Přítel si domů zve svou bejvalku

papka
15. čer 2015

ahoj, hrozně se trápím a nechci se s tím nikomu svěřit, přítel si zve k nám domů svou bejvalku, prý aby ostříhala našeho psa (jejich bejvalého společného psa),že ona jediná to dokáže. bejvalka dojede, většinou v hrozně krátkých kratáscích a je samý úsměv, cítím jak je přítel z ní hotový, společně i s rodiči (jeho - bydlíme s přítelovými rodiči) si na zahradě povídají a já sedím nahoře doma a čekám až odjede. řekla jsem mu několikrát, že je mi to nepříjemné, že sem jezdí, ale říká že jsem hysterka a žárlivka ale cítím , že i on je po jejim odjezdu divný.včera jsem seděla s nimi na zahradě, ona dojela - dovezla psa - lekla se mě a šla pryč-přítel s rodiči samozřejmě taky s ní - že ji musí natřít auto - tak ji to zabarvil barvou. jen jsem tajně koukala z okna jak se baví a brečela. co mám dělat, říct příště až dojede (slíbila, že se přijede podívat na našeho syna - máme spolu 9 měsíčního kluka). říct, že si nepřeji aby sem jezdila, nebo něco říct přítelovi - at si vybere bud ona nebo já. co mám dělat, nemůžu se pořád takhle trápit. dokud k nám nejezdila, bylo vše ok, ale rozešla se... no jen prosím poradte, jak byste se zachovali, jsem trošku slaboch v tomto - třeba opravdu hysterčím a zůstali kamarádi - je hezké když mají bejvalý partneři hezký vztah né ☹

kajalka
15. čer 2015

Dala bych se do pucu a předvedla, jak báječná dokážu být 😉

lajan
15. čer 2015

Řekla bych přítelovi, že mi vadí, že sem jezdí a že by to měl akceptovat. pokud to neudělá,vodila bych si tam svýho exmilence a vždycky bych se nafintila a velice dobře bych se s ním bavila. A v žádným případě bych neseděla někde doma, když by přišla,ba naopak, ještě bych přišla k tomu svýmu a řekla bych mu, lásko, to je ta tvoje ex.? 😒

tristizia
15. čer 2015

@papka Proč sedíš zavřená v pokoji a nesedíš s nima? 🙂

ducik
15. čer 2015

@papka ja bych se předně taky nezavírala do pokoje, naopak. jako jezdí na psa, tak proč ne, hezky bych se s ní taky bavila. přítel přeci ví, že ti vadí, tak nemá smysl to do něj znova hučet, akorát posílíš jeho dojem, že jsi žárlivá hysterka 😉 byla bych taky upravená, když má přijít, aby přítel viděl, co má doma 😎

kacca11
15. čer 2015

Myslis, ze tim, ze bides nekde sedet zavrena a cekat, az odejde, ze tim neco vyresis? Proc se nebavis s ostatnimi?

ve24
15. čer 2015

@papka možná je jeho osudová žena a s tím nic nenaděláte.

victress
15. čer 2015

@papka a co kdyby se vám ten pes "náhodou" zaběhl? pak by bylo po problému, ex by přestala jezdit a fertig...

papka
autor
15. čer 2015

to mě napadlo už několikrát, otrávit psa, ale chudák pes, nemůže za to, ale holky díky, nějak jste mi zvedly sebevědomí a jestli o ni stojí tak at si ji veme, asi nestojí bojovat o chlapa, který chce bejvalku ikdyž spolu máme dítě - nevím , možná mě honí jen černé myšlenky 🙂

ducik
15. čer 2015

@victress ale no tak, fuj 😔

guinea
15. čer 2015

@papka Proč psa rovnou trávit? Stačí mít na něj strašnou alergii, a pak se holt nedá nic dělat, bývalka si ho musí vzít k sobě (a končí důvod, aby za váma pořád lezla). Ale vážně, tady bych to nepodceňovala. Jestli o přítele stojíš, měla bys trochu zabojovat. Takže jak psaly holky, vyfiknout se, být milá, sedět s nimi na zahradě, kamkoli se ona hne, jdi taky a snaž se "mile" konverzovat. A pak by stálo za to "vyrobit si" tu alergii na psí srst. Já psy miluju a nedovedu si představit, jaké by to bylo se psa vzdát, ale jestli to má být buď pes, nebo otec mého dítěte, tak je volba jasná. A alergie se může rozvinout kdykoli během života. Něco bych si o tom nastudovala, a začala postupně, v průběhu několika týdnů příznaky, pak našvindlovat návštěvu na alergologii (pokud nemáš nějakého kamaráda - lékaře), a je to.

guinea
15. čer 2015

@papka A s přítelem evidentně nemá smysl to rozebírat, jestli u něj ještě přetrvává nějaké to okouzlení, tak si ho třeba sám nepřizná, a už vůbec ne tobě, a naopak bude z tebe dělat žárlivého blázna. Tak hlavně nechudinkuj!

victress
15. čer 2015

@ducik dyť jsem nic škaredého nenapsala, takové věci se stávají...já nepsala otrávit, problém je v přítelovi, ne v psovi....pokud nebude pes a bejvalka bude chtít nalejzat, najde si jinou záminku, takže pes je jenom záminka, přítel se musí rozhodnout mezi současnou partnerkou a exkou..a gratuluju k druhému mimískovi 🙂

guinea
15. čer 2015

@victress Jasně že je problém v přítelovi, ne v psovi, ale často to funguje tak, že sejde z očí, sejde z mysli. Kdyby to byl "jen" přítel, ale mají spolu dítě, tady stojí za to trošku zabojovat. Samozřejmě pokud by se i po "odstranění" psa scházeli pod jinými záminkami dál, nemá to už smysl. Ale myslím, že je pořád lepší si říct, dělala jsem co jsem mohla a nešlo to, než si říkat, jestli já jsem nesložila zbraně moc brzy...

tonna
15. čer 2015

@guinea No jo, ale co když přítel začne jezdit za bejvalkou, že chce vidět psa? To je snad lepší varianta když je má pěkně pod dohledem ne?

kajalka
15. čer 2015

@tonna Zas na druhou stranu-o čem by pak ten vztah byl? Chlap je hulvát, že k nim bývalku tahá, to se nedělá.

tonna
15. čer 2015

@kajalka Ano to máš pravdu, ale evidentně přítel to bejvalce zatrhnout nechce. Napadlo mě jediný řešení, nůž na krk, ale mám pocit, že by se asi moc nerozmýšlel. Ale zaráží mě i reakce rodičů, že nejsou na straně snachy a matky svého vnuka.

papka
autor
15. čer 2015

holky já nevím, možná mu ten nůž na krk dám, sbalím malého a odjedu k našim, je to jeho jediné dítě,ve 42 letech, nechápu, jeho bejvalka, ho podvedla, on ji odpustil, očividně ji miloval, fivýknout se - nevím, asi nemá cenu, já nejsem ošklivá ale ona je šereda - vlasy katastrofa, brýle, velký zahlý nos, velké boláky po obličeji, žádné rty - no právě, proto jsem celý den smutná a chování přítele mě zaráží - jakoby se mi dnes vyhýbal - divný. ale prý byla hodná, což já nejsem, pořád po něm něco chci, musí pomáhat s malým, musí mi dávat peníze - což ona nechtěla. má dva své byty.

lpamela
15. čer 2015

Docela by mě zajímalo, jak by se Tvůj nynější přítel tvářil, kdyby jsi se začala stýkat se svým bývalým přítelem (nynějším dobrým kamarádem.... 😀 ) Je to od něj hnusné. Mně by se to rozhodně nelíbilo.

tonna
15. čer 2015

@papka Jo těžko říct co ho k ní táhne. Možná bys právě před ní měla ukazovat jak ho máš ráda, dávat mu malýho a říkat jaký se super táta a jak si to užíváte. Možná jí to nějak znechutit tam jezdit. Je těžký radit, sama nevím co bych dělala. Asi kdyby nebylo dítě, tak bych si to tak nebrala. Ale prostě je to táta od rodiny, tak by měla mít rozum a dát ruce pryč.

tristizia
15. čer 2015

@papka Jééžiš, takové myšlenky! To at te ani nenapadá, chudák pes 😒

mikulilinka
15. čer 2015

jednoduše ,přes psa nic neřeš, taky mám přítele co má psa co ho měl i u bývalé ,ta ho furt otravovala,když chtěla jít ven apod. ,ale pokud má aspoň trochu rozumu tak to bude ignorovat a tak mu to za to určitě peklo a rodina nestojí. Zkus si s ním o tom promluvit.A teda tak doma bych zavřená neseděla, jsem dost výbušná povaha a ta by neprošla ani prahem, měla by ji ve dvěřích 🙂 nejhorší takových otravných blbek je hodně!!!Držím palce 😉

barbusinka
15. čer 2015

no já myslim, že dávat mu nůž na krk je blbost - chlap v úzkých vymýšlí nesmysly 🙂 asi bych si ostentativně domlouvala nějaký srazy nebo aktivity na tu dobu, kdy má ona přijít, abych ji nemusela vidět - na co se s ní trápit?

