Skoro se s přítelem nevidíme, jak najít kompromis?

zubina
22. led 2015

Holky, potřebuju poradit, nebo možná spíš slyšet, že v tom nejsem sama. S přítelem se skoro nevidíme. Já pracuji přes den, on v noci. Takže jediný čas, který na sebe máme jsou asi hodina mezi tím, co já se vrátím domů a on odkráčí do práce. A to v tom lepším případě. Docela často se stává, že před prací ještě spí. Víkendy jsou to samé v bledě modrém. Po noční vstává před polednem a odpoledne už zase leží protože se potřebuje vyspat. Do toho všeho jsme si k sobě nastěhovali jeho mámu, protože měla nějaké zdravotní problémy. Podotýkám, že maminka je na tom už mnohem líp.Takže i to minimum času je vlastně takové nijaké. V listopadu jsem si vzala na večer ještě malou brigádu, abych nemusela po večerech sedět sama doma. Abych na chvíli přišla mezi lidi. A posledních pár dní poslouchám jen to, že se nevidíme, že jsem pořád v práci a tak. Dnes mi oznámil, že ho to nebaví. Když jsem se ho ptala, co s tím chce dělat, tak řekl, že neví. Nevím, co mám dělat. Začali jsme se snažit o miminko, ale s naší frekvencí se ho dočkám někdy za milion let. A i tady si říkám, jestli to není chyba. Mám pocit, že se mi hroutí všechno, čemu jsem věřila, chtěla bych udělat nějakou změnu, ale nemůžu jí udělat sama. Musíme najít nějaký kompromis. Ale jak? Já z práce odejít nehodlám. A on tu svojí noční taky změnit nechce. Jsem ochotná se vzdát brigády, ale mám pocit, že to nic neřeší. Tak a teď babo raď.

marketa233
23. led 2015

@zubina Ne, jen si myslím, že když ho vmanipuluješ do tvého řešení, stejně to nebude řešení definitivní. Prostě musíte chtít oba.

tarra27
23. led 2015

@zubina holka, nejde o to nekoho umlatit argumentama ani se rozcházet...

on se snažil, neb tě nemel jistou....

Ty si sama musíš říci, co chceš a zda vubec chceš být s ním...on se muže zmenit, ale vidím to tak, že jak první se musíš zmenit ty...on to musí delat dbrovolne.....
na mě to delá dojem, že tebe má jistou a přesně ví co udeláš,řekneš, jak se zachováš...sama nikam nejdeš...a on si muže zvesela chodit jakoby do práce, kde má báby na podnose.....

za mě, nemusíš delat hned razantní kroky...pokud si myslíš, že za to stojí( já sama bych na to nemela, ale chápu, že ho miluješ)....nemusíš to ted hrotit, jen si zařid život tak aby ty jsi byla spokojená...začni chodit cvičit, atd....otazkou je, jak toto unese on, ale to není zase tak tvuj problém.....

nemužeš být doma zavřená a on aby v ničem neustoupil.....to sama víš, že spokjená nebudeš...bydlíš ve velkem meste?? začni chodit mezi lidi...atd atd....a časem se rozejít mužeš vždy...nevím kolik ti je, ale díte rozhodne bych ted uplne vyřadila z plánu...

podle me pořebuješ chlapa pro rodinu, ne abyn lítal všude možne, nikdy neustoupil a ty ses starala o díte, jeho mamku a sedela doma jinak bude zle....

tarra27
23. led 2015

@marketa233 souhlasím.....on musí chtít sám...a i dkyž ona ho svým chování přesvedčí, tak v momente kdy přijde miminko, to bude ve stejných kolejích jako je to ted....přece otec rodiny nemuže delat v klubu vyhazovače každou noc jen proto, že se mu tam za A) líbí báby a delá mu to dobře...a za B) že z toho má prachy....to jde na chvíli...ale ne na stalo.....to není vůbec pro rodinu....

zařídila bych se podle sebe....a časem si myslím, že se najde nekdo jiný.....rozhodne ne deti a rozhodne nesedet doma na zadku..

