Sex v těhotenství, po porodu, ve vztahu. Váš pohled, zkušenost?

novamaminkalucie
9. pro 2020

Ahoj, zajímá mě váš pohled/zkušenost. S partnerem jsme mladí (oba do 30let). Náš sexuální život před těhotenstvím byl tak 1x týdně průměr ale klidně i měsíc pauza ,délka vztahu teď dva roky. V těhotenství jsme teď chvíli před termínem a tři měsíce nic neproběhlo. Hádám že neproběhne ani dva měsíce nic poté. Jde mi o to, že již dříve pro mě naše aktivita byla nízká k našemu věku skrz partnera (nervozita, únava, stres, možná i tlak z mě strany) teď má on zase strach skrz dítě které si moc přál. (Což respektuji) Vím že to není otázka přitažlivosti, dokonce ani nekouká na erotické filmy a k nějaké samotné aktivitě se domnívám že u něj dojde jednou za čtvrt roku. Otázka zní, je tady někdo kdo to má podobně ať už před těhu, v něm a nebo po? Všude čtu jak jsou všichni aktivní a nebo jak je nechuť ze strany žen ale chci vědět že je normální mít dlouhé pauzy a nebo to že muž nemá takovou potřebu jak se všude uvádí a že i tak funguje dlouhodobý a spokojený vztah který akorát nemá tolik sexuální či skoro žádnou aktivitu. Děkuju.

barulina
9. pro 2020

Znam pary vim, ze ona by chtela, on to nepotrebuje a jsou spoku uz 15 let a stastni

novamaminkalucie
autor
9. pro 2020

@barulina děkuju, takové reakce potřebuji, už jsem tu četla podobné příspěvky že muž nemá potřebu , mě to nevadí jelikož chápu že každý to má jinak, klidne se s tím smířím, jen chci vědět že dva spolu můžou mít dlouho stastny vztah i bez intimností.

andyskarsgard
9. pro 2020

My nemáme od začátku tehu a ani teď.... Jsem 40tt,.. Cca od ledna bez, manžel by chtěl, ale já sotva ziju. A mám dost bolesti. Takže mě ani nenutí. Já 30 on 35.

nita1984
9. pro 2020

U nás byla pauza prakticky rok. Kvůli velmi rizikovému těhotenství a pruserovemu porodu. Teď jsem rychle těhotná znovu a věřím, že až tohle "budeme mít za sebou",vrátí se náš sexuální život od normálních kolejí. Vztah 8 let, já 37, manžel 39

pavlina212
9. pro 2020

Jo, jasně, že je to normální. U nás mám já ideál tak 2x týdně, on jednou za 2 týdny. Během druhého těhotenství jsme měli asi půl roku pauzu, po šestinedělí zas ok (když děti dovolí 😀 ). Já si myslim, že pro vztah je dobrý nějakou frekvenci zachovávat (a každý pár jí má prostě jinou), ale těhotenství a dobu po porodu do toho nepočítám. Je ale důležité o tom mluvit a potřebu blízkosti si třeba vynahradit jinak.

keksik002
9. pro 2020

@novamaminkalucie v těhotenství to neslo - rizikové, pak dva měsíce nic a chvíli ještě, to jsem se bala.. No, syn ma 4roky, spi se mnou v loznici.. Takze si to dokážete představit :D spime spolu jednou za cas, nekdy jednou za měsíc, nekdy ani to ne.. Ale jsme spolu skoro 9let,jsme ve vztwhu stastni a ten sex opravdu neni to nejdůležitější 🙂

