Rodiče nás vystěhují

nnn00p
28. kvě 2019

Dobrý den, Ahoj, holky jdu si k vám pro radu nebo spíše se vypovídat. Mám 7 měsíčního syna a bydlím s přítelem v domě který ale patří jeho rodičům. Oni mají svůj a ne jeden, ale mají problém se sousedem. Takže přišli s tím že chtějí jít bydlet místo nás, samozřejmě je to jejich takže tady asi s námitky neuspeju. Ale když jsem otěhotněla domek byl v katastrofickém stavu dá se říct že jsme ho s přítelem a kamarády postavily od hole stavby, ještě na konci 8 měsíce jsem pokládal s přítelem dlažby, můžu vám říct že jsem si myslela že u toho porodím ale stihli se do porodu všechno. Takže kvůli tomu mě to štve, teď si přijdou starý do nového a my bude muset jit pryč, moje mamka mi nabídla její chatu je to spíše domek voda elektrika plyn všechno tam je žít by se tam dalo ale přítel mi na to řekl že než aby tam šel rozejdeme se, jeho navrch je jít do bytu už má i konkrétní je to 1+1 takže pro tři asi nic moc no nevím jestli jít do domku se zahradou nebo jít s ním i když vím že nás radši pošle do řiti než aby šel s námi? a to s mojí mamkou moc dobře vychází. Tak holky moc děkuji za váš čas

ilona87
28. kvě 2019

Tak asi by bylo nejlepší najít nějakou variantu, která se bude zamlouvat oboum...
Ale jako říct, že se s tebou rozejde? Bych ho kopla do zadele!

pipapi
28. kvě 2019

@nnn00p tak proč s ním jsi, když víš, že při jednom problému, kdy máte stát při sobě, ještě kvůli dítěte, tě kopne do řítí ..možná jsi si na všechno odpověděla sama - chlap za to nestojí, vzít se sama s dítětem do 1+1 a aloha...

meganx
28. kvě 2019

Přítel mas fajneho. Bych sla do te chatky, ale bez přítele. Asi to má v rodině, protože vykopnout těhotnou snachu kvůli sousedům?

re_barbora
28. kvě 2019

Ty s mrnousem bez do domecku se zahradou a pritel at si jde do sveho 1+1. Teda tohle mi rict, tak nepremejslim ani minutu a jeste bych mu pomohla s balenim.

makronka222
28. kvě 2019

Takze vy jste zrekonstruovali za svy prachy barak, ze kteryho vas ted vysoupnou. Prachy zpatky za to vam daji? V tom jejich puvodnim dome maji problem se sousedem oni, treba vy s nim budete v pohode. Nechapu proc to radsi neprodaj, kdz tam nikdo nechce bydlet... at chlap neco najde jinyho, ale pokud do toho neco nacpes, tak smlouva a pri rozchodu at to vycaluje

telicka
28. kvě 2019

ideální by bylo si zkusit znovu promluvit a najít nějakou schůdnou variantu pro oba ale na druhou stranu říct mi že se se mnou raději rozejde než aby byl se mnou v chatce tak sorry ať jde ....

malytlustyhroch
29. kvě 2019

A zminoval nejake duvody proc do te chatky nechce? Treba "k rodicum -zadnym- uz se stehovat nechci, fakt me ranilo, ze musime z tohodle domi pryc" nebo "v chatce vedle me zneuzil ucitel ze stredni skoly" nebo "nemuzu dojizdet 2,5 hodiny do prace a 2,5 z prace" "bojim se o nasi bezpecnost v chatove oblasti" atd.? To, co rekl je silna kava, ale snad to muselo mit nejaky kontext, ne? 1+1 samo o sobe pro manzele a male dite se da zvladout, kdyz se chce... Ale nejdulezitejsi je, abyste se dohodli na necem, co je ve vasich moznostech a bude primerene vyhovovat obema. A vyjasnili si proc takova strasna ultimata.

lolam10
29. kvě 2019

My bydlime v 1+1ve 2 detmi(starsimu je 2,5r) a jde to.aspon je mam furt pod dohledem a jsme si bliz😏.a taky ten uklid je rychlovka😏ale jinak jak rikaji holky promluvit si znovu a lepe anajit kompromis.ale bala bych se ze je jen otazkou casu kdy te pritel opusti...

cikitkapb
29. kvě 2019

Tý jo, to je silný. Možná by nebylo od věci napsat tak nějak ucelenou tu diskuzi s partnerem. Určitě si pamatuješ víc, než jen to co jsi napsala. Pak tady dochází ke zbytečným soudům, jakej musí bejt ten tvůj chlap šmejd, že tě opustí kvůli tomu, že nechce do zahradního domku.
Místo jeho rodičů nemůžete jít bydlet? Co kdyby ses teda sama podívala po nějakým bytě v okolí, a zkusili si znova promluvit? 🤔 Vlastně ani nevím, co tady od nás chceš slyšet. Každá druhá by toho tvýho opustila, ale kdo ví, jak silný by na tenhle radikální řez byly ve skutečnosti. 🤷🏻‍♀️

gracinka7
29. kvě 2019

Já osobně bych šla do bytu. Do 1+1 se s malym miminkem v pohodě vejdete než seženete něco vetsiho. Jedni rodiče vás vyšoupli, druzí mohou udělat to samé.

felinegrace
29. kvě 2019

Ahoj, jestli jste do toho baráku dali hodně peněz zkus si zjistit jestli z toho půjde něco získat zpět. První blbost byla ale investovat do cizího domu jen tak bez nějakého dokumentu. Pokud máte alespoň nějaké doklady o nákupu materiálu na stavbu nebo služby zedníka, elektrikáře atd..mělo by to jít získat zpět, najdi si to na netu a klidně investuj do právníka, pokud to jsou větší peníze, má to cenu. Jinak jsou i nějaké zákony že máš jisté právo bydlet i v cizím když jste rodina s dětmi a již nějakou dobu tam bydlíte, vše si zjisti. A co se týče vztahu, otázka je jak hodně vážně to přítel myslel s tím rozchodem, jestli je ta chata tak hrozná že se mu tam jen nechtělo nebo to myslel vážně že kvuli nějakému problemu se hned rozchází. Hlavně nikdy úplně nespolehej na ostatní, jistá důvěra v rodině je potřeba, ale vždy mít zadní vrátka, co se týče bydlení, financí..

malinkaelinka
29. kvě 2019

Nechápu na tom několik věcí - proč jste investovali svůj čas a peníze do něčeho, kde vám nic nepatří? Oni vám tchánovci nějak slíbili, že to bude vaše? A teď z ničeho nic vás chtějí odtamtud vyhodit na ulici? Jak zněla původní dohoda, že to bude vaše, že tam můžete zůstat zadarmo, když si to dáte do cajku? Už tohle jednání mi přijde krajně podivné. Další věc - tak jednou jste se vytrestali a chcete jít bydlet do další nemovitosti příbuzenstva? Tvoje mamka ten domek vůbec nikdy nevyužívá? Aby vám v sprnu neřekla, že tam chce jet na rekreaci a ať se někam odklidíte... A to ultimátum přítele - tak to asi neřekl jen tak ne? Asi tam budou kolem té debaty další okolnosti.... celé mi to přijde nějak vytrhané z kontextu.... Na vašem místě už bych se na nikoho nespoléhala a zařídila si bydlení nezávisle na komkoliv.

zelenaesmolda
29. kvě 2019

pritel je dobry,1 pokojovy byt pro tri lidi,trosku mimo realitu ten chlap...zbytek nema smysl komentovat,vsechno rekli ostatni