Rodiče manipulují s patnerem a zasahují do vztahu

anysek85
9. dub 2011

Zakládám tuto diskuzi pro všechny manželky a partnerky, které se potýkají se stejným nebo podobným problémem: Rodiče vašeho partnera s ním manipulují a snaží se vám všemožně zasahovat do vztahu, což váš vztah samozřejmě ovlivňuje v tom špatném slova smyslu, nicméně daří se jim to tak, že parter jim jejich taktiku "spolknul i s naviákem" a nedaří se vám přesvědčit ho o realitě a otevřít mu oči.

Pojďme si navzájem poradit a podpořit se v nelehkém boji s "tchánovci", kteří vám např. mají za zlé, že jste jim ukradla synáčka a přitom ho mají v hrsti, ať už z jakéhokoliv důvodu (patologicky přísná výchova, nebo cokoliv jiného).

mijunek
14. dub 2011

@romana29 souhlas - nekritizivat nahlas, ale pomalu ho "dokopat k tomu, že sám řekne, že je něco špatně"... 😉

petruskaaa
14. dub 2011

@veruska007 No tak to je mazec,co tady píšeš!Takový tchýni bych už snad dítě nikdy nepůjčila.Malýmu je určitě líp s jednou babičkou 😉 ...šmarjá dá se ten člověk vůbec nazvat babička,když se ke vnoučkovi takhle chová??? ☹

anysek85
autor
15. dub 2011

@veruska007 Tyjo, Verusko, hlavně jí ho nedávej - to vypadá, jako by měla nějakou poruchu, nebo něco. Ta patří k psychiatrovi a ne aby hlídala dítě! Já jsem asi o dost prudší povaha než ty a za tohle bych na ni klidně zavolala policii a pokud by se jí manžel zastal, tak by prostě šel z domu. Nevím, mimi je zatím v břiše, ale mateřský pudy by ze mě asi udělaly něco, co by za tohle tchýni urvalo hlavu.

anysek85
autor
15. dub 2011

@aemmi
Já to mám podobně - tchýni na jednu stranu lituju, ale je to její business - jaký si to udělala, takový to má. Já to tak nechci a jsem špatnej člověk, špatná manželka, špatná snacha a vůbec...

Do velké míry za to podle nich můžou moje kamarádky, které jsou všechny "dysfunkční děvky" (přeloženo: sebevědomé vysokoškolačky, krásně upravené, dobře vydělávající spokojené a hodné kočky kolem pětadvacítky, které ovšem ještě nemají dítě!!! a nejsou vdané!!! a měly víc než jednoho partnera). To jediná dokonalá tchýně už vdaná byla a děcek měla hromadu 🙂, atd.

Takže se jim krutě nelíbí, jen když mě s někým vidí venku, nebo když se o komkoliv zmíním. Nejradši by byli, kdybych seděla doma na zadku a nebo se stýkala jen s "chudinkama" podle jejich gusta. Středověk hadr 😝, což já si nenechám líbit a tak se to prostě sype...

celinkar
15. dub 2011

Chjo, jak tak koukám, je asi málo z nás, které by měly pozitivní zkušenosti s vlastní tchýní. Jak tu některé píšete,, že vaši chlapi museli vždy své rodiče ctít a nesměli si dovolit odporovat....tak to znám úplně stejně. Se mnou může přítel rozebírat cokoli a v pohodě, má svůj názor, ale jakmile tu stejnou věc rozebírá s rodiči, pak vždy souhlasí s nimi. Dnes po naší krizi už je to trochu lepší - pochopil, že jim pořád nemůže lézt do zadku. Nejhorší to bylo v době, kdy se nám narodila Verunka. Jeho máti měla takový ty přežitý názory a pořád mi je nutila a vzhledem k tomu, že jsem por.as. a laktační poradce, tak jsem si s péčí o mimi a s kojením tak nějak rady věděla....ale ona to nedokázala pochopit a byla vždycky uražená a všude mě pomlouvala, co jsem to za matku, že JEŠTĚ kojím 5ti měsíční dítě. A ten můj drahouš jí to všechno žral....a jemně do mě vrkal, jestli to s tím kojením opravdu myslím vážně, že on je přece taky zdravej a od svých 3 měsíců jedl úplně všechno. Jo jedl, nic jinýho jim nedávala než rohlíky, párky, hořčici, kečup, tatarku a občas kus eidamu - doteď mu tyhle návyky zůstaly a já ho opatrně učím jíst jinak. A vždycky, když si před tchýní dá třeba celozrnnej chleba, nebo jogurt, ona si pomalu klepe na čelo. Byly doby, kdy o mě tchýně říkala, že jsem úzkostná matka, která to moc řeší.....taky byly velký boje, když jsem malé dávala dudlík, ale jen na usnutí, jinak ho v puse vůbec neměla. Ona tvrdila, že protože je malá, měla by míát dudlík pořád, od toho ty dudlíky jsou. Nenechala si to vysvětlit. A vzhledem k tomu, že ho Verunka ani moc nechtěla, ona jí ho vždycky narvala pomalu až do krkku a držela tak dlouho, než se malá začala dávit - a tchýně se pak děsně smála. Mě to teda vtipný nepřišlo.

