Problémy s tchýní a švagrem

piopiu
6. črc 2015

Ahojky, potrebuji pomoct. Mam takovy problem, se kterym asi vim jak nalozim a co udelam, ale rada bych vedela treba zkusenejsi maminy, co na tohle reknou a jak by se zachovali...
Takze jsme s manzelem spolu 5 let, mame uzasnyho synka - osud ale chtel aby byl vyjimecny - lehka forma autizmu. Je uzasnej, sice jeste nemluvi a bude mu 4 roky. Ma rad lidi, neboji se jich. Nove prosredi celkej prekvapive dobre zvlada. A tady nastaly dve udalosti, se kterymi se chci sverit. Takze prvni: Manzeluv bracha nas nepozval na svatbu, pry proto: "vime, ze se s malym neda, tak kdyz tak, pak zajdeme nekdy na obed"........ byli jsme v soku - rikal, ze totiz zve jen nejblizsi rodinu a von je dokonce krstnej malymu. Nejak jsme to predychali, protoze co pak jinyho se da delat, ze jo?
Druha vec - kdyz mi tchyne rekla, ze nas mm segra by pozvala na promoci, ale chape, ze je to tezky s malym, tak nemusime........ Mela jsem toho plny zuby. Pet let jsem se drzela zpatky a nemela jsem vlastni nazor, jen jsem kejvala, jako krava... Tchyne totiz bydli 60 km daleko, a to byloooooooooooo kecu, jak bude chodit a pomahat mi. MM totiz kazdej mesic je pryc 23 dni... Vlastne jsem na barak a synka sama. Nestezuji si, proplakala jsem toho uz mooooooooooc a nechce se mi s tim dal prat. Ja syna a MM miluji a je mi jedno, co si kdo mysli.
Takze jsem ji uz do oci rekla, ze to neni mozny, aby nikdo to ani len nezkusil a ze jsme z rodiny vylouceni jako kdybychom meli lepru nebo ja nevim co strasnyho... :(
Bylo mi to hroznee lito, protoze jsem fakt tezka povaha, ale nevydrzela jsem a rekla ji to. A par veci k tomu... Pak byl klid, zacala vic volat a tak.. Byla s nama v Zoo, podotykam, to bylo za 4 roky prvne, co jsi vnoucka vzala na vylet... To bylo porad jen slibu a skutek utek...
To ze mela porad poznamky, jak ona cte na nete o autismu a podobne..
No a vcera volala MM ze pry k nam chodit nebude, kdyz on nebude doma, protoze jsi ji nevazim a nemam ji rada.........
:((((
MM ma taky nahravani hovoru a poslal mi je - tak to vam reknu, cekala jsem vsechno, ale ona porad rikala, ze ja ji nesnasim i celou jeji rodinu a porad dokola, ze ji nemam rada....
Ja uz nevim co s tim. Mam s ni mluvit nebo ne?
Na druhe strane si rikam, ze uz tu dlouho nemusi byt, stejne jako mozna i ja a nechci zit s hnevem.
Knez mi radil, abych zkusila odpustit a pokud ona nebude chtit, tak ze pry je to uz jeji hrich, ze zije ve zlosti a hrichu...
Mam pocit, ze ona neprekousla , ze ji synacek neni uz pri ni... V posledni dobe mela jen hnusny poznamky, ze : Prinesla jsem kolac, vim, ze ho ty Martine mas rad... .... a podobne... :( Je mi z toho fakt zle a jsem nestastna, hlavne kvuli synovi..
Co k tomu dodat? Clovek se snazi a porad je jen nejhorsi...
Tak radte baby, co ted? Jak by jste se chovali vy, co se tice brata a i tchyne?
Diky za precteni a popripadne rady...
PS - odpustte mi tu cestinu, ak nieje dokonala 🙂 😎

elu
8. črc 2015

@piopiu tak to bych obrečela taky, svatba je přece o rodině, at je jakakoliv a ne že se budu mít perfektní šaty a obřad a u stolu budou sedět jen knížata a vévodkyně....jinak ja mam s tchýní taky velký problémy a také řeším, jak se k tomu postavit, jsem také věřící...ale všichni kněží v okolí, kteří znají mojí tchýni mi radí, at se s ní vubec nestýkám a neplýtvám energiií, je třeba se šetřit pro své njebližší a milované, kteří tě potřebují a hlavně na rozdíl od ní o to stojí....možná bych jí na to, co ti řekla,m že jí tedy v tom případě prosíš, aby teda chodila jenkdyž bude manžel doma, ale ty ne 🙂))

