Agentura, chce abych šla na neschopenku. Co mám dělat?

gimlik
24. bře 2020

Agentura prace chce abych sla na neschopenku
Dobry den. Jsem v 18 tydnu tehotenstvi a pracuju pod agenturou ve velke firme jako delnice. Od 1.4. pro me nemaji misto (pro tehotnou). Agentura chce abych sla na neschopenku. Vcera jsem byla na gynde a jelikoz je vse v poradku, tak mi ji nedal, ze je to vec zamestnavatele. Mam to pry zkusit jeste u obvodovacky, ktere budu volat zitra. Neumim se pretvarovat a vymyslet si nejakou chorobu. Na neschopenku bych na jednu stranu chtela jit skrz koronu, ale nevim co ted..Muze me agentura vyhodit? Smlouvu mam na urcito do listopadu. V tom pripade bych sla asi na urad prace. Mimco se ma narodit srpen-zari. Prijdu o materskou? Nevim co mam ted delat. ????

beatty
24. bře 2020

Vyhodit te nemuzou a je to opravdu boj zamestnavatele. Musi ti najit adekvatni praci bez vlivu na tvoji mzdu. O materskou urcite neprijdes.

gruyerre
24. bře 2020

@gimlik určitě nechoď na nemocenskou, jednak by to byl podvod, když ti nic není a navíc bys zbytečně přišla o peníze. Zaměstnavatel ti musí nabídnout práci nebo tě nechat doma za 100% platu.

jijulka
24. bře 2020

nechod na PN, proste nemas duvod, je to jen snaha zamestnavatele jak te ojebat o penize

drakenn
24. bře 2020

A byla si u závodního doktora, aby tě přeřadili na práci vhodnou pro těhotné? Posuzuje to závodní.
Pokud zavoďak uzná, že tě mají přeřadit a oni to neudělají, máš nárok na těch 100%. Bacha, ne každá práce je nevhodná pro těhotné..není to automatické

gimlik
autor
24. bře 2020

@drakenn
Prave me pred mesicem preradili,takze uz delam na oddeleni,kde muzu.. Nechapu. Asi se snazi snizit stav nebo co.. 😦

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru