Stěhování z domu v 18 letech

nightmare09
6. říj 2018

Chci se zeptat, je mi 18, doma mám hrozné problémy, nerada chodím domů, sem chodím jen z nutnosti. Naštěstí hádky se za poslední týden dost uklidnili,ale před pár dny, co byl den to byla jedna hádka. Ze školy se nechci vracet domů, jsem na nich finančně pořád závislá kvůli tomu, jak studuji. Tento rok budu dělat maturitu. Ale nervově se na ni nedokážu připravit, nemám tady vůbec energii, kde energii mám a i chuť něco dělat, kam se vracím ráda, je u přítele. Nejsme spolu dlouho, to ano, ale cítím u něj domov a u sebe doma domov necítím. Jenže když bych přišla za rodiči, zda se mohu odstěhovat, tak mě klidně i přikurtují k posteli a nikam nepustí. Začnou nadávat, bohužel i do sprostých slov, už dávno vím, že jsem hlavně u mámy píča, magor, idiot, kurva, apod... Smutnější na tom je, že mi to řekne do očí. Nemohu si dovolit mít já nějaký problém, protože v tomto věku, přeci žádný problémy nejsou, je život bezstarostný apod. Nebo alespoň to říkají. Mám nervy, jako každý v určitém věku má nějaké nervy, já mám nervy ze školy, blíží se maturita, které se bojím, jako čert kříže, což je také špatně. Doma se bojím udělat chybu, každá chyba je něco příšerného, dozvuk mé chyby je hrozný. Je mi to vpalováno do obličeje i několik týdnů, rozchod s mým bývalým přítelem je mi předhazován do dnes. Jak byl úžasný apod. Nesmířili se s tím, že mám jiného. Chci odejít, ale nevím jak, říkají mi ať si sbalím a jdu. Ale pro mne je to hrozně nepředstavitelná situace. Prosím poraďte, nechci odejít za zle, protože vím, že já bych to nedokázala, nejraději bych odešla do Vánoc, nebo hned po Vánocích.. 😔😔 Cítím se doma jako na návštěvě, kde nemohu udělat chybu a nikdy se nikomu nezavděčím 😒

nightmare09
autor
6. říj 2018

@gruyerre děkuji za názor...jakoby mě by nevadili, kdyby nebyli povinný. A nenazvala bych to asi šikanou apod...ale spíš hodně hodně přehnanou péčí, u které nevidí hranice normálnosti

gruyerre
6. říj 2018

@nightmare09 a doporučila bych odstěhovat se tajně, ať předejdeš nějaké velké hádce nebo bitce. Vše s přítelem důkladně naplánuj na den, kdy nikdo nebude doma a rychle pryč. Nech jim dopis, ve kterém jim to vysvětlíš.

marketa11112
6. říj 2018

Ja se stehovala v 19..chvili po maturite...s pritelem jsme tenkrat sli spolu do bytu....doma se hadali nasi a ja jich mela uz dost. Nesmela js nikam..nikdy...byl problem oslava u kamaradky,ples,jet s partou pod stan...ani nahodou....drzel me nad vodou sport a zapasy o vikendech..tedy odjezd mimo domov....mama je silena na uklid,tat musi mit kontrolu nad vsim...nesmela jsem v patnacti na skolu,protoze dle nej nebyla dobra. Nesmela jsem na intr,protoze dle nej byCh byla hned tehotna...a pritom jsem take nic nikdy neprovedla.....chapu,ze o me meli strach,ale ja byla jak ve vezeni.....dnes jsou vztahy , no ,,ok,,..nemusim je videt denne....🙂)......

