Rada. Je to normální?

annacb
2. čer 2021

Ahoj, s partnerem máme dceru je jí 10m a celých 10 měsíců jsme opravdu bojovali... ale neustali jsme to ... Prostě pořád hádky nadávky, kamarádi, pivo pivo ... chvíli byl milionový, pak hodně unavený z práce dělal ranní od 6-15hod ... Koukal do telefonu nebo na TV a asi 1000 mi opakoval jak se unavený, že já se doma jen válím o holku se nestarám a dostávám za to zaplaceno ... on mi platí najem ... Kdyz se opil bylo to ještě horší řev, nadávky urážky už jsem mu párkrat dala i facku ...🥺😞... Dřív jsem to ignorovala nebo brecela... Vždycky mi řekl, ty už zas řves ? Vyhrožovala jsem že odejdu ... Trošku se to změnilo ... dcera ho miluje první slovo “táta” tak alespoň nedělal, že je vzduch ale hádky a urážky pořad v pátek jde po práci na pivo že přijde max v 22:00hod a když Se zdrží ozve se... Volala sem přemlouvala prosila- od něj jen urážky a výsměch přišel klidně až v neděli ... Už jsem to nezvládla je toho moc... Máme našetřeno dost peněz ... rodina pomůže... (stěhujeme se blíž k nim) Budu mít konečně klid ale jsem strašně smutná, je mi to hrozně lito ... Nechtěla jsem to takhle ... Cítím se strašně a pořád jen brecim ... holky je to normální prosím podpořte mě .... 😢

ito
2. čer 2021

Je to normalni a bude to jeste nejakou dobu trvat to vstrebat. Udelala jsi urcite dobre!!!, ale na smutneni ted urcite neni nic spatneho, preci jen je to velka zmena.

treasurka
2. čer 2021

Jo, je to určitě normální. Je to ztráta, jako každá jiná. Když ti někdo umře, taky je člověk na dně, tady ti umřely iluze, naděje, jistoty, vztah... Jen breč, nadávej, nevyčítej si to, je to důležitý dostat ven, aby ses mohla posunout dál, být vyrovnaná, a připravená na to hezký, co ti život chystá ;)

ito
2. čer 2021

Prosla jsem si touto fazi taky, chce to cas, ale bude urcite lip. Postupne budes brecet min a min, obcas budes mit chut to mozna vratit zpatky a zacnes si to treba i idealizovat, ale postupne se adaptujes na novy zivot s dcerou a bude vam dobre.

lachtanice86
2. čer 2021

Já spíš nechápu, že sis s někým takovým udělala dítě, zvlášť když píšeš, že takový byl i pred tím

klokanka31
2. čer 2021

@annacb Tohle jeho chování normální není, a udělala jsi moc dobře že od něj odcházíš. K čemu takový chlap...

annacb
autor
2. čer 2021

@lachtanice86 Nezlobte se ale nikde se nezmiňují o tom, že tohle dělal a já si sním udělala dítě ....Nechoval se takhle i před tím ... Myslela jsem jako, že během tich 10m co je dcera na světě se chvíli snaží a pak zas a pořad dokola ale ani věta o tom, že byl takový s já jsem si sním udělala dceru....

annacb
autor
2. čer 2021

@ito Příští týden se stěhujeme a já si to nějak nedovedu představit a i po tom všem si říkám, že třeba by to jednou ještě mohlo fungovat, že mu něco dojde a vím, že je to hrozná hloupost ... Já jsem asi magor už ... ale dceru miluju a budu tu pro ní

ai30
2. čer 2021

@annacb Nemohlo by to fungovat, bude to jeste horsi, delas spravnou vec, zabal si veci a nedivej se zpet.

lachtanice86
2. čer 2021

@annacb píšete dřív jste to ignorovala.

annacb
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
annacb
autor
2. čer 2021

@lachtanice86 Ano dřív, během tich 10m ne před tím, v životě bych do tohoto miminko nepřivedla a asi bych se ani nedovolila ptát na názor protože to bych musela byt asi pitomá .... Ale trvá to celých 10m, pořád jen slibuje a já věřila doufala....

levandule_k
2. čer 2021

@lachtanice86 Dle textu jsem pochopila, že nadávky a facky ignorovala v průběhu posledních 10 měsíců, ale teď to ukončila.

@annacb Jeho chování není normální, je dobře, že jsi odešla. Pokud máš podporu rodiny je to super.

