Tchyne a peníze. Chtěli byste je po ní?

lussy90
26. kvě 2023

Ahoj, já už nevím, co si myslet a nevím, jestli má pravdu manžel nebo já. Manžel před měsícem a půl odletel do Španělska na víkend a jeho máma mi sem přijela pomahat s dětmi. Máme ještě dva psy. První den jsem jela s malým na fyzioterapii a houpala na mě do auta, ze vezme psa a já ji říkám, ať jdou jen nakonec do ulice ještě s druhým starším synem a zpátky domu. Pak tak jsem jí chtěla ještě volat, Aby se na tu procházku vykaslala, ale uvědomila jsem si, ze mobil nechala vevnitř, ze ho na zahradě neměla. No a přijela jsem z fyzio domu a řekla mi, ze se stal pruser , ze nás pes kousl pani když byli dole , no proste šla sama se psem a synem dolu na procházku a nedavala na ni pozor a když ukazovala synovi zlatý déšť, procházela okolo pani a ona ji rafla. Strašně mě to nastvalo, ale neřekla ze ji to je líto, ani ze se omlouva, proste nic, já jsem se s pani spojila, omluvila jsem se a druhý den jsem jela na veterinu pro papír, Paní jsem papír přivezla omluvila jsem se jí, pak jsme ji přivezli i květinu. Tchýně si pořád myslela a myslí že to je chyba toho psa že ona vůbec nic neudělala a že z dobrý vůle jí vzala ven když neměla. Muže za to i manžel, který se svoji mámy boji a nic ji neřekne, řeší problémy stylem, nebudu o tom mluvit, samo se to vyřeší. Takže ji vlastně ani neřekl, ze udelala něco špatně a pani jsme dali nedávno 8000, byla tak hodna, ze to nenahlasila. Ty peníze byli na naši dovolenou k moři a donutila jsem manžela ať ji něco napíše, aby ji třeba napadlo nám dat půlku ( bydlí daleko od nas) no a ona nic, proste ignoruje to. Když by někdo přes zákaz vzal psa kam neměl, chtěli byste alespoň půlku peněz po něm? Děkuji

lussy90
autor
26. kvě 2023

@petrasipkova1 nesouhlasím, neměla ho brát dolu do vesnice, bylo domluveno jen v ulici , která má 100 m a zase domu, syn měl jet v ulici na traktoru a měli jot nakonec ulice a ne bez dovolení ji tahat jinam.

sinicka
26. kvě 2023

@lussy90 já nějak nevím, cos očekávala.. tvůj přístup je úplně špatne, jak v uvažování, sebekritice, tak ke kritice jiných.
Napsat “ diky, ženský, za vaše názory, ten náhubek raději pořídím, tchýni psa už dávat nebudu a budu ráda, že to pokousaná paní neřešila s právníkem” by bohatě stačilo. Ale když jsi jedovatá a furt jen “ já nic, ja chuděrka”, tak si do tebe kopne každej.
Tvoje tchýně se provinila maximálně tím, že ti chtěla pomoct.
Když jsi jí psa prvni dovolila, pak ne, tak asi nepochopila důvod. když jsi jí toho psa pak zakázala, tak sama moc dobře víš, že ten pes je nebezpečný. Važ si toho, že dojela z daleka ti pomoct. Někdo má babičky za rohem a se*ou jim na hlidání a na pomoc zvysoka.
A hlavně si hlídej ty psy. Protože 8k za pokousání je krása.
Tato zkušenost tě stála jen dovolenou. Za zmrzačení by tě stála zbytek života a zbytek majetku.

