Rozchod s přítelem. Chce mi dělat peklo. Kam se obrátit?

brokenmirror
24. lis 2017

Ahoj holky. Nevím kde začít. Jsem s přítelem asi dva a půl roku, máme 13 měsíční dceru. Ano vím, byla jsem hloupá. Už ze začátku byl náš vztah divný, já od něj utekla po 2 měsících, ale on mě pořád uháněl, až jsem se z lítosti vrátila. Teď toho lituji, ale nelituji, že mám dceru, je to moje zlato. Přítel na nás jak sám říká nemá čas, energii a peníze. Každodenní výčitky jsou na běžném pořádku. Žijeme v baráku, který se opravuje, je tu hotová jen jedna místnost pro malou, která je mimo barák u průjezdu, jinak stavba. Žijeme takhle od léta minulého roku. Už minulý rok jsem mu začala říkat, že se mi tím vším odcizil a ať se na barák vykašleme a jdeme do bytu, protože tohle nemá budoucnost a ani konce. Nechce, stojí si za tím, že tohle bude jednou jeho a že nebude platit do konce života nájem. Ale já už to tu nemůžu vydržet, nemáme spolu žádný sexuální život, nepřitahuje mě spíš naopak a jsem ráda pokaždé, když odjede do práce. Odstěhovala jsem se za ním daleko od rodiny a přátel, takže tu nikoho nemám a jsem dennodenně sama. Je to opravdu na hlavu, co vám budu povídat ☹ Už to takhle prostě nedávám, neumím se smát, moje duše je prázdná a jediné co mě naplňuje je moje dcera a o to víc mě mrzí, že ji nemůžu takhle dát plnohodnotný život. Ve středu se přítel opil a když pije, tak je agresivní. Držel mě násilím v pokoji, já se samozřejmě bránila a on mi na to začal vykládat jaký jsem blázen a že mi zavolá sanitku, ale když jsem mu řekla ať ji zavolá, že odsud ráda vypadnu a jeho si odveze policie, tak to neudělal. Škoda. Zamkl mě v pokoji, prý abych neutekla, přitom já seděla na posteli v klubíčku, modlila se a brečela ať už to skončí. Když jsem se dostala z pokoje ven, chytil mě pod krkem a odtáhl zpět do místnosti, kde spíme (ano, my spíme v rozkopaném baráku a malá v jediném normálním pokoji mimo barák, i když jí mám celý večer na chůvě, nemám z toho dobrý pocit, ale nemám na výběr ). No když tohle skončilo a já si vyslechla, jaká jsem mrcha a že chci zdrhnout, tak řekl že mě nebude už obtěžovat a šel spát ven na lavičku. Pak kdo je blázen. A podobná situace se nestala poprvé. Každopádně jsem rozhodnutá, že s takovým člověkem žít nechci a že chci odejít. I když on to bude brát jako podraz, tak se nedá nic dělat. Mám jen dvě možnosti, buď se přetvářet a začít dělat že ho mám ráda a že je vše v pořádku, sypat do sebe horem dolem antidepresiva nebo odejít a už se nevrátit. A já jsem pro to druhé. Jenže on mi řekl, že bude dělat peklo a že mě nenechá jen tak odejít. Jsem už domluvená s lidmi, že v pondělí pro nás přijedou, až bude v práci. Já se hrozně bojím toho co bude. Pojedu zatím k sestře na penzion, kde budu mít dvě místnosti a koupelnu, což je rozhodně pro dítě lepší než má teď. Nevím jak se mám ale zachovat k přítelovi. Asi mu tady nechám dopis, jenže cítím, že on se zblázní. Bere mě jako svůj majetek, který odejít nemůže. Po tom co se stalo před pár dny se chová mile, jak kdyby se nic nestalo a pořád mi píše jak se chce bavit normálně, ale já mu nemám prostě co říct.

Byl někdo v podobné situaci ? Co mám dělat ? Jsem zoufalá, klepu se tu a nejsem schopná se ani najíst. Mám se radši ještě v pondělí obrátit na sociálku, aby o tom věděli, kdyby mě chtěl nějak nahlásit nebo něco ? Vůbec nevím jak to chodí, ale vím že s ním nebude domluva a že bude dělat problémy.. :(

snahnah
25. lis 2017

@brokenmirror Držím palce, ať vše klapne 🙂 Ještě k výživnému, pokud nemůže platit otec, přechází povinnost na jeho rodiče. Nejsem právník, takže nevím přesně za jakých podmínek, ale ta možnost tu existuje.

brokenmirror
autor
26. lis 2017

@snahnah rodice ma v duchodu a jelikoz z mati taha penize on i jeho bracha, tak by se mi tomoc nelibilo. Sice ji moc nemusim, ale ona mi nic neudelala. Dneska mi mamka rekla ze najem v byte po prarodicich je 7500, coz je na tohle mesto za 2+1 krasna cena.. tak uvidime, byla by to nejlepsi varianta.

brokenmirror
autor
9. pro 2017

Ahoj, tak už jsem pres tyden pryc. Ke to docela boj. Jsem u sestry a hledam bydleni. Nevite jak to delaji maminky, kdyz jdou do podnajmu ? Tezko usetrim na dve kauce a provizi, ted jsem mimo civilizaci, tak nemuzu jit nic resit, ale v tydnu pojedu do mesta, nevim kam mam zajit, na koho se obratit.. no a byvaly se me samozrejme vzdat nechce.

