Rozchod s přítelem. Chce mi dělat peklo. Kam se obrátit?

brokenmirror
24. lis 2017

Ahoj holky. Nevím kde začít. Jsem s přítelem asi dva a půl roku, máme 13 měsíční dceru. Ano vím, byla jsem hloupá. Už ze začátku byl náš vztah divný, já od něj utekla po 2 měsících, ale on mě pořád uháněl, až jsem se z lítosti vrátila. Teď toho lituji, ale nelituji, že mám dceru, je to moje zlato. Přítel na nás jak sám říká nemá čas, energii a peníze. Každodenní výčitky jsou na běžném pořádku. Žijeme v baráku, který se opravuje, je tu hotová jen jedna místnost pro malou, která je mimo barák u průjezdu, jinak stavba. Žijeme takhle od léta minulého roku. Už minulý rok jsem mu začala říkat, že se mi tím vším odcizil a ať se na barák vykašleme a jdeme do bytu, protože tohle nemá budoucnost a ani konce. Nechce, stojí si za tím, že tohle bude jednou jeho a že nebude platit do konce života nájem. Ale já už to tu nemůžu vydržet, nemáme spolu žádný sexuální život, nepřitahuje mě spíš naopak a jsem ráda pokaždé, když odjede do práce. Odstěhovala jsem se za ním daleko od rodiny a přátel, takže tu nikoho nemám a jsem dennodenně sama. Je to opravdu na hlavu, co vám budu povídat ☹ Už to takhle prostě nedávám, neumím se smát, moje duše je prázdná a jediné co mě naplňuje je moje dcera a o to víc mě mrzí, že ji nemůžu takhle dát plnohodnotný život. Ve středu se přítel opil a když pije, tak je agresivní. Držel mě násilím v pokoji, já se samozřejmě bránila a on mi na to začal vykládat jaký jsem blázen a že mi zavolá sanitku, ale když jsem mu řekla ať ji zavolá, že odsud ráda vypadnu a jeho si odveze policie, tak to neudělal. Škoda. Zamkl mě v pokoji, prý abych neutekla, přitom já seděla na posteli v klubíčku, modlila se a brečela ať už to skončí. Když jsem se dostala z pokoje ven, chytil mě pod krkem a odtáhl zpět do místnosti, kde spíme (ano, my spíme v rozkopaném baráku a malá v jediném normálním pokoji mimo barák, i když jí mám celý večer na chůvě, nemám z toho dobrý pocit, ale nemám na výběr ). No když tohle skončilo a já si vyslechla, jaká jsem mrcha a že chci zdrhnout, tak řekl že mě nebude už obtěžovat a šel spát ven na lavičku. Pak kdo je blázen. A podobná situace se nestala poprvé. Každopádně jsem rozhodnutá, že s takovým člověkem žít nechci a že chci odejít. I když on to bude brát jako podraz, tak se nedá nic dělat. Mám jen dvě možnosti, buď se přetvářet a začít dělat že ho mám ráda a že je vše v pořádku, sypat do sebe horem dolem antidepresiva nebo odejít a už se nevrátit. A já jsem pro to druhé. Jenže on mi řekl, že bude dělat peklo a že mě nenechá jen tak odejít. Jsem už domluvená s lidmi, že v pondělí pro nás přijedou, až bude v práci. Já se hrozně bojím toho co bude. Pojedu zatím k sestře na penzion, kde budu mít dvě místnosti a koupelnu, což je rozhodně pro dítě lepší než má teď. Nevím jak se mám ale zachovat k přítelovi. Asi mu tady nechám dopis, jenže cítím, že on se zblázní. Bere mě jako svůj majetek, který odejít nemůže. Po tom co se stalo před pár dny se chová mile, jak kdyby se nic nestalo a pořád mi píše jak se chce bavit normálně, ale já mu nemám prostě co říct.