inah91
9. pro 2020

@novamaminkalucie já Ti asi napíšu tu "horší" variantu - my s ex jsme měli sex velmi málo - on nechtěl, nebo byl unavený, nebo mu nestál - celý vztah, krom asi prvních pár měsíců - a to jsme se snažili o dítě - no ve zkratce - dopadlo to rozvodem. Teď máme s manželem sex denně, max ob den - před těhotenstvím i v těhotenství - i když teď v těhotenství možná trošku méně - resp. místo klasického sexu je někdy "má práce" na manželovi, protože mě něco bolí, nebo se necítím.... ale je fakt, že i když mu stojí na lusknutí prstu, chce pořád, i vícekrát denně, tak pořád jsem já ta, která to iniciuje - tak to je asi lenost 😀 Takže má zkušenost je taková, že vztah bez sexu nevydržel - ale tam nebyl problém jen ten sex......
Ale pokud Ti to nevadí, tak o tom to hlavně je - je jedno, jestli to ostatní mají jinak - důležité je, aby jste byli spokojeni vy dva - i kdyby byl sex 8krat denně nebo 2x za rok 🙂

sajul
9. pro 2020

Od Srpna co jsem otěhotněla, jsme měli sex 3x, nemám absolutně potřebu, jestli je to těma hormonama nevím, ale teď sex k životu opravdu nepotřebuju. Btw otěhotněla jsem v srpnu z jednoho sexu za měsíc 😂 předtím ta intenzita byla větší.

me_druhe_ja
9. pro 2020

Samozřejmě, že lze mít šťastný a harmonický vztah bez sexu nebo s nízkou intenzitou. ALE musí to tak cítit a chtít oba. Jakmile to tak není, dřív nebo později z toho bude jeden frustrovanej a vyvolá to vážné problémy. Exmanžela jsem vyloženě musela NUTIT do jednoho sexu za měsíc. Časem jsem z toho byla psychicky na dně: cítila jsem se nechtěná, nepřitažlivá, ošklivá....
Teď s přítelem jsme že začátku sexovali dost, teď s dítětem a druhým těhotenstvím je to samozřejmě jiné, ale stejně je to aspoň 1-2x týdně. A někdy není, ale prostě není tam ten pocit toho, že mě ten druhý odmítá. To je taky důležité....

sarkoc
9. pro 2020

My máme troufám si říct šťastný vztah už 7 let a zejména z důvodu únavy na obou stranách spolu téměř nespíme...když na to dojde, je to super a vždy si říkáme, že by to bylo fajn častěji, ale radši se prostě oba pak alespoň jakž takž vyspíme. Více než jednou za měsíc jsme spolu spali vlastně akorát ze začátku vztahu a pak na jedné dovolené, tam se to nějak zvrtlo :D , asi i skrz to, že jsme byli právě odpočatí. Je nám oběma 30, 2 děti...jo a ještě v těhotenství jsem byla hodně při chuti, že i tu únavu to překonalo. Myslím, že je hlavně důležité, aby se v tom shodli oba. Když bude jeden v tomto směru strádat, vždy se to myslím někde projeví.

Tak jsem to měla v podstatě v předchozím vztahu, kdy já měla nějaké psychické problémy a fakt jsem k dotekům atd měla spíše odpor, přítelovi to pochopitelně chybělo. Pak to byl jeden z důvodů rozchodu. Ale jako u kluka věkově 18-25 let absolutně chápu, že to prostě potřebuje a zároveň mě nechtěl podvádět, tak to po 6ti letech ukončil...

martulka88
9. pro 2020

@novamaminkalucie Já 32 a přítel 37. Jsem plánovaně 31tt, jsme spolu 1,5roku a sex máme častěji z mé strany. On není ten typ, co to musí mít stále. Což jsem i na jednu stranu ráda, protože co jsem se přehoupla do 3.trimestru, tak i já nemám moc chutě a do toho už nám překáží bříško. My jsme šťastný a co se týče sexu ve vztahu - je důležité, aby oba partneři to brali stejně. Nelze mít harmonický vztah tak, že jeden by chtěl hodně a druhý ne. Pak to začne skřípat. Sex ke vztahu patří a je potřeba o tom i mluvit. My dost o věcech mluvíme a když nás něco trápí, nejen okolo sexu, mluvíme. Ono komunikace ve vztahu je velmi důležitá.