aemmi
15. dub 2011

@veruska007 Tak u vás teda určitě dobře, že se s ní nevídáte, ta je fakt asi zralá na psychiatrii 😕

aemmi
15. dub 2011

@celinkar Tak do dítěte a výchovy mi strkat nos nebudou, to jsem pevně rozhodnutá ani oni, ani rodiče z mojí strany, přes to už vlak nepojede 😒

aemmi
15. dub 2011

@anysek85 tak koukám, že jsem narazili na podobnej typ lidí 😒 akorát u vás se vybarvili až po svatbě, myslím, že jsi psala, já to věděla hned od začátku, od prvních návštěv a od začátku bojujeme 😠 jen jsem si naivně myslela, že po svatbě se to zlepší, ale houby, ačkoliv je to můj manžel, tak je to pořád jejich stejnej synáček 😖 teda když je s nima, jinak je v pohodě, je zajímavý, že on je pořád hájí, jak jsou fajn, ale kamarády má úplně jiný, takže mu asi tak fajn taky nepřijdou 😝

myscha
15. dub 2011

@veruska007 Tak to je psycho, chudák synek, to bych trpěla, kdyby mi ho babička takhle mučila. Takový babě bych nepůjčila dítě ani pod dozorem policie. A taky mi připadá, že tchýně není úplně psychicky zdravá.

Když to tak čtu, tak děkuji bohu za svou normální a hodnou tchýni....

veruska007
15. dub 2011

No, mne taky prijde, ze neni uplne dusevne zdrava, bohuzel zadnou psychiatrickou poruchu nejspis nema (leda tak kombinaci hebefernni schizofrenie a demence), ale ono je to nejspis jen to starecke blbnuti ☹. Bohuzel, kdyby mela diagnozu, dalo by se s tim neco delat. Ted jen trnu, aby neovdovela a nepovesila se nam na krk... bych se asi odstehovala na druhy konec republiky, at si to s manzelem uziji. Na to bych fakt nemela, uz kvuli detem 😕

miriska
15. dub 2011

Ahoj,
u nás je to podobný ☹ Manželovi rodiče jsou neskutečně hrozní lidi. Jsou chytří, jeho matka je soudkyně a otec právník, ostatně všichni v jeho rodině mají vysokoškolské vzdělání, jen já su "blbá" kadeřnice. Chytrosti do života dostali dost, ale v ostatních věcech jim bylo hooodně ubráno. Matka neumí vařit, je nechutnej bordelář, špindíra a o děcka se dle mýho názoru nikdy neuměla pořádně postarat. Otec je magor, se kterým se nedá normálně bavit, furt si mele svoje blbosti co nikoho nezajímají a vymýšlí blbosti, ale snesu ho mnohem líp než tchýni.
Dokud jsme bydleli na druhé straně města a neměli jsme malýho tak to bylo v pohodě, ale co se malej narodil, tak nám tchýně musí do všeho kecat, chce si chovat malýho ve špinavých hadrech a když jí řeknu ať se jde převlíct a dám jí ho, tak ho drží jak králíka a on chudák plače. No,a le abych se dostala k manželovi, tak oni ho pořád otravují aby něco zařizoval a vozil jim něco na chalupu a makal tam. Když si kupovali chalupu, tak na to vybrali manželovo stavebko a chalupu zavezli bordelem, že tam ani nemůžeme jezdit, pořád s něčím otravují a on skáče jak oni pískají. Stará se otcovi o auto, maká na chalupě, chystá jim dřevo na zimu, jezdí sekat trávu, furt jim něco spravuje, zeřizuje onternet a televizi, opravuje jim počítač a tak. Mě už to tak štve, doma co mu řeknu tak neudělá a pro ně by dělal furt 😠 no a největší chyba byla, že jsme si u nich v baráku zrekonstruovali byt a už tu 14 dní bydlíme. už teď vím, že je to rychlá cesta k rozvodu. tchýně sem furt lezla, každej den bez zaklepání. v neděli jsem ji vyhodila a donutila jsem manžela jí říct, že sem chodit nebude, zatím je celkem klid, ale co to bylo keců. samozřejmě jsem ta nejhorší a na všechny jsem zlá. manžel se jí zastává, že snad se tolik nestalo a tak, no hrůza 😠