Hele, me jen udivilo...vyhazovala jsi z pokoje nekolik pytlu odpadu? Ceho?

konidana
6. říj 2018

@nightmare09 muset dávat pusu a vracet se kvuli tomu... jako kdybyste meli takovy zvyk o obema stranám to vyhovovalo,tak ok, ale nutit? To už je vydírání a psych.týrání. stejně jako jejich dalsi pozadavky na tebe.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@marketa11112 Chápu, podobné. Já nemohla na intr protože bych se vysrala na učení s prominutím a zapomněla bych na rodinu. Což je kravina... Také nemůžu nikam a když jo, tak to mám sakra naplánované, bohužel od nich.
Pytle odpadků různých papírů, starých sešitů a i nějakého oblečení, co už mi je velký.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@konidana Požadavky jsou přeci jednoduché. Poslouchat na slovo, nikam nechodit, být doma sama, když o mě nikdo neškrtne, ale přesto nikam nemoct jít. Uklízet, uklízet, učit se, ale nemoc abych mohla uklízet, ale zároveň se učit tak, abych nepřinesla horší jak 3, neodporovat, nemít blbý nálady, aby mě nic netrápilo... 😔 a když už by mělo, tak ať s tím nejdu za nimi, protože jim dávají pořady v Tv.. 😔

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 jeste jeden dotaz-odkud pises?protoze je docela pravdepodobne,ze ti vasi i nejak sledujou pristup na net a ty o tom ani nemusis vedet.poradne bych byt tebou promazala historii a nejlepe cele tohle vlakno

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Píšu z mého notebooku, který mám zaheslovaný jako prase.. a historii mažu každý den, protože nevím, co kdyby náhodou našli nebo zjistili heslo. Například mám uloženo na facebook špatné heslo, správné nemám uložené, takže když ho zapnu objeví se email i s předvyplněným heslem, které je špatné. Email, Instagram to samé. Telefon nikdy nenechávám s nimi v místnosti. Táta rád prohlédává. Naštěstí neví o mých heslech a když už tak to mám podobně jako to mám na tom facebooku

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Dobré je, že ani jeden nejsou zdatní ohledně techniky...takže já mám mezitím čas si vše upravit. Například když jsem si začala s přítelem, tak jsem nechtěla aby ho táta našel na facebooku, tak jsem si zrušila pohled na přátele a vidím je jen já. Nevěděl jak dál a to, že ho chtěl najít vzdal. Nikdo mi nevidí přátelé a nikdo ho nenajde pokud neví příjmení...

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 jeste se da nastavit aby vas na fb nemohl nikdo vubec najit krome vasich pratel 🙂
a hesla pravidelne mente

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Jo měním, hlavně mám už takhle heslo, který mám problém si vybavit i já jak je dlouhé a složité... Mě na Fb kdokoliv ať už je v přítelích nebo ne, tak uvidí snad jen kam chodím do školy. A to je všechno. Ostatní mám skrytý už jen z těchto důvodů. A instagram jsem musela také. Protože jsem tam přidala fotky s přítelem a bylo to špatně, protože se tím moc chlubím a narušuji své soukromí.

marketa11112
6. říj 2018

Tohle jsme meli jednodussi...fb teprve zacinal,instagram nebyl...otec umel na pc jen to,co jsem mu ukazala ja..

nightmare09
autor
6. říj 2018

@marketa11112 No jako oni taky skoro neumí, proto je fajn, že já jo a umím na tom jako prase, takže než oni se přihlásí, já mám vše přenastavené podle potřeby... A chtěla jsem se ještě zeptat, přijde vám normální v 18 večerka v 10? a když jsem vzhůru déle tak je moje máma schopná mě seřvat na celý panelák...

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 ne,neni to normalni.zadne z jejich chovani neni normalni.

konidana
6. říj 2018

@nightmare09 ne jejich chování fakt neni normální🤤

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda
@konidana
Já vím, že ne...nebo jsem si to alespoň myslela, tak jsem napsala jsem, jestli opravdu je chyba jinde nebo u mě. A zjišťuji, že u mě je asi minimální a to jen to, že jsem drzá a mám svou hlavu a své názory, za kterými si stojím. Já mám nařízeno, kam můžu a nemůžu, v kolik mám jít spát, kdy se mám jít vykoupat, jak dlouho můžu volat s kamarádkou. Samozřejmě oni neřeknou, že to tak je. Řeknou, že tohle nikdy neřekli, ale já vím jak to je, několikrát se mě ptali, co se děje, že musím odejít, proč na mě ječí... Ale jak řekli a to je cituji "Chyba u nich není." chyba je jen u mě...

nightmare09
autor
6. říj 2018

@konidana
@zelenaesmolda
Já mám svobodu jako patnáctiletý fakan co dělá problémy a ne jako osmnáctiletá holka, co nikdy nic neudělala...

