Rodině vadí, že miminko nosíme

bunny123
4. říj 2014

Maminky, prosím poraďte, jak mám uzemnit tchánovce a švagra v komentářích ohledně nošení na rukou naší malou. Poslouchám je každou návštěvu a stále je to baví, 5 měsíců co jim říkáme, že nám to tak vyhovuje a děláme to rádi. Uvedu příklad za všechny, dnes se švagr (bezdětný) opět škodolibě usmíval, když říkal, že malou budeme nosit i až bude mít 14 kilo, do školy atd., a když jsme malou dávali do postýlky a zamručela, tak tchýně ironicky pravila: "To máte z toho nošení." V začátcích jsme samozřejmě poslouchali "rady" o nechání dítěte vyřvat, jak si nás naučí atp. Jsem vyčerpaná...

evulina77
4. říj 2014

jejda, vždyť je malá ještě malinká. Nechápu, co jim na tom vadí. Úplně tě chápu. Asi nic nepomůže, jenom asi jim říct, že je to vaše dítě a děláte to takhle. Tchýně si svoje vychovala a teď je řada na vás...

bunny123
autor
4. říj 2014

@evulina77 No právě, já to taky nechápu, co pořád mají 😔 Za dob tchýně se to asi dělalo jinak.

Už jsem jim dělala přednášku o kontaktním rodičovství a bez úspěchu.

evulina77
4. říj 2014

@bunny123 dělejte to tak, jak s manželem chcete. Tchýně bude rýpat dál, to se nezmění, ale pro malou je to nejlepší takhle. Asi by si s ní měl promluvit manžel, třeba jí pak dojde, že je jí po tom houby. Já s tchýní "bojovala" ohledně pribináčků kolem roku holek. Vždycky je koupila jako pro sebe a pak jím chtěla dát jen jako ochutnat. S tím, že mi říkala, že si myslí, že už by to mohly. Na to jsem jí říkala, že já si to nemyslím a že nechci aby to holky jedly takhle brzo. Nedala si říct a furt to zkoušela a já furt hlídala. To stejné s bonbónama a čokoládou, ale dalo se to uhlídat a bylo to podle mě...

slunicko01
4. říj 2014

"vypr...ni" se na to 🙂 stejně jim nic nevysvětlíš. Nebo řekni, že je to pro tebe, že aspoň posiluješ a už se moc těšíš až budeš zvedat ještě větší váhu... 🙂

bunny123
autor
4. říj 2014

@evulina77 No sladkosti teprve prijdou... 😖

bunny123
autor
4. říj 2014

@slunicko01 To je skvely argument, to pouziju 😀

lucieandrlova
4. říj 2014

Jéé, tchýni a ostatní vůbec neposlouchej! Oni mají spoustu "chytrých" rad... Ty jsi máma a Ty víš nejlíp, co Tvoje dítě potřebuje. Řekni jim, že to příroda tak zařídila, abys jenom Ty rozumněla, co Ti miminko sděluje... A že miminko chce nosit.
Dceru to v postýlce vůbec nebavilo. Přes den si buď hrála nebo pásla koníčky nebo jsme nosili... V noci usnula jedině tak, že ji táta nosil na rukou a kolébal až usnula ... Během spaní jsem jí často musela dát ruku šprušlemi do postýlky, aby spala, pořád se mazlí a stále ji máme v ložnici (miminkovskou postýlku jsme vyměnili za dětskou malou postýlku a v klidu spinká. Někdy zavolá "mami", já ji dám ruku a spí dál. A víš, co? Máme krásný vztah, dcera je spokojená, všichni ji chválí, jak je šikovná a myslí si, že jí je o 1,5 let více... A je vděčná za to, co pro ni děláme. Když se jí zastanu, tak mě pohladí nebo obejme.
A to jsme taky slyšeli spoustu věcí. Jednou dokonce usínala s tchýní a ta nám chtěla předvést, jak ji uspí dřív svou metodou. Výsledek? Dcera vyběhla z ložnice uřvaná, vzlykala, že nechce spinkat a byla vyděšená. Měla jsem chuť tchýni nakopnout... Ona si totiž myslela, že nic nezjistíme, když ještě dcera moc nemluvila. Jenže my jsme znakovali, takže mi to "povyprávěla"...
Až Tě budou zase štvát, tak si řekni: Co mi bude vadit víc? Co si oni o mně myslí? Nebo jak mě bude vnímat dcera? Určitě si vybereš, aby Tě dcera milovala...