Byl někdo v podobné situaci ? Co mám dělat ? Jsem zoufalá, klepu se tu a nejsem schopná se ani najíst. Mám se radši ještě v pondělí obrátit na sociálku, aby o tom věděli, kdyby mě chtěl nějak nahlásit nebo něco ? Vůbec nevím jak to chodí, ale vím že s ním nebude domluva a že bude dělat problémy.. :(

kafr
24. lis 2017

Tuto situaci jsem neresila, ale:
1) hledala bych pomoc na nejakem krizovem centru, nejake lince bezpeci. Maji vic zkusenosti a reknou ti i jak postupovat.
2) ta socialka mi vubec nezni jako spatny napad. Aby te nakonec nenahlasil za unos dcery.
3) po tom napadeni bych asi zasla aspon k obvodnimu lekari- aby byl nejaky zaznam o jeho agresivite. Nejspis mas i modriny... Vubec nevadi, ze az po par dnech.

Hodne stesti a sil🙏

maagda
24. lis 2017

@brokenmirror Taky nemám zkušenost, ale doporučila bych to samé co píše @kafr. Je dobře, že jste se rozhodla odejít.

kuliseks
24. lis 2017

Drzim palce a doporucuju to same, co holky vyse. Unos to nebude podle me, jste matka ditete, ale chce to radeji to potvrzeni od doktora o nasili, ono se to muze hodit i pozdeji kvuli vice vecem a poptat se na socialce nebo kruzivrm centru, co delat.. Tohle je ale typicke domaci nasili se vsim vsudy.. nenechat to byt a nenechat se ukonejsit, ze se to zlepsi.. nezlepsi!! Ne moje zkusenost ale zkusenost jinych kolem.. Uvidite, ze to zvladnete a bude Vas cekat daleko krasnejsi doba. Oni jsou takovi lide casto jen zbabelci, kteri maji plno slov a nasili doma na partnerce/partnerovi, ale kdyz jde do tuheho u soudu nebo jinych lidi, tak maji stazenou pr... Drzte se!

maciceksta
24. lis 2017

Nemám zkušenost, ale je dobře, že chceš jít pryč.
Proč nespíš s malou? Vůbec si nedovedu představit mít dítě mimo barák... to jako neodsuzuju, vůbec, jen mě to trošku zarazilo... kor když s chlapem ani nespíš... radši bych byla na dosah toho dítěte

35_a_budu_mamka
24. lis 2017

@brokenmirror Predne Ti posilam silu a povzbuzeni a ano, odejdi, nez sahne i na malou. Urcite to na socialku nahlas, at je o tom zapis a mas navrch nad nim, az pujde o malou. Dopis klidne napis, ale nepis mu adresu, kde budes, budete na telefonu, to staci asi (porad se na socialce, ze z nej mas strach a bojis se o dite). Pro me by toto bylo jedine mozne reseni, jak by na me sahnul, okamzite odchazim. Zpocatku to bude tezke, ale cas to zahoji a urcite se Ti pak velmi ulevi a zacnes konecne zit 💗🌞

luckamarcu
24. lis 2017

@brokenmirror ano zažila bohužel.. Možná ještě horší... Odejit je pro tebe a malou to nejlepší... Změn si číslo a zajdi na OSPOD a vše tam řekni.. Neboť jestli bude soud čím víc lidí o tom bude vědět tom líp, kort odbor péče o dítě. Vůbec neřeš jak se cítí.. Buď na místě kde tě nenajde a nikomu krom ségry neříkej kde ses než se to vyřeší.. Zvládneš to neboj!!

brokenmirror
autor
24. lis 2017

@kafr
Moc času nemám, takže si nemůžu moc vyskakovat. Odvoz mám zajištěný, teď mi volala mamka, že bych možná mohla jít bydlet do bytu po babičce a dědovi, protože 30.11. jdou do doma důchodců, ale byt je družstevní a neví kolik tam platili nájem a jestli s tím nebudou mít problém, takže to musí zjistit. Navíc nevím, jestli bych jako samoživitelka bydlení a zbytek utáhla. Předpokládám, že od něj nic nedostanu.

Na sociálce se zeptám v pondělí, musím se tam stavit než budu odjíždět, protože rodičák chodí jemu na účet, tak se rovnou zeptám, jak mám postupovat.

S tou obvoďačkou je to asi pasé, protože k ní chodí celá jejich rodina a ví ke komu patřím. Naposledy když jsem u ní byla jsem se jí zeptala, jestli mi doporučí nějakého psychologa, kde bych se mohla vypovídat, tak mi řekla že nikoho nepotřebuji a rovnou mi napsala antidepresiva, že prý po nich rozkvetu.

Já jen chci být odsud pryč a mít zase normální život :(

brokenmirror
autor
24. lis 2017

Všem vám děkuju, nemůžu ani psát, bulím tu jak malá holka.. Já jsem slyšela že mu právě musím říct kde dítě je, jinak to může nahlásit jako únos. Navíc už kdysi jsem mu říkala že bych chtěla odejít a že bych šla k sestře, takže mu to asi bude jasný. Ale jinou možnost teď nemám. Do teď jsem na to neměla odvahu, ale poznala jsem holčinu co si prošla něčím podobným, sice bez dítěte, ale prošla a ta mě nakopla k tomu, abych to začala řešit. Naše situace není jednoduchá pro mě ani pro něj, ale nemá to prostě žádné řešení.

kuliseks
24. lis 2017

@brokenmirror bezte klidne k jine doktorce na kontrolu... jestli to jde. Jak uz se psalo..i zpetne... nekde jinde.. pokud mate neco viditelneho, kdekoli jinde se nechte prohlidnout..at je o tom zaznam. Nemusite k doktorce, ktera Vas ma za pacienta ted. Zapisou si Vas jinde klidne hned a prohlidnou i tak, i kdyz zatim nebo nikdy nebudou mit Vasi dosavadni kartu

brokenmirror
autor
24. lis 2017

@maciceksta Já s malou spala, ale asi před měsícem se začala budit pokaždé, když jsem otevřela dveře. Spinká celou noc a bylo mi líto jí neustále budit, tak jsem usoudila, že to pro ni bude lepší a možná jsem i čekala, že se náš vztah trochu zlepší. Protože pokaždé když jsem šla spát k ní, tak jsem se bála vůbec říct že jdu spát. Vždycky měl kecy, že zase nic nebude a co jinýho by měl čekat a podobně.

brokenmirror
autor
24. lis 2017

@kuliseks to neni tak lehke, bydlime na vesnici a jsem bez auta. Dneska uz se nikam nedostanu a v pondeli uz bude nejspis pozde, navic musim odvest fenu k chovatelce (nemuzu si ji ted sebou vzit a tady ji nenecham), pak na tu socialku kvuli rodicaku, tak to nahlasim alespon tam nebo mi poradi co mam delat.

sahrazad1
24. lis 2017

@brokenmirror vše už bylo řečeno, odejdi už kvůli dceři. Peníze na jeho účtu, no ty už asi neuvidíš, ale změn si jejich zasílání na sociálce. Dále pozjišťuj, nač máš nárok ( ohledně skoro ex, bydlení, alíky, příspěvky, atd.) Spolupracuj se sociálkou, ať tě tam nemůže na ničem nachytat. A psychicky se připrav na to, že když je to takový mag..r, že tě může obtěžovat jakýmkoliv způsobem. Bohužel i tvou sestru. Bohužel mám podobnou zkušenost, tak hodně štěstí. S takovým se vážně žít nedá.

dominikaromanova
24. lis 2017

Ahoj @brokenmirror, poradím Ti jen toto:

1) okamžitě se odstěhuj, jinak to může skončit velice špatně
2) hned v pondělí zajdi na OSPOD, vše jim tam řekni
3) podej Návrh na příslušný soud o svěření dítěte do výhradní péče vč. žádosti o výživné jak na sebe tak i na dítě
4) s chlapem komunikuj co nejméně, ale pokud Ti bude vyhrožovat atd. SMS si schovej, popřípadě jdi na PČR

