Stěhování z domu v 18 letech

nightmare09
6. říj 2018

Chci se zeptat, je mi 18, doma mám hrozné problémy, nerada chodím domů, sem chodím jen z nutnosti. Naštěstí hádky se za poslední týden dost uklidnili,ale před pár dny, co byl den to byla jedna hádka. Ze školy se nechci vracet domů, jsem na nich finančně pořád závislá kvůli tomu, jak studuji. Tento rok budu dělat maturitu. Ale nervově se na ni nedokážu připravit, nemám tady vůbec energii, kde energii mám a i chuť něco dělat, kam se vracím ráda, je u přítele. Nejsme spolu dlouho, to ano, ale cítím u něj domov a u sebe doma domov necítím. Jenže když bych přišla za rodiči, zda se mohu odstěhovat, tak mě klidně i přikurtují k posteli a nikam nepustí. Začnou nadávat, bohužel i do sprostých slov, už dávno vím, že jsem hlavně u mámy píča, magor, idiot, kurva, apod... Smutnější na tom je, že mi to řekne do očí. Nemohu si dovolit mít já nějaký problém, protože v tomto věku, přeci žádný problémy nejsou, je život bezstarostný apod. Nebo alespoň to říkají. Mám nervy, jako každý v určitém věku má nějaké nervy, já mám nervy ze školy, blíží se maturita, které se bojím, jako čert kříže, což je také špatně. Doma se bojím udělat chybu, každá chyba je něco příšerného, dozvuk mé chyby je hrozný. Je mi to vpalováno do obličeje i několik týdnů, rozchod s mým bývalým přítelem je mi předhazován do dnes. Jak byl úžasný apod. Nesmířili se s tím, že mám jiného. Chci odejít, ale nevím jak, říkají mi ať si sbalím a jdu. Ale pro mne je to hrozně nepředstavitelná situace. Prosím poraďte, nechci odejít za zle, protože vím, že já bych to nedokázala, nejraději bych odešla do Vánoc, nebo hned po Vánocích.. 😔😔 Cítím se doma jako na návštěvě, kde nemohu udělat chybu a nikdy se nikomu nezavděčím 😒

kristyn.g
6. říj 2018

@nightmare09 hele docela chápu, já to měla to samé v bledě modrým, už si tedy nevzpomenu detaily ale přirovnávala jsem to "dva kohouti na jednom smetišti" to nedělá nikdy dobrotu.. Ale já byla hysterická mnohem víc a k psychologovi jsem pak taky docházela 😂 na to mi bylo řečeno že jsem magor, tak jsem akorát odpověděla že no a co že tedy budu magor 😀 hlavně když to pomáhalo. Uvidíš, třeba to pomůže 😉 alespoň se budeš moc poradit o tom záměru stěhování, jak to podat a tak 😉

nightmare09
autor
6. říj 2018

@kristyn.g Jo to taky plánuji, hned co tam přijdu... protože to bude asi jediné řešení, oni tam nikdy nepůjdou, protože ten kdo jde k psychologovi je magor. Já jsem magor. A i horší slova. Taky mě několikrát poslala do prdele... když tohle období začalo, bylo mi to hrozně líto, v pokoji jsem brečela...teď? Já už nemám slov a směji se. 😕

monique9754
6. říj 2018

@nightmare09 ahoj něco podobného jsem zažila taky. Co jsem si našla přítele byla jsem kráva, děvka.. Nikdo se doma sennou nebavil. Dávali mi ultimátum ze se s ním musím rozejít.. Dokonce mi ve 20 dávali i zaracha abych se s ním neviděla. Pořád jsme se jen hádali až to dopadlo tak že sem odešla nebo jsem byla vyhozena s baráku. Pokud chceš můžeš napsat 😊

journals
6. říj 2018

Když to tak letmo pročítám, tak bych si docela ráda přečetla i názor tvých rodičů... ten by mě fakt zajímal. Jako rodič bych taky nebyla nadšená s tím, že se chceš v 18 po pár měsíčním vztahu stěhovat k příteli. Třeba se to časem urovná samo, třeba ne. Třeba si za pár let, až ti bude 25 řekneš, že jsi některé věci viděla jinak jako puberťačka a jinak je uvidíš jako dospělá. Nebo taky třeba ne a s rodinou se stýkat nebudeš. Nicméně za podstatné bych viděla situaci ustát a maturitu udělat, je to pár měsíců a není to nic, co by nešlo zvládnout 🙂 Pak bych teprve řešila stěhovnání a přítele. Obzvlášť, když jsi na rodičích závislá finančně.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@monique9754 Klidně, kam?

