. bře 2016

@kika_21 jaká tolerance u situace, ze se chlap zhuli a pak jen sedí na gauci? Viděla jsi někdy zhulenyho člověka? Kor jestli huli v pruchodaku? Toleranci k tomu, ze s ničím nepomůže a chová se jako dobytek? Ano, každy mame dvě chyby, ale tohle je jako by jsi chtěla tolerovat gamblera, ten taky strka prachy do závislosti. A rozdíl mezi zravou a tabákem je. A velky.

monikagurthova
24. bře 2016

@monikagurthova pardon své chyby

majkoz
24. bře 2016

@olga_ samozřejmě, že je tam rozdíl, závislost na tabáku je daleko větší;)

majkoz
24. bře 2016

@achjonetusim Přesně tak! Naprostý souhlas! Ganja jenom projevuje víc charakter...tudíž lenoch a mačo bude ještě větší lemra a mačo, tvořivý člověk bude ještě tvořivější, schizofrenik bude nebezpečný, empatický bude empatičtější atd. Takže život s blbem je o stupínek horší, když svou zabedněnost podporuje!
Btw.myslím, že zakladatelka taky trochu pepří, páč 6 jointů denně sám, to by snad nikdo neukašlal...

kacca11
24. bře 2016

@kika_21
@majkoz Mně tedy u rodičů přijde hrozně jak huleni, tak kouření. Fascinuje mě, že se do detailů řeší správně a certifikovaneobuti, anatomicke šátky a nositka, ale na domácí prostředí a vzory v rodičích matky naprosto kašlou. Mít rodiče zavislaka je vždycky špatně a dítě to negativně ovlivní do budoucna. Huleni je navíc ilegální a má na člověka výraznější vliv než kouření. Podobné, jako bych nepripustila, aby dítě pravidelně vidalo rodiče jako opilce, tak jako zhulence.

Ale každému připadá normální něco jiného.

kika_21
24. bře 2016

Příklady táhnou-u dětí obvzláště-bohužel.Tolerance a diskuze jsou ale taky důležité -i pro děti. Jinak jointa jsem ještě neměla, tak nevím, ale tady v domě někdo hulil a bolela mě hlava-takže nic moc.

ewuleta
autor
24. bře 2016

@majkoz bohužel nepřehánim 6jointu zvládne denně sám s přehledem, když má volno vyhulí i víc...

koncita
24. bře 2016

@ewuleta promiň, ale co vlastně chceš poradit, co chceš řešit? 😅 On je závislý, místo krve mu v žilách teče THC a v hlavě má místo mozku z trávy kostku....lepší to s největší pravděpodobností nebude, spíš naopak. Jestli tě takový život baví, nevadí ti, že se otec tvých dětí (kolik jim vlastně je?) dennodenně válí v rauši na gauči, tak to provozujte dál, ale nepočítej s tím, že když mu promluvíš do duše, že to omezí nebo s tím dokonce skončí. Zlatý voči 😅 😔
Mimochodem, píšeš, že máš pocit, že vám to kazí vztah.....mně to přijde hrozně smutný tohleto....v první řadě by ses měla dívat na to, jaký je otec, jak se stará o děti, jaký jim dává životní vzor....to ti je jedno? Jde ti jenom o to, že vám to pokulhává "jen" jako partnerům? Sundej ty růžový brejle a nenalhávej si, že je to v pohodě, protože takový otec prostě v pohodě není....

achjonetusim
24. bře 2016

@ewuleta Šest jointů denně by mě vadilo i časově vůči rodině, natož brát v potaz účinky drogy. Jak dlouho trvá takovýho špeka ubalit a zhulit, hm? Schválně si to spočítej kolik času věnuje denně svýmu hulení a kolik svý rodině, to je teprve mazec. Teda jestli se svý rodině nějak věnuje....?

veraga
24. bře 2016

@kacca11 Ono je hulení a hulení. Asi jako chlast a chlast. Ano, je ilegální a není těžké domyslet si proč. Z chlastu jdou do státní kasičky pěkné peníze... Máš pravdu v tom, že závislost je špatná a dítě by tomuhle vystaveno být nemělo. U trávy daleko víc než u tabáku záleží na tom, kdo ji užívá. Intelektuála nabudí k tvorbě, tupou hlavu brzo semele.