Více Ti asi neporadím, přeji pevné nervy, budeš je potřebovat, protože jestli Ti bude chtít dělat problémy, nezabráníš tomu, a to odstěhování od něj bude jen začátek. Každopádně je velice dobře, že to máš v hlavě srovnané a odstěhuješ se.

brokenmirror
autor
24. lis 2017

@sahrazad1 děkuji moc.. zasílání peněz hned změním v pondělí. Zkusim jeste dnes zavolat na ospod a zjistit co a jak. Opravdu dekuji

brokenmirror
autor
24. lis 2017

@dominikaromanova já už k tomu nemám ani co říct. Udělala jsem dobře že jsem se obrátila sem. Dostala se mi neskutečná podpora, kterou jsem ted opravdu potrebovala. Moc dekuji, budu delat vse co bude v mych silach. Malickou miluju, je toto muj zivot a nenecham si ji vzit. Díky bohu mam celkem dost znamosti a znam i dobreho pravnika, na ktereho sice momentalne nemam penize, ale kdyby k necemu melo dojit, nejak si zajistim, aby me zastupoval. Tesim se az mi spadne ten kamen ze srdce a kdyz zavru oci, tak vidim jak je nam s malou dobre a jak si uzivame zivot a ne jen prezivame den za dnem.. ❤

sahrazad1
24. lis 2017

@brokenmirror neděkuj, ono totiž násilí se s časem stupňuje, a taky čím déle v takovém vztahu jsi, tím hůře se odchází. A to jsem většinou pro to, udělat max pro zachování vztahu, ale ne v tvém případě. Hlavně už se nevracej, i kdyby prosil na kolenou...

volfikovi
24. lis 2017

Taky jsem žila s podobným výlupkem. Sice si na ne fyzicky nic nedovolil ,protože měl strach že by jednu dostal ,ale psychicky mě naprosto ničil. Jednoho dne jsem mu zbalila kufry a šel. Vyhrožoval že mi sebere dceru ,že se bude mstít . Byla sem.hrozne zdeptana ,ale nedala sem.nic znát .došla jsem si na OSPOD tam celou situaci vylicila paní o tom udělala záznam a pak jsem sla za právnickou jelikoz jsme byli manželé . K soudu pan mstivy přišel se staženou prdeli vše odkyval a za 10 minut jsme byli rozvedení a dcera v me výlučne péči . Nedejte se nebojte povětšinou pes který štěká nekouse. Hlavně doporučuji urychlene na OSPOD a zadat o dítě do péče a soud mu výměru výživné .

dominikaromanova
24. lis 2017

@brokenmirror,
a toto je ten správný přístup. 👍
A myslím si, že nemusíš děkovat, násilí na ženách páchají jen ubožáci, kteří si tím léčí svůj komplex méněcennosti. Proto mají potřebu ovládat někoho jiného a chovat se k němu jako k majetku.

blankakvetinka
24. lis 2017

ahoj, zažila jsem něco podobného. Odcházela jsem ve 4 ráno, s taškou a svojí fenkou v náručí (děti nemám). Bylo to po desetiletém vztahu, poslední 2 roky po psychickém teroru a vygradovala to fackou a vyhrožováním. To byla pro mně konečná. Sbalila jsem se, byla jsem domluvená s kamarádkou a u ní dalších 6 měsíců bydlela. Změnila jsem práci, barvu vlasů, přístup k životu. Za 6 měsíců se objevil někdo, s kým jsem doteď. Plánujeme miminko a to, co bylo je už uzavřená kapitola. Takže neboj, všechno dobře dopadne. Držím palce

setba
24. lis 2017

Ještě bych zvážila obrátit se na nějakou organizaci pomáhající matkám v nouzi, asi vygooglit něco v blízkosti místa bydliště, je jich spousta. Mívají také nonstop tel. linky, poradí atd. Některé mají i chráněné bydlení ve smyslu že nikdo se nedozví o místě pobytu což je v takovýchto případech dobré. Partnerovi je asi jasné ke komu se uchylite (sestra) takže je dost pravděpodobné z vás tam bude hledat a dělat problémy. No a jinak hlavně nedat pres vikend najevo že se něco chystá.