nightmare09
autor
6. říj 2018

@journals Jde právě o to, co jsem psala už hodněkrát, nechci to uspěchat, chci to řešit. Chápu, že já jako máma bych nebyla nadšená taky. A chápu, že něco mohu vidět jako puberťák. Byť fakt jsem mladá, v pubertě, chápu to. Snažím se na to udělat obrázek, kde i u mě by mohly být další chyby, co třeba nevidím a musím je jen najít..apod..

monique9754
6. říj 2018

@nightmare09 napsala jsem ti sem do zprav

onail
6. říj 2018

Ahoj nightmare09, no já být na tvém místě tak volím jiný "domov" tedy podnájem bytu. Proč si to nedovedeš představit? Stačil by ti přece nějaký měnší. Pravdou je že nevím jestli máš finanční rezervy nebo jestli máš vůbec finanční příjem jako takový. Menší byty nejsou tolik drahé a pokud by jsi našla třeba spolubydlící tak by to nebylo reálné? Já takhle žiji s dcerou a nic nám nechybí v 1+kk. Odkaz je na byty kde jsem našla i já https://www.eurobydleni.cz/search-form/ Uvidíš jak se rozhodneš, ale dej nám vědět

nightmare09
autor
6. říj 2018

@onail Jako mám nějaké finance, není jich málo, ale ani hodně. Spolubydlícího bych měla. Zkusím se podívat, rozhodně napíšu, jak to dopadlo 🙂🙂

denny27
6. říj 2018

Ať už to je, jak chce.....ale pokud matka nadává vlastní dceři do ku.ev, že je pí.a jen proto, že třeba má přítele a chtěla by s ním bydlet...tak to mi jako nepřijde normální....

elwe
6. říj 2018

@nightmare09 do maturity bych se pokusila to ustát a stěhovat se až potom, ale zároveň bych část věcí řešila už teď. Z mého pohledu není normální nemoci si zavřít dveře od pokoje a ozvat se rodičům třikrát denně, ani povinně chodit domů do sedmi nebo osmi do večera. Evidentně ti rodiče buď nedůvěřují, nebo, což mi přijde pravděpodobnější, nad tebou chtějí mít přehnanou kontrolu. Jsi dospělá, než se budeš stěhovat, měla bys převzít odpovědnost sama za sebe. Takže za mě - zrušit přístup otce k účtu, nebo si založit účet jinde, pokud to nejde (třeba airbank má v podstatě všechno zdarma). Říct rodičům, že jim přestaneš volat. A případně si i prodloužit večerku aspoň o dvě hodiny. Když nebudou souhlasit - co ti můžou udělat? Vyhodit tě z domu? Stejně chceš jít. Ale chápu, že se mi to hezky píše, ale odhodlat se a jít do konfliktu s rodiči není jen tak. Držím palce, ať se situace zlepší 🙂

nightmare09
autor
6. říj 2018

@elwe Ano, konfliktům já se zásadně vyhýbám... nerada se hádám a proto mě každá hádka dost mrzí. Jako můžu pomalu řešit nějaké věci, můžu zkusit přijít déle apod. Jenže pak když to udělám uvidím jen jednu věc. Školu. Zamezí mi jakkoliv přístup ke všemu - od PC až po lidi. Nedůvěra tam je také. Byť nechápu proč. Nikdy jsem ji nezklamala a za t dám ruku do ohně

nightmare09
autor
6. říj 2018

@elwe Jako mám svůj účet, jen to chce zabránit tomu, aby se tam dostal táta. A říct jim, že jim nezavolám nebo se neozvu ... katastrofální. Byl problém říct jim, že jsem na oslavě přítelovo rodiny a že nezavolám... musela jsem tedy volat před tím než jsem tam šla a potom co jsem přišla...

