Spí s Vámi manžel v ložnici s miminkem?

luci85
24. únor 2016

Holky mám dotaz, jsem krátce těhotná, přišlo to nečekaně, kdy ještě bydlíme v garsonce a manžel je dost proti spát v jedné místnosti s miminkem, že se prý nevyspí do práce. (měli doma malou ségru, která furt brečela,jak říká, takže má takovýto pohled) takže to vidí jako problém....ale mě docela vadí, abychom spali každej jinde a dítě mít někde vedle...takže se ještě do toho chce stěhovat (což je pro mě dost velkej stres...dá mi práci, než si někde zvyknu) a myslím si, že rok a půl by to takhle v klidu šlo. On si myslí že ne a stresuje mě jak stěhováním tak s tím, že přece nebude spát v jedné místnosti.....možná to vypadá jako blbost...ale přiznám se, že mě to dost mrzí a stresuje......jak je to u Vás? Mám to brát jako sobectví od něj ? Prý budu celý dny doma tak co....asi to je jeho pohled takto z rodiny,, ale já nevím co s tím...díky za typy jak to chodí u Vás, jestli se s tím mám stresovat nebo to je takto běžné jak říká on...děkuju

lenka5731
25. únor 2016

První půlrok spal manžel zvlášť, přišlo mi to úplně samozřejmé. Musí se vyspat, protože se musí v práci soustředit a něco vymyslet. Každý to má jinak, každý má jiný typ práce a jinak funguje a reaguje na nevyspání. Já když se nevyspím, tak ani nevím jak se jmenuju a kde bydlím, takže to chápu. Druhá věc je to, že mi to manžel rozhodně nepodal tak že "já budu spát zvlášť, ty budeš stejně doma, tak co", to není moc partnerský přístup. Ostatně když měla malá svůj den, stejně ji slyšel i za dvěma dveřmi a když to trvalo moc dlouho, tak jsem mu ji stejně donesla, protože je taky otec 😅 Ale naštěstí plakala málokdy, natož dlouho, takže to bylo opravdu výjimečně.

chris_n
25. únor 2016

jiste že spal. To díte je nás obou. Jen kdyz bylo hodne nutné, aby se porádne vyspal,tak sel jinam. A s více detmi uz se to asi ani jinak udelat moc neda

danfal
25. únor 2016

Mame dvojcata a starsiho syna. Byt 3+1, tak jsme s dvojcaty v loznici a nejstarsi syn je v pokojicku. Partner hodne pracuje, presto v noci pomaha. Vzdycky krmi jedno miminko.

eldrag
25. únor 2016

normalne spime vsichni spolu , zlvast pouze pokud je nekdo nemocny, resime separaci. Jinak by teda ten muj mohl zkusit rict, ze bude spat jinde kvuli praci to bych asi videla rude. Podle mě ten tvuj chlap ma nejaky blok stejne jako ty a stehovani do noveho... nevidim duvod proc by chlapi měli mít luxus celonočního spánku.

karlajasmine
25. únor 2016

@eldrag tak třeba proto ze já celej den můžu sedět doma, hrát si s dítětem, dělat si kafco a ještě za to pobírat ppm a rp, užívám si to maximálně a chlap by tohle rad dělal taky ale místo toho chodí vydělávat.. Jako neflakam se ale v práci jsem byla unavená daleko víc

eldrag
25. únor 2016

@karlajasmine no , tak si to po roce vymente? ja bych si sla treba do prace odpocinout 🙂

dzogobela
25. únor 2016

@luci85 asi jste oba fakt ve stresu,protoze to slovo mas v pripsevku asi 10x 😀 ale jinak tezko radit. My mame velky byt,tak asi uvidime,jak to pujde. Ale ja bych proti stehovani asi nebyla byt tebou. Stejne Vas to jednou ceka, v garsonce asi s ditetem nevydrzite moc dlouho a aspon to budete mit za sebou a budete si moc vybrat,jak budete spat. V garsonce tu moznost proste mit nebudete a pokud to bude partera stvat tak bude tak akorat rozmrzely a Vasemu vztahu to nejspis nepomuze.