karolinasvetla111
24. lis 2017

Pred7 lety jsem mela to same, odesla jsem od nej kdyz byl v praci, odesel do prace, prijela mamka a kamoska a rychle me odstehovali. Noc pred tim.jsem mu psala taky dopis... prisel domu, volal,psal a vyhrozoval mi jak mi sebere holku atd... soud prohral, ma zakaz styku a muze holku vidat u jeho mamy- nejezdí za ni...a dodnes nelituji ze jsem to udělala, ulevilo se mi a zvládly jsme to s dcerkou i kdyz to obcas bylo těžké

luckamarcu
24. lis 2017

@brokenmirror všichni ti drží palce tak neboj 🙂.. Jinak takovymu magorovi svihnutymu,bude rád když mu soud povolí vídat dite pod dohledem socialky 😉takže klid... Ty ses matka, on sice otec ale chová se jak pako, takže ve finále nezmůže nic.. A čím víc se bude vybarvovat tím to pro něho bude horší...

maciceksta
24. lis 2017

@brokenmirror ja jsem desnej zavislak na moji 4lety, mam ji v posteli, tak si to nedovedu predstavit, ale chapu to 🙂 drzim palce at jste s malou spokojene, at se ti vse podari zaridit a mate klid

kafr
24. lis 2017

Nestihla jsem procist vsechny rady, snad se nebudu opakovat:
Pokud mas strach, je to fakt rapl, nos porad u sebe mobil. Mej ho v kapse, v momente kdy te zase napadne, zamkne, okamzite volej 158!

puresin
24. lis 2017

@brokenmirror Zrovna s kamaradkou resime situaci s odchazenim od partnera. Ona se byla poptat na socialce a v Bilem kruhu, krizovem centru pro zeny. Skoda, zes to napadeni nehlasila na policii, ona ma na sveho takhle “v ruce” papir. Ale nevadi, obehej si ty urady a klidne se sver par lidem. Treba vas sousedi pri hadce slyseli/videli? I to by hralo ve Tvuj prospech. Kazdopadne na dite nema narok, do rozkopaneho domu a od matky nikdo takhle male dite neda.
A hlavne si nic nevycitej! Od Tebe to rozhodne podraz nebude, to on se chova hrozne a drzi Te s ditetem jak rukojmi. Sbal vam v predstihu vsechny dulezite dokumenty - rodne listy, pas, ... At hned vis, kde je mas, a taky bys je pak uz nikdy nemusela videt.
No, je to strasna situace, dobre ze mas kam jit, hlavne se nenech zastrasit a dotahni to, uz kvuli dcerce. Drzim pesti! A klidne mi napis. 🙂