linee
8. črc 2015

@elu na druhou stranu, chodit pryc, jen proto, ze chce prijit tchyne mi pripada také ujete. Je prece doma:(

elu
8. črc 2015

@linee ne chodit pryč kvuli ní...ale at si tu navštevu naplanuje na dobu, kdy ona není doma...samozřejmě že ne, aby kvuli tomu, že chce tchýně přijet se jít toulat po venku,,,říct tchýni at si nejdřív zjistí, kdy teda bude možné k nim přijet, že nebudu zrovna doma

piopiu
autor
8. črc 2015

@shine2015 zapomela jsem na dulezity detail - kdyz byla tehotna, tak nam rekli ze bude MM krstni otec

piopiu
autor
8. črc 2015

@linee krasna odpoved. dekuji moc.. asi ano, je to moc jeste cerstve a neumim to jeste vstrebat.... jen me mrzi, ze ma pocit, ze ji nesnasim, protoze jsem nabrala odvahu a rekla ji pravdu. pro me to vubec nebylo lehke 😒

piopiu
autor
8. črc 2015

@elu jenomze ja nikdy nejsem bez syna. je na me zavisly a tezko vydrzi dlouho bezemne a tez mi to prijde jako posledni moznost... ja nevim, snad se to nejak uklidni, nebo ja nevim...

linee
8. črc 2015

@piopiu neber si to osobne, je to jeji povaha. Moje když se mne ptala, abych rekla svůj názor, tak jsem ho rekla a myslim, ze hodne slusne a stejne mi pak rekla, ze jsem drza 😠 ja to také hodne tezko brala. Moje mamka nam pomaha se vsim, nekdy az moc a pak mame druhy extrem - ti jenom rikaji, jak nam pomůžou, ale doted na ne není v nicem spoleh. Nedokazala jsem to pochopit. Pomoc mamky nezneuzivame, ale nechapala jsem, jak se muze mama chovat ke svému vlastnímu diteti takto (o to, ze k dalším detem se chova uz zase jinak - lepe, nemluve), protoze jsem v tom nevyrůstala. Trvalo mi to opravdu několik let, nez jsem si pak rekla A dost! Naucila jsem se od nich proste nic nechtit, pokud něco chteji na navstevu prinest, nerikam co a nechavam na nich - není to povinnost a je to jejich vizitka. Prinesou napr. 1 (slovem 1) sklenicku zavarenou a dokážou o tom basnit, jakoby ti dali tu poslední a oni doma mrvi pouze stary, suchy chleba. Jsou 2 a pracujici. Moje mamka na duchodu prinesla sklenic 20 a pro sebe nechala 3. Ale dulezite je nesrovnávat a necekat. Uvidis, hodne se ti ulevi. Zaridte si zivot po svém. Sama ale vim, ze tato faze prijeti této smutne skutecnosti také nejakou dobu trva.

Jinak s kmotrem si to ocividne rozmysleli. Je to opravdu jejich volba. Sama vis, ze to není jenom "o funkci". Nech je v jejich rozhodnuti. Synovec to bude pro vas tak ci tak a ver, ze i když je to hodne smutne, tak nektere rodinne vztahy nefunguji, jak by clovek chtěl nebo si pral. A to bez rozdilu narodnosti ☹

Nechteji, nechteji, vnucovat se jim nebudete. Oni o něco v zivote prichazi, ne vy 😉

shine2015
8. črc 2015

@piopiu dobře,řekli.....ale oni nemají právo to změnit??? Já m dojem,že té stvou a jsi na ne už vysazena.....což možná mas důvod,ale nekaz si tím svoji rodinu - chlapa který stoji při tobě a syna....je neres ať si delší co chtějí. Vždy od nich nic nepotřebujes..... 😉 a hrát si na velkou spokojenou rodinu která spolu obedva i večeři na štědrý den i nový rok???? Nadhled holka nadhled..... 😉 mas super chlapa a budeš se vtirat??? Chovej se slusne a nic víc neres ....pokud něco budou chtít dat, příjmi to, pokud ne neres.....o nic se jich nepros....