lenka5731
25. únor 2016

@karlajasmine souhlas, doma to kolikrát není jednoduché, ale s prací se to podle mě vůbec nedá srovnávat. Asi záleží na tom, kdo s čím srovnává. 😅

akankeo
25. únor 2016

@eldrag ten odpocinek v praci je prvnich par dnu, protoze mas 8 hodin klidu kdy ti nikdo nevisi za zadkem, ale pak te ten raus z toho prejde a zacnes citit ten srumec a budes s laskou vzpominat, jaka je materska ulejvarna. Si vem, ze 8 hodin je clovek v praic, nejakou dobu jde/jede tam a nazpatek, deit do jesli/skolky, jidlo sem usi obstarat, domacnost se musi obstarat, i kdyz se podelite tak vecer budete padat na usta, pokud tedy nezacnete zanedbavat deti a misto venovani se jim po praci je neposadite pred televizi/pocitac. My sme tu vymenu s manzelem opravdu udelali, kdyz druhe dceri byl rok a reknu ti, ze od te doby si taky myslim, ze ma zenska na materske pohodu, i kdyz je to samozrejme psychicky narocne obdobi, ale s praci toho pak musis zvladnout jeste vic i kdyz mas to stesti, ze se manzel plne zapojuje...

chris_n
25. únor 2016

@karlajasmine ja to vidim podobne jako eldrag... pro me by byla prace odpocinek

whitechocolate
25. únor 2016

My sice neměli garsonku, ale 1+1 a bylo to tam náročné i tak, strašně nás oba štval ten nedostatek prostoru, kdy člověk neudělá ani dva kroky a musí něco překročit nebo se vyhnout.Rozhodně bych se raději stěhovala těhotná než s dítětem.Jinak my spali odděleně, já v kuchyni a manžel na posteli v ložnici, protože on má lehké spaní a naše dítě, i když spalo, pořád vydávalo nějaké zvuky, takže by naspal hodně málo. A přenášení na krmení, přebalení a uspání do vedlejší místnosti několikrát za noc, bych zase nedala já. Jo a sobecké mi to přišlo, protože mi s dítětem nikdy nepomáhal ani přes den, ale to už je na jiné téma.

petrasipkova1
25. únor 2016

My spíme všichni ve veliké posteli, kojím v leže a malá se mi při přenášení do postýlky vždycky probudila, takjsem se na to pak vykašlala, takhle jsme všichni vyspaný dorůžova, manželovi to nevadí, dohodli jsme se na tom spolu, že může spát s náma, máme 220 cm,manžel spal jinde jen když byl nemocný a v noci kašlal, tak aby nás nebudil,jinak teda malá v noci nikdy neplakala, takže jsme to nemuseli řešit. Intimnosti stejně nemůžeme provozovat v ložnici, malá má citlivé spaní, vzbudí jí všechno. 😉

jamia
25. únor 2016

Máme dvoutýdenní holčičku a zatím celkem bojujeme s nočním kojením. Manžela spíš odháním já, protože jsem o to víc nervózní, když vím, že ho ruším, navíc sama v manželské posteli mám víc prostoru pro manévry s miminkem. Je pravda, že dítě je nás obou, ale já spíš než nějaké manželovo hrdinství ocením, když se pořádně vyspí a přes den pomůže se starší dcerou.

mrskato
25. únor 2016

já bych počkala, až se miminko narodí a pak bych řešila spaní. Stěhování vás stejně asi nemine, pokud máte prostředky, nebudete se asi chtít mačkat v garsonce. Třeba se vám narodí super hodné a spavé miminko, o kterém ani partner nebude vědět 😀
My měli dceru v postýlce v ložnici, v průběhu noci jsem si ji brala do postele na kojení a vytuhly jsme obě dvě, když se probudila, nacpala jsem jí prso a spalo se vesele dál.
Když jsem se manžela ptala, jak se mu spalo, když byla dcerka maličká, řekl, že se mu spí furt stejně dobře a že by spočítal na rukou, kolikrát ho vzbudila. A to byla (a stále je) dcera nespavec a já byla za noc několikrát vzhůru. Svůj pokojíček a postel má od asi 3 let.

lenka5731
25. únor 2016

Podle mě není až tak důležité, kdo v noci vstává k dítěti, ale aby byla celkově v rodině rovnováha, aby se všichni cítili v rámci možností dobře a nikdo se necítil zneužívaný a že toho má na hrbu víc.

