Problémy před porodem. Co mám dělat?

24. kvě 2020

Ahoj holky,omlouvám se za anonymní příspěvek,ale nerada bych,aby to četl někdo z rodiny.
Blíží se pomalu ale jistě porod,a tak se s ním pojí hromada zařizování dětské výbavičky a různá úřadování.
Čekám děťátko s člověkem se kterým opravdu lituji,že miminko čekám...s otcem miminka jsme se rozešli cca před 3měsíci. Rozchod nebyl příjemný ani z jedné strany,není divu,ale bohužel to bylo to nejlepší rozhodnutí které jsme mohli udělat...(teď jsem se tím dost ujistila).
Od našeho rozchodu jsme s teď již bývalým přítelem stále v kontaktu,kvůli těhotenství,miminku a zařizováním vybavení pro miminko atd,v kontaktu budu už navždy,ale přijde mi volání 5x denně jak se s miminkem máme opravdu přehnané...na druhou stranu chápu jeho,ale myslím,že to není potřeba. Po nějaké době jsem to začala řešit..a řekla,že to není dobré se kontaktovat 5x denně jen kvůli tomu jak se máme,že jsme se rozešli a proto bychom neměli být tak často v kontaktu,že stačí když si zavolame 1-2x denně. Rozzuřil se,že proč mu tak ubližuju,že potřebuje vědět jak se máme atd...pochopil to,neslo to s sebou hromadu urážek a nadávek,ale poechopil..vydrželo to týden? Začalo se to opakovat,přestala jsem občas zvedat telefon a tím se to trošku eliminovalo...začala jse,že bychom měli řešit matriku a zda půjdeme k soudu a nebo sepíšeme dohodu a tu pak necháme poslat na soud ke schválení...nechtěl o tom vůbec slyšet,kvůli tomu,že mu to ubližuje...ale trvala jsem si na tom,že to řešit musíme kvůli malé,a že nechci ke konci těhotenství v největších vedrech běhat po úřadech. 3x mi to odložil a stále se vymlouval..nakonec jsme se na matriku dostali. Já jsem se asi po týdnu dozvěděla,že mu někdo řekl,že nechápe co tím sleduju a že bůh ví,jestli je dítě jeho...ať si nechá udělat testy otcovství a že ať si vezme právníka...nemám s tím sebemenší problém,spis mě mrzí,že on si tohle myslí...začíná se mi ten člověk neskutečně příčit,a strašně se mi znechutil...ale už mě s ním pojí cely život(bohužel).
Je ulhaný,vymýšlí si nesmysly...svým přátelům a rodině vypráví o mě nesmysly,promlouvá a dělá ze mě bůh ví co a mě píše a volá,jestli se nechci jít projit,a do kina,na jídlo,pokecat...příklad: Nechceš se jít projít? “No můžeme a rovnou probereme tu dohodu”. Dobře vyzvednu tě.
Na procházce jsme nic neprobrali a já se nechala tedy odvézt domů. Napsal: Moc rád jsem tě viděl a bylo mi s tebou moc hezky. A kamarádovi napsal: Úplně zbytečně strávený den s ní,bylo to strašný a úplně k ničemu. Bohužel mu nemůžu říct,že to vím...a každý den se tohle děje třeba 4x a mě už to unavuje jeho neustále lhaní a přetvařovaní jak je skvělý. Co mám dělat? Nekontaktovat? Ignorovat? Musela jsem to dostat ven,šíleně mě to trápí.

hezz17
24. kvě 2020

No primárně bych na matriku nešla. Dítě by mělo stejně prijmeni jako já. Se zbytkem neporadim

veruuu_kubesovic
24. kvě 2020

a proč chceš jít na matriku s někým, s kým ses rozešla? aby mělo miminko příjmení po něm? víš že to už pak nejde změnit a případné alimenty může platit i na dítě, které bude mít tvé příjmení...

merope
24. kvě 2020

@hezz17 Proč nejít na matriku? Příjmení může mít jaké chce - tento muž stejně bude chtít být uznán jako otec a lepší to napsat rovnou než řešit přes soudy jméno. Na matrice se primárně řeší uznání otcovství a líp když ho uzná rovnou než to pak honit později. Mimochodem já měla v papírech původně vyplněné příjmení pro dítě po sobě, protože chlap řekl, že mu to je jedno (a pak se mu to rozleželo a dali jsme tam teda jeho 🙂 ).

Jinak mi tak nějak přijde, že otec dítěte o tebe nakonec i stojí a chtěl by tě možná zpátky (nebo sám neví, co by chtěl), proto pořád chce to či ono. Anebo teda stojí o dítě - anebo si myslí, že "by se to mělo". Takže se snaží a stará a podobně. Samozřejmě ty víš, proč jste se rozešli - nevím, v čem vlastně chceš poradit. V tom, zda je to dobře, že jste se rozešli? To musíš ale vědět sama. Pro dítě je lepší mít oba rodiče než jenom jednoho. Ale lepší mít dva rodiče, kde každý bydlí sám, než bydlet v domácnosti s hádajícími se lidmi.

Rozhodně s ním včas vyřeš papírování (otcovství v RL) - tady bych se rovnou ptala, zda teda chce či nechce být uznán jako otec dítěte. Tipuji, že chce. Po porodu potom soud o výživné bude asi nutný kvůli různým dávkám, na které můžeš mít jako matka-samoživitelka nárok.

lv
24. kvě 2020

Omezit kontakt, dat vědět, jak se miminu daří stačí 1x týdně, nechodit na vychazky s ním, nenechat se vozit atd..

areh
24. kvě 2020

Určitě bych si nechala všechno potvrdit soudně - styk, alimenty. Myslím, že žádná nesepsaná dohoda nebude bohužel fungovat. Takhle to budete mít černé na bílém a víc s ním řešit nemusíš. Na procházky bych taky nechodila. Pokud se s ním nechceš vídat, můžete vše řešit po emailech - aspoň to taky budeš mít písemně. Pokud chce testy otcovství, je to jeho věc, ať si je klidně po porodu zařídí. V tom bych mu nebránila... Přeju klidný zbytek těhotenství 🙂

klea81
24. kvě 2020

Za mě znaky stalkingu. Není normální, aby tě ex kontaktoval 4x denně. Minimálně bych mu řekla, že mě to obtěžuje, ať se uklidní nebo ho zablokuju.

kama5432
25. kvě 2020

Tak jak si ho naučíš teď, tak to bude i po porodu, myslím s tím kontaktem. Měla bys určit nějaké hranice už teď ať máš pak klid. Jinak taky myslím, že o tebe asi pořád stojí...