naši manželé by si měli uvědomit, kdo je pro ně jejich rodina a koho by si měli vážit a udržovat si dobrej vztah. my se hádáme většinou jen kvůli nim, ale má to dopad na náš vztah a já už přemýšlím nad tím, že v takové rodině nemám co dělat...

bettyx
15. dub 2011

Tak ještě přidám dnešní story.... máme psa.. tedy mm má psa -už třináct let... teď se mu udělal v tlamě takovej prapodivnej ani nevim co a prostě mu začalo krvácet z tlamy a on jak to furt vylizoval, tak to pak pěkně všechno blil, takže jsme skončili na veterině -no, dopředu říkám, že pes to má ze zubů a není nijak nemocný! každopádně nám několkkrá poblil krvavě postel a zničil nám už tři povlečení včetně prostěradel, matrací a peřin -vůbec se to nevypralo ikdyž jsem to namáčela před pranim máchala v ruce... a ono povlečení na dvoulůžko něco stojí, že... a teď mm sundali z platu skoro 6000 a prostě si teď s mým rodičovským příspěvkem nemůžeme dovolit jen tak kupovat povlečení! navíc pes každý den a celý den štěká a kňourá při loudění, malýmu sežere všechno co dostane! psa mám hrozně ráda, ale jak už to hučení s štěkání poslouchám v kuse 2,5roku den co den, tak mi to leze silně na mozek!
No, včera zas z tý huby prskal krev, tak mm ho šel sprchovat, tchýně pomáhala a řekla že si ho na noc nechá u sebe aby nám zase nezničil úpovlečení a ráno až půjde do práce, tak mi ho šoupne do ložnice.. tak ráno mě vzbudilo jak pes střídavě vyl a štěkal a drapal na dveře.. no hezký ráno! a když jsem synkovi patlala oběd, tak pes krvavě poblil postel! a znova obě deky, prostěradla a prosáklo se to zase i na matrace! navíc to hnilobně smrdělo... do toho se mi batolí dvouletý dítě.. no nádhera -co vám budu vykládat.... ale pak tchýně přišla z práce.. řikám to bylo ráno, pes vyl za dveřma, a mm řek že zas znesvětil postel.. na to konto se ona s námi přestala bavit a pak už se bavila se všemi jen se mnou moc ne.. věděla jsem odkud vítr vane, tak jsem prohodila že za námi celý odpoledne nepřišel pes a ona řekla že k nám nesmí protože nám tam jen dělá bordel a štěká, předtim mm řekla že jsem na něj hnusný! a navíc se mmm ptal jestli jí něco nemá vyhodit do kontejneru a ona začala vyhoď mě a psa!
Takže dnešní bilance s příbuznými???
Jsem bestie, protože mě naštve zničený povlečený, peřiny, matrace, smrad, práce navíc v podobě čištění postele a při tom všem mi po zádech leze syn a ještě se mi u toho zvedá žaludek... takže taková já jsem... a ještě jsem si vyslechla kázání jak špatně vychovávám syna když mi do přímotopu hodí fixu a trestám ho když háže hopsací míčky do silnice mezi jedoucí auta a dodala že dítě co si hraje nezlobí -takže sice nebudu mít občas pastelky a fixky v přímotopu, ale můžu mít z dítěte placku, protože když si hrál, tak nezlobil...
Stěhování jinak už neumiňuji, páč mm mi řek když se malej narodil, že on se nikdy neodtěhuje -že když na tom budu trvat, tak můžu s dětmi odejít, ale on zůstane doma u mámy... ale prý mu bude líto když odejdu.. takže i tady má máma přednost před vlastními dětmi..

