Rivalita v rodině a rozdíly mezi vnoučaty. Co byste dělaly Vy?

anna189
26. čer 2020

Holky, vždy jsem si tady vyslechla hezké názory, jdu tedy pro radu. Vím že nakonec se musím rozhodnout sama, ale ráda si poslechnu nezaujate názory. Máte někdo rivalitu v rodině mezi snachama? Máme skoro 4 měsíční dcerku a je to 4té vnouče v rodině že strany manžela... švagrová (manželka manželova brachy) nedokáže skousnout že její děti jsou už větší a směřuje se často když se vidime třeba na oslavě pozornost k miminku... je jedovatá, ani se na mě nepodiva a co je horší, poštvava i tchyni a další proti mě. Jednou jsme jeli s tchanovci na nákupy a švagrová doslova brečela že oni nejeli a hrála chudinku co nám udělali že nemůžeme jet společně. Vždy jsem se k jejím dětem chovala moc hezky a kupovala dárky snad každý týden ale ona se na naší dceru teď ani nepodiva.. při každé maličkosti běží za tchyni a place ji na rameno, potřebuje neustále pozornost a nesnese mě jako další snachu.. mě už to dost obtěžuje každou rodinou návštěvu.. nejhorší je že tchýně je jednodušší a nechá se zmanipulovat a najednou o moji dceru moc nejeví zájem.. nevím jestli bude lepší nechat je v tom ať si užijí pomluvy a držet si odstup a nejezdit tam, nebo dělat jakože nic ať se v tom utopí sama... co byste delali vy?

anna189
autor
26. čer 2020

Ještě bych chtěla dodat.. že ta rivalita mezi námi byla i před porodem, ale snažila jsem se být ta rozumná a nedělat zle, je to přece manželova rodina... ale každá rodinná akce se točila jen okolí jí a jejich děti.. nemohla se přenést přes to že já mám lepší práci, jsem hodně aktivní a nemám nudný život.. nechala jsem to být, ale nyní s dcerou mi dost vadí jak ovlivňuje ostatní členy svou pozorností, hraje chudinku aby se opět točilo vše kolem ní

bassetlady
26. čer 2020

Já jsem v tomhle nekompromisní, život je příliš krátký na to, abych ho utrácela s lidmi, kteří mi ho otravují. Takže buď ať si manžel promluví s bráchou a ten si zklidní ženu a potažmo matku. Nebo by mě už neviděli, případně se omezím na kávičkové miminum.

jjasmina
26. čer 2020

@bassetlady souhlas

anna189
autor
26. čer 2020

@bassetlady já se právě snažím být také nekompromisni.. ale mrzí mě to hlavně kvůli dceři. Když bychom tam nejeli tak si zase vytvoří spekulace jak jsme se urazili a tím pádem ani oni nepřijedou tchanovci. Kdyby šlo o mě, tak to kašlu a nejedu tam... zároveň mě moc žere fakt ze ona je prolhana chudinka a já která jsem se opravdu snažila diplomaticky držet a nedělat zle tak přijdu o některé lidi a dcerce vezmu kontakt s rodinou... 😔

miba10
26. čer 2020

@anna189 jaký názor na to má tvůj manžel? Mluvili jste o tom?

bassetlady
26. čer 2020

@anna189 já jsem po porodu chytla averzi na tchýni. Babička na baterky. Takže to dopadlo tak, že cca od roka tam s malou jezdil manžel sám na oběd a odpolko. A cca od 18 měsíců jezdí přes noc. Zhruba 1-2x do měsíce. A je to pohoda. Malá ma babi a já si doma udělám co potrebuju a ještě si odfrknu. A jestli někdo řeší, jestli jsem uražena nebo nafrněná je mi úplně u zadele. Tchyni jsem už přes rok neviděla a je mi zlatě. Teď teda bude mít malá narozeniny. Takže bude celorodinný oběd, ale to nějak kousnu.

anna189
autor
26. čer 2020

@miba10 manžel stojí pri mě úplně ve všem...jeho verze je ta utnout kontakt, kdo chce vidět malou má dveře otevřené ale my nikomu na oslavách druhé housle hrát nebudeme.... hlavně pro to že švagrová nenavidela každou jeho předešlou partnerku, až já to s manželem dotáhla až k miminku a svatbě... on ji zná, ví jaká je to chudinka, opravdu se jí nesmí nic rict jinak se urazí nebo brečí (Je ji 40 skoro) a proto všichni kolem chodí po špičkách aby viděli ty její děti.. a ona to fakt tak umí manipulovat.. začne plakat tchyni na rameno že má zdravotní problémy a ať ji radši jde pomoct na barák a ať nejezdí k nám že ji moc potřebuje na baráku...no úplně psycho

anna189
autor
26. čer 2020

@bassetlady averzi mám taky 😂 jak se to u tebe projevovalo? ... já spíše proto jak je zmanipulovana...

