Skoro se s přítelem nevidíme, jak najít kompromis?

zubina
22. led 2015

Holky, potřebuju poradit, nebo možná spíš slyšet, že v tom nejsem sama. S přítelem se skoro nevidíme. Já pracuji přes den, on v noci. Takže jediný čas, který na sebe máme jsou asi hodina mezi tím, co já se vrátím domů a on odkráčí do práce. A to v tom lepším případě. Docela často se stává, že před prací ještě spí. Víkendy jsou to samé v bledě modrém. Po noční vstává před polednem a odpoledne už zase leží protože se potřebuje vyspat. Do toho všeho jsme si k sobě nastěhovali jeho mámu, protože měla nějaké zdravotní problémy. Podotýkám, že maminka je na tom už mnohem líp.Takže i to minimum času je vlastně takové nijaké. V listopadu jsem si vzala na večer ještě malou brigádu, abych nemusela po večerech sedět sama doma. Abych na chvíli přišla mezi lidi. A posledních pár dní poslouchám jen to, že se nevidíme, že jsem pořád v práci a tak. Dnes mi oznámil, že ho to nebaví. Když jsem se ho ptala, co s tím chce dělat, tak řekl, že neví. Nevím, co mám dělat. Začali jsme se snažit o miminko, ale s naší frekvencí se ho dočkám někdy za milion let. A i tady si říkám, jestli to není chyba. Mám pocit, že se mi hroutí všechno, čemu jsem věřila, chtěla bych udělat nějakou změnu, ale nemůžu jí udělat sama. Musíme najít nějaký kompromis. Ale jak? Já z práce odejít nehodlám. A on tu svojí noční taky změnit nechce. Jsem ochotná se vzdát brigády, ale mám pocit, že to nic neřeší. Tak a teď babo raď.

michalusenka
22. led 2015

Heh a to ja si stezovala, ze muj hraje o vikendech v dechovce 🙂 a co ma za praci, ze dela jen v noci? no tak popravde tohle bych urcite nedala! asi bych do takoveho vztahu vubec nesla, nebo pokud doslo ke zmene behem vztahu, tak bych zkusila, aby si jeden z nas nasel praci v jinou dobu...

versatilka
22. led 2015

@zubina tomu říkám prekérní situace 😒 zrušení brigády ničemu nepomůže. Našla sis ji přeci proto, ze jsi měla nevyužitý čas bez partnera a on stejně bude pryč. Upřímně, pokud ani jeden z vás nechce změnit práci a opravdu se doma jen střídáte, tak v tom vztahu nevidím moc budoucnost. A miminko by situaci nejspíš nezlepšilo.

barinkas
22. led 2015

tak co dělat moc nevím, ale dle mého je běžné, že se pracuje ve dne, případně směny...Ale pokud on je trochu inteligentní, musí mu dojít, že není do budoucna udržitelné, aby pracoval denně v noci. Jak by se vídal s dětmi? Asi nikdy že, přes den by spal... Podala bych to asi z této strany, ať to promyslí... Pokud s tím nehodlá dělat nic, tak moc nemá cenu vztah držet...
Rozhodně bych se na Tvém místě práce nevzdávala...nebo bys chtěla pracovat někde v noci jako nevím co?

zubina
autor
22. led 2015

Dělá ochranku a práci mají právě jen po večerech. Šla jsem do toho vztahu i když jsem to věděla, ale myslela jsem si, že se něco změní. Že mi věnuje víkendy. Před chvílí mi oznámil, že v tom nevidí budoucnost. Že jediná možnost je, že já nechám brigády a on bude mít v týdnu jeden den volno. Jak velkorysá nabídka. Jsem z toho špatná.

tarra27
22. led 2015

@zubina
prizpudobit se musi oba. Pokud on ma napr hypoteku a tahne z jeho platu vse, jinde by plat nemel lepsi ani stejny, tak holt se budes muset prizpusobit ty. Ale pozor. On nemuze zmenit to,ze by nemel pouze nocni? Ze by mel i obcas denni? Ze to chce resit je dobre,protoze pokud spolu byt chcete, takhle to dlouho nepujde...jak jste spolu dlouho?

tarra27
22. led 2015

A brigadu bych si ponechala,pokud by on byl v ten cas v praci...domluvila bych se na jeden den napr streda nebo at i on rekne ktery a tam bych brigadu nemela,ale ostatni dnyy ano. Nemusis drepet doma s jeho mamkou...

michalusenka
22. led 2015

jako prizpusobit se maji spravne oba ale priznejme si to zeny, vetsinou my delame ty obeti! napr ja si planuju vikendove smeny v lete podle toho zda muj hraje....a kdyz uz ma volno a neco naplanuju tak miluju kdyz maji neplanovane nataceni do tv treba

zubina
autor
22. led 2015

Jsme spolu rok a půl. Největší paradox je, že šichty si plánuje sám. Takže pro něj není problém být doma například v sobotu. Jenže on prostě nechce. Protože o víkendu je tam u nich největší sranda - dělá v hudebním klubu. Já si v týdnu volno vzít z brigády nemůžu a ani nechci. V normální práci jsem do šesti. Než přijedu domů je skoro sedm a i kdybych zůstala doma, tak si ho stejně pořádně neužiju. On prostě ustoupit nechce. Je to podle něj na mně. Buď ustoupím já nebo nic. Moje návrhy absolutně neposlouchá nebo je neguje. Jeho oblíbené je, že teda nebude chodit do práce vůbec a já si klidně můžu nechat obě a postarám se o všechno. Prima... Chytlo ho to až teď. Ale že já seděla někalik měsíců po večerech sama doma je v pořádku.

linee
22. led 2015

@zubina kdyby s tim nechtel nic delat, tak ti rekne, ze konec a nic neresi. Naopak, sam navrhuje, ze by si vzal jeden den v tydnu volno a ty pokud nechas brigady, mate moznost se videt.
Jakou jinou nabidku cekas? Sama od nej něco ocekavas, aby se neceho vzdal, ale ty se vzdat neminis vůbec niceho (myslim práce ani brigáda). Jak pises, je to jenom o kompromisech a myslim, ze on svůj udelal a prisel s docela rozumnym resenim. Proc to nezkusit? Jestli to nepujde, můžete si promluvit o jiné moznosti.
Vezmi si to z jeho strany - on chodi do práce v noci. Ty přes den a pokud spravne chápu i vecer a cast noci. Ja myslim, ze je to docela rozumne. Nevim jake ma duvody nezmenit praci, jestli ma nejake zavazky, ale zkusila bych jeho navrh a uvidíte.
Nevesej hlavu, nejsi v tom sama, takových paru je vice, a to i s dětmi.

linee
22. led 2015

@zubina promin, ted ctu to doplneni. Tak to chápu. A proc si v tydnu nemůže najit jinou praci a chodit do klubu o víkendech? A co moznost jak pise tarra? Den, kdy si on vezme volno nejit na brigádu? Ale moc si neuzijes, je to prece jenom jeden den v tydnu. Mozna mají o vikendu vyssi vydelek (nebo tam chodi vice slecen...). A co tak rict, ze do práce nebudes chodit ty a at se o vas oba postara?🙂

zubina
autor
22. led 2015

@linee Já nemám problém se vykašlat na brigádu. Klidně to udělám, ale na druhou stranu očekávám, že i on ustoupí a vezme si volno jeden den o víkendu. Nikdy jsem ho netlačila do toho, aby změnil práci, i když z ní nejsem nadšená. Jsem ráda, že dělá něco, co ho baví a to že je přes den má hromadu výhod. Jen chci, když se něčeho vzdám, protože to chce on, aby se něčeho vzdal i on. Nevím, jestli to některá znáte, ale sedět víkend co víkend po večerech sama i televize je dost na prd...

marketa233
22. led 2015

@zubina Nechápu, proč do vztahu, se kterým nejsi spokojená chceš přivést dítě. Zvlášť když za současné situace by ses o něj starala výhradně ty sama. Druhou věcí pak je, jestli má šanci na dlouhodobé fungování vztah, ve kterém nejste schopni spolu mluvit a domluvit se na základních věcech.