zuzikakuki
5. říj 2014

Nic si z nich nedelej ... Delejte vse jak citite vy dva ... Vy jste jeji rodice ... Ne oni!!! A rady bezdetnych lidi zboznuju vsak on pak svagr pozna o cem to je az bude mit deti ... MY syna taky chovali a nosili ... Od narozeni trpel na prdiky a koliky ...pak nausinal jinak nez v naruci a nebo pri kojeni u prsu ...jeste pred tremi tydny byl zvykly usinat v naruci pri kojeni ...musela jsem prestat nahle kojit neb jsem musela brat silna atb ... Syn nejen ze si zvykl piti UM pred spanim z lahce namisto MM z prsu ale dokonce zacal usinat sam a spi celou noc a ze bychom ho nosili doted jak ctete tak be takze to ze rikaji ze ji budete nosit i 14 kilovou je vyplod jejich fantazie a jsou jen chytre reci ... Moje rada je at si to delate po svem ..m vase holcicka je jeste malicka a potrebuje citit rodice a naruc plnou lasky ... Takove male miminko ani nechape proc ho rodic nechava vybrecet a spis mu to uskodi ... A treba pak bude mit z tohonproblemy ... Takze klid a poslouchejte svoje instinkty a ne prechytrale reci 🙂 jinsk synovi vude za 10 dni rok takze jsme chovali do 11mesicu a ma 10 kg 🙂

lv
5. říj 2014

Evelka ma 2 a čtvrť a posloucham to porad, ma 15kg. Narážky na rozmazlenost jsou na denním pořádku.. Jedním uchem tam, druhým ven..

privka1984
5. říj 2014

Nas syn take trpel na boleni a byl prevazne v naruci, uspavali jsme ho na balone, pak u prsa a od zacatku se mnou spi v posteli. Taky jsem se trapila, protoze do me stourali. Ted uz si to vyslechnu a udelam po svym. A je krasny, kdyz se malej v posteli prituli. At si kazdej rika co chce, kdyz se dite tyra, tak vsichni chodi velkym obloukem a nevsimaji si toho, ale kdyz se mu venujete a davate lasku, tak maji vsichni pocit rypat a poucovat. Kasli na ne.

ffiinnkkaa
5. říj 2014

Nic...jediný recept je si toho nevšímat..a pokud nebudeš reagovat přestaneje to bavít... 😉 vyslechni, odkývni...a mysli si svoje ....

betelgeuzz
5. říj 2014

@bunny123 řekni, že chcete mít dítě vychované, tak ho chováte 😉 Já mám skvělou tchýni, tohle mi sama řekla, když jsem si trochu postěžovala, že se malá chce pořád chovat. Já tyhle názory poslouchám zas od mojí mamky a bohužel chováním to nekončí, pak je to s jídlem a výchovou. teď neustále poslouchám, jak holky špatně vychovávám a budu jednou brečet. 😒

marketuska
5. říj 2014

moje prababička říkala: dítě se má vychovat ne vyležet 😉

sim007
5. říj 2014

@bunny123 no mozna by pomohlo jim to rict velmi durazne....trosku na ne zakricet....treba to konecne pochopi....

marie_anna
5. říj 2014

@bunny123 Kdyby nedávali pokoj, přestaň je normálně navštěvovat. Pochopí a nechají toho a pak můžeš zas přijít. 🙂

achjonetusim
5. říj 2014

Obrn se trpelivosti a vymysli zpusob jak se tim netrapit, protoze trecich ploch bude s vekem ditete bohuzel pribyvat 😉 Tchyne uz svoje deti vychovala, svagr at si na svuj vychovnej materiallaskave pocka. Matkou Rozarky jsi ty a tvuj manzel jeji otec, ted je s vychovou rada na vas. Reknete jim durazne ze by meli zabojovat oni sami a vas styl prijmout, protoze vy ho na ukor svy dcery menit nebudete.

denyzuza06
5. říj 2014

Tak předně je jim prd do toho jak vychováváte svojí dcerku, i kdyby měli nakrásně pravdu jako že nemají budete to vy kdo si to pomyslně "odnese" a ne oni. já jsem s takovýma věcma asi vždycky až moc rychle hotová, řekla bych jim že jestli se jim to nelíbí nemusí k vám chodit, že podobný kecy poslouchat nepotřebuji, bud by to strávili a respektovali nebo už by nepřišli, pro mě by byly přijatelné obě varianty🙂
jinak co se uřvání dítka týče, kdysi jsem si taky myslela že je to možné. Moje druhorozená mě ale velice rychle vyvedla z omylu. Některé děti možná brečí protože už pochopily že to přivolá pozornost a budou hýčkány, ale některé mají opravdu strach ze samoty a potřebují blízkost.