bettyx
15. dub 2011

Jo a věřte že každá tchýně má něco! například moje babička z tátovo strany -měla tři dcery a syna... jedna dobře vdaná dcera se zdárně rozvedla po třech letech manželství! babička ji proti němu štvala a řikala že si ho musí převychovat a náležitě jí pomáhala... druhá dcera se odstěhovala 400km daleko.. pokaždý když tam přijede, tak tetu přivede na myšlenky o rozvodu po 40letech manželství... můj táta s mámou žili od ní něco přes 300km daleko a stejně je dohnala k rozvodu po 10letech manželství... a třetí teta?? je ještě furt vdaná! babička jí dělala totéž co té první a rozhašteřily se tak, že když se holky potkaly v obchodě, tak sekly košíkama a přišly jindy -nebavily se spolu přes 5let.. pak se tedy usmířily ale kdyby babička řekla o jejím muži něco nehezkýho, tak se všechno vrátí...

anysek85
autor
16. dub 2011

@miriska To je mi líto... ☹. Hlavně je podle mě děsná škoda, že jste se k nim přestěhovali ☹. My jsme to měli taky tak... Zrekonstruovali jsme si byt u jeho rodičů, měli jsme to oddělené, fakt pěkně zařízené, manžel se na tom sedřel, stálo to prachy, ale za rok a něco jsme odtamtud zdrhli (zrovna dokončujeme stěhování 😵). Babi nám nechala domeček 3+1 se zahradou a dvorkem v super stavu (je jí 90 a starají se o ni moji rodiče, sama už být nemůže), takže je její domeček volný a už se do něj vracet nebude, protože potřebuje péči. Takže další rekonstrukce, další práce, další prachy (a ne málo) a to všechno chvíli před porodem, s břichem, v době, kdy penízky potřebujeme na výbavičku pro malýho, ale šli jsme do toho, protože za tu možnost volně dejchat, mi to prostě stojí 🙂.

A to jsi měla vidět, jak ze začátku slibovali, že nám tam nebudou chodit, že nám nechají naprostý soukromí, že se do nás nebudou plíst, atd. Kecy v kleci, nebudu tu ty story rozepisovat, protože nevím, kdo si to přečte (tchán je posedlej šmírováním a touhou mít VŠECHNO pod absolutní kontrolou), ale byl to fakt děs.

Bohužel i u nás by to byla rychlá cesta k rozvodu, kdybychom tu zůstali, takže jdu pokračovat v balení 🙂

miriska
16. dub 2011

@anysek85 byla to chyba, věděla jsem to už než jsme se sem nastěhovali. chtěla jsem barák a že tento byt pronajmem, ale na barák a ještě na opravu bytu by jsme neměli a práce a starostí by jsme měli nad hlavu. taky nám sem zahučelo strašně moc peněz, budeme to spácet 5 let a po tu dobu tady budeme muset vydržet, pak snad konečně klapne ten barák a odstěhujeme se. ovšem mám pocit, že pět let to nevydržím a uteču i s malým, ale to by bylo asi ještě horší, protože bych ho manželovi musela dávat a ona by se k malýmu vtírala furt a vždycky by ho uplně zkazila těma jejíma debilitama, takhle to mám aspoň pod dohledem a určuju já kdy ona ho uvidí a když má kecy tak ji uzemním...
už se s ní nebavím, odpovídám jí jen na to nejnutnější a co se týká malýho tak na její poznámky neraguju už vůbec. ona malýho neumí ani pochovat a mě vykládá, že ho tahám jak kočku, když ho nosím na tygříka, že to v životě neviděla, že jsem si takovou polohu snad vymyslela a strašně se tomu směje. když jí to ukážu v odborné knížce, tak kroutí hlavou, ona je fakt vylízaná. ona ho drží pod krkem, zbytek těla mu visí a plače, tak jí ho vždycky vezmu. onehdá mě oznámila, že si ho bere odpoledne ven, tak jsem jí řekla že ne.
taky se mě tady nechce moc psat, protože nevím kdo to bude číst.
manžel mě sliboval, že ona sem chodit nebude, že nemá na práci jen jak dojde z práce k nám lézt, ale je to přesně naopak, ani si neodloží kabelku a už klepe. ale od té doby, co jsem ji vyhodila, tak tu nebyla, ani jsem se s ní nepotkala a to je božskej klid, ale včera ji manžel zase vezl na chalupu a to mě teda vytočilo. má své práce dost a kvůli ní se na 3 hodiny sebere a veze ji tam!