@zubina
a co by delal, když by ty sis chodila v sobotu po diskotekách????když on je v práci??? jinam než kde je on?? přeci není tvoje povinnost dřepet u tv doma...nemyslím delat naschvály....ale nemužeš být zavřena doma...pořád

guinea
23. led 2015

@zubina Ahoj, diskuzi sleduju od začátku. Já na tvém místě bych se rozešla. S těžkým srdcem, ořvala by to, ale rozešla. Jak tu psal už někdo jiný, taky myslím, že se k sobě prostě nehodíte. Máte každý jiná očekávání od vztahu, jiné potřeby, atd. Krátkodobě se jeden z vás tomu druhému přizpůsobit může, ale zároveň se bude cítit zmanipulovaný a nespokojený. Ty ses doteď chovala tak, jak si on přál, ale nejsi spokojená a nelíbí se ti to. Tak si představ, že stejně tak pokud by on kvůli tobě změnil práci (nebo počet směn, to je jedno), taky by si přišel vmanipulovaný někam, kde být nechce. A on se brání hodně.
Takže není to o tom, že je jeden z vás špatný, prostě se k sobě fakt nehodíte. Najdi si někoho, kdo bude mít stejné představy o vztahu, a uvidíš, jak ti bude krásně. Vztah přece není (nebo by neměl být) přesilovka, boj o moc!

michalusenka
23. led 2015

@zubina a bydlení je tvoje nebo vaše? třeba kdybys udělala rázné rozhodnutí tak si uvědomí co v tobě má? anebo říct, že třeba na nějaký čas půjdeš bydlet jinam, abyste si uvědomili co dál?

linee
23. led 2015

@zubina a vidíš sama nejake reseni? Argumenty ho neumlatis, ještě porad to není projev toho, ze to bude chtit a pokud nechce, muzes ho uplatit i panvi a stejne by to nepomohlo:( Tady mate každý jiny názor na spoluziti - on chce za sebe nechat všechno jak je, ty taky a nevyhovuje to ani jemu a ani tobe. Pokud něco zmenis ty, stejne nebudes spokojena, protože po case te to zase bude stvat, ze sedis doma, nechodis mezi lidi a nejste spolu, ale ty si byla ta, která ustoupila. I kdyby si chodila vecer s kamarady mimo nebo na sport, neresi to ten problém, ze se spolu nevidate a ten problém by se porad vracel...
Zkus si s nim ještě jednou o vikendu v klidu promluvit, klidne rekni, ze nechces zit vedle sebe, ale i kdyby si zrusila brigádu, videli byste se každý den jenom hodinu, víkendy on dospava, a ze ti takovy vztah nevyhovuje. A pokud se chcete videt casteji, mel by on také udelat nejakou zmenu, aby to vyhovovalo oběma. Vzdyt ty si zacala chodit na brigady prave kvůli tomu, ze jste se nevideli a citila si se sama. A pokud rekne, ze nic nezmeni, zeptej se ho, zda opravdu v takovem spoluziti vidi budoucnost...
Vim, bude to tezke, ale radsi takovou diskuzi vest ted nez za par let a s dětmi....

zubina
autor
23. led 2015

@michalusenka Bydlení je jeho... a tuším, že s jeho povahou, kdybych odešla, tak byť by si uvědomil, že udělal chybu, tak dohromady bychom to už nedali.

@tarra27 Nedokážu posoudit, co by dělal. Jen vím, že když jdu někam na kafe s holkama, tak je schopný mi volat 2x do hodiny s úplnýma blbostma.

Možná bych opravdu měla chodit víc ven a začít konečně žít sama za sebe. Třeba by mu to pak cvaklo. Nebo taky ne 😒

tarra27
23. led 2015

@guinea krásně napsano a souhlas....vztah není kdo z koho a když ustoupím jsme slabý....a hlavne jak on si představuje, že ty budeš doma jak on řekne a on chodit do klubu....práce jako vyhazovač v klubu je sice fajn, ale pro svobodné a bez detíá, bráno třeba jako dočasná práce či brigáda....nikoliv jak práce na hlavní pracovní pomer....