luckamarcu
9. pro 2017

@brokenmirror ahoj, ses dobrá zě ses rozhodla, teď ses už na dobré cestě.. Jak to dělají nevim jak ostatní, ale já si musela pujcit... Je to garda na začátek, ale když budeš mít štěstí, najdeš byt i bez realitky... Internet v mobilu máš když sem píšeš ne? .. Tak koukni třeba na bazos, tam si zadej reality, pronájem a atd..pokud nemáš net tak do města do internetové kavárny, jestli to vůbec ještě existuje a nebo rovnou do realitky, v nákupních centrech bývají taky vyvešené nabídky pronájmu.... A kdyby bylo nejhůř obrat se na organizaci NA POČÁTKU, tel si najdeš na netu a když bude nejhůř poskytnou ti placené ubytování s ditetem... Bez kauce... Je to pro ženy s dětmi v těžkých životních situacích.. Já tam byla půl roku.. A nemůžu si stěžovat.

aja55
9. pro 2017

Tak to gratuluji hlavne se k nemu nevracej ja zila s takovym clovekem 12 let a nema to cenu. Nejhorsi je odejit. Neposlouchej jeho slova i kdyz bude slibovat jak se nezmeni to jsou jen slova. Lide se nemeni jen se pretvaruji. Zkus se obratit na bytove si podat zadost. Budes mit prednost s bytem protoze mas dite a nemate kam jit . Pak na urad vyridit prispevky a oni byt skoro zaplati za tebe i jine poplatky. A budes muset zajit k soudu ze mas dite v peci ty to chcou take na urade . Hodne stesti a hlavne zadny krok zpet. Na svete jsou jiny muzi. Ja nasla za pul roku a to mam 12 letou dceru. Ted jsme si poridili druhe s novym a jsem rada. Hlavu vzhuru.

brokenmirror
autor
9. pro 2017

@aja55 presne tak, uz nasliboval hory doly, psal jaky je blbec, ze uz to vse chape atp.. ale podobna situace uz tady byla a ja se z lítosti vratila, pak byl klid na chvíli. On rika ze tohle je neco jineho, že je v tom dcera. Zkousi to na me uhrat pres malou, ze ji seberu otce atd.. ze se zmeni, ze se nam bude venovat a budeme jezdit na vylety a ze je schopny se se mnou prestehovat do meho rodneho mesta a tak dale.. pak zase obrati a jede proti me, jaka jsem mrcha ze jsem odesla a ze ja jsem byla ta spatna.. uz me je to jedno, jen at mi da pokoj. Tisickrat mu muzu napsat ze se k nemu nevratim, ale stejne premlouva a, slibuje nemozne. :/

westie
9. pro 2017

@brokenmirror Chtela bych te podporit v tom vytrvat a nedat na jeho sliby. Ono ho to za chvili pusti a ty nesmis kyvnout na jeho sliby. Zkusim to popsat zjeho uhlu pohledu - byla jsi pro nej neco, co z jeho pohledu vlastnil, mel nad tim moc. Ted prisel o svuj majetek a bude slibovat cokoliv, aby to dostal zpet (nezapomen, ze slibem nezarmoutis). Nic z toho takovi lide pak nesplni a naopak se k partnerovi, ktery se vrati chovaji jeste hur, protoze maji pocit, ze ten partner se zachoval spatne a musi si ho k sobe vic pripoutat, coz se deje vetsinou pres dalsi omezovani a nasili. V pripade navratu si bude chtit dokazat, ze on je doma sef a i tobe bude vse davat za vinu. Druhe odchazeni je mnohem horsi, nez to prvni. A hlavne nedej na ty sliby, nic z toho nedodrzi, jsou to jen plane reci - mluvim ze zkusenosti me mamky, kde to nebylo tak vyhrocene, ale vzdycky byly sny a plany do budoucna, jak budeme mit uzasny dum, dva detske pokoje, krasnou kuchyn atd. a otec si pritom ani nevsiml, jak daleko je od te reality, kdyz nemame v koupelne ani teplou vodu!! Nejhorsi na tom je, ze mamka to nedokazala ukoncit, takze muj mladsi bracha si odnesl podobne vzorce do sveho zivota - je na nem videt, ze se snazi s tim neco udelat, osobnost je to dobra, ale zazitky jen tak nezmeni:( Proto se dez a vytrvej, i kdyz to ted neni lehke, on bude tlacit dal a mozna jeste dlouho! Drzim pesti!

aja55
9. pro 2017

@brokenmirror pokud polevis bude vse za chvili jako driv a hlavne mu ukazes ze zase nad tebou zvitezil a ze ho potrebujes. Jsi chytrejsi nez on a tak nepolevuj a dite to jednou pochopi. Me vzdy desila predstava že se svym byvalym budu do duchodu tak dlouho trpet jeho rozmary a urazky a to vse jenom kvuli diteti aby melo otce, ale ona muze mit i jineho ktery ji bude mit.

deedee712
8. srp 2019

@brokenmirror ahoj timhle práve prochazim,jenom s tím rozdilem že sme spolu 3,5 roku máme spolu jeden a pol roční dcéru a takhle, se chová poslední rok Když pochopil že od neho chci odejt,Když sem zistila že ma záujem o jinou. První dva roky sem byla slepá a prohlidala,všechno jeho klamstvá a vymluvi a byla sem rada že ho mám po dvou letech Když sem otehotnela sem si začala uvedomovať ze s ním žiť nechci Když se choval jak se choval,Když sem byla tehotná a Když sem porodila,bohuzel do ty doby se neukazoval tak jak Ted, Když mne kope a tahá na zem Když mám malou na rukou,vymyslí si ,že se o malou nestarám pred jeho a mou rodinou a pritom to je on čo celé dny neni doma a s malou sem ja 24 hod. Dela ze mne blazna,že to ja sem hystérka...no proste peklo ,poznám tvoje pocity ale ja už sem na Tom byla tak spatne Když mi vyhrozoval a ťahal za krk a nohy s balkónu do bytu,že sem zavolala policajty.