anysek85
autor
16. dub 2011

@miriska Taky jsme to takhle měli (bohužel asi jako většina mladých manželství). Chceme stavět, pozemek už máme, ale platit hypošku a k tomu cca 10 - 12 000 nájem se nám prostě nechtělo a navíc by to šlo dost těžko, to bysme se fakt museli mooooooooooooc uskromnit a s dítětem bysme taky museli dost dlouho čekat. No klasika 😀. Čili jsme to vyřešili tím bydlením u rodičů 😝, ale nakonec to byla paradoxně ztráta peněz místo úsory 😝.

aemmi
17. dub 2011

@bettyx
@miriska holky, obě to máte dost hustý 🙄 u nás by teda společný bydlení bylo začátek konce, naštestí, m. k nim nechtěl, jsou u nich dva jeho sourozenci a mají to tam dost na budku, ale ti jsou zase podobní jako rodiče, takže jim to možná tak nepřijde, m.měl práci úplně někde jinde, takže jsem byli úplně v jiných končinách ČR, ted se to ale změnilo a máme to k nim hodinu autem, no bojím se, že když s nima bude častěji, tak prostě spadne pod jejich vliv 😕 ale já si zase jen tak něco líbit nenechám, holt když to bude nutný, tak bude boj 😀 ...ani u našich bych bydlet nechtěla, ale to taky nehrozilo, jsme prostě tam, kde má muž práci, má to spoustu nevýhod, mít příbuzný daleko (hlavně kvůli potencionálnímu hlídání dětí) ale na druhou stranu, když tu čtu, jak se to může zvrtnout, tak asi fakt takhle lepší 😒

anysek85
autor
19. dub 2011

@bettyx Tyjo, v tomhle být s dítětem, to by mě teda šiblo. Ten hafan, ač je to škoda, patří utratit a nebo intenzivně léčit a ne do bytu s děckem! To je vidět, co je tchýně zač, když má vnoučka až na druhým místě za čoklem. Tohle já neuznávám.

No, my měli něco podobnýho, když jsem byla na začátku těhu. Švagrovka měla kočku, totálně nemocnou s vředama na čumáku a já v prvním trimestru (kočky a riziko toxoplazmozy, atd. to snad ani nemusím rozepisovat) a ačkoliv mám zvířata moc ráda, tak jsem měla fakt chutě tu kočku nakopat, nebo někam odvést, nebo nechat utratit 😝. Prostě dítě mi nikdo ohrožovat nebude.

@aemmi Dotaz pod čarou 😉. Nejsou manželovi rodiče náhodou bigotní katolíci? Tohle se mi zdá pro ně být naprosto typické 😝. U mého m. to tak je.

celinkar
19. dub 2011

Zdravím všechny🙂
Jak vidím, téma tchýnino zvířátko tu taky dobře vede🙂 Tak se přidám do diskuze. Nehledě na ostatní problémy a kiksy s tchýní, její láska k jejich bafíčkovi je taky úžasná. Mají takovýho malýho chlupatýho ratla. Pořídili si ho, když mu bylo už kolem 1 roku, takže se nedal moc vychovat. Za těch X let, co ho mají, už pokousal celou rodinu, mě včetně ( bezdůvodně ). Když se narodila naše malá, oni mu hrozně věřili - "vždyť je naša, on by jí neublížil, my mu věříme!" To jsem nerozdýchala a vydupala jsem si trochu té obezřetnosti, pokud se pohyboval kolem ní. Nejlepší akce z minulýho týdne - byli jsme u nich na chatě a dělalo se maso atd. Na talíři na stole zůstaly asi 3 koousky masa pro malou....a nikdo si toho talíře nevšímal. Najednou pes na stole a už si to ládoval.....todle udělat náš pes ( ten by si to v životě nedovolil! ), tak ho seřežu jak nezralý žito. Tchýně ho vzala do náruče a horzně se smála - ťuťuťu, ty sis ale dal do čumáčku,co...? A poslední kousek, co zbyl, chtěla nacpat naší malé - prej aspoň něco pro ňu zůstalo.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mijunek
20. dub 2011

