Stěhovat se jinam nebo ne? Jsem 33tt pryč

schwarzova4
11. dub 2015

Holky moje.. nevím jestli mi poradíte, ale alespoň názor... Nyní bydlíme s partnerem v pronájmu, v baráku, kde jsou 4 byty, z toho 2 byty obývají potomci majitelky. Vcelku tu máme klid, byt máme moc pěkný, 3+1 hezky prostorný a otevřený (přes 80m2), máme tu plyn, ten ale byt nevytopí, takže topíme v krbovkách. Před barákem cesta a za barákem dvorek + společná zahrada. Máme tu velkého psa v kotci na zahradě. Teď před Vánocemi jsme ještě byt malovali.Platíme 8200kč (bez dřeva do krbovek) jinak je to nájem+el.+voda+plyn+net. Chtěli jsme si tu nechat udělat trvalý pobyt, po 2 letech, jsme bezproblémoví nájemníci, ale majitelka se moc netvářila, kvůli exekucím apod. přitom jsem jí říkala že nemáme jedinou půjčku. Je to v podstatě známá, známe se s jejím synem, přes kterého jsme to původně měli sjednané.Jenže ona majitelka bydlela jinde, kde jí údajně opravují střechu a tak je zatím tady v domě a od té doby co tu je, je to divné... Má 4 velké psi, takže na chodbě pořád bordel, občas to zamete, ale nijak často. Na dvorku všude ho*na, to jsem jí neviděla ani jednou uklízet, a na zahradě nám teď už pár měsíců velkého psa zavírají, prý že byla zničená zahrada (bodejť ne, když tam bylo o 4 psi navíc)... Kočárek si budu muset uklízet někam do prádelny, neb sousedka dole má roční holčičku a psi jí z kočárku vše tahají ven, takže kočár má vedle v baráku u rodičů.No a tak celkově divně kouká, jednou pozdraví a povídá si, podruhé vypadá, že jsme tu snad na obtíž... No a teď se nám naskytla možnost jít do jiného bytu, kousek odsud, za menší peníze, 7700kč ale včetně topení plynem, který ten byt opravdu vytopí (jsou tam nižší stropy a metrově je byt menší). je to v baráčku, kde jsou v přízemí starší a údajně hodní lidé (viděli jsme je a vypadají neškodně, paní už je taková babča, co sotva chodí) a nahoře by jsme byli akorát my. Zahrada obrovská, se psem problém nemají. Akorát je potřeba z bytu vystěhovat veškerý nábytek, měli tam babičku a ta zemřela, takže byt je komplet vybaven.Pak je nutno všude vymalovat, udělat kachliky v kuchyni a dát novou linku plus zadělat nějaké drobné prsaklinky ve zdech.. problém je, že je vše tak trochu na rychlo, potřebovala bych pro klid duše nejdéle do konce dubna být přestěhovaná, kvůli malému, termín porodu máme 20.května. Co se týče pomoci, tu bychom měli, známí všichni by se zapojili...No nejsem si úplně jistá, jestli to tam stávající majitelé stihnou tak rychle vystěhovat, na domluvu byli naprosto v pohodě, ale tak trochu se tvářili, že to teda bude fofr... No a druhá věc je, brala jsem obrovské plus to, že bychom nemuseli řešit dřevo na topení v krbovkách, protože tady to ten plyn prostě nevytopí...No a další věc je, že byt je sice taky 3+1 ale metrově menší a řešený je tak, že pokud bychom chtěli obývák tam kde ho chceme, rovnou z kuchyně, budeme mít pidi obývák, jelikož máme velký (nový) gauč.. tam jsou místnosti úplně jinak řešené (na metry)... Jedna místnost je tam velká, ale to je ložnice a kdyby jsme z ní udělali obývák, museli bychom do něj chodit buď přes ložnici, nebo pokojíček... Tak pořád nevím, mám strach stěhovat se, ale abychom pak třeba nelitovali, že jsme to nevzali ☹ 😢 Na druhou stranu, tady máme vše komplet udělané a nic krom dřeva bychom řešit nemuseli 😒 Co myslíte? je to román, co jsem tu vypsala, ale jinak by to asi nešlo 😖 předem moc děkuji za názory 😉

misaskul
11. dub 2015

Ahoj, tak po přečtení výše napsaného bych šla hned, i za cenu malého obýváku nebo toho, že se musí vymalovat. Jen - nemají ti potenciální noví majitelé děti či jiné blízké příbuzné, kteří by vám to bydlení mohli (ať už záměrně nebo ne) zkomplikovat? Myslím tím třeba, že se nastěhujete a po půl roce přijde jejich dcera, že si bude vrchní patro spravovat a půjde tam bydlet...

toga25
11. dub 2015

Ahoj, no mě upřímně by vadilo chodit do obýváku přes ložnici nebo pokoj a obývák bych chtěla velký, přeci jen tam trávíte většinu času, když jste doma i když přijde návštěva, navíc mimčo si tam později bude určitě hrát když budeš na MD... Pak ti starší nájemnící.. oni můžou být hodní, ale víš jak, dřív tam bydlela starší babička, která hluku moc neudělala, teď by tam bydlela mladá rodina s miminkem, které často pláče, později dělá čurbes s hračkama, vříská, prostě se raduje ze života... Já osobně bych setrvala kde jste a poohlížela se jinde, kde budete mít prostě ,,svoje" a tak, aby vám to vyhovovalo. Akorát, jestli jsem dobře pochopila vy máte taky pejska? To záleží, jestli kvůli němu trváte na tom mít bydlení se zahradou nebo jste schopni ho mít jen v ,,bytě" 🙂 A do svého někde třeba nechcete, koupit si byt nebo baráček, když už se rozrůstáte? 🙂 Zase záleží kde bydlíte, jak se tam pohybují ceny. Já osobně bych asi radši koukla po něčem jiném, nechtěla bych bydlet v RD s někým cizím, jednak neznám já jeho a jednak znám sebe a vím, že by mi bylo blbé si tam pomalu ,,uprdnout" aby to náhodou nebylo slyšet... Sem si teď mimochodem vzpomněla na film Baba na zabití 😀 😀

lednovajita
11. dub 2015

Také bych neváhala a šla do toho levnějšího. Já jsem 32týden a koncem roku(cca20týdne) jsme koupili barák, který doted předěláváme a do porodu jistě nestihneme dodělat(kompletní rekonstrukce), ale až to bude-nejpozději měsíc po porodu, víme, že to bude mnohem lepší. A pokud i ty máš pocit, že byste za prvé ušetřili peníze, zadruhé ušetřili si starosti s vytápěním-což při miminku určitě také bude velkou výhodou a i ten pejsek.. Prostě bych šla. Nehledě na to, že věř tomu, že pokud už tě semtam štve teď to, co se u "vás" v domě děje, tak při mimču bude ještě víc a pak bys možná zalitovala, že jste ten druhý byt nevzali ;) A stěhování se neboj-už vubec ne, když jsi těhu-to vždy někdo pomůže