Proč ti tak jde o to, aby oni se změnili a chovali lip??? Vždyť mas supermuzeysyna,mamku svoji atd....tak co....nejsi sama.

princina
8. črc 2015

@piopiu já si vždycky říkám, že ty peníze nejsou pro mě,ale pro naší holčičku... A existuje zlaté pořekadlo - Hloupý kdo dává a hloupější kdo nebere. Vím,že je to někdy komplikovaný, ale pokud odmítají pomoc, tak ať si trhnou. Zbytečně se tím netrap😉

idiska
8. črc 2015

tak asi budu za tu špatnou, ale já tu problém nevidím...pokud mě někdo nepozve na svatbu, tak aspoň nemusím nikam jezdit, starat se atd., pokud někdo nechce jezdit ke mně na návštěvy, taky dobrý, zvlášť když si s tím člověkem nerozumím nebo jsem jednoduše naladěná na jinou vlnu...a co se daru týče, jako já beru, že jde o dar a ne o půjčku, kterou mám vrátit, takže tím bych se vůbec netrápila...a co se týče křtu, tak tam jsem vůbec nepochopila, o co jde...to, že nechtějí manžela za kmotra?...tak asi mají někoho jiného, to se stává

japona
8. črc 2015

@piopiu Chtěli dát 200e, dali vám 200e. K ničemu vás to nezavazuje. Vy jste jim dali oblečení, protoze jste chtěli, ne? Pokud nehcete, nedělejte to🙂 A stejně nikoho nezavazuje, koho si vybere za kmotra. Tchýně vám (synkovi) dává peníze, protože vám je chce dát. Jestli si tím ulevuje od svědomí není problém váš, ale její. Taktéž vás to k ničemu nezavazuje (např. dát jí stejný obnos k narozeninám či vánocům🙂) Prijde mi, že hledáte problémy tam, kde nejsou..

idiska
8. črc 2015

@japona třeba dala peníze jednomu synovi, když čekají dvojčátka, např. na kočárek apod., tak chtěla rovným dílem dát i druhému (mmch, kdyby to neudělala, zase by byl oheň na střeše)...taky si právě myslím, že se tu problém prostě hledá než řeší

piopiu
autor
8. črc 2015

Diky za nazory 🙂

piopiu
autor
9. črc 2015

@idiska mozna to tak je.. mozna se pak mm rozhodne je prijmout... ale nemyslim, ze zmeni nazor... proste nechce od ni uz nic... je strasne zklamanej a ja nevim, on to musi nejdrive zpracovat asi... 😕

linee
9. črc 2015

@piopiu jj, musí, my to také tak měli. Proto jsem ti psala, ze to pro nej také není lehke. Zkus ho neovlivňovat, nech, at se s tim srovna sam, urcite musí v sobe probrat par věci a hlavne tomu dej cas🙂

piopiu
autor
9. črc 2015

@linee asi tak to udelam.. diky moc 😉

piopiu
autor
10. črc 2015

Jeste nekdo prida nazor, radu?

marcicek84
10. črc 2015

myslím si, že prostě ne každý je schopný se vyrovnat s tím, že vaše díte ten autismus má a třeba tchýně se za to stydí, tak mají takové řeči, nechtěji to nikde roztrubovat, na druhou stranu ta forma, jak vám to sdělují taky není nejvhodnější a měli by se snažit to nějak udělat tak, abyste nebyli takto odstřihnutí. Co se týče hysterie tchýně, že nechce jezdit, že ji nemáš ráda, tak to asi vycítila a opět si myslím, že prostě se na vaše dítě dívat nemůže, že ji to nedělá dobře...Hele je to vaše dítě, kašli na druhé, nikdo neví jaké to je, ti o ti ubližují, t yomezte a zbytečně se nedohaduj, ono s tchýněmi vést žabomyší války někdy stojí hodně energie a výsledek z toho není žádný, až si pořídíte další dítě, jednou, tak vás nebudou moct opomíjet jako rodinu, že jedno dítě je nemocné a druhé bude zdravé, to se pak samo vyřeší, do té doby bych do ničeho neryla a myslela si své

piopiu
autor
10. črc 2015

@marcicek84 to je hezky, jenomze jako sorry, nas syn je uzasnej, neni to takovej typickej autista.. zboznuje lidi a nikoho se neboji, nema zachvaty a na venek na nem nic neni videt... me to stve, ze kdyz mas pravdu, tak je to o to horsi...
ale jejich chyba, oni raz budou litovat...
protoze me taky jednou protecou nervy a vic je proste do domu nepustim...
taky jsem clovek a mam toho hodne a ledva se nekdy drzim nad vodou jak se rika...

