Sex s manželem je mi nepříjemný

ydoc
25. zář 2017

Ahoj holky, jsem tu poprvni... nevim, jak dal...prosim, potrebuji poradit:
S manzelem jsme se rozvedli, rodina mi to hodne vycitala a byla jsem ten nejhorsi clovek na svete...pro klid v rodine jsem se k byvalemu vratila zpet, ale nemiluji ho. Mam velky problem s nim sdilet intimni chvilky... manzel je fajn chlap, dobry otec nasich deti, nepije, nebije mne... ale nevzrusuje me a mame velky problem se sexem a uz nevim jak dal... on je nervozni kdyz zadny sex neni anebo ho je malo. Ze zacatku to slo, ale z me strany to bylo pouze pretvarovani, ted jsme spolu 2 roky, ale mne uz proste to pretvarovani nejde, je mi neprijemny, do sexu se musim nutit a kdyz uz nejaky sex je, je mi to hodne neprijemne... co mam delat? pokud od manzela zase odejdu, budu opet nejhorsi ja...nikdo tohle nechape...

kajka750
25. zář 2017

Ja bych odesla,teda vubec bych se nevracela,rodina s vama nezije,deti jednou odejdou zit svuj zivot(mimochodem,kdyz budete s muzem rozumni,ani rozchodem neprijdou o rodice) a vy zustanete "prazdna" s muzem,ktereho vam "vnutili". Nemohla bych tak zit ani ve starsim veku natoz za " mlada".

lv
25. zář 2017

Požádala bych manžela, zda by s tebou nezašel do poradny, do sexuologické ambulance.. nebo možná bych si zařídila psychoterapii pro sebe, aby mi psycholog pomohl porozumět samo sobě, svým pocitům..

klaraslavickova
25. zář 2017

mě by zajmal duvod toho odporu píšeš že je dobrý otec a není na tebe zlý tak kde se vzal ten odpor?

ydoc
autor
25. zář 2017

@klaraslavickova Odpor je asi tak celkove... nikdy ten vztah nebyl nejak vasnivy a ted zpetne vim, ze kdyz jsem byla mlada, mela jsem to povazovat za dulezitejsi stranku ve vztahu. Jsme spolu od 18 a ted mi je 36. Odpor se zvysuje s tim, ze manzel casto naleha na veci, ktere ja nechci... (vibratory a ruzne takove ....) a i kdyz jsem mu rekla, ze mi je to neprijemne...tak mi to treba koupi pod stromecek...a co ja udelam? abych nepokazila Vanoce, tak takovy darek prijmu a pretvaruji se, jak se mi to libi...ale ve skutecnosti nelibi...a tim se to cele zhorsuje a zhorsuje... a on zacne takovych blbosti kupovat vic...a ja se mu pak vic vyhybam a tak...

klaraslavickova
25. zář 2017

@ydoc no a nebylo by snažší mu to říct jak se citiš než se přetvařovat..

ydoc
autor
25. zář 2017

...vedela jsem, co presne me ceka kdyz se k nemu vratim, jen jsem si myslela ze to dokazu... tehdy jsme fungovali dobre co se tyce deti, na vsem jsme se domluvili i kdyz jsme byli rozvedeni. Jen mi bylo neskutecne lito tech deti, porad mi to vsichni vycitali ze jsem rozbila rodinu, kamkoliv jsem sla, tak jsem citila to jak se snad na mne vsichni divaji zkrz prsty - rozvedena...chudinky deti...nejvic mi to vycitala moje mamka, cela rodina se trapila...a tak jsem si rekla, ze se radeji budu trapit ja a ostatni at jsou stastni...a ted vidim vysledek a nevim co a jak dal...navic si nemam s kym o tom promluvit

ydoc
autor
25. zář 2017

@klaraslavickova kdyz mu to reknu, tak tim skoncime...a rodina se zase rozpadne.

linee
25. zář 2017

@ydoc myslim,ze duvera je take zaklad vztahu.Pokud nemohu svemu muzi rict,ze se mi neco nelibi,protoze se bojis jeho a nebo by toho,ze by se vztah rozpadl,tak neco neni v poradku.
Z druhe strany,pokud nekomu neco dam a ten se tvari,ze se mu to libi,tak takovych veci nakupuji vic,abych mu udelala vice radosti.Jaky byl duvod vaseho 1.rozchodu?Take pritazlivost a sex?Cos mu rekla,proc se s nim chces rozejit?
Myslim,ze neni reseni,abys byla nestastna jen proto,aby byli stastni vsichni kolem.Je ti 36,jsi pripravena takto zit dalsich 50 let??? Ostatni to preziji.Vdavala si se (snad),abys byla stastna ty a on a ne kvuli rodine,ne?

michaela6599
25. zář 2017

Jak už bylo vise zmíněno ,pokud nestojís své pocity řešit s odborníky nemáš zájem se pokusit dat to do pořádku odešla bych ,i za cenu že přijdu o rodinu.Je to tvůj život ,tvá rodina ho za tebe žít nebude ani nikdo jiný.Chapu tvé pocity a strach že o ně přijdeš ale když to napíšu naplno ,kdyby tvá rodina pro tebe chtěla to nejlepší a záleželo by ji na tvém štěstí,tak tě podpoří a nebudou po tobě vyžadovat aby jsi žila s někým s kým nejsi šťastná a nechceš s ním žít.Treba jsem na omylu a omlouvám se pokud se tě to dotklo ale prostě mi to tak přijde.Ja nemám ráda když mi rodina kecá třeba do výchovy dcery když moc zasahují ,tohle se mi zdá hodně přes čáru ,když musíš žít s někým kvůli nim.