evcann
15. čer 2015

@papka no já teda nevim, ale málokterá se dokáže chovat jako, ze nic a jeste s nima vest rozhovor kdyz evidentne o tebe nestoji a z ni se muzou po...ono se to takhle dobre radi, ale verim, ze ti neni veselo a jen tak tam jit ukazat jak jsi dobra neni lehke. Ja bych to netolerovala, tohle se proste nedela. Jo dobry jednou za pul roku ostrihat teda psa, ale nic vic. Podle toho jak pises je tam dost casto. Chtela bych videt kolik holek by tohle doopravdy tak lehce zkouslo.

bajunka
15. čer 2015

¨Tak být trochu potvora, konverzaci proč se rozešla se současným partnerem, jestli mu taky zahla jako tomu tvýmu a podobně, třeba nahodit téma, že chcete někam na dovolenou, že plánujete svatbu další dítě já nevím cokoliv. pokud ti za to ten chlap stojí tak bojuj a klidně zákeřně, znáš to v lásce i válce je vše dovoleno 🙂

ursuleeonion
15. čer 2015

Já bych si tohle teda nenechala líbit. Prostě bych jí řekla, že tohle se prostě nedělá. Přesně jak říkaj holky, ostříhat psa jednou za půl roku, to bych zkousla. Ale aby se jezdila podívat na syna, to bych jí hnala že by si nestačila ani obout boty. Když teda přítel ignoruje to, že tobě to vadí. Došlápla bych si na ní. Zažila jsem podobnou situaci kdy mi teda přítel utíkal k ex, nebo ona mi psala jakou máme koupelnu atd. ( máme spolu 18m syna) a když on nereagoval na to, že mě tohle zraňuje, dojela jsem si za ní a pěkně jí to vysvětlila. Přítele jsem začala ignorovat bavila se s ním jen když to bylo nezbytně nutný a on sám, když mu pak psala jí posílal do háje.

cejina
15. čer 2015

A co nechat psa ostrihat nekde v salonu, aby ona nemusela? Myslim, ze na to maji vetsi " kvalifikaci" nez bejvalka 🙂

1kolousek1
15. čer 2015

Nedá mi to .. To jako má být vtip? Otrávit nebo se jiným způsobem zbavit psa?? Kam ten svět spěje .. Ale dobře .. k tvýmu problému .. Pokud je, alespoň tvůj přítel normální, (promiň, ale otrávit psa, to normální člověk neudělá) tak si přeci nebude vodit domů svojí ex, pokud by s ní něco chtěl mít nebo má .. To by bylo až moc nápadný, ne? Každopádně, sezením v koutě nic nevyřešíš, všechno je o komunikaci. Takže začni o tom mluvit a mluvit, rozhodně se nevytáčej, nepiš jeho ex atp. Kdyby v tom byla fakt nevinně, nebylo by to asi moc košér. Koukni se i do minulosti, jestli o ní na začátku nebo v průběhu vztahu hodně mluvil atp. to taky hodně napoví. Držim palce, ať to dobře dopadne a hlavně teda pro psa. 🙂

lajan
15. čer 2015

Tak to mě rozsekalo, zbavit se psa. 😀 😀 😀

gabi_k
15. čer 2015

@papka Taky bych s koupila kratasky a krajkovou pushupku ;)
Pokud by ti pritel chtel zahybat, tak to asi tak jako tak udela a nebude si ji vodit domu. Kdyz ti to je ale neprijemne (co plne chapu), tak by to mel pritel respektovat a nemela by k vam chodit.

anushka111
15. čer 2015

Já bych psa vzala vždy pár dní před nahlášeným ostříháním bejvalkou do salonu pro psy a pak tvrdila jak jsme to pěkně s pejskem zvládli, a že tedy není třeba aby jezdila. Pokud by se měla přijet podívat na mimčo, řekla bych jasně stručně že si to nepřeji (bez křiku), pokud by to i tak nikoho nezajímalo, prostě bych ten den vyrazila na výlet k rodičům - a jim bych maximálně nechala vzak, v případě vyčítek bych řekla, že jsem jasně dala najevo svůj názor a tak pro mě v tomhle ohledu byla daná věc vyřešená, tudíž jsem si naplánovala volný čas dle svého. Nemám sice ráda tyhle striktní řešení, ale někdy je to bohužel třeba.