@celinkar tak to by mě asi "jeblo" 😉

celinkar
20. dub 2011

@mijunek však mě vážně málem škráblo🙂) Ale co naplat, týden byl klid a včera zase úžasnej záchvěv jejich babičkovské a dědečkovské lásky.......S přítelem se už delší dobu bavíme, že malé koupíme kolo a tak se poohlížíme po nějakým kvalitním, aby se jí dobře šlapalo atd. Však to znáte-pro svý dítě to nej. No a co se včera nestalo: babička s dědečkem nečekání nezváni za dveřma - A S NOVÝM KOLEM!!! Chjo, neporadili se, vybrali malý, ještě k tomu úplně přeplácaný, jak cukrkandl, s košíčkem na všelijaký prasečiny. Malé na tom nejde ani šlapat, jakej je to zmetek. A ještě jí řekli, že letos chodí Ježíšek už v létě a v zimě nic nedostane. Bych jim to vážně omlátila o hlavu...

baroco
27. dub 2011

Ahoj holky. psala jsem prispevek nekde na zacatku. nekde jsem cetla ve vasich prispevcich, ze kdyby vam toto rekl tchan, to co me, ze byste prerusily styky. to ja bych velice rada. jako oni se mnou je prerusili, ale chteji vidat maleho a to nemuzu vydychat. ale jak to udelat, kdyz prece prarodice maji pravo na vnouce. jeste by me mohli dat k soudu.

santine
28. dub 2011

Ahoj dievcata,
pridavam sa k vam, je to u vas tak velmi podobne ako u nas, tak nie som ojedinely pripad... manzelovi rodicia deti vychovavali v uplnej podriadenosti, rodina je to velmi zomknuta... navonok sa prezentuju ako velmi sporiadana a vzorna rodina, straaaaasne mila a uzasna, svokra je sladkasto mila a pritom sama falos... a ja som ich prekukla neskoro, vzdy som sa snazila v nich vidiet tu lepsiu stranku... chodili sme na spolocne dovolenky, vsetky sviatky boli u nich, aj oslavy malej... muz dokonca nechcel ani, aby sme stravili vianoce my 3 ako rodina, ze mamka bude plakat... ze som plakala ja, to nevadilo. ako na posmech sme mali stedrovecernu veceru 23.12. a potom sme isli k nim. viem, moja chyba... velmi som sa snazila im prisposobit, iba par krat som si dovolila otvorene vystupit a bolo z toho nakoniec to, ze mi znadali do strig a psychicky chorych a nakricali na mna 😢 svokor bol v skutocnosti otcim, despota... tak muz bol vychovany v uplnej podriadenosti "ked chces zit pod mojou strechou, tak drz hubu a krok".

muzovi som to neraz vycitala. ja som citila, ze ma neznasaju, ibaze sa nedokazem pretvarovat. a to bola chyba, no muz sa ma nikdy nezastal. matke sa stazoval na mna a o na sa stazovala dalej... mne nepovedal nic.

nakoniec sme skoncili tak po 9 a pol rocnom manzelstve, ze muz sa vratil k materi a dvom slobodnym surodencom (svokor medzitym zomrel), ktori ziju pri s matkou a on podal o rozvod. pre mna to bol sok, lebo este na vianoce ked sme uz boli sami, tak popozyval nasich na stedry vecer a bol uzasny, pohostinny, zhovorcivy... moj otec mu dohadzoval zakazky a ked mu prisli peniaze za poslednu, tak definitivne odisiel.

