Šílené vztahy v rodině

viola1987
9. únor 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat na Váš názor, jsem ted ve 20 týdnu těhoteství. Včera mi napsala sestřenice ať se jdu podívat na babičku, která má rakovinu, abych si to později nevyčítala.Teď o co jde v roce 2008 mi umřel tatínek najednou. byla to strašlivá rána strašně dlouho jsem se z toho dostávala, kdo nezažije, nepochopí. Pak se složil maminky táta za třičtvrtě roku umřel na rakovinu a dokonce přežil, tatínkovu maminku, která se přestala léčit a žalem umírala v hrozných bolestech na rakovinu. Tím chci říct, že vím co to je za hrůzu ta rakovina jak jsem z toho byla vyválená 3 pohřby 3 nemocnice, chystání pohřbů atd.
Babička onemocněla rakovinou v roce 2009 třičtvrtě roku ležele na na jipu nebo v nemocnici, kam jsem za ní chodila. Babička už v nemocnici být nechtěla a řeklo se že pujde k mojí mámě. Babička umělý vývod, který se jí 4 x denně vyléval. mamka řekla, že si ji vezme, ale až ve chvíli kdy se naučí s vývodem pracovat, přišla teta a babičku si k sobě vzala a v tu chvíli začal teror do letošního roku smsky telefonáty nadávky ze stran tety jak se musela obětovat pro svoji matku. Jaká je moje maminka špína, 'ďábel, satan, hovno že se o ní nepostarala a jaká je ona světice- podotýkám , že teta, prodala babičce byt, za ten si zrekonstruovala svuj byt, peníze učtu babičce taky zmizeli a dostávala peníze za celodenní péči o nemocného. Takže kompenzaci měla více než dostatečnou. Chová se skutečně jako psychycky labilní člověk. Mojí matce zakázala se sbabičkou vídat ani jí psat smsky a volat. A ted mi píše sestřenice ať se jdu na babičku podívat, že tam bude ona asi že teda ta teta se milostivě odklidí na jednu hodinu abych se s babičkou viděla před smrtí. Já to odmítla že se na to necítím. Ona mi napsala že jsem sobec a tím jsme debatu skončili. Jsem skutečně sobecká? Babička má tři děti mojí mamku tetu a nejmladšího syna. Už i strejda se domítl s šílenou tetou bavit, po tom co mu udělala šílené scény a nám všem zakázala od lékařů podávat jakékoliv správy o babičině zdravotním stavu, Takže vlastně nic nevíme. Moje máma sa babičkou nesmí. Smím tam jen já a strejda, ale já jsem těhotná a nechci zas procházet tím šíleným stresem a ještě s šílenou tetou, která kdykoliv opět muže začít šikanovat naši rodinu. -všichni ji máme ted blokovanou!
Co si o tom myslíte? Co máme dělat?
Jinak dodávám že o tatínkovu babičku se taky starali její dcery a v životě jsme od nich neslyšeli žádnou nadávku nebo řeči o tom jak jsou užasné prostě se chtěli starat tak se starali a neměli potřebu jí prodávat střechu nad hlavou a předělávat si bydlení pod záminkou toho že se o ní starají.
Děkuji za odpovědi

viola1987
autor
9. únor 2015

@marsrutka není v nemocnici je u ní doma v pokojíku co jí udělali starají se o ní sestřičky, tetka asi dospěla k názoru že na to psychicky nemá, chodila k psychiatrovi

viola1987
autor
9. únor 2015

jinak moc díky za odpovědi, už jsem se trochu uklidnila, byla jsem z toho včera opravdu hodně špatná, sestřence jsem napsala že se na to necítím a ona mi odepíše že jsem sobec, tak jsem jí napsala, že pujdu až se budu cítit a ne ve chvíli kdy ona mi to bude nařizovat, hádat jsem se nechtěla, chtěla jsem s ní mít dobré vztahy proto jsme spolu pořád my dvě ještě komunikovali, ale tímhle mě dost rozesmutněla :(