hoju8
22. led 2015

@zubina Znám, ale já naštěstí ještě studuju vysokou, takže je to úúplně o něčem jiném. Přítel pracuje v kasínu, má jenom noční a někdy tam je i 24 hodin. Já ho vidím doma jenom spát a popřípadě s ním mám právě tu hodinku ( a taky si potřebuje třeba i něco zařídit, oběhat úřady apod., takže někdy ani ta hodinka není ). Pracuje každý den v týdnu, ptz mu na práci záleží a je to prostě kariérista, ALE miluje mě a chce se mnou trávit plnohodnotně i nějaký čas, takže si sem tam vezme nějaké to volno ( a to ve dny, kdy si řeknu já ) a snaží se ten čas rozvrhnout tak, aby byl sem tam i se mnou. U tvého přítele cítím, že to tak není. Že by ses měla přizpůsobovat jenom ty a na dítě mi taky nepřijde zrovna připravený. Příteli stačí i 2 hodiny spánku, když ví že má fungovat, že má být se mnou. Nerada to uslyšíš, ale asi tím, jak málo se vídáte a příčinou i jeho maminky, mezi vámi ta láska nějak opadla. Možná aby si zase uvědomil, že tě miluje a že chce s tebou ten čas trávit, by pomohl nějaký prodloužený víkend v hotýlku 🙂. On si musí uvědomit, že chce s tebou být a ty musíš být na jeho první místě. 😉

zubina
autor
22. led 2015

Já jsem neřekla, že nejsem spokojená. On je skvělý chlap, umí se postarat, zařídí, když jsme v práci uvaří a nakoupí. A dokud před pár dny nezačal mluvit o tom, že se nevidíme a že je to vlastně moje vina, tak jsem si užívala i to málo času, co jsme spolu byli. Sice mi to vadilo, ale ani jsem necekla. Mě spíš začalo štvát to, že to hází na mě. Že já za to můžu. Že on kompromis hledat nechce. Buď to bude tak, jak řekl, nebo nijak.

hoju8
22. led 2015

@marketa233 Mě zrovna režim, kdy muž chodí jenom na noční, dálkově vyhovuje právě kvůli mateřské. Přes noc sice budu sama, ale přes den mi s miminkem pomůže. Ale na to potřebuješ chlapa, který chce! Což znamená, že nebude každý den vyspávat 10 hodin a svůj veškerý volný čas využije k tomu, aby byl s rodinou, ne proto aby si zašel do hospody, seděl u televize apod. Všechno je to o lidech, o mužích a samozřejmě o vztahu... 😒

zubina
autor
22. led 2015

@hoju8 Prodloužený víkend v hotýlu? Teď jsi mě pobavila... o víkendu je přece v práci a navíc ta máma... ach jo. Ale děkuji za radu. Spíš přemýšlím, že si prodloužený víkend v hotýlku zařídím sama, abych si v hlavě srovnala, jak dál.

anneli11
22. led 2015

@zubina Tak odpovídáš si tu postupně sama - jedeš jak fretka, staráš se o jeho maminku, on chodí do práce, kdy ho to baví. A případný rozpad vztahu svaluje na tebe, protože on neustoupí od ničeho, ale chce, aby ses přizpůsobila.
Opravdu chceš zakládat rodinu s někým, pro koho bude na prvním místě jeho ego a zásadně jen jeho potřeby?

hoju8
22. led 2015

@zubina No a tady o to jde, pokud nebude souhlasit s tím, že si nevezme jeden víkend volno, aby jste byli spolu, aby jste si udělali krátkou dovolenou, odpočinuli a vyřešili krizi ve vztahu, tak co čekáš, že se změní? ☹ Buď má krátkou krizi a tenhle jeho splín ho zase přejde a nebo už jeho city asi nejsou tak velké, jak bývaly a snažit se už nějak nechce... 😒

zubina
autor
22. led 2015

Tak když to tak všechno čtu... možná jsem jen potřebovala slyšet (vidět) to stejné, co si myslím i já, jen jsem si to nechtěla přiznat. 😒 Hoky děkuji...

hoju8
22. led 2015

@zubina Je mi to líto ☹ .

zubina
autor
22. led 2015

@hoju8 To mně taky ☹

tarra27
22. led 2015

@zubina a co delas o vikendu ty? Jsi doma?? Jemu je jedno zda ty pujdes sama na disko apid? Muj muz by byl asi hotovy nechavat me vikend co vikend doma....bal by se abych se netrajdala.... 🙂)

linee
22. led 2015

@tarra27 nechodi, stara sa mu o maminku a je s ni, cim mu umoznuje, aby si delal co chtel:( takze proc by něco menil, když ma pritelkyni i maminku nablizku a dela praci, co ho bavi. Takze o vikendu hlida pritelkyni maminka:( Který chlap by toto chtel dobrovolne zmenit?