ostala som s dcerkou 5-rocnou, on si vzal nase spolocne auto, ktore sme splacali spolocne, dala som na neho cely financny dar od pribuznych... iny majetok sme nenadobudli, pretoze som mu este ja musela z platu prihadzovat, aby mal na minimalne odvody... ze mamka a sestra pozerali jeho ucty, kolko investoval do manzelstva a tak si aj to auto proste nechal, vzal si z bytu co chcel.... my s malou chodime teraz po autobusoch, lebo byvame na odlahlejsom mieste... o dcerku oni usiluju, muz si ju brava ako chce zo skolky, kym ja som v praci, on je zivnostnik, tak moze... na malu takmer nic neplati, len ju manipuluju vsetci proti mne, kupuju si ju hrackami, mala je ked pride divna, nechce rozpravat ako sa mala, ja sa jej nic radsej nepytam...

takze nam znicili manzelstvo, ktore vyzeralo, ze je ok, lebo s muzom sme si vzdy mali co povedat, ja som chcela aj druhe dieta, aj on sa tvaril ze chce... a este mi chcu vziat dcerku ☹ chcu striedavu starostlivost a toho sa ja desim. ze mamka sa v malej vidi a jeho sestra udajne nemoze mat deti...

najhorsie je, ze uz mi neostalo velke sebavedomie, lebo muz bol poslednu dobu, po novom roku strasne chladny, sebecky, bezcitny, pourazal ma, depta ma... ja sa musim naucit nejako branit, ale nemam to v povahe, vzdy som sa snazila ustupit a nakoniec som ostala takto.

Drzim Vam palce, aby ste takto nedopadli a vedeli sa branit!!!!

moudivlacek
28. dub 2011

@baroco proc by te meli davat k soudu? ty k nim preci zadny povinnosti nemas ne? pokud bys maleho ukryvala pred jeho tatinkem,tak tam je to jina,ale nevim nic o tom,ze by meli osttani pribuzni "pravni narok" na dite

moudivlacek
28. dub 2011

@santine 😢 😢 to je moc smutne, ale nevim co Ti na to mam rict, hlavne pevne nervy a at vse dopadne pro Vas co nejlepe 😉

snehulik
28. dub 2011

@moudivlacek prarodiče mají opravdu na vnouče nárok, ale jestli by jim soud povolil tak jeden den za měsíc tak by to bylo hodně. Tam je jedině riziko toho že když jsou manželé rozvedení a otec má mít zrovna dítě třeba na víkend tak neovlivníš jestli s ním byl celou dobu u svých rodičů.

moudivlacek
28. dub 2011

@snehulik jasne to chapu,ze kdyz bude mit otec deti na vikend,tak je muze vzit kamkoli,tedy i ke svym rodicum,ale baroco se jednalo o to,zda se muzou prarodice s ni o maleho soudit a to si myslim ze ne..ale nejsem pravnik,jen me to zarazilo,tak jsem reagovala,ze se me to nezda
na druhou stranu co clovek slysi cte,je spoustu rodin,ktere se proste s jednou stranou rodiny prestavali z nejakeho duvodu stykat a nikdo nikoho nezaloval,mozna se dotazat v nejake poradne na netu,jinak nevim,co poradit

moudivlacek
28. dub 2011

http://www.spolcest.cz/obcanska-poradna-jm/inte...

tady jsem neco nasla,ale jako vse kolem prava se da vykladat ruzne,jak jsem pochopila,ano muzou to dat k soudu a soud jim muze vymerit navstevy,ale zalezi, zda by navstevy byly pro dite prinosem ci ne a jak to kdo dokaze???

snehulik
28. dub 2011

@moudivlacek já taky nejsem žádnej právník 🙂 , jen jsem viděla v televizi reportáž že snacha nechtěla dovolit tchýni a tchánovi se stýkat s vnoučatama a právnička jim radila ať se obrátí na soud že na styk s vnoučetem mají právo ale ať nečekají nic velkýho že to je opravdu jen pár dnů v roce. Tak fakt nevím. Ono to pak ti prarodiče radši vzdají a k soudu nejdou. Zase na druhou stranu se měli ke snaše chovat tak, aby si k ní nezabouchli vrata. Je na prd že i toto se musí v životě řešit ☹

moudivlacek
28. dub 2011

@snehulik nekdy je lepsi nevedet a doufat,ze se nas to tykat nebude, tchyni mam velice "povedenou",ale svym chovanim nakrkla i manzela,tudiz jsem zase v uplne jine situaci,ale taky me hanela a hani kde muze,co se clovek pres x lidi o sobe dovi,se kolikrat nestacim divit 😀