glimmer
26. kvě 2023

@zelenaesmolda no, upřímně, pokud se psem byla venku tchýně, tak v ten moment je za něj zodpovědná ona. Upřímně, pokud bych měla problémového psa, tak bych ho nikdy nenechala jít s jinou osobou ven. Na štěstí mám psy ok, že s nimi chodí ven i moje děti. A pokud hrozí nějaká riziková situace, snažím se jí předcházet a být ve střehu.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@sinicka ano, pani jsme dekovali, ze to neřešila jinak, když jsme napsali tchýni, ze budeme pani dávat penize těch 8000 , napsala nám, ze se na nás teda pani pěkné připravila a my ji odepsali, ze nepripravila, ze můžeme být rádi ze to nenahlasila policajtum a kdyby se tl stalo ji, tak to bude taky řešit. Myslím, ze u soudu by nesla část viny i ona, protože s nim šla, kam neměla a posuzovalo by se, jestli byl pes někdy agresivní, což nebyl, takže do ty doby člověk nezjistí jestli má problemoveho psa nebo nemá. Teď vím, co udelala a podle toho se budu chovat.

glimmer
26. kvě 2023

@lussy90 a proč jste paní něco dávali (myslím peníze)? Paní to mohla mohla normálně řešit přes Vaší pojistku na blbost (pokud jí máte) a celé by to zaplatila pojišťovna, např. poškozené oblečení, bolestné, léčení , ...
Upřímně, kdyby to paní nahlásila na Policii, co myslíš, že by se dělo? Max. bys dostala pokutu za nezabezpečeného psa.
Mě takhle pokousal pes (měla jsem 4 stehy na rameni, 3 stehy na noze, skoro 2 měsíce doma, protože se to blbě hojilo). Nahlásila jsem to na Policii, byla jsem u výslechu, majitel psa taky. Policie šetřením zjistila, že se nejednalo o úmyslný čin a uzavřela to. Majitel psa dostal od MÚ pokutu 500,-Kč za volné pobíhání psa. Já nedostala nic, protože majitel psa neměl pojistku na blbost a na to, abych se s ním soudila jsem neměla čas a nervy ...
Každopádně poučení pro příště, pokud máš psa co je nějakým způsobem problémový, tak vodítko a náhubek by mělo být samozřejmé ...

sinicka
26. kvě 2023

@lussy90 hele… nemusíš se obhajovat přede mnou ani před ostatnima tady v diskuzi.
Kdyby pes byl v pohodě, pochybuju, že by sis to s venčením jen tak rozmyslela. V jednu chvíli že je to týraný útulkáč, co má něco za sebou a v druhou chvílí, že je to úplně v pohodě kliďásek. Tak či tak pes je pes.
Je to hlavně tvůj boj a tvoje svědomí.
Soudy atp. jsou v tomto případě mimo.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@sinicka já vůbec nechápu o čem tady píšeš, pes byl tyrany, ale nikdy nikomu nic neudelal do tyhle situace, takže jsem ho brala za bezproblemoveh, nevím jak bych ho měla do ty doby brát , když nic nikomu do tx doby neudelal, tak ho přece nebudu brát za problemoveho, nechápu jako

glimmer
26. kvě 2023

@pampelina18 upřímně, já náhubky na psech docela nerada vidím, po své zkušenosti. Náš jeden pes (máme dva) má potřebu něco žrát, nosí košík, aby náhodou něco nezbufla 🙂 ... Přiběhl k nám pes "nebojte on nic nedělá" a skočil mi po feně, hned jsem aspoň pustila vodítku, aby aspoň utekla a měla nějakou šanci. Skončila brutálně pokousaná, měla po těle 20 drénů, veterina "za statisíce" a má z toho problém dodnes, když k ní rychleji běží cizí pes. Na štěstí pán toho psa byl rozumný, dovezl nás na veterinu, a všechny účty na veterině platil. Ale pokud mám psa co vyjíždí, popř. nevím co od něj čekat, tak košík a vodítko je jistota.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@glimmer naše pojistky se na toto nevztahují. Ten nás pani povalil a byla týden na neschopence a jeden steh

