Rada. Co myslíte?

sorboni30
4. črc 2023

Mám syny (8let) v péči. K otci jezdí co 14 dní na víkend. Nechtějí k němu jezdit, věčně mi dělali problémy a scény..jejich otec má přítelkyni, ona dvě děti. Nemají k ní dobrý vztah.
Já mám taky přítele se kterým máme roční a 4 měsíce dceru. Kluci mého přítele zbožňují. Několikrát se ptali proč není on jejich tatínek, že ho mají raději. Sestřičku miluji nade vše. Nejdou spát bez toho anichz by ji neobjimali a pusinkovali.
A teď k dotazu. Kluci měli od Vánoc mobil. Každý svůj. Měli tam hry a rodičovskou kontrolu. Dohled na 1,5 hod denně že můžou mít mobil. Měli tam Maria a taky kvízy, angličtinu Duolingo. Na vysvědčení, protože měli samé jedničky jsme se rozhodli jim dát simkarty do mobilu. Byli nadšeni, psali a zkoušeli psát na watshap..mě, příteli, babičce, dědovi.
V neděli odjeli k otci na 11 dní, protože je prázdninový režim takže je má v červenci 11 dní a v sprnu 11 dní.
Vzali si s sebou mobil. Připojili se jak tam dorazili, ale od té doby vůbec. Ex jim manžel vzal..vzal jim i hodinky které měli na GPS do školy. Jedny se záhadně ztratily když byli u něj. Podle GPS je lokalizace u něj..jenže on tvrdí že prohledali vše a nejsou.. takže se koupily druhé. Zakázal jim mě volat..kluci několikrát volali brzo ráno když ještě spal..
No a teď moje otázka. Myslíte, že je normální, že jim vezme mobily aby ani nemohli napsat mamince nebo babičce, dědovi? Jsou na nás docela fixování.. říkám si, že jim to neuškodí samozřejmě bez mobilu.. ale jde mi spíš o princip zda si toto může otec dovolit zabavit jim mobil když souhlasil abysi ho vzali s sebou?
Říkám si, že počkám pár dní.. a pokud nebudou aktivní na mobilu, vidím to u sebe na rodič.kontrole, zavolám jim a pokud to nevezmou, zavolám ex proč jim vzal mobil.
Co myslíte vy? Ano, jsem asi úzkostliva matka, která miluje své syny, je mi smutno.. ale kluci mi kolikrát říkali jak špatně se k nim ex partnerka chová..tak jsem chtěla jen vědět zda jsou v pořádku tím, že občas napíšou "ahoj mami vše je ok"

.

luciksima
6. črc 2023

@sorboni30 panebože jak svazoval ruce eskapadkou?nechávali ve výkalech v posteli panebože co oni jsou zač? Holka teď to než děti na tom budou opravdu psychycky špatně 😔tohle jim nemůžou dělat a nenechala bych to být....bojuj za ně 🍀

sorboni30
autor
6. črc 2023

@michaela666
@klokanka31 ptala jsem se malého zda pili nějaké ledové nápoje, napsal mi že ano pili. On je prostě nezodpovědný..když jsem byla před 14 dny s klukama na pouti, chtěli po mě ledovou trist. Jsem jim řekla ať se nezlobí ale to jim fakt nekoupím, zas budou mít laringitidu. No a mu je to prostě jedno.. Já si počkám zda malého vezme na pohotovost nebo k dětské lékařce. Protože bude víkend a lékárny budou omezené..napsala jsem mu léky jaké má dát synovi..rychlej se uzdravuje díky nim (junior angín sirup proti bolesti v krku a kašli),.. no tak jsem zvědavá zda mu to dá nebo se na to vykašli...
Jenže možná kdyby tam nebyla ta jeho přítelkyně slepice co všechno ví..tak by dal i na mě. Jenže naposled když malý spadl ze dvou metrů z prolézačky tak ti dva mu bouli která se mu hned na hlavě udělala a byla fialovou modrá zatlaceli... Jsem rvala doma jak tur. Je to rok zpatky. Nevzal ho do nemocnice a dovezl ho domů po dvou hodinách. Malému bylo na zvracení..Jsem ho hned vezla do nemocnice a tam Dr řval co zatlaceli bouli že mohli sraženinu krve co já vím co říkal..malý měl otřes mozku, zvracel. Vše mám záznamy od Dr papíry .
Jako já bych bojovala, jenže mojí rodiče se boji že kdybych se ozvala že chci kluky do úplně péče že mě ex zničí. On je člověk co má všude známé, mají miliony na účtech a ničeho se nebojí...
Proto pomalu vše strádám, protože mi právnická řekla, že bez důkazů nenadělám nic.

sorboni30
autor
6. črc 2023

Naštěstí byl na pohotovosti a tam malému Dr nasadila Penicilin. Že má streptokoka..Sice se divím, že bez výtěru a crp tak jednala, ale na druhou stranu je dobře, že byli u Dr. Poslal mi i lékařskou zprávu. Tak jsem mu jen napsala ať malému dá ještě probiotika, protože Penicilin je silný a syn je po operaci střeva tak ať mu Penicilin neudělá binec v bříšku..tak zázrakem poslechnul. A přiznal se, že malí pili studené mléko z lednice. Dvě krabice.. To mě hned napadlo když jsem se ptala zda pili mléko. Už si dá prej pozor. Myslim, že má o něj strach tak sám i napsal, že byli na pohotovosti abych byla v klidu. Tak teď jen ať to malý pořádně vylezi a bude dobre.
A to přišel před měsícem s tím, že je chce vzit k moři. Jsem mu řekla, že mám strach, že ať je raději vezme do Liberce do Babylonu, kluci o tom básní a prosí abychom je tam vzali, k moři nechcou jet.
Snad upustí z moře..už vidím jak mi píše někde z Turecka, že malý má horečky a neví co s ním. Když jsem s nima byla a měli 5 let chytli alergii na slunce a moře, chytli záchvaty, osypali se a měli vysoké teploty. Nesměli ven přes den jen v podvečer.
Takže tak jen pro info jsem napsala 😉 Uffff