Mě by zajímalo, jestli tam nebyli v minulosti náznaky problémového chování. Někdy se člověk dívá na druhého růžovými brýlemi a omlouvá určité věci, které by neměl omlovat. Na tvém místě, bych zvážila návštěvu psychologa a zapátrala v sobě, jestli nemáš nějaký zakořeněný vzorec na výběr nevhodných partnerů pro život. Ať je další partner fajn chlap a ne to samé v bledě modrém.

annacb
autor
2. čer 2021

@levandule_k No když jsem byla těhotná vůbec nikam nechodil i jsem ho posílala, nechtěl chodil s námi na procházky... V 9 měsíci fakt hádka, ale říkala jsem si je toho na něj moc... u porodu Neskutečná podpora přišly jsme z porodnice a konec ... dyl v práci o víkendech vyvolával hádky a odjížděl na cely dny pryč, nebo právě za kamarády ... Když takhle přišel domu poprvé, volala jsem i jeho mamce, že to nechápu ... Řekla mi, to je normální musíš ho nechat a neposlouchat úplně ho ignoruj a nech ho vyspat ... Víte možná kdyby to bylo jednou do roka ale co měsíc ? Nebo i 14 dni to je moc ... aha a to mi takhle zjistí ? Jako už přemýšlím dýl, že bych někam měla ...

ito
2. čer 2021

@annacb Jsem si rikala to same, takze magor nejsi, ale uvidis, ze to s malou zvladnete. Dcera se s tebou bude mit dobre a treba se tata svym zpusobem aspon pred ni bude drzet a bude pro ni fungovat-mysleno ne jako tvuj partner, ale jako tata male.

levandule_k
2. čer 2021

@annacb Ta náhlá změna chování je podivná.

annacb
autor
2. čer 2021

@levandule_k asi právě proto jsem do držela takovou dobu ... Doufala jsem ... No ale opravdu to nejde

levandule_k
2. čer 2021

@annacb Není v tom jiná žena, nebo nenavádí ho třeba tchýně?

annacb
autor
2. čer 2021

@ito Tomu bych i věřila, když ji uvidí třeba jen 2 víkendy v měsíci tak ho to bude i bavit, nebo ji odveze k mámě no ....

annacb
autor
2. čer 2021

@levandule_k moje mamka ne to ne.... a o jiný nevím ... spíš je takový, že ho věci moc dlouho nebaví ....

levandule_k
2. čer 2021

@annacb tou tchýní jsem myslela, tvoji tchýni...

annacb
autor
2. čer 2021

@levandule_k se svoji mamkou ? No nemají vůbec hezký vztah... Nebo ona ho má moc ráda... on se k ni moc hezky nechoval ... odsekává, odpovídá jedním slovem, když se napil taky pro sprosté slovo nešel daleko. 😞

klokanka31
2. čer 2021

@annacb A otce ještě má?

annacb
autor
2. čer 2021

@klokanka31 s tím se nestýká ....

gracinka7
2. čer 2021

@annacb je normální, že máš blbou náladu. Hlavně si tuhle zprávu přečti, pokud začneš pochybovat, jestli jsi udělala dobře. Držím palce.

klokanka31
2. čer 2021

@annacb A nevíš jaký byl jeho otec, jestli se třeba taky na rodinu nevykašlal...a teď tvůj ex ho jen kopíruje, neví jak se má správně chovat jako otec od rodiny...

annacb
autor
3. čer 2021

@klokanka31 Ano odešel od nich ale to už byli skoro dospělý ... a co to znamená pro mě ? Já jsem chtěla jen nějakou změnu, posun dávala jsem mu čas, myslím, že dost času ... to není momentální rozhodnutí ... Taky se mi do toho moc nechtělo ale takhle to bude asi opravdu nejlepší pro všechny ...

klokanka31
3. čer 2021

@annacb No říká se (a mám kolem sebe pár lidí) že jak se otec choval k rodině, pak se syn chová stejně ke své rodině (násilý, alkohol, atd)

annacb
autor
3. čer 2021

@klokanka31 No... Já mám teď stavy jako na houpačce jestli jsem nebyla moc “přísná” že jsem mohla být tolerantní ale vím, že já bych to prostě nedala ... Možná nějaká jiná žena ano ale já ne JÁ se nezměním on také ne tak tady není co řešit ... Mám hlavně zmatek, bordel, bolí to a STRAŠNĚ se bojím ... ale snad za čas (pár měsíců, let) bude zase dobře....

klokanka31
3. čer 2021

@annacb Přece si to nebudeš dávat za vinu, že on se choval jak blbec pro kterého není rodina důležitá...

levandule_k
3. čer 2021

@annacb Když dáš dotaz do diskuze, tak občas dostaneš i informace, na který jsi se neptala😉 To jak se tě ptala klokanka31 na otce tvého ex, tak se jenom snaží rozklíčovat příčinu změny chování.

Ono je totiž pro nás klíčové, v jaké rodině vyrůstáme, jak se k nám chová okolí. Utváří se tím vzorce chování a nás to pak ovlivňuje i v dospělosti.

Pokud ti někdo nadává, nebo tě bije, tak na něj nejsi "přísná". Pokud existuje domácí násilí, tak tolerancí vůči němu nezískáš klid. Jenom budeš více a více ustupovat čím dál tím většímu teroru. Zasloužíš si slušné zacházení.