marecekavendulka
5. říj 2014

@bunny123 na tohle fuguje jen jedno: ztropit jim hysterickou scénu a nezapomen jim k tomu říct,že ti takto "ruply" nervy z toho,že nosíš 🙂

bunny123
autor
5. říj 2014

@lucieandrlova Krasne napsano, dekuji.

bunny123
autor
5. říj 2014

@privka1984 S tim tyranim jsi to vystihla presne.

bunny123
autor
5. říj 2014

@betelgeuzz vyChovane, to je vtipne, urcite pouziju 😀

bunny123
autor
5. říj 2014

@marketuska Uzasne, uz se tesim, az jim to budu omilat o hlavu 🙂

lu777
5. říj 2014

@bunny123 tak pokud tohle říkají u tak malého miminka a takhle nepříjemným až pitomým způsobem, tak asi jedině na ně jít zostra 😉

natvrdo jim říct, že tohle je vaše dítě - takhle to považujete za správné - a budete v tom pokračovat - ať si tedy šetří svoje zdraví a zbytečně se nerozčilují 😉
prostě se nadechni a velmi důrazně jim to takhle řekni....

pak už budou kecy jen za zády 😝 😝
ono možná to v dětství nezažili a může za tím být i žárlivost 😉
(setkala jsem se s tímhle u pár témat co se týká výchovy).....

jinak já nosila do roka hodně... pak už mi to páteř bohužel kvůli úrazu nedovolila... ale ráda chovám... jezdím tramvají, často s oběma dětmi, je jim 4.5 a skoro 7... někdy mi oba sedí na klíně, každý na jednom koleně a já je držím (no za chvíli už to asi nepůjde 😅 ).... i do školy tak jezdíme, sundáme tašku a starší mi sedí na klíně... každý den se na to těším, jezdíme totiž tak půl hodiny.... hladím ho po vlasech, škrábu po zádech, dávám pusu na krk.... obzvlášť po nějakém stresu je to přímo terapeutické pro nás pro oba... oba to máme moc rádi (mladší ani nemluvím, to je tulík) 😵
a taky na nás občas někdo brejlí... já ho držím a povídáme pohádku a je to často i odpoledne kdy jsem unavená po práci jeden z nejlepších momentů celého dne 🙂

fyzický kontakt se členy rodiny nic nenahradí! 🙂
já když mám někdy den dva kdy na to nějak pozapomenu kvůli shonu tak jsem fakt i víc vystresovaná....
takže je to nejen pro to dítě, ale určitě i pro Tebe.... dítě jste si přáli, tak proč byste ho teď odstrkovali? 😅

nenech si nikým vzít jednu z nejkrásnějších věcí na světě 😉
prostě jim to řekni zostra a pak ty kyselé řeči ignoruj.... bude-li to neúnosné, pak jedině omezit kontakt bohužel, ale snad to pochopí...

bunny123
autor
5. říj 2014

@sim007 To jsem parkrat zkousela, byt asertivni, ale tchyne je samonasiraci a neskutecne urazliva. Manzel to pak nechce zehlit 🙂

sedmiteckas
5. říj 2014

Mi přijde, že za dob našich tchyni se deti odkladali do rohu a brali jen na krmeni nebo co. Taky slyším poznámky typu-to za nás to bývalo uplne jinak.

marecekavendulka
5. říj 2014

@bunny123 u takové tchyne bych ani nic vyžehleného mít nechtěla

bunny123
autor
5. říj 2014

@lu777 Mas naprostou pravdu. Tu musi byt krasna, ta pulhodina cesty ze skoly 🙂

bunny123
autor
5. říj 2014

@marecekavendulka Jo jo, o sve tchyni bych mohla uz vydat roman 😀 Je fakt, ze se dalsich etap, jako podavani sladkosti, desim. To zase bude boj 🙂

marecekavendulka
5. říj 2014

@bunny123 tak vidíš,at se klidně urazí.tím líp,ne 😀

bunny123
autor
5. říj 2014

Maminky, jste vzdelane a zlate! Vsechny vase rady si vezmu k srdci a glosy si zapamatuji 🙂