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 ja se obavam,ze i ten 15 lety fakan ma vic svobody

marketa11112
6. říj 2018

Hele, pokud je ti 18 a mas svuj ucet..zrus pristup kohokoli k nemu..je tvuj,jsou to tve penize....pokud pak za tebou vasi prijdou a budou mit problem,zkus kalkulovat tim,ze budou vanoce a nechces,aby videli,kde jim koupis darek..a za kolik...kazdopadne uz jsi dospela a na tohle opravdu pravo nemaji....budou samozrejme kalkulovat tim,ze studujes,zivi te ,bydlis u nich, budes poslouchat.....oni si neuvedomuji,ze to tak byt proste nemusi....navic,pokud jsi schopna chodit na brigadu,muzes pak i kazdy vikend..a za osm dni si asi docela vydelas...na samostatne bydleni to nebude, ale pokud by jsi u pritele mela klid na uceni, nemusela moc prispivat na najem..treba jen malicko na vodu a elektrinu, samozrejme jidlo.....pak by jsi to zvladla....ale maturitu si udelej.....ja sla i na vejsku..udelala rok dalkove,na dalsi nenastoupila,nebavilo me to..opet to byla predstava otce..ten skakal do stromu vzteky,ale uz nic nezmohl....dnes trosku lituji...vejska by se asi hodila,az po rodicaku budu hledat praci....

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda To snad ne...

zelenaesmolda
6. říj 2018

@marketa11112 klidne si muze zalozit novy ucet a penize prevest tam a je to...

marketa11112
6. říj 2018

@zelenaesmolda hi,to rekni autorce..

nightmare09
autor
6. říj 2018

@marketa11112 Chápu, všechno by šlo vymyslet, já chci střední na sto pro. Bojím se jim říct, že když neudělám přijímačky na vejšku, tak tam nejdu ani za rok a jdu pracovat. Jakoby tohle mám vymyšlený. Ale samozřejmě, ještě všechno by chtělo utřídit a fakt si ujasnit...

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Stačí u účtu sebrat tátovi práva.. myslím, musela bych se zeptat

zelenaesmolda
6. říj 2018

@nightmare09 a ceho se bojis?co ti tak muzou udelat kdyz nepujdes na vysku?

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Budou přesvědčovat, že mám jít, že s gymplem mám hovno, že si zkurvím život. Že mi na vejšku šetří a že je zklamu

marketa11112
6. říj 2018

Jo,vecerku jsem mela v deset v sestnacti...v sedmnacti uz jsem moc rvala, tak me honili spat v tydnu, o vikendu uz bylo lepe...ale take jsem sedela doma , v telce bezelo to, co chtel tatka, mama si cetla ci strikovala..fb jako dnes nebyl, volani z mobilu drahe...takze nuda.....ja cvicila ci si cetla...ja se nikomu s nicim nesverovala,resila jsem si sve sama....kdyz za mnou mama zacala v osmnacti chodit,at s ni mluvim o klukach a pod...rekla jsem,ze to mam davno vyresene.. O takovych vecech jsem s ni chtela mluvit,kdyz mi bylo tak 13,14,15 let.....kazdopadne i dnes vim, ze odstehovani od nich bylo pro me dobre......jen tu maturu uz jsem mela ,no....
.

nightmare09
autor
6. říj 2018

@zelenaesmolda Tam je i problém, já vždycky byla dítě, které poslechlo a nikdy neudělalo průser... a na tohle já nejsem zvyklá a je mi nepříjemný si říct, že jdu v tomhle proti mým rodičům, byť musím

marketa11112
6. říj 2018

Zadne..jdu proti svym rodicum si rikat nemusis....spis...jsem dospela,ja si urcim jak, s kym budu zit..

nightmare09
autor
6. říj 2018

@marketa11112 Jo já mám večerku v 18... Já jsem tady, nemůžu si zavřít dveře, jak jsem psala před tím, když na mě promluví musím se otočit a koukat jim do očí. Máma nikdy nepřišla ať s ní mluvím o sobě... nikdy ji to nezajímalo, nikdy mi ani neřekla třeba děkuju..