@akankeo taky mám takovou zkušenost, po nástupu do práce to vypadalo tak, že jsem (nejdříve) po 10 hodinách přišla domů a měla jsem udělat všechno to, na co jsem předtím měla celý den. A to jsem tenkrát ani nikam nevodila dítě(nevyzvedávala ho), nemusela jsem se s ním učit, nevozila nikam na kroužek ... 😒

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
akankeo
25. únor 2016

@chris_n @eldrag , tak proc si to doma nezaridite tak, abyste taky byly spokojene? Pro me je treba materstvi nadherna vec, ale bouzel nejsem z tech zen, ktere ciste jenom materstvi naplnuje a byt doma 24/7 s detma me proste frustruje. Nevylejvam si svoji frustraci na chlapovi, ale misto toho sme se zaridili tak, abysme oba meli pohodu. Manzel ted chodi na plno do prace, ja sem se naucila vazit si sveho casu, par hodin denne delam, tim si cistim hlavu, dvakrat tydne chodim cvicit, jestli se to cvicenim vubec da nazvat sama bez deti, manzel taky no a uz skoro neuklizim, mame mycku, susicku a pani na uklid, takze pouze hrnu doma kramy do prislusnych mist a varimk na stridacku s manzelem, kdyz nestiham, deti mi do skolky ze skolky bere pani na hlidani, ta nam taky hlida, kdyz chceme byt sami dva, i kdyz to se ted kvuli kojeni trosku smrsklo, ale i tak par hodin mivame jen spolu a reknu vam, ze jsme oba plni energie a tentokrat si ty deti uzivame. Kdybychom byli nevyspali, tak se tak akorat budeme hadat a cekat, ze to jednou mozna bude lepsi

koordinatorka_odboje
25. únor 2016

@luci85
mně se nezdá sobecký, spíš naopak zodpovědný. Ber to tak, že bude váš jediný živitel, potřebuje se vyspat a pokud má negativní zkušenost, že ho mimino budí, tak asi těžko se bude soustředit v práci. Buď ráda, že je akční a chce se odstěhovat do většího. Kolik je tady ňoumů, kteří by nehnuli prstem a nechali to vyhnít a následně to řešili v hospodě nebo u milenky.

chris_n
25. únor 2016

@akankeo protoze to treba momentalne neni mozne abych pracovala? Ne kazdy ma tu moznost...

rainbow_x
25. únor 2016

Samozřejmě, že spí s náma. Ani nás nenapadlo, že by to mělo být jinak?! 😀

chris_n
25. únor 2016

@akankeo zijeme v zahranici a moje kvalifikace je mi tu k nicemu. Manzel je v praci od cca 8 do 6 hodin. Dle potreby dele. Coz je doba, kdy tak clovek muze najit praci. Takze vlastne nemuze. Chodim na jazykovy kurz. Z domova me jen tak nekdo nezamestna. A abych tu mohla dat dite do skolky nebo na hlidani. Musela bych vydelavat alespon 1000€, protoze jako druhy pracujici mam nastaveny vysoke danove odvody.

rainbow_x
25. únor 2016

@kulatakosticka Přesně, manžel má taky náročnou práci,ale spí s náma. Nevidím důvod, proč by neměl. Samozřejmě nemluvím o probrečených nocích, když by se prostě nemohl vypsat, takové u nás byli zatím dvě a i přes to zůstal s náma. Možnost jít spát do vedlejšího pokojíčku má - nechce. A když už bychom se teda měli na pár nocí rozdělit, určitě by to byl on, co by šel jinam, né my s prckem 🙂

kika_21
25. únor 2016

@luci85 Zkus mu říct, že tě to mrzí a popsat, jak uvažuješ Ty. Nic mu při tom nevyčítej. U nás vždy spal s námi v jedné místnosti. Totiž fakt většinou spal. Říkal, že v noci se spí , nechápal, že jsem vzhůru hned, jak se malá/ý trochu zavrtí.