glimmer
26. kvě 2023

@lussy90 pokud máš klasickou "odpovědnost z občasného života" tak se na to vztahuje ... a jestli jí nemáš, tak doporučuji uzavřít, stojí kolem 500 - 600,-Kč/rok.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@glimmer máme už udělanou pojistku. Děkuji

pampelina18
26. kvě 2023

@glimmer no vidíte a to je ten důvod proč by pes měl mít nahubek. Kdyby ho ten pes měl, tak nemáte psa pokousaného. Takže si docela protirecite. Nahubek je pro psa úplně v pohodě, jediné v čem mu brání je něco žrát a kousat. Takže vlastně nerada vidíte nahubky no a zároveň tvrdite, že pes co kouše je má mít. Je fuk zda pes kouše nebo ne. Prostě ho má mít každý pes.

pampelina18
26. kvě 2023

@lussy90 no tak jestliže pes byl týraný tak tuplem má mít nahubek. Lidí uvědomte si, že pořád to je jen zvíře a do hlavy mu nevidíte.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@pampelina18 chodí 2x denně ven do lesa, ráno okolo 9 a mám ji v lese na krátkým vodítku a odpoledne taky a to jdu sama, když někdo prochází , jdu stranou a čekám až projde člověk, člověk se psem, cyklista, tchyně ji nedrzela zkratka na tom vodítku ani nekoukala, jestli někdo prochází, opravdu nevidím důvod abych se ji omluvila. Někdo udela chybu a ještě se mu budu omlouvat? Pokud to neni její pes, tuplem budu ostrazita a ne ze se budu věnovat něčemu jinymu. Já ji neřekla vyvenci nám psa, řekla ze ji vezme tady do ulice , ale udelala si to po svým.

helcaklemca
26. kvě 2023

Pes venku jedině s náhubkem...bohužel na to nikdo dnes nedbá.priste může rafnout cizí/vaše dítě....

sinicka
26. kvě 2023

@lussy90 tak tady se už jen ukazuje to, že když vás pokouše cizí debilní pes, tak má hlavně úplně debilního majitele…

lussy90
autor
26. kvě 2023

@sinicka jojo 😂😂 neurazejte laskavě, vůbec mě neznáte.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@helcaklemca ani na vodítku je nemají, včera vyšel ze křoví staford, stal na místě naštěstí, ale nebylo to příjemný.

pampelina18
26. kvě 2023

@lussy90 být tebou, přestanu ze sebe dělat chudinku, prostě jsi to podělala. Pes je očividně nepředvídatelný a obhajoba typu , krátké dlouhé vodítko ti je k ničemu. Stát se to mě, tak tě tahám po soudech a bude tě to stát víc jak 8k a ještě bych tě hnala za psychickou újmu. Kup si nahubek a psa měj pořádně zajištěného. Já měla rotvajlery, měla jsem také jezevčíka, měla jsem i labradory nikdy v životě bych neudělala to, aby vyšli z vrat bez vodítka a nahubku.... Prostě pes je pes a kousne každý pes. Hodný, zlý je to fuk. Pouze nezodpovědný majitelé jako vy se budou neustále na něco vymlouvat. Očividně o psech víte jen základy tak jako 90% pejskaru. Jinak už by tu od Vás padla věta. Ano, vím zanedbala jsem to, měla jsem být důslednější, můžu být ráda, že mě paní netahá po soudech. Příště už si psa lépe zabezpečíme.

pampelina18
26. kvě 2023

@helcaklemca no a to kdyby se jí stalo, tak už ji tady slyším, jak ji pokousal cizí pes a jak ty lidi jsou nezodpovědný atd. 😂 Paní bude přesně tento typ.

