Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
15. dub 2010

sarax - jak vidíš není to jen v televizi 😝 a nic si z toho nedělej chlapi to berou prostě jinak, on když se na něj matka usměje tak věří tomu, že ten úsměv je upřímnej; navíc je to jeho máma; toho dítěte je mi líto - vyroste z něj akorát rozmazlenej parchant ☹

no a co poradit - držet se od ní co nejdál, ty u ní budeš vždycky ta nejhorší, netrápila bych se tim, to je její problém né tvůj 😉

sarax
15. dub 2010

Pepibubu: rozumím, táta natvrdo přede mnou prostřednímu řekl - ty chudáčku malej, Tebe jsme si nechali utýct, neznáme Tě, to už je pryč,a ted ještě přijdeš o mámu, protože bude mít mimino a na tebe nebude mít čas...
Tak měl malej alepon tu podělanou tchýni, než se takhle debilně před rokem šprajcla... ještě na mě na chodbě hulákala : no jooooo, co čekaaaat, s vlastníma rodičema nevycházíííííííí, mohla bejt ráda za nás, spratek jeden drzej, to bylo poslední, co jsem od ní slyšela ( je mi prosím pěkně přes 35 let ( 🙂)

sarax
15. dub 2010

Brumdinko: díky, už jsem dobrá...helejte,ale neměla bych mimču alespon něco poslat? Přeci jenom jsem jeho teta a ten prcek mi bude chybět, miluju prcky...
Jo, taky za pul roku nastupuju do práce, to bude veselý s maroděním...hlídání mít nebudu, i když babky jsou kolem, takže si najdu nějakou chuvičku, koukala jsem na inzeráty a bude mi v uřední dny vyzvedávat prcka ze školky... to jsem teda dopadla, už jsem to jednou udělala, když tchýně trvala na tom, že si vezme malého ze školky domu a já si k nim pro něho přijdu, ale to jsme pak přišla domu v sedm, pul osmý a dělat ještě s druhým ukoly bylo moc dlouho.. tak jsem si najala studentku a zavolala babce, že at pro malého nechodí, že jsem si to zařídila, že mi vlastně nic jiného nezbylo.....tenkrát jsem nechápala, proč se do telefonu rozbrečela, ted už vím, že to bylo vzteky, si myslela, že se bez ní neobejdu a že mi bude diktovat podmínky.. já ji prosila, ta jdou na tu hodinku k nám a vysvětlovala, ale marně..jak to máte s hlídáním vy?

pepibubu
15. dub 2010

Sarax - já bohužel tchýni, který bych ho dala s klidem, mám 100km daleko a matce ho na hlídání nedám....

V listopadu a prosinci jsem měla velký problémy s hematomem, vypadalo to že o miminko přijdu, a musela jsem jezdit do porodnice na kontroly - takže v centru, s kočárem, IPP není bezbariérový ... takže tu jednou hlídala. O tom že ho deptala s nočníkem ani nemluvím, protože přece na něj má umět už dávno (sotva si sednul v 8 měsících tak už začala prudit), když jsem přišla celá vykleplá tak "a čo budě papinkať," tak jsem jí řekla že vepř. na kmíně s těstovinama a vyndala jsem to z lednice (uvařený to bylo asi dva dny), a ona na mě začala ječet, že mu SNAD UVAŘÍM ČERSTVÝ, to dělá KAŽDÁ SPRÁVNÁ MÁMA A JESTLI JÁ NE TAK JI TO NA MĚ TEDA ALE MRZÍ, nebo jestli mu to hodlám dávat dokud to neporoste plísní.... Tak jsem jí podala HAMI polívku, a ona do ní začala dělat bramboru, já říkám "vidělas konzistenci? to je hustá polívka," a ona mi odpověděla absolutně nelogicky "to bude za chvíli," a pak mu do ládovala jak huse z tý skleničky, ani do talířku mu to nedala. Tak jsem na ní zařvala ať mě už nesere že na takovouhle pomoc se můžu vys... tak ještě Jožulkovi (jak mu říká k mému vzteku) povýšeně řekla "no to víš, máma má nervy nadranc..." Takže to bylo poslední kdy ONA hlídala.