dzogobela
25. únor 2016

@akankeo myslim,ze ne kazdy ma penize na pani na uklizeni a na pani na hlidani 😀

sabuse1
25. únor 2016

spal🙂 ale je fakt,že abych se i já trochu vyspala děti spaly s náma v posteli takže jsem kojila v polospánku, ani nestihly brečet, když se probudily strčila jsem jim prso a spali jsme dál, manžela to ani nevzbudilo. Ale miminko může plakat i tak, může ho bolet bříško, být celkově nespokojené...pokud máte možnost jít do většího určitě bych neváhala, ono to bude lepší i pak až mimčo odroste a když bude nejhůř spát prostě nějáký čas odděleně kdyby měl pocit,že se nevyspí

akankeo
25. únor 2016

@dzogobela kdo nechce nepochopi. Ja pisu, ze kazda rodina se musi zaridit tak, aby jim to vyhovovalo. Ze nejsou moznosti umi napsat kazdy, ono je to snazsi. Me se treba libi, ze partner zakladatelky diskuse dopredu rika, ceho se obava a chce to resit, pokud i ona si na zacatku nastavi nejaka pravidla, a do zacatku to urcite bude chtit aspon nejaky maly cas o samote bez ditete - treba tatinek na vychazce s kocarkem nebo to ranni dospani jeden den o vikendu, pak si to "nejtezsi" obdobi v klidu uzijou. Nejhorsi je, kdyz neni rovnovaha a je bud po jeho nebo po jejim, to je cesta do pekel a mit doma podpantoflaka neni zadna slava stejne jako mit doma putku, jakmile je doma frustrace, stoji to za houby

Jinak moznosti mame vsude kolem dost, jen je snazsi rict, ze to nejde. Kamaradka je na tom podobne jako ja, ditko ma sice jen jedno, ale vecer uz je proste vycerpana a podrazdena, tak chodi na dvakrat tydne na brigadku na pokladnu, co tam vydela da hlidacce za hlidani maleho a i kdyz to takhle vypada jako nesmysl, neb financne sou na tom jako kdyby nikam nechodila, tak je odpocata, ta zmena na par hodin ji staci k tomu, aby mela doma na maleho vic trpelivosti, maly ma moznost byt taky s nekym jinym a zda se, ze mu to tez prospiva a Petra je spokojena usmevava maninka, ktera nema pocit, ze se vecer potrebuje jit nekam zahrabat...

sisstin
25. únor 2016

Spime vsichni tri v jedne posteli. Mala se budi co hodinu na jidlo, neplace. Chlapa nevzbudi, ani kdyby mu jecela do ucha. Ja spim 2,5-3h denne, staci mi to, v tehu jsem spala jeste min, deficit nemam, nespim uz asi 8 let...

sisstin
25. únor 2016

Jinak chlap je opak, po odpoledni spi do 12 a po nocni tak do 16, kdyz ma ranni, tak v osm uz je KO :D spi minimalne 12h denne a nevzbudilo by ho, ani kdyby mu strilelo delo u hlavy :D

dzogobela
25. únor 2016

@akankeo ja se do te diskuze moc nezapojuju,protoze dite teprve cekam 😉 a svym zpusobem s tebou i souhlasim, jen jsem chtela poznamenat,ze proste ne kazdy ma takove financni moznosti,tot vse 🙂 ale jinak samozrejme ano,at si to kazdy zaridi,jak umi :-P a jeste podotknu,ze nektere zeny jsou rady,ze maj doma podpantoflaka a neni jich malo 😀

soda365
25. únor 2016

@luci85 ahoj, my měli plán dávat hned od začátku miminko do jeho pokojíčku - po návratu z porodnice jsme to zkusili a příliš se nedařilo (po porodu byl nějakou dobu na JIP) a kdykoli jsem ho nechala zase osamotě tak začal do 10minut plakat.. asi 2,5měsíce tedy spal se mnou přímo v posteli a manžel se na noci v pracovním týdnu odstěhoval k sobě do pracovny, kde má takovou pohovku (v pátek a v sobotu spal s námi)... Během šestinedělí jsem byla ráda, že mám s miminkem svůj klid a že manžel spí jinde (já měla klid a on byl vyspaný do práce - to je podle mě strašně důležité) - tudíž jsme oba nebyli v takových nervech (když je nervozní matka je to hrozný, ale když jsou nervozní z nevyspalosti oba rodiče tak je to k nesnesení)..

Po šestinedělí se mi už v ložnici začalo stýskat a taky miminko už nespalo tak klidně - začalo sebou mlít, převalovat se a mě to strašně rušilo při spaní.. vydržela jsem.. během Vánočních svátků jsme zkusili malého znovu přestěhovat k němu do pokojíčku a kupodivu mu to nevadilo 🙂 dokonce jsem přesvědčená, že od té doby se mnohem lépe vyspím - od Vánoc tedy spíme s manželem spolu, u postele mám chůvičku, abych syna lépe slyšela a snadněji se probudila - já si to nemůžu vynachválit..