kacca11
24. bře 2016

@veraga jenže tráva z těch chytrejsich udělá časem tu tupou hlavu. Argumenty o tom, jak je to vlastně prospěšný mi přijdou neuvěřitelně naivní.

mrskato
24. bře 2016

A to mu to v práci tolerujou, jo?...Že tam chodí zkouřenej...Vždyť je to jako kdyby tam chodil vylitej. Taky doufám, že jezdí do práce sockou.

kacca11
24. bře 2016

@mrskato já spíš doufám, že chodí pěšky. Není nic horšího, než sdílet dopravní prostředek s hulicem trávy, člověkem, co z něj táhnou cigara nebo chlast... Takoví lidé do společné přepravy nepatří.

mrskato
24. bře 2016

@kacca11 já třeba věřím fenixovým kapkám, ale ohánět se kouřením trávy, že je to prospěšné a léčivé, mi taky přijde ujetý.

mrskato
24. bře 2016

@kacca11 taky v to doufám a souhlasím s tebou, mě stačí v autobuse potkat člověka, který měl k snídani salám, uplně mi je z toho zle a teď, když jsem těhotná, to prožívám ještě víc 😀

misule55
24. bře 2016

Tak pritel sit taky, ale ma povoleno jen o vikendu, nepije, tak to ma misto panaka. Ale zavisly na tom rozhodne neni.6 jointu denne je masakr, je teda pekne nezodpovedny, to jako huli, kdyz treba bude ridit?Muze z toho byt pekny pruser. Co se obratit na nejakeho odbornika?

kacca11
24. bře 2016

@mrskato já trávu jako lék beru. Ale huleni nemá s léčením nic společného...

kariii
24. bře 2016

Tak mě chlap taky hulí, jako taky dost, ale funguje normálně a určitě neutrati tolik peněz, to je fakt dost... Hulí dlouho a uklidňuje ho to, beru to, kasu držím já, tak ho musím krotit, jinak by taky prohulil tolik.. Jako chce mu to nějak vysvětlit, že by to aspoň chtělo zmírnit, říct ať si vezme tolik na měsíc a ať s tím nějak vyjde, že za zbytek snad třeba může koupit něco dětem...

koncita
24. bře 2016

@kariii tak teď nevím, jestli je tohle k smíchu anebo spíš k pláči..... 😕

veraga
24. bře 2016

@kacca11 Pokud to člověk přehání tak jako zakladatelčin partner, tak ano. Ale pokud si dá špeka jednou za čas, jsem přesvědčená, že je tráva pro organismus daleko přívětivější než alkohol.
Manžel je léta svátečním huličem. Jeho frekvence je tak 3x do měsíce. IQ má nadprůměrné a když si zahulí, počítá rovnice o xxx neznámých, pozoruje hvězdy a studuje Einsteinovy teorie. Zato když si dá alkohol, je otupělý. Tráva zbystřuje smysly, ale nepatří do rukou/plic všem.

koncita
24. bře 2016

@veraga jo, dej zahulit někomu, kdo má dispozice třeba ke schizofrenii a uvidíš ty teorie.....OMG!!!

kariii
24. bře 2016

@koncita proč

kacca11
24. bře 2016

@misule55 pokud huli pravidelně, neměl by řídit a obsluhovat stroje vůbec. Pokud např. dojde v práci k nějakému úrazu, může zapomenout na veškeré Pojistky, v případě nehody bude automaticky viníkem... Ale jo, huleni je děsně v pohodě 😨

koncita
24. bře 2016

Achjo, pojďte se někdy vy, obhájkyně trávy, podívat třeba k nám do léčebny.....a řekněte těm defektním a degradovaným osobnostem, co pozorují hvězdy, že je to v pohodě, že nevadí, že někdy hulili trávu, že přece zbystřuje smysly....každý nějak začínal, že 😅