brokenmirror
autor
24. lis 2017

Jsem ted a malou v pokoji, tak muzu psat. Byla tu odpoledne ta kamaradka co mi pomaha a domlouvali jsme se na to pondeli. Bohuzel zjistila ze ma pohovor, ktery nemuze prelozit, ale prijede hned potom, ja si alespon v klidu budu zatim balit veci do krabic, tech tu mam z feeda nastesti celkem dost. Az prijede, tak se mnou zajede na socialku kvuli tomu rodicaku a rovnou se tam zeptam co a jak. Segra na ten penzion v horach, takze az tam budu, tak bude slozite neco resit, maximalne pres telefon nebo jestli socialka dela nejake vyjezdy, abych si s nekym mohla poradne promluvit jaky jsou me moznosti. U sestry nemuzu byt vecne, ale bojim se ze byt sama neutahnu. Mam z minulosti nejake resty, v 17 jsem jsem odesla od matky a musela jsem se postarat sama, tenkrat jsem ani nevedela ze se plati nejake socialni, zdravotni, takze tam mam dluh a jeste pausal. Coz je moje minus a bojim se ze on to bude vytahovat proti me. Jsem si toho vedoma a budu s tim neco delat. Ja mam hrozny strach ze skrz tohle se budou priklanet vic na jeho stranu. Ale on ma zase samou pujcku a v praci smlouvu jen na 10 tisic, na zbytek ma dohody.. Bere cca 30.000,-celkem, ale vse hned posle pryc. 5000 splaci dluh v praci, 8000 za barak, topime plynem, obcas primotop, takze jsme meli dluh na energiich asi 30.000 plyn a 15.000 elektrika. No proste vzdy kdyz se nejaky dluh splati, tak se udela dalsi a i kdyz mu reknu ne, tak me neposlechne a je toto s penezma cim dal horsi. Uz dva mesice mu rikam ze se musi koupit psenice pro slepice a on neni schopny pro to zajet. Ted samozrejme nejsou penize a ja slepicim davam vse mozne co najdu doma. Ve stredu mi rekl, ze mi chtel domluvit aby se mi muj kun vratil zpet (kdysi jsem dala kone do pronajmu a zenska ho prodala, vim kde je ted, diky bohu ma se dobre, ale resit to vic nechci a kone zpet tez nechci) .. takze on neni schopny koupit slepicim zrni a chtel by živit kone ? Vazne jeho myslenkovy pochody nechapu. Ja ho vlastne nikdy nechapala. Kdyz byly nejake penize navic, tak si vydupal auto za 70.000,- i pres to, ze jsem mu rekla, ze s tim nesouhlasim a ze by se penize meli nasypat do baraku. Takhle bychom opravdu daleko nedosli. Jsem si jista, ze tenhle vztah nikam nevede, ale bojim se udelat ten novy krok a postavit se na nohy. Mrzi me to, bude to jeste hodne tezke, ale delam to pro sebe a pro malou. Nechci do konce zivota jen prezivat a citit se pod psa.

Nevite tedy nekdo jak je to s prispevky pro matku samozivitelku, pochybuju ze z nej neco dostanu, kdyz sam nema. Naopak mu bude rodicak chybet. Urcite z toho co dostanu nezvladnu platit najem a jeste zivit a satit me a dceru. V pondeli se zeptam na socialce, jen chci vedet na co vse se mam pripravit..
Drzim se ted hesla ,,kdo zavaha, neodejde"

Jednou mi kamarad ukazal refren z pisne co slozil :
Když chces valcit, bojuj.
Kdyz chces utikat, zmiz.
Zivot mas v rukou ty,
Tvy sance nejsou tak zly.

Snazim se toho drzet.. jeste jednou vsem vam moc dekuji za podporu, po vikendu, az udelame presun vas budu nektery den informovat jak se vse vyvyji, ja se jen modlim aby vse probehlo v poradku.

karolinasvetla111
24. lis 2017

@brokenmirror zvladnes to. Ja mela taky jen rodicak, socialka přispívala na bydleni, ted uz nevim kolik, ale prispivala. A on at ma nebo ne, bude ti muset na holku neco posilat, jednou je otec tak se musi postarat, je jeho vec kde na to vezme... muj ex nemel praci a platil mi 2000,-

luckamarcu
24. lis 2017

@brokenmirror máš právo na rodičák, prispevek na bydleni, hmotnou nouzi, celkove by ti to MĚLI vyplatit k životnímu minimu... Takže vyjít bys mohla akorát se budeš muset uskromnit co jít na brigádu a sehnat si hlídání či školku /jesle... Taky to tak dělám a malej má 13mesicu

brokenmirror
autor
25. lis 2017

@luckamarcu to si samozrejme najit pokusim, az budu bydlet ve svem. U sestry nikde nic neni, ma penzion na samote.. jsme domluveni, ze ji nic platit nebudu, ale budu ji pomahat treba uklizet na pokojich a podobne.

luckamarcu
25. lis 2017

@brokenmirror tak jak vidíš, zvládneš to.. Uz sis odpověděla.. 🙂takže teď tu dobu jen překlenout neboj zvládneš to, chce to jediné a to čas....