Snoubenec chce, abych šla na potrat. Odmítám

demetritis
20. črc 2016

mám dvě děti z předchozího stahu ze kterého sem odešla protože me partner i tehotnou mlátil , za tech 14měsícu co jsme spolu se o miminku bavíme dlouho byl i u porodu mé dcerky měli jsme 3 biochemické ted sem cca v 6tt vše více men probýha dobře i přes počateční špinení a to že byly klasicka ms ale na testu byla včera dalnice jak do německa , napsala sem mu dopis jakože od miminka a přiložila testík to vše dala pod talířek na tálíři dobre jidlo dolela si ho chvalil vychlazené pivo i půllitr . no když sem odnesla talíř a on si to přečetl zeptal sem ne jak dlouho to vím když sem řekla od ran tak řelk že mi nevěří že se příliž hlídam a že sem to musela vedět dýl a že malé nechce že až budem finančne stabilní a bude po koupi domečku atd ale já přeci nemužu za to že první domeček se posral že finanční poradce nebýl finanční poradce ale podvodník , on tvrdíl jací nejsou kamarádi a není ma vyna že nás to stalo 90tisíc a asi ješte neco stát bude ani to že ho prace začala štvat , nepůjdu na potrat jen proto že se mu mimi nehodí do planu a odpověd že až budem v jiné fin situaci tak klidne dve těhotná sem ted ne potom až se mu to bude hodit a vůbec po nekolika samovolných potratech a předčasném porodu a pak po tom co se vše podělalo mam jako jit na potrat už tak mám rizikové utroš a askorutin , nechápe jak hrozně i tým ubližuje a když mu řeknu že prostě na potrat nejdu tak mi řekne že jemi jeho názor ukradenej a že on se muže pretrhnout ale já si udělam po svém , a vubec raději sedí v hospodě než aby byl snámi doma nebo mi z nečím pomohl jo jednou za týden umije nádoby a proto sem já neschopná paráda

demetritis
autor
25. črc 2016

a další bod ted bez uprav nemam na to cas ani naladu , chlap už mel dnes i naladu se hadat o tom jestli to bude holka nebo kluk , on tvrdi ze kluk ale vim ze chce holku dva siny uz mam z predesleho manzelstvi . takže tím to ukončuji debatu max ješte pisnu jak jsme dopadli na utz a jak je na tom mimi

kaaacaaatkooo
25. črc 2016

@urtica Mně to připadá úplně stejné jak říkáš - zvládneš, @demetritis , 3 děti samotná bez partnera a bez finančního zázemí? A je ten partner tím, s kým chceš být celý život a tyto děti vychovávat? Chceš, aby byl právě on pro tvé děti vzorem?

pandabox
25. črc 2016

@terezasm ja se moc omlouvám, ale taky zimu v ČR a kecy typu, že zimu tady tak bych se mela naučit místní řeč me úplné dostává..zvlášť když mi to lidi opakuji od prvního dne co jsem tu a to se tu živinlm ve dvou úplnĕ jiných jazycích, než je ten místní...
Takže kecy typu, zeje v ČR ať se naučí český jsou fakt total marný..podivem se na Chantal. Z i je tu a český umi na pul a staci ji to..

pandabox
25. črc 2016

@pandabox překlepy mam kvůli T9 na mobilu, omlouvám se...

la_amanita
25. črc 2016

Proboha lidi, když jste líní si po sobě ty zprávy z mobilu číst nebo se na ně soustředit, vypněte si tu T9 a opravy! To se fakt nedá číst.

soyevita
25. črc 2016

No já myslím,že už je tu cokoliv zbytečně dodávat.Vyjadřování a gramatika zakladatelky není to podstatné.Je pravda ,že kolikrát máma s IQ tykve dá dítěti víc lásky a zázemí ,než třeba někdo s x tituly ......
Hlavně aby snoubenec byl zdravý ,když už je po mrtvičce a jezdí dál kamionem a měl všechny děti stejně rád.S dalším dítětem už se zřejmě smířil........

terezasm
25. črc 2016

@demetritis Láska je nejdůležitější, ale vzdělání je pro budoucnost dětí také velmi důležité. Pak nemá jít vzdělanost a gramotnost národa do háje, když existují lidé s Vaším přístupem. No nic, přeji Vám, ať vše dobře dopadne.