Jinak už jsem to tu psala, samy od sebe mi pomáhají dvě holčiny, jedný je 18 a druhý dvacet, učila jsem je aj (dcery Honzy kolegy z práce) a Pepíno oběma přirostl k srdci... A máma na ně logicky žárlí. Ale - ani Katka ani Barča na něj nešišlaj, respektujou co jim řeknu a Pepa je poslouchá.

Když jsme někdy v Liberci, tak vím že můžu totálně vypustit, že tchýně ho obstará v pohodě, dám jí nažehlený krásný batolátko a ona mi ho vrátí zas..nýho jak jetel, ale šťastnýho jak škeble...

evena
15. dub 2010

ahojte holky
sarax jéžiš, to je příběh fakt jak z hororu 😕 😕 mimču bych asi něco poslala, ale měla bych strach že se to nějak otočí proti mě 😒 hlavně bych to neposílala po manželovi ať to dá tchýni
s hlídáním si zatím hlavu nelámu, malá je malá na to abych jí někomu dávala ... tchýně ta je zvyklá hlídat vnoučata (6 a 9 let) téměř pořád, ti kluci sou tu víc jak doma, tak si myslím že to bude bez problémů když mi malou třeba jen občas vyzvedne ze školky a během hodiny příjde z práce můj, já sem měla takovou dost blbou prac. dobu (a mám v plánu se do toho samého zaměst. vrátit), ale zase dělám třeba jen 3 dny v týdnu tak nebude hlídat každý den

brumdinka
15. dub 2010

sarax - tak to sem ráda že už si v poho; jinak já mám naštěstí hlídání v pohodě, na moje rodiče se můžu stoprocentně spolehnout - ted´třeba bude Jiřík u nich přes sobotu a kousek neděle (možná ho tam nechám už v pátek večer přespat)- v sobotu musim jet do školy do Plzně a v neděli mám dopoledne vystoupení 🙂 tchýně s tchánem taky pohlídaj, ale tam je to tak na chvíli max.hodinku, dvě a musíme bejt na příjmu 😀 - ale taky to pomůže + můj muž pracuje nepřetržitě na směny - vždy je 3 dny v práci a pak má 3 dny volno, ale momrentálně od ledna nemůžu splašit práci takže stejně smrdim doma já 😝 😝 😀

sarax
15. dub 2010

Kočky, tak to já smrdím doma se 3 dětma sama už rok, manžel jezdí dlouho a stavíme barák svepomocí. Nemám ani nohu......Tchýně to ví, sekla mi s pomocí asi měsíc po našich, když jsem jí řekla, že už mám jenom je, že jsou moje druhá rodina, tak se mnou začala cvičit o to víc.......čeká, kdy se položím, naši neví, že jsem na všechno sama, myslí si, že nám pomáhají manž. rodiče.
Ale dá se to, jen je mi líto dětí, jsou fakt každičký den jen s námi a na stavbě.

frisbee
15. dub 2010

sarax..vydrž,holka,radši po kolenou,ale bez tchýně,ten duševní klid za to stojí 🙂
pepi,brum,jak je? 🙂 🙂 🙂 🙂

simka01
15. dub 2010

sarax. drzim pesti,pevne nervy..

ahoj holky........taky radsi bez tchyne..nez tohle vse....rika se,ze dobra tchyne je vyhra-zazrak...to sedi...byt po mem...uplne ji vymazu ze zivota,ale bydli u nasich v baraku....sice se nepotkavame,jen vidim stiny pri smirovani za okny...... 😎 baba si mysli,ze ji nevidim 🙂 dnes nam na UTZ potvrdily,ze jsme zdravy a cekame chlapecka....asi nema ani cenu psat,ze jeden clovek mel uplne jine starosti...