já si myslím, že @zubina je normální holka, ktera chce mít rodinu a chlapa každý večer pokud to pujde doma...vezmi si, když by jsi mela nekoho, kdo ti přijde v 17h nebo 18h z práce domu a má volný víkend...i kdyby jse byli jen doma spolu.....
muj muž nechodí po disktekách, když jsme nemeli deti, byl se mnou asi 2x a já se přizpusobila a skoro nikam nešla, ale on byl se mnou, jeli na výlet, na hory nebo jinam...nesedela jsem sama doma...a dnes jsem ráda, že nemám nikoho, kdo by vymetal diskoteky....máme deti a me by z toho "hráblo"....jsem ráda, že se venuje detem i me. Taky má svoje, snažíme se vyjít vstříc jeden druhemu, i se nekdy pohádáme...a nekdy hlavne dřív to byl taky boj mu neco vysvetlit.....ale musíte mít an čem stavet, společný názor a pohled na život. Tím nemyslím naivní a že ty si neco vysvíš a on bude delat vše jak řekneš nebo podle příručky či červene knihovny...ale základ musíte mít stejný - ty jako žena máš chut mít rodinu, starat se o deti atd,,, naprosto normální....a máš vysneno muže, co bude s tebou doma..nejlíp aby se staral taky....ale jsi inteligentní, nebude ti vadit, když bude mít sport, který v případe nemocí deti aby ty sis odpočinula vynechá, a třeba půujde každá pátek na pivo, tak ho necháš....on vyvetrá hlavu, přijde domu a zase funguje...když to nekdy s klukama vyjmečně protáhne, že vyrazí do rána, tak ty to taktne přejdeš....a to samé, ty s kámškou na kafe,. abys vyvetrala hlavu....a přijdeš a doma v klidu funguješ....Ty nechceš nic nenormálního...jen máš jinou představu o tom, jaký by mel být vuj muž...a podle me pro tebe správnou.....umíš si představit být s nemocnýma detma doma a on přijde z klubu že chce spát a ty budeš na vše sama??? a ještě bude naštvaný, že deláte hluk???

Za mě já bych si tento vztah rozmyslela...a postupne se porozhledla jinde...kdysi jsem mela kluka, mela jsem ho ráda, ale to bylo všude s kámošema, na dovolenou, o víkendech...v týdnu do hospody...penez mel spousty, ale pro me to nebylo podstatné, i když tvrdím, že jsou důležite. .....nepochybuji o tom, že by me nemiloval.....ale rozešla jsem se sním...a udelala jsem dobře. Dnes když ho potkám, dekuji Bohu, že mám sveho muže....on má ženu, dve deti, pořád kamarádi, všude s nima...do hospody atd....a když vidím svýho chlapa, kterýho miluju, jak spechá z práce domu, cestou mi zavola, at napíšu seznam, co má koupit, když vidím, jak když jsou nemocný deti, on me nechá jít spát, jak plánuje, že pojedeme na hory, v lete k moři i když moře on nemusí, ale delá to pro me i deti.....i když me nekdy štve, jsem štastná, že ho mám. a nemenila bych,

takže zvaž, zda není lepší pul roku plače, smutku (budeš v práci i na brigade, nebudeš mít čas tolik přemýšlet, hlavne se zamestnat....)a pak pokat nekoho jineho, který má podobné názory jako ty a nebude brát ustupek nebo kompromis jako prohru sveho ega.....

nemáte děti....je to jednodušší ted než s detmi.....a ty si mužeš vybrat jiný život....

linee
23. led 2015

@zubina jenomze to je to, co jsem ti psala....vola ti prave proto, aby te mal pod kontrolou a vedel, co delas. Ja když jdu nekam ven, tak mi manzel zasadne nevola, protože vi, ze si to chci uzit a muzeme to co potřebuje probrat jindy. A když chodis na brigady nemuze ti volat z práce, a tak te nemá pod kontrolou.
Opravdu si myslim, ze toto bude hlavni problém nez to, ze chodis na brigádu.

A nebo proste omez brigádu (uplne bych ji nezrusila). Nic mu nerikej, ale v sobotu se zbal a jdi na nakupy, projit se do přírody, sejit se s kamoskou a na ferovku mu rekni, ze je vikend, chtěla si ho nechat vyspat, ale ze kvůli tomu nebudes prece pouze doma. Ze chapes, ze na tebe nemá cas, ale ze si si proste chtěla udelat radost a vyrazit nekam (třeba koupit něco hezkého, aby si se mu libila), ale nechtěla si ho tim zatezovat (vzdyt o vikendu s mamkou zustat muze, ne?). Ale opravdu se obavam, ze z toho bude mit samy problém - nemoznost te kontrolovat...

Pisu ti to i kvůli tomu, ze jsem to videla jednou u sve kamarádky.Jeji pritel delal presne to stejne. Porad byla doma, i presto, ze on na ni nemel cas a když jsme se jednou za cas videly nebo sly projit s kocarkem, volal ji co 20 minut i s blbostma, ze maly place a nevi, co ma delat (přitom vedle v byte bydleli jeho rodice). Nekolikrat se rozesli, pak zase dali dohromady. Ted spolu jsou, ona ale stastna není, ale nema odvahu odejit.

tarra27
23. led 2015

@zubina tak začni a nehrot nic. vždyt to nemusíš vyřešit hned ted dneska.....začni chodit a uvidíš....

ale celý vztah si dobře promysli.