@pandabox Ano, každý kdo dlouhodobě žije v cizí zemi by měl umět úřední jazyk dané země. Nebo by alespoň měl mít snahu. Viditelně to ale není problém autorky.

Krásný den dámy 🙂

andreaandrejka
25. črc 2016

@demetritis No, já myslím, že ano, pravopis se nedá srovnávat s mateřskou láskou, ale co si budeme povídat, ten pravopis o člověku ledacos vypovídá a je to tak nějak naše vizitka.
Ve spěchu se dá nadělat spousta chyb, také nejsem neomylná, ale zatím jste tu nenapsala jeden jediný příspěvek bez chyb a tak, aby se dal po prvním přečtení pochopit. Nemyslím to zle..

misula29
25. črc 2016

holky je zajímavý,že když jsem koukala na blog od paní tak měla pravopis normální a až od určité doby začala psát jak tatar 🙂 Jako by příspěvky začal psát někdo jinej

soyevita
25. črc 2016

@misula29 Podle mě píše od začátku jako tatar a s chybami ,nevidím jedinný příspěvek bez chyb,ale možná jsem slepá😉

misula29
25. črc 2016

@soyevita no příspěvky z loňského roku jsou oproti těmto nebe a dudy 🙂

andryyysssek
25. črc 2016

Tak chyb tam má plno,ale aspoň to jde po ní přečíst.Tady člověk musí luštit.

somalicats
25. črc 2016

@soyevita Moje extchýně má jen základku, ale píše bez chyb, její projev je kultivovaný na rozdíl od zakladatelky. Můj ex vystudoval VŠ, jeho bráchové mají maturitu. Je to zlatá ženská. Je pravda, že mateřská láska nesouvisí se vzděláním, ale vzor vyjadřování ty děti přebírají od rodičů.

misula29
25. črc 2016

@andryyysssek nepročítala jsem to důkladně ,ale přesně, tak to jak píše tady je masakr

andryyysssek
25. črc 2016

@misula29 Taky jsem to jen projela.Tady fakt člověk musí přemýšlet,co vlastně napsala,ale radši nesoudím,protože nevím,co za tím je.

misula29
25. črc 2016

@andryyysssek taky nesoudím,paní neznám a bude to její život

soyevita
25. črc 2016

@andryyysssek No jasně,může za tím být cokoliv,ale to už je jedno.Já jsem také měla problém s pravopisem,když jsem se po 11letech vrátila z ciziny domů.Protože ČJ jsem prakticky nepoužívala.
Chyby dělám dodnes.......
Ale text je vždy srozumitelný.......
Některým příspěvkům zakladatelky prakticky nerozumím

pandabox
25. črc 2016

@la_amanita ja t9 pouzivam kvuli jinym jazykum, bohuzel telefony ceskou T9 neumi..skoda no..

@terezasm ja si nemyslim, ze je potreba se naucit uredni jazyk dane zeme - je dobre znat aspon nejake minimum. Me mistni jazyk k nicemu neni, pohybuji se v naprosto jinych jazycich. Mistnim jazykem se trosinku domluvim a vic netreba - maximalne pozdravim prodavacku v supermarketu, k nicemu jinemu mi to neni.
Proto s Vami nesouhlasim - moji kolegove cizinci zijici v Praze taky cesky mluvit nepotrebuji. V praci to nepotrebuji ani mezi kamarady. Umi si slusne objednat v restauraci a dojit k doktorovi. Staci, clovek vic nepotrebuje. Me to problem nedela -ja chapu problematiku expatu, ne vsichni se k nam stehuji na cely zivot.

andryyysssek
25. črc 2016

Tak pokud jde o cizince,nikdy jsem neřešila,jestli umějí dostatečně psát česky.Já byla v tomto vždy chápavá.No,nenapadlo by mě,že by mohl někdo kritizovat i toto.