elwe
6. říj 2018

@nightmare09 to zní docela hrozně... sama jsem vyrůstala v rodině, kde mě rodiče nikdy moc nekontrolovali a vždycky mi věřili, takže je to pro mě jak z jinýho světa. A to tě budou držet abys nemohla z domu, nebo tě po škole zavlečou do auta? Protože to už hraničí s týráním. A když se jich zeptáš proč jim musíš volat nebo být doma v sedm, když se školou nemáš problém, tak řeknou co?

zelenaesmolda
6. říj 2018

Tak na jednu stranu tvrdis,ze jsou ochotni te privazat k posteli a na druhou ti rikaji at jdes?
Jak to tak procitam tak bych asi sla a po maturite si nasla praci a postavila se na vlastni nohy

nightmare09
autor
6. říj 2018

@elwe Jo oni jsou toho schopný...hlavně i proto se bojím odejít násilím.. prootže vím že by táta vykopl dveře, nebo si pro mě přišel do školy. Oni mi na to nic neřeknou. Nikdy mi na to nic neřekli, jen "Prostě musíš."

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Napsala jsem, že jednou v afektu to máma řekla, ale kdybych se šla a balila se, tak mě přikurtuje. Omlouvám se, asi jsem to špatně podala.

j.a.n.i
6. říj 2018

@nightmare09 A kdyby prisel do skoly, tak co. Posles ho do haje a pokud neodejte, tak zavolas policajty a oni uz mu vysvetli, ze si dospela osoba, kterou nema pravo k cemukoliv nutit.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@j.a.n.i to je jako taky pravda... jen nevím zda bych měla možnost vůbec zavolat ty poldy.. by byl schopný mě i jakkoliv odtrhnout od telefonu

nightmare09
autor
6. říj 2018

@j.a.n.i Však v duši doufám, že by tohle nikdy neudělali..

zelenaesmolda
6. říj 2018

@j.a.n.i chtela jsem napsat uplne to stejne
@nightmare09 pochybuju,ze by to policajti nechali jenom tak,kdyby jim nekdo zavolal a nekdo hovor nasilne prerusil

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda To je také pravda... však doufám, a věřím a mám tu důvěru, že až takto daleko by to nedošlo... ale myslím, že by to rozhodně došlo k tomu, že by si pro mě přijeli tam, kde bych zrovna byla.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 pokud je ti 18 tak prijet sice muzou ale to je tak vsechno...

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda No dveře už bychom museli platit my...protože táta je schopný je vykopnout jen aby se tam dostal...

nightmare09
autor
6. říj 2018

Můžu se zeptat? Jestli to přijde divné jenom mě nebo ne? V 18 musím dávat pusu na dobrou noc a když odcházím z domu, když nedám je problém a musím se vrátit a dát ji.

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 ale prd,platil by to samozrejme otec a zavolali byste policajty jeste nez by dvere vykopl.pokud by te nasilim odtahl domu tak je to regulerni unos,kdyby ho pritel udal tak jde sedet

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Takto jsem o tom nepřemýšlela... 😵

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 to,ze je to tvuj otec mu nedava pravo pokud jsi plnoleta te nasilim nekam odvlect nebo omezovat na svobode a ani nemuze jenom tak nicit cizi majetek.jestli se chces postavit na vlastni nohy tak se nesmis vseho tak bat 🙂

gruyerre
6. říj 2018

@nightmare09 No tak rodiče tě regulerně šikanujou a týrají, podle tvého popisu. Opravdu bych se být tebou odstěhovala. Pokud by tě pronásledovali, vyhrožovali, obtěžovali, ihned volej policajty. A to s těma pusama samozřejmě neni normální-nic proti pusám, ale musí to být dobrovolné. Jestli tě nutí, je to nechutné a můžeš to brát jako obtěžování.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Jo to chápu, jakoby sebrat koule a jít na věc. Já strach mám, protože jsem nikdy nic takového neudělala. Nikdy jsem neudělala nic za zády. Nic co by si zasloužilo jejich nedůvěru. Takže v tom to ohledu mám strach, protože by to bylo poprvé