pepibubu
16. dub 2010

Fris, nakonec mám vztek na sebe, říkám si co se nasírám když vím že taková je a jiná nebude (včera jí bylo 60 takže zázraky čekat nemůžu...)

sarax
16. dub 2010

Dobré ráno, jste moje zlatíčka 😉 ....

sarax
16. dub 2010

Fris: můžu poprosit o radu? Jsme na tom podobně, tak bez rodičů z obou stran... jak se mám smířit s tím, když vidím, že tomu prostřednímu klukovi babka opravdu chybí, nic mi nevyčítá, jen vidím ty smutný oči, když mu třeba kamarád řekne - hele, dneska k vám nejdu, jdu za babičkou... on má ještě v živý paměti, když k nim chodil a bylo to opravdu intenzivní, je mi ho strašně líto, ten to odnesl nejvíc. Zná jen rodiče, školu a stavbu.Občas se mě ptá, proč babička nezavolá, že mu chybí, tak jsem mu řekla, že starší lidi občas stářím začnou trochu bláznit, že to tak občas mají všichni a že počkáme, až babička bude zase v pořádku, že ji mám ráda,ale ted bude lepší když ji necháme uzdravit,aby měla klid. Řekla jsem mu , že rodiče jsou to hlavní, třeba jako oběd a babička s dědou jsou důležitý asi jako zákusek, že si ho dáme jen občas, jinak že to není zdravý 😀 😀 😀 😀 Tohle mi často opakuje, pamatuje si to .... občas se mě ptá, jestli už je babi v pořádku a čeká na zavolání, chudák malej...
No, to až zjistí, že bába poletuje kolem mimina od švagrový a že lítá s kočárem(nám nevozila), tak nevím, jak to ta jeho dušička pochopí..a dřív....od babky - hlášky typu.. no, ten se užárlí, až babka pochová jiný mimino, mi přijdou hodně zlý, třeba by to ani toho kluka nenapadlo, kdyby mu to neřekli, jakoby čekali, ža se začne svíjet v afektu, nevím, připadá mi to hnusný... zvlášt, když babka ze dne na den se na nej vyprdla a pak ji uvidí s jiným děckem, tak by to otřáslo asi každým, že? Udělali to prostě tím nejhorším možným zpusobem..vím, že ted koukám dopředu,ale bohužel se mi moje teorie vždycky vyplní, k mojí smůle.A až se na ni ten muj začne zlobit, tak určitě pokaždý uslyšíme, no jooo, on žárlíííí, ale kdyby se bába chovala normálně, tak by nežárlil, třeba na toho nejml. u nás doma vubec nežárlí a pořád mi s ním pomáhá. Občas si strašně přeju, aby se to nějak srovnalo, uplně vidím, jak tam přijdu s dětma, pochovám si mrnouska od švagryny, dáme kafe, děti si pohrajou, chjooooo... bylo mým dětem líp, když jsem ty její naschvály neviděla a nedocházelo mi to. Jenže jí takhle smutno po našich dětech není, když se na ně totálně vykašlala, že jo? Asi jsem se v ní snažila vidět někoho uplně jiného, nežli ve skutečnosti je, mrzí mě, že jsem v synovi vzbudila k ní takovou lásku a podporovala ho v tom, myslela jsem, že mu prostě dopřávám babičku a ted se to otočilo proti němu a ponese si to dál do života.... Kdyby jim alespon popřála k těm blbým narozkám, tak sklopím uši,ale ona jde fakt přes mrtvoly...
Včera jsem o tom mluvila s manželem a on mi řekl, že mi to vždycky říkal... já e ho zeptala, jak se s ní muže uplně vklidu a s usměvem bavit, když ví, jak to je.. a on mě dost zarazil, že mi řekl: Hele, já ji beru jako každýho jinýho, koho potkám venku, slušně se s ní pobavím,ale jakmile začne o našich dětech, tak tvrdě narazí.... Tak to mě dostalo....