crutela
9. pro 2020

Ahoj, nečetla jsem další komenty, ale máme to dost podobně.
Sex v tehotenstvi žádný a teď jsem 3 mesice po porodu a sex(klasicky), taky nebyl.
Celkově před tehotenstvim sem téměř vždy začínala já.. nemá tak velkou potřebu. Vztah máme hezky, nehádáme se, partner je skvelej otec, pomáhá..
doufam, ze se nám brzy ten sexuální život zádě vrátí aspoň trochu .. 🙂 teď proste nemůže, protože ve mne vidí matku jeho dětí i přesto mě moc miluje.

moonulka
9. pro 2020

U nás je to podobné, v těhotenství sex žádný, jsem 6,5 měsíce po porodu a stále nic. Mě už to hodně chybí, manžel si dle jeho slov odvykl a už mu to tak nějak nechybí. Ale vzhledem k tomu jak básní o druhém možná i o třetím, tak se bude muset kousnout 😄 Prostě co jsem otěhotněla, tak přepnul, porod, kojení, jsem teď prostě matka a asi nic víc 🤷‍♀️

ferda90
9. pro 2020

@novamaminkalucie psala jsme ti zprávu 🙂

crutela
9. pro 2020

@moonulka mám to samé, po první dceři relativně v pohodě, ale teď nic.. :/ jsem pro nej máma jeho děti

andelka
9. pro 2020

Tak já jsem zažila různé druhy fungování. Mezi 19 a 30 jsem měla vztah ( manželství trvalo 7 let), partner nebyl náruživý, já jsem se přizpůsobila, byl konzervativní, v době těhotenství se bál, po porodu sex ( ani jiný fyzický kontakt) nebyl rok vůbec. Ani před dětmi to nebylo často, divím se že vůbec dvě máme. Mně ale stačí se trefit jednou a jsem v tom. Po druhém porodu jestli měl zájem tak 5x během toho roku tak to je moc. Pak už jsem to nevydržela, a skončili jsme to, rozvedli jsme se.
Od 30 mám 7 let jiného partnera, taky máme dítě, ještě mnohem víc stresu a méně času než s prvním, ale sex funguje výborně. Celé těhotenství jsme si ho užívali, až do dne porodu,a od konce šestinedělí zase. Jsme limitováni prací na směny, staršími dětmi, únavou, já kojím a ten náš kazisuk tomu taky nepřispívá,ale průběžně máme intimní život opravdu v pohodě a funguje to. Žádné dlouhé pauzy. Max týden během ms, nebo nějaká nemoc. Jsme spokojení, zamilovaní, klape nám to. V prvním manželství jsem dost trpěla nedostatkem zájmu, invence, drtilo mi to sebevědomí..ani vzpomínat nechci. Ono by ten sex člověk i nějak obětoval,kdyby všechno ostatní ve vztahu klapalo na 150%, aby se to vyvážilo. Bohužel u nás to tak nebylo.

ajja87
9. pro 2020

My jsms s manžel téměř 15 let, před dítětem byl sex častější, pak se tak nějak ustalil tak na 2x měsíčně, sice teď při snažení o druhé byl ze začátku častější (nakonec jsem otěhotněla po jedinem sexu v měsíci, alw to je jiná pohádka)... Nyní v těhotenství (7 měsíc) jsme spolu spali tak všeho všudy 4x 5x....Ja bych chtěla i víckrát, v těhotenství jsem víc vzrusiva, ale manželovi to přijde už divné a bojí se, takže ho do ničeho nenutim... A jo fungujeme si myslím skvělé i po těch 15 letech i bez sexu...

herbinaaa
12. pro 2020

jsou lidi, kterým to stačí. každy to holt máme jinak. Já třeba sex potřebuji, je to pro mě jeden ze způsobu psychohygieny. Takže když mi ho nedopřeje partner, tak vytahnu vibrátor a uspokojím se sama. Je to uplne normální . Vždyt i muži honí a my eny o tom někdy ani nevíme