elvira
9. únor 2015

@viola1987 - jsi těhotná, dělej to, co je dobré pro tebe a tím pro miminko...
Na babičku nemusíš nutně vzpomínat u její smrtelné postele a drtit se pohledem na trosku, která z milovaného člověka zbyla.
Můžeš si třeba každý den zapálit svíčku a za babičku se modlit - nebo prostě jiným, tobě blízkým způsobem, na ni vzpomenout.
To, co si budeš nebo nebudeš vyčítat, je tvůj problém - tvůj boj - sestřenice ať si bojuje sama za sebe tak, aby se mohla sama sobě podívat do očí a ty dělej totéž.
Ohledně mamky - tety - ty vztahy jsou složité, moc do nich nevidím - v takovém případě je lepší se nevídat, než se hádat, být z toho vystresovaný, nebo se nedej bůh zfackovat.
Mám s některými jedinci v rodině taky napjaté vztahy, takže raději nenavštěvujeme, než si říct něco ošklivého a hádat se...

marsrutka
9. únor 2015

@viola1987 tak ono ta péče je opravdu náročná na psychiku, není o čem, vím to, naši se starali několik let o babičku, ať je jaká je, vzala si jí k sobě a to jí nikdo neodpáře a stará se, sestřičky tam nejsou celý den u ní, to pocítí ten, kdo to zažije, domluva je těžká s takovou osobou, nervy na hraně, ale tvá matka prostě to vzdala..měla víc se snažit, promiň, ale tohle bych nevydýchala, abych se svojí vlastní matkou ztratila kontakt, když je na tom nejhůř

eami1
9. únor 2015

Babicka rozhoduje, kdo za ni muze ne?Teta na to urcite nema pravo.Urcite vas pred doktorama pomlouva.Jestli mamka chce, tak pravo musi mit, ne?Teta neni policie ani nic vic...

viola1987
autor
9. únor 2015

@marsrutka moje babička má ještě maminku 98 let i ta buhžel nesmí za svojí i ona opakovaně dostala snůžku nadávek- pro to není omluva- naše pozvánky, aby přijela k nám odmítá že by se to dozvěděla teta a babičce by dělala ještě větší peklo, sama babička mámě před vánoci napsala at už jí nepíše aby zase nebyli sceny a tak mám sklopila uši a poslechla, před tím jí neustále zvala na návštevy obědy a večeře, které babička odmítala s nějakou výmluvou- asi proto aby teta nedělala sceny. je to prostě špatný. A bohužel vím že tadyto tyranizování starých lidí vydírání je v každé druhé rodině...

milena2
9. únor 2015

@gigitom Zažila jsem něco podobného,vykousala mne nemocná sestra,když jsem šla za nemocnou mamkou,vadilo ji to,vyhodila mne,je schyzouš a bere trávu,do toho chlastá,mamka ji bere jako nemocnou,má na to důchod,ovlivnila hlavně mamku,přišla jsem o barák,sourozence,nejvíc mne bolelo,že nemůžu mamce pomoct,nevěděla jsem přesně jak je na tom,když jsem šla za lékařkou,už bylo pozdě.Někdy si říkám,proč mám jen pomáhat,a co já. Nejsem lajdák,nemám ráda nespravedlnost. Bydlím u přítele,nastěhovali se sem příbuzní,bydlí tu na černo osm let,mají dvě děti,neoprávněně pobírá přídavky,protože jsou hlášení u maminky,kde jich je nahlášeno 6,nelpatí nájem,nic nedělají,a já jsem kráva. Co můžu dělat,odejít,měla jsem byt,který jsem pustila,za ty peníze ho neseženu,a mám tu pejska. Vyhrožuje,když jsem mu řekla,že budou uklízet,né se jen válet,ušetří nejmín 10 tisíc,já se starám o ůklid,zahradu,kupuji domu co je potřeba,maluji atd,je to normální.