klaraslavickova
25. zář 2017

@ydoc pokud to nepřijme a rozpadne se vztah tak mas pocit ze to budou nějaké ztráty? Pokud muž není schopen přijmou praní a názory své ženy tak to není muž pro život a o nic nepřijdes nemohla bych žít s tím ze nemohu říct manzelovi ani to kolik je hodin

annasmyckova
25. zář 2017

vím, že se mi to lehko řekne, ale žij svůj život! zapracuj na svém sebevědomí, ty musíš být spokojená, a bude spokojené i tvé okolí...Pořád se ohlížet, co na to rodina, co manžel...a kde jsi ty? Jestli jste rozumní a je s manželem domluva, tak přece rodičema dál zůstáváte i kdybys odešla....Já bych fakt šla někam na rodinnou terapii, třeba sama, abych si ujasnila, co vlastně chci -nehledě na to, že předáváš dětem vzor maminky, co se obětovala a vydržela, taková ta hodná ženská, která chce být s každým zadobře a bere na všechny ohledy, jen ne na sebe...tohle děti okoukají, stejně poznají, že se trápíš, pak můžou mít samy problémy ve svých vztazích.

hofida
25. zář 2017

@ydoc tak jsem to měla také... od první noci jsem věděla, že je něco špatně... také jsem s mužem byla od 18 let, 2 děti, odešla jsem po 15ti letech i kvůli jiným věcem, skoro celá moje rodina se mnou přerušila kontakt... já se ale nevrátím, už mám dítě s jiným. .. ničeho nelituji, současný partner je moje druhá polovina... jediné, co bych udělala jinak, nehrála bych tak na rovinu a fér... rozvodové boje o děti a majetek jsou hnusný... Lépe bych svůj odchod s dětmi plánovala

ydoc
autor
25. zář 2017

Moc vam vsem dekuji za odpovedi...vazim si toho, ze jste mi odpovedeli, opravdu to nemam s kym probrat. Zvazuji jeste poradu s odbornikem...

odula
25. zář 2017

@ydoc a jinak, mimo sex - jak si rozumite? Libi se ti jako chlap nebo ne? Pecuje o sebe? Ten problem mi pripada spis jako dusledel toho ze spolu ani p.o. tech 18 letech neumite komunikovat. A sex je hlavne komunikace. Ta nejintimnejsi. Byt tebou,zajdu s nim do poradny,vyhledam dobreho (!!!!!) odbornika . 18 let vztahu neni malo. A jeste jedna vec - vasen jsou rozbourene hormony,vasen neni laska. A sex partneru v dlouhodobym vztahu se taky meni. Zkus zatim zvazitjeste dalsi moznosti- zvlast kdyz to vypada ze jinak je to fajn chlap 🙂

ydoc
autor
25. zář 2017

@odula komunikace? no, spis jsem uz ticho, protoze cokoliv reknu, tak on to bere jako vycitku ze on je nemozny. Jen nekdy chci rict, jak by to bylo lepsi, jak bych si to nebo ono predstavovala...cokoliv - doma, deti, sex...a on to vezme jako vycitku vuci nemu...tak uz radeji nerikam nic.
Co se tyce te vasne...to jsi me docela zaskocila. Vasen...on ji porad ma, leze mi tim neskutecne na nervy...dokaze me 'otravovat se sexem' i behem dne kdyz jsou deti doma a tak...taky se me ptal, jak to ze to tak nemam jak on a ja mu rekla ze po x letech to uz proste neni asi tak vasnive...a on mi na to odpovedel, ze on to citi jakdyby byl se mnu na zacatku....

odula
25. zář 2017

@ydoc no... presne.cokoliv reknes bere jako vycitku a ty radsi mlcis. To je cesta do pekel. Driv nez zacnes resit nefungujici sex zkuste resit tohle,protoze tam je podle me zakopanej pes. I to,ze mu nemuzes svobodne rict co se ti nelibi a on ze to neprijme. Treba muze byt tahle brutus krize impuls jak posunout ten vas vztah dal. 🙂 naucit se spolu mluvit. A to ze tobe "opadla vasen" se nedivim. Zenska je vic vztahova co se tyce sexu. Mne staci aby me chlap nasr... nebo mela chvilkove pocit ze me nerespektuje a mam libido na absolutni nule 🙂 natoz kdyz ty dlouhodobe vnimas nepochopeni a neprijeti. Mluvte spolu,zkuste to. Zkuste na ty situace koukat ocima toho druhyho. Proc on vnima ze mu vycitas proc ty si predstavujes jak jinak by to melo byt atp. Myslim ze by stalo za to dat si jeste sanci 🙂

ydoc
autor
25. zář 2017

@odula DEKUJI...

klaraslavickova
25. zář 2017

@ydoc nechci být hnusna ale není důvod toho ze vše bere jako vycitku to ze ho třeba za nic nepochvális?