bassetlady
26. čer 2020

@anna189 no tak pokud to manžel vidí takhle, tak super. O starost míň.
To by bylo na dlouhý vypisování. Ale v základu - je už v důchodu, a nebyla schopná přijet povozit kočár. Nejradši abysme ji privezli všechno pod nos a ona se mohla chlubit kocarem na sidlisti. Nebo kdyz uz prijela, tak by si nejradsi vycintavala nesmysly u kaficka, ale na to me neuzije a navic mi stoji prace. U vseho se musi hrozne fotit, ale malou ani nedokazala prebalit. Chtela, abych ji malou privezla do mesta, kdyz byly lini ty nejvetsi vedra. K 1. Vanocum po porodu mi dala pyzamo velikosti 44, kdyz uz jsem byla zpatky na svych 57kg, se slovy kdyz ses ted tak spravila. Kdyz me prudila sms vecer, jak se mame a ja ji napsala, ze mala ma boleni a ze ji mam uz 5 hodin na rukach ( manzel byl tenkrat 14 dni sluzebne pryc) tak mi odepsala - aha, tak hezky vecer. A korunovala to tajnou oslavou dcery 1. narozenin, kdy na ofiko oslavu nemohla ( udajne kvuli bolavym zadum) ale natajnaka mela u ni mala oslavu s dortem. To teda dostal ceres i manzel, ze to dovolil a navic mi to nerekl. Takze ja jsem s ni skoncila.

martiina_k
27. čer 2020

A nedá se za prarodičema jet tak, aby tam nebyla švagrová?

miba10
27. čer 2020

@anna189 tak v tom případě bych to považovala za vyřešené. Pokud máš v manželovi takovou oporu, tak by mi to vůbec vrásky nedělalo a utla bych kontakt a užívala si jen svou rodinu 🥰

anna189
autor
27. čer 2020

@martiina_k ale dá, jednou se tak stalo a jakmile se dozvěděla že jsme byli na grilování pozváni, tak brečela a honem rychle na druhý den běžela za tchyni a brečela proč oni tam být nemohli a co nám udělali a jak je z toho špatná a smutná...tchýně se bohužel nechá zpracovat... a přitom mi nikdy nic takového neděláme. Jakmile jsou někde na výletě tak se ještě s nimi ráda pobavim jak si to užili..

anna189
autor
27. čer 2020

@miba10 jo to bych ráda, kdyby tak v hlavě to šlo přepnout na tento režim, byla bych šťastná... ale beru to hlavně kvůli dcerce.. nechci se stáhnout já a připravovat tak rodinu o kontakt s ní a ji nechci brát rodinu jen kvůli někomu kdo se neumí chovat dospěle..

miba10
27. čer 2020

@anna189 já ti rozumím, ale ona z roho ještě rozum nemá a časem se to může změnit.
Na mě takhle jednou vyskočila mamka, týden jsem se neozvala a už pak volala a otočila.

anna189
autor
27. čer 2020

@miba10 tak u nás momentálně už 14 dnů nikdo sam nezavolal po posledním zahrani na city od švagrové... dcerka měla další kontroly u dr a nic nezájem jak roste nic... vždy jsem posilala vzdy fotky a 2x týdne volala já, nyní mi je už proti srsti jim vše servirovat pod nos tak jsem to chtěla nechat na nich a nic... ticho... asi mi nezbývá nic jiného než se s tim smířit a udrzet si nějakou hrdost

miba10
27. čer 2020

@anna189 přesně tak. Když není zájem, tak přece nebudeš stále volat atd. Tím, že se tímhle zabýváš se okrádáš o čas s malou a ani si to neuvědomuješ. Když se budou ptát, tak prostě odpověz a když budou zkoušet, že jsi uhrazena, tak řekni, že ne, ale že z jejich strany moc zájmu není, tak ses stáhla.
Ono není tvou povinností je o čemkoliv informovat. Život je strašně krátký a s dětmi to strašně letí. Užívej co to jde. Já než se otočila, tak dceři je 2,5 a synovi rok a někam mi zmizela ta miminka 🤷‍♀️

levandule_k
28. čer 2020

@anna189 dle toho, co píšeš, je tvá švagrová závistivá a nepřející. Nemám děti, ale kdybych měla, tak bych byla ráda, že se na mé dítě ani nepodívá. Kdyby ho taková osoba chtěla chovat, tak jí ho nepůjčím. Přestala bych kupovat dětem od švagrové dárky, tím jenom schvaluješ její jednání. Ona ti také nedělá ničím radost. Na rodinných setkáních, když k nim dojde, ji odpálkuj a nenech si od ní s**t na hlavu. Ano, bude uražená a bude tě pomlouvat, ale nenechte se sebou zametat, ty ani manžel. Pokud jsi jí v minulosti ustoupila, některé věci tolerovala, z důvodu, že jsi nechtěla dělat zle a chtěla jsi být rozumná, tak se nyní vykašli na nálepku "chci být rozumná" a nastav si jiné priority, máš právo na slušné zacházení a tvoje dítě má právo být opečováváné ze strany babičky. Nebála bych se poukázat, že švagrová, zas taková chudinka není, jak ze sebe dělá.

anna189
autor
29. čer 2020

@levandule_k moc děkuji... myslím si to samé... bohužel ani nejde poukázat na to že to není úplně chudinka. Není jak. Už je to 14 dnů od posledního zabrání na citu od švagrové a nikdo se neozval. Mezitím dcerka prodělala infekci ještě vlivem porodu, takže horečky, antibiotika... oni to věděli a bohužel ani zpráva jak se malinké daří, nic... se švagrovou bydlí ve stejném domě, oni mají horní patro, takže možnost jak ji odpoutat a něco říct prakticky není... sama se ozývat a říkat jestli by chtěli vidět dcerku nechci... 😔

levandule_k
30. čer 2020

@anna189 dvougenerační bydlení, to budou "hezky" pod jejím vlivem. Hlavně se tím netrap, oni za to nestojí. Přeji ať se malá brzo uzdraví.

bessinka
3. říj 2020

@bassetlady přesně tak bych to udělala já.jen ta moje věta by končila "nebo by mě už neviděli"...