marcicek84
11. črc 2015

@piopiu - tvůj syn má aspergerův syndrom? viděla jsem na tohle téma film, některé věci vnímají jinak, reagují jinak ty děti, takže tchýně prostě možná má z toho strach, neví, sice neví proto,že s vámi netráví čas, bohužel lidi předsudky mají, jako ono těžko někoho nutit k něčemu o co zjevně nestojí, na to jsem přišla taky a ano jednou litovat mohou a bude pozdě, protože syn s nima nebude mít vztah...jako ono to asi bude chtít na tohle i manžela, aby to rodině vysvětlil, co problém u vás je a co ne a že není třeba se na vás divat jako na prašivé...jako taky si uvědom, že některé babičk s vnoučat y prostě numějí fungovat, nejsou hlídají a starací se, taky máme jednu v pohodě a druhou co se nazajímá a co s tím nadělám, nic, člověk musí jít dál...

piopiu
autor
11. črc 2015

@marcicek84 jo, to je pravda... jenze to bylo porad jenom kecu - to me asi nejvic stve.. jak porad slibuje, ze ho vezme tam, nebo tam na vylet, nebo k sobe na prazdniny... a jeste ani jedno nevolala, aby nas pozvala nebo tak... ne, nema aspergerov syndrom... zatial mame lahku formu autizmu a FILMY su blud... kazdy autista je iny, takze tazko mozes vediet ;) (nic v zlom, ale kazdy podla Raimana alebo podobne si mysli, ze kazdy je taky)..................
Zatim ma jen 4 roky, uvidime, kam se dg posune.
A v jednom mas pravdu, asi to chce jenom zvyk, ze proste nejsou nasi nejblizsi a hotovo 😲 😢 😔 😕 😨

marcicek84
11. črc 2015

@piopiu - jo, asi to nebude jako ve filmu, šlo mi jen o to, že prostě syn jiný je a reaguje asi někdy jinak atd. a prostě nám taky ta nehlídací babička slibuje jak přijede i s dedou, 16 km od nás bydlí a prd, byli tu za těch 9 měsíců co je malá na světě 2 x, byl problém dojet i na vánoce, takže možná to, jaké je tchýě nesouvisí s tím, že syn je jiný, ale ona prostě není ta hlídací babička a ani nikdy nebude, takže bych to nehrotila a hlavně, jak vás budou zvát někde stylem, že nemusíte, tak bych řekla hned, ale jo, my rádi přijdeme, malý už je větší, tak už se tos ním dá a přijedte, ono možná to chce ukázat rodině, že to až taková katastrofa není s malým, jak si myslí a dělají velké oči, prostě normálně jezdit a pokud jim to vadí, tak bud vás přestanou zvát úplně, nebo prostě vás právě normálně zvát začnou a podle toho si m§žeš udělat úsudek 😉 přeji hodně štěstí a netrap se reakcemi okolí nebo rodiny, určitě se hrany obrousí a bude líp 😉

kacca11
11. črc 2015

Necetla jsem prispevky, ale za sebe - ja bych na svatbu ani na promoci nezvala zadne dite, ani postizene. Uz jsem to na svatbach a na promocich zazila a byla to katastrofa.

shine2015
11. črc 2015

@kacca11 na svatbu bych vzala, ale na promoci bych se rozmyslela....

michaela_2
11. črc 2015

Na promoce děti nebereme. Jde čistě o studijní vážný okamžik ve slavnostním duchu a malé děti tam opravdu nevydrží být potichu, po celou dobu.
Ale svatby? Tam jde přeci o něco jiného, především o rodinu a k rodině děti patří. Vím, jak strašně moc se mi líbily na naší vlastní svatbě malé družičky a malí kluci, co šli za mládence. Měli jsme církevní obřad, tedy poměrně dlouhý, ale rodiče s malými dětmi stáli vzadu a když někdo začal plakat, vzali jej ven.
Stejně tak, to nyní praktikujeme na svatbách my, s našimi dětmi 🙂.
A mimochodem, jak se mají děti naučit, správně se na takových akcích chovat, než že jim to budeme předvádět názorně přímo na nich?? Brát děti do společnosti až když odrostou - to vážně někdo pokládá za výchovné řešení??

@piopiu Já bych si na tvém místě přestala s příbuznými od manžela lámat hlavu. Nechtějí kontakt? jejich chyba. Než být ve stresu a pak aby to odnášel syn, tak bych se na to zkusila vykašlat. Stýkej se s příbuznými, kteří o to stojí a budete v klidu 🙂

kacca11
11. črc 2015

@michaela_2 ja nikomu neberu, ze na svatbe deti chce, ale ja osobne jsem male deti na svatbe nechtela a nemela. Ted jsem byla kamaradce na svatbe a muzu rict, ze to, ze jedno z deti prokricelo cely obrad, bylo asi to nejmensi. Dospelaci byli opili, vsude vsichni kourili, decka si hrala s cigarama, vrcholem vecera bylo, kdyz jeden clovek nechtene v opilosti malou holcicku popalil. Samozrejme byla chyba v celkovem slozeni svatebcanu, ale mne to pro deti neprijde prinosne.