linee
23. led 2015

@zubina jak pise tarra, urcite cela diskuze není o tom, ze se ted zbalis a o vikendu se odstehujes....
zacni chodit vice ven, bavit se s lidma, klidne zítra nekam zajdi - do města, do cukrarny, na sport nebo jen tak se projit, klidne na hodku, na dve, bez toho, abyste se spolu domlouvali, co budete o vikendu delat. A uvidíš, kam se to a zda se to posune.
Moznost odejit je tady vzdy... Ale urcite zacni zit. Jsi mlada holka, ne nejaka zatrpkla domiseda, mas zivot pred sebou, mas se bavit a poznávat svet kolem, tak to delej, kym tu sanci mas! 🙂

tarra27
23. led 2015

@linee přesne....pak z takovýhle neštastný holky, která nemela silu jít a žít se stane zatrpklá nepřející žena...a uplne zbytečně, jen proto, že je a byla neštastná...začne se litovat, skončí na antidepresivách.....

začni si postupne pomalu žít život jak si přeješ ty....zitra vyraž na nakupy, kup si neco pekneho na sebe a večer vyraz s kámoškou do restaurace na veču, víno,. skočte nekam na diskoteku...a v nedeli mužete spát v jedný posteli spolu celý den.....a nedelej mu naschály, abys mu nebrala tel a nebo se posmívala....klidne mu tel 1 nebo 2x vezmi, ale ne každých 30minut nebo aby jsi byla neustale na přijmu, smsky a telefon na stole, co kdyby náhodou volal.....to vubec nezavadej....

kokoska21
23. led 2015

Upřímně řečeno, myslím, že to nemá šanci dlouhodobně fungovat, ne pokud partner nezmění svůj přístup, což očividně nechce. Je to tak pro něj pohodlné, všechno má doma, Tebe, maminku a Ty nikam nechodíš, necítí žádné "ohrožení", je to tak pro něj nejpohodlnější. Můžeš to vydržet, ale co to je potom za život... Nemusíš hned dělat radikální rozhodnutí, jak píšou holky, zkus svůj život víc zaměřit na sebe - tak jak chceš Ty. když to nejde s partnerem, klidně sama, s kamarádkama... Uvidíš jaká by byla jeho reakce, to je důležité. Pokud by reagoval žárlivě, že Tě chce mít pod kontrolou, že se mu to moc nelíbí, je to velké varování. Dá se i na nějaký čas odstěhovat od něj, třeba ke kamarádce, k rodičům, třeba by si něco uvědomil...

tarra27
23. led 2015

@kokoska21 mysím si,že pokud se odstehuje, on si najde nekoho jineho...na me delá dojem, že chce mít doma svoje jiste a sám si vyhazovat z kopýtka tzv,....

kokoska21
23. led 2015

@tarra27 to je možné, potom je řešení hned jasné - takový chlap za to nestojí.

zubina
autor
23. led 2015

Holky, ještě jedou díky. Za chvíli jedu domů. Uvidíme. Je mi zle. Takové divné vnitřní chvění. Nebo špatná předtucha. Ozvu se.

guinea
23. led 2015

@zubina Držíme ti palce 🙂

linee
23. led 2015

@zubina je to spise z nervu a z toho vseho, za poslední dva dny se toho udalo vice a tech informaci, co jsme do tebe nasavaly. ☹
Neboj, vse zvladnes, hlavne v klidu a rozvazne. Urcite kdyby cokoliv, napis.

svetlus_pepca
23. led 2015

@zubina Jak jsi psala o tom koketování, to je přesně to, co v tom vidím. Jiné ženské. Prošla jsem si vztahem, kde napřed všechno fungovalo. Lidi kolem nás obdivovali, jak jsme k sobě tolerantní, že mně nevadí, že on se chodí bavit se svými přáteli a naopak. Jenže ono se z toho ve výsledku stalo to, že přes týden byl do večera v práci (aspoň to tvrdil), takže jsme se téměř nevídali (bydleli jsme ještě v tu doba u rodičů) a v pátek a sobotu večer chodil pařit s kamarády a kamarádkami a já seděla doma. Protože sama jsem nikam nechtěla chodit a on mě s sebou nechtěl. Řekl mi jasně, že se mnou to není taková zábava. A já jak ta kráva seděla doma a vůbec mi to nepřišlo divný! Sobotu a neděli pak po propařené noci prospal a tak to šlo celé měsíce. No, a samozřejmě to dopadlo tak, že tu si na diskotéce našel nějakou, tu zase jinou. No, jak to dopadlo asi psát nemusím...každopádně tohle všechno jsem viděla až potom. A dneska?? Mám úžasného manžela a půlročního mrňouska! 🙂 Držím pěsti, abys udělala takové rozhodnutí, které ti otevře oči a pomůže k tomu, aby bylo líp!