lussy90
autor
26. kvě 2023

@pampelina18 vy mě znáte ze, mít psa na vodítku a nemít je rozdíl, brát psa kam jsem neměla bez dovolení a udělat pruser . Prosím vás u soudu by takovy kydy co píšete tady neobstali, zodpovědná byla tchyně , co ji vzala kam neměla a ze nedavala pozor. Jako když někomu pujcite a nabourate auto tak ta to můžete vy. Takže by zodpovědnost šla za nami a tchýni. Ano, pani jsme se omluvili a poděkovali ze je tak hodna a neřeší to dal. Už vidim tady plno lidi, jak kdokoliv vám vezme psa kam neměl a ze nedavala pozor a pokouse někoho jinyho, ze řeknete hale Franto, v pohodě , za to nemůžeš , tys nedaval pozor , ale nemůžeš za to 😀😀 i ta pani mi říkala, ze koukali se synem na zlatý déšť a měla povoleny vodítko. Z chyb se má člověk poučit, ale urcite ji nebudu dávat do lesa nahubek. Do vesnice mezi lidi s ni nechodime. To jste měla hodně psu teda, to už jsou všichni mrtvý, ze už je nemáte nebo se jim něco stalo?

irmamala
26. kvě 2023

@lussy90 Nechceš abychom tě urážely a nazveš nás slepicemi? Napíšeš, že každý může udělat chybu, ale tchýni bys nejradši tahala po soudech za její pochybení? 😀

lussy90
autor
26. kvě 2023

@pampelina18 a nesnáším lidi, co mají navolno psy a nebo když nějaký bez voditka přiběhne ke mne. Svého psa vych nikdy nepustila, u toho incidentu jsem nebyla, ty tupeno hloupá. To je tezky odpovídat dubovi. Končím , mějte se, jdu vencit psa bez nahubku, doufam, ze v lese nenapadne na vodítku mravence.

mata2hari
26. kvě 2023

Jen tak anketně, kolik z Vás potkává nebo má venku opravdu psa s náhubkem? Já nepotkávám jediného, pouze busem dřív takoví jezdili, ale to byla podmínka přepravy..

lussy90
autor
26. kvě 2023

@mata2hari tady Vam neodpoví , tady nikdy nikdo neudelal chybu žádnou.

sinicka
26. kvě 2023

@mata2hari já potkávám bohužel s náhubky jen starší lidi, cca tak 5% psů.. bohužel..

sinicka
26. kvě 2023

@lussy90 věřím, že lidi tady chybu udelali, ale aspon ji uznali a nekopali kolem sebe jak nějací haranti

laxesis
26. kvě 2023

@mata2hari
My už psa nemáme, ale do lesa šel od určité doby vždy s náhubkem (ne kvůli psům a lidem, byl to miláček a z konfliktů couval, výcvik měl víceméně celý svůj život) ale kvůli zvěři. Sice nikdy nic nechytil, ale pudy na to měl, byl výborný stopař a na vysokou vystavoval - zvedal packu, na králíky "pískal". Jak jsme si toho všimli, že začíná vnímat zvěř, okamžitě jsme zavedli náhubky, protože stát se to může .. tuším mu byl tak rok a kousek, když s tím začal. Jinak chodil jen na vodítku. Na volno běhal na cvičáku, na psí louce, u nás na zahradě a s myslivcem, když ho bral s sebou (taky mu ale dával náhubek). Tady u nás v lese potkávám cizí psy různě, ale moc jich s náhubkem nevidím. Jen ty opravdu konfliktní, které známe už dlouhá léta a jsou to typičtí rváči, tam se už páníčci poučili. Nejvíc jsou tu zastoupení patolízači a kotníkáři, takové ty malé nevraživé potvory, co sice koušou, ale jelikož to je malé, tak to nikoho zjevně nezajímá 😅 což by mělo, ale to už je na jinou debatu..

lussy90
autor
26. kvě 2023

@mata2hari v Praze- Obora Hvezda, tam má kazdej psa navolno, běhají tam lidi, děti , tam má kazdej toho psa pustenyho.

anakolut
26. kvě 2023

@mata2hari psa s nahubkem potkávám jen v MHD. Nevidím důvod, proč by pes na vodítku při běžném venčení měl mít náhubek.