linee
22. led 2015

@zubina ale je pravda, co pisou holky - urcite nejdříve vyreste toto a pak reste potomky. Aby si se nestarala o mamku a dite a on si uzival zivota. Když bude na materske, tak se vidat stejne nebudete - vrati se z nocni a bude přes den spat (co ted uplne nevnímáš, když si v praci) a budes chtit se jit projet s nim a kocarkem a on nebude chtit jit nikam, protože se bude muset vyspat. A když zustanes doma bude nervni, ze se nebude moci vyspat, protože dite place...

svetlus_pepca
22. led 2015

No, nechci být pesimistická, ale takováhle náhlá změna chování a názorů ze strany partnera asi nebude bezdůvodná. A pokud se to navíc snaží hodit na tebe, hraje mu to do karet. Tak dlouho ti bude tlouct do hlavy, že je to na tobě, až buď ustoupíš (čím si dle mého beztak nepomůžeš), nebo neustoupíš a vztah ukončíš. On z toho vyleze v perfektním světle a ty budeš tak, která "vztah rozbila". Nevím, ale podle mě je to sobec, který už má beztak jasno, jen čeká, až to utneš ty... A snažit se o miminko v nefungujícím vztahu mi přijde nezodpovědné od obou!

hoju8
22. led 2015

@linee Jak jsem psala výše s tou noční to není tak černé, jak se zdá. Vše je o zvyku, režimu a o chlapovi. 🙂

zubina
autor
22. led 2015

@tarra27 nechodím, starám se o domácnost a jsem doma s mámou, aby nebyla sama. Vlastně jsem chodila jen vyjímečně. Když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně nechodím nikdy nikam, protože chi být s ním, když se vidíme tak málo. Další moje chyba.

Před chvílí volal, prý ta vyřešíme zítra. no...

hoju8
22. led 2015

@zubina Sobě bych vinu nedávala. Ty s ním chceš trávit ten čas, který aspoň na sebe máte. On ne. A to, že nechodíš pařit a netrajdaš venku? Správného chlapa si přece žena nedrží tím, že chodí o víkendech ven. Neřeknu, kdyby jste spolu byli každičký den 12 hodin vkuse jenom spolu ( např. ) a jeho by to přestalo bavit apod., tak ano, to si zahraju trošku nedostupnou, ale takhle... Je dobře, že si o tom zítra promluvíte 🙂. Zkus mu přeci jen navrhnout ten víkend 🙂.

smirda
22. led 2015

@zubina Můj přítel teda není na nočních pravidelně, maminku doma taky nemáme, ale je strojvedoucí a má šichty pekelně nepravidelně rozfrcaný, ještě navíc je ví 4 dny dopředu. Já dělám normálně přes den 8 hodin. Musím říct, že se na mateřskou naopak těším, protože se s přítelem uvidím víc, budeme mít společné volné dny klidně i v týdnu, užijeme si výletění bez hromady lidí a tak 🙂. Je ale pravda, že vím, že spolu můžem fungovat v jedné domácnosti - otestováno např. na společných neschopenkách - a je nám tak spolu mnohem líp, než když do práce chodíme 🙂. A taky si dokáže, když mi na tom záleží, vzít v práci volno, jenže upřímně řečeno, jeho ta práce zase tak moc nebaví. Co chodit do klubu za ním, o sobotách večer? A nebo jinam, přece nebudeš pořád sedět doma, domluv si to s maminkou, jestli se s ní dá mluvit, že by za ní třeba přišla nějaká kámoška a jednou za 14 dní vyraž do víru noci 🙂. Kdyby to prošlo u mamky, nemohl by mít žádný námitky 🙂.

tarra27
22. led 2015

@zubina myslela jsi to dobře, si to nevycitej....hlavně ted nezavadej žádný striktní režim aby například na truc začala chodit atd.....žádné velké změny v tom smyslu, ze by jsi byla nekompromisni .... Pokud by chtěl rozchod, přístup na něj.....jsou věci které žena nemá zapotřebí.....nechala bych rozhovor na něm....at ho vede. Ale ne ze ustoupis a bude po něm. Klidně bych řekla,ze jsem ochotna jede den na brigádu jejit, ale pokud on bude v práci, nevidím důvod, proč bych si nesla přivydělat. A klidně si nechce čas na rozmyšlenou....nemusí s vše vyřešit hned jak on si usmysli. Nic nehrot a chovej se vstricne ,na úrovni ale žádný dolejzani, za každou cenu ústupky abys byla nešťastná.....