zubina
autor
23. led 2015

Holky, tak pán zrovna vysmahl do práce. Máme za sebou výměnu názorů, které se neobešla bez křiku, výčitek a mých slziček (prostě jsem to neustála). Pak jsme kolem sebe hodinu chodili jako že se neznáme, ale výsledek je lepší než jsem mohla čekat.
Po té hodině mlčení si mě pán posadil k sobě a ukázal mi rozpis šichet na příští měsíc a domluvili jsme se, že 2 víkendy v měsíci bude doma se mnou. Slíbil, že zůstane doma i zítra a jako bonus mi vytipoval akce na asi 3 měsíce, které by se mi mohly líbit a že by byl rád, kdybych za ním přišla. Čumím. Snad to vydrží a nesnaží se mě jen ukonejšit. Já se každopádně nenechám a bud ve střehu... tak mi držte pěsti.
A VŠEM vám moc děkuji. Vážně moc.

linee
23. led 2015

@zubina wau,to se priznam,ze jsem ani necekala a moc ti preji,at to vsechno dobre dopadne a hlavne,at mu to predsevzeti vydrzi.Moc drzim palce a mam radost,ze to dokazal.Drz se a predevsim krasny (snad uz trochu oddychovy)vecer.

michalusenka
24. led 2015

@zubina no vidisss!

jika10
24. led 2015

@zubina Holka, aby to nebyly sliby - chyby. Já jsem doma s naší malou a prakticky 24h denně sama. Náš tatínek je podnikatel. Ale v týdnu vstane mezi 9-11 hod, odejde do práce, nás vidí asi 10 minut a vrací se po půlnoci, někdy i později. U nás jsou kvůli tomu hádky skoro na denním pořádku a nejvíce mě štve, že na nás si čas neudělá, ale na kamarády ano. Příklad z tohoto týdne je ten, že byl na pivku s kamarády ve čtvrtek, včera - to se podotýkám zlískal pod obraz, takže ještě teď spí a když nespí, tak kňourá, že je mu zle. No a zítra ho prý čeká DPHčko a jen tak mimochodem pojede na prodloužený víkend s partou na lyžovačku. A já blbka jsem celý dny sama doma s malou. Bohužel se všechno takto změnilo k horšímu až po příchodu malé. Vždycky když na něj udeřím, tak seká latinu asi týden a pak je všechno ve starých kolejích. Nějak nechápu proč se ženil a pořizoval si se mnou dítě. Já si tady připadám jako služka, která čeká až páníček přijde domů

linee
24. led 2015

@zubina tak jak dopadnul dnesek?byli jste nekde?jak si si to uzila?a co on?splnilo to tve ocekavani?

michalusenka
24. led 2015

@jika10 :o( to je na pytel..bracha taky ma hodne konicky a jezdiva na ruzne vylety atd s kamosi ale taky se hodne stara naopak......

zubina
autor
26. led 2015

@linee Ahoj, dopadl překvapivě dobře. Procházka, večeře a tak. Už dlouho jsme si tak nepopovídali a už dlouho mi nebylo takhle dobře. Jenže jak psala @jika10 bojím se, aby to nebylo jen zacpání pusy. Uvidíme.

@jika10 To je mi líto. ☹ s dítěten to musí být ještě horší. Neumím si to představit.

linee
26. led 2015

@zubina tak drzim palce, at mu to hlavne vydrzi!!!!

edeltraut
26. led 2015

@zubina Už jen to, že přijal nějaké konstruktivní řešení je super. My se s manželem sice vidíme, ale jsme natolik zaměstnaní, že se také spíš míjíme.... také u nás nedávno proběhla výměna a dlouhý rozhovor, který jsme ukončili slovy: "Budeme se víc snažit", což je podle mého jako že nic... tak jsem to vzala do svých rukou a naplánovala nám dva víkendy bez dětí a doufám, že tento trend bude pokračovat - jednou měsíčně jen my dva... mám pocit, že jsme hlavně rodičové a né partneři, tak se to snažím trochu změnit 🙂. Možná chci moc, jsme spolu skoro osmnáct let, milujeme se, ale já chci tak nějak "víc" 😉

jenny.kay
26. led 2015

@jika10 Kaji, to jsem ani nevěděla, že to nemáš takhle jednoduché. Ty do toho taky ještě z domu pracuješ, že? Kdybys chtěla pokecat, písni do IP 😉