Ten nejmladší, jsou mu dva, ji viděl asi 3 v životě, když se potkáme, tak jen vykulí oči a ona mu řekne soucitně, ty mě neznáš vid?Takže babku nezná, babka tím pádem nechybí.Tam bude spíš problém ve školce, jelikož je trvale se mnou, nikdy nikde beze mě nebyl, to bude asi horší, to začlenění do kolektivu....myslím, že to odnesem oba, až mu na celý den zmizím do práce,ale třeba to pujde, bude muset -)🙂🙂...

Ten muj pubescent, třetí, si užil alespon naši a udržuje kontakt s rodiči bejv. , tak alepon tak, mám je moc ráda,ale suplovat nám babi a dědu nemužou, mají svýho dost. Ale jinak za současnýho stavu má muj pubeták všechno na háku 😉 , takže je jako v pohoděěěě a o babkách nechce slyšet 🙂

Simko: gratuluju k chlapečkovi, tý joo, počkej, jak Ti to uteče a budeš ho držet v náručí, super, že máš maminku, ta Tě podrží

Pepibubu: moje matka taky takhle blbnula, hele, už skoro druhý rok o ní nevím a docela mi to její buzerování chybí, ale ber to tak, že já si ten odstup prožila, snad se na mě za ta slova nezlobíš.. a nemysli si, taky jsem slyšela, že jaká jsem matka , padla i slova o bílých cikánech 😀
Přeju vám pěkný den a prominte mi za denní dávku zase slintů o tchýni, jdu zas něco uvařit, uklidit, na vycházku, atp....

frisbee
16. dub 2010

sarax..toto je těžké,to je tak těžké,protože to opravdu dítěti nevysvětlíš...mám neteř,která je prostřední dcera a tatínek upřednostňoval tu starší a tu nejmladší a ta holka je dospělá a dotěd to bere jako křivdu,no a klasika moje tchýně..měla 5 vnoučat a milovala jenom jednu vnučku a její děti,absolutně nekriticky,ostatní jakoby nebyly.Toto dítě nikdy nepochopí,ten dospělý má mít tolik rozumu,aby vědel,že i když nemůže mít rád všechna vnoučata stejně,nesmí jim to dát najevo,to jsou takové šrámy na dětské dušičce,že bych ty lidi kopala,fakt 😠 .
No a moje matka...taky dobrej případ...mně řekla,že ona si už svoje "odchovala"..takže i když jsem byla v nejhorší situaci kolem rozvodu a musela jsem opustit moji milovanou práci,protože by to s malým dítětem nešlo..nepomohla.Tím netvrdím,že rodiče jsou povinni pomáhat,ale na to,že já jsem pryč matky od 13.let a starám se sama o sebe,toto byla situace,kdy pomoct mohla....a zároveň švagrové,kterou nemá vůbec ráda vychovává dcerku,vodí ji do školy a ze školy,učí ji písničky,hraje si s ní...a to jsi neviděla ten smutek v očích mé dcery,když mi to vykládala..a to je dospělá.
Já bych to nehrotila,ty děti si to určí sami,jakej budou nebo nebudou mít vztah k prarodičům..tam je to fakt o inteligencii a empatii,jestli to těm dospělým dochází nebo ne.Ale je to smutné 😒

pepibubu
16. dub 2010

no maminka bude celkem mrkat, tohle 6n si jí zkazit nenechám. Zítra má "oslavu" jsem na to zvědavá jak to celý bude probíhat, ale každopádně my se tam dlouho nezdržíme, má smolíka, já na začátku 9měsíce přijdu, popřeju a odejdu...