My meli svatbu v jinem duchu, pijeme stridme, nekourime, zabava byla jina, ale stejne si nemyslim, ze by to bylo pro deti nejak hodne prinosne. Pokud ale nekdo porada svatbu vylozene i pro deti, je to jine.

terezapetrova
11. črc 2015

@kacca11 to, ze se všichni zlejou a kouři a zřejmě jim o nic jiného nejde bych rekla, ze víc problem a dost velký dospělých než deti na svatbe. Me by v životě nenapadlo rict, ze muj synovec nebo neteř na me svatbě nebudou jen pro ze to jsou deti, fakt me nenapadá jediné rozumné vysvětlení co jim podat. A to jsme svatbu vyloženě pri deti nemeli, měli jsme ji proste pro sebe, rodinu a pratele. Jako jedinou výjimku bych brala svatbu o pouhém složení, nastávající novomanzele, svědci a treba partneři svědku.

michaela_2
11. črc 2015

@kacca11 Tak my jsme rovněž neměli vyloženě dětskou svatbu 😀 ale prostě jsme děti brali jako její součást, do určité hodiny.
To, že nějaké dítě obřad prokřičí, je problém rodičů - proč jeden z nich, děcko neodvede ven? a pak tvůj popis následující hostiny, se snad ani nedá komentovat. Když jsem někde s dětma tak se nezleju a nezkouřim jako dobytek s prominutím 🙂 a v určitou hodinu, je dám spát, buď na chůvičku nebo máme s sebou babičku, která si v době hostiny někde udělá výlet a nebo si s nimi hold jdu lehnout já.

My s manželem prostě svatby nebereme jako nějaké pařící akce 🙂. Od toho máme víkendové hory, výlety do sklípku apod. Kdy dětem zajistíme hlídání a vyrazíme se odreagovat bez nich.
A to podotýkám, že na poslední svatbě jsme vydrželi do půl 4 do rána. Pili jsme to ano, ale že bych se už odpoledne zlila tak, abych nechala svoje děti, hrát si s cigaretama, tak to ne-e 🙂

shine2015
11. črc 2015

@kacca11 tak to já bch raději vyměnila dospělé nebo nepozvala pokud se tak chovají....bohužel jsem musea taky nepozvat příbuzného, jelikož se vždy desne opije ale hlavně je vulgární ...na poslední svatbě kde byl poslal maminku nevěsty doslova dopr....a nazval ji PIC......nehlede na další hrubé a nevhodné vyjadřování.....a obtěžování nejen hostů,ale novmanzelu a proste všech.....takže pozvání prostě nedostal, nechtěla jsem riskovat.....
@michaela_2 my měli asi 130 lidí z toho cca 47 děti....v kostele problém nebyl, měli jsme bez mše svaté, aby to nebylo zbytečně moc dlouhe,kněz nám to schválil, že prý je to výmysl této doby,že dřív se také svatby delší bez mše....ale hlavně pro decka jsme měli nachystane balónky, s čímž se moc zabavili, pak malý salonek kde si mohly hrát, zahradku, fontánou s čokoládou a hlavně jsme měli i spaní hned nahoře, takže děti mohly jít spát kdy chtěly....a rodiny které jely domů,protože bydlely blízko, tak měly na stridacku děti v jednom pokoji a některé spaly dokonce i u nás na pokoji 😉 meli jsme bajecnou kapelu a všichni tancovali...zpívali, bavili se....i děti tancovaly.... Nikomu to nevadilo, do dnes na nasi svatbu všichni dobrém vzpomínají.....trošku mě mezi ten můj příbuzný, ale na svoje oslavy nás nezve,hlavně je takový vycuranek....i když ho mám rada,ale riskova t rvačky a urážky, sprosté chování....já bych nebyla v klidu.....natož kdyby něco řekl tchýní.....to by byl vubec maler,už tak me pomlouvá a nemusí.....už tak zdrbla všechny a všechno. Ale kdyby ji někdo vynadal do p....to by asi nezkousla 😀

piopiu
autor
11. črc 2015

@kacca11 podla tvojej reakcie sudim, ze asi nemas rada deti 🙂 A on NIEJE POSTIZENY, jo? 🙂 Jen tak mimochodem... 😠