sarax
16. dub 2010

pepibubu... dej vědět, jsem zvědavá, drž se.. hlavně klid, vid - mimčo už klepe na bránu ? 🙂
Já právě nevím, došlo to tak daleko, že když oni nepopřáli našim dětem, tak mi jim už taky nepřejem ,prostě se nevidíme ale lautr vubec ..
Fris: až mě mrazí v zádech, jak to máme společné - když jsem se rozváděla, tak jsem na to byla uplně sama, dostal mě ze všeho muj nynější manžel.. já k našim nesměla, protže jsem byla ostuda rodiny... a prý chudák kluk, táta mi ho chtěl sebrat, dokonce jel za mým bejvalým a řekl mu, že at se ke mně vrátí a prý mě měl zmlátit víc, že mi to nestačilo, když jsem rozum nepobrala a rozvedla se...tojle mi řekl sám bejvalý muž, když byl za mnou v nemocnci, když mi poněkolikátý udělal otřes mozku...řekl mi doslova:tvuj táta mi říkal, že jsem ti dal málo....
Fris: tak mě napadlo, co kdyby manžel babě řekl, že když mě nechce vidět, že přeci muže zavolat a vzít aspon kluka na zmrzlinu, co myslíš, odhadneš to? ale myslím, že kdyby chtěla, tak ji to taky napadne, ne? Kluk by byl štastný jako blecha...

evena
16. dub 2010

sarax jéžiš ty sis zkusila 😔 😔 já bych to nedělala, spíš to klukovi může udělat zmatek v hlavě a když se na něj vykašle znovu tak to bude snášet hůř, jak je starej?

sarax
16. dub 2010

Evena: on je na ni zvyklý od miminka a ted je mu sedm pryč

monikapok1
16. dub 2010

Sarax,
to je mi líto, co máš za sebou... Já mám tchyni naprosto úžasnou, všichni ji milujou, nejvíc moje nejmladší, tak z vašeho pohledu to neznám. Ale zase mám jiné zkušenosti...
Ale co se týká malého, já nevím, ta Tvoje praštěná tchyně, aby se malému nesnažila nějak ublížit, nebo do Tebe rýpat, když nedokáže oddělit nechuť k Tobě od vlastního vnoučete, to teda fakt nechápu..
A nezkoušela jsi třeba přes inzerát najít nějakou starší osamnělou paní, co by uvítala nějakou občasnou výpomoc a na oplátku by ráda byla někomu babičkou?

evena
16. dub 2010

to je dobrej nápad s tou náhradní babičkou 🙂

monikapok1
16. dub 2010

No, možná by stálo za to zkusit to. Vím o lidech, co jsou úplně sami a nemají nic, co by je potěšilo, žádné děti, nebo se nevídají a ti by dali nevím co za to, aby nebyli sami a aby je měl někdo rád. Když si toho vlastní tchyně neváží, že má rodinu, ani vlastní máma o ní nestojí, tak co.... třeba se najde někdo, kdo za to dá nevím co...

sarax
16. dub 2010

Monikapok, evena, to mám v plánu,až budu hledat chuvičku kvuli uředním dnum... bude sice placená,ale at...díky za nápady, jinak manžel se taky moc netvářil na tu moji pobídku k babce,aby jí připomněl vnoučata... asi tuší , že to nemá cenu.. dokud jsem šlapala podle ní, tak bylo vše OK,ale manža mě vždycky říkal, at na to kašlu a nelezu k nim, mělo mě to trknout.

Já to brala tak, že mám druhou šanci po rozvodu a vážila jsem si , že začínám znova, ona toho využila. Neumím si představit, jak mě musí nenávidět, když se na kluka uplně vyprdla. Jo, bylo mi divný - já červený brejle, ona červený brejle,lampa,..... já nová kuchyn, ona nová kuchyn, pak koupelna to samý....když jsme posílali fotky kluků z koupání, tak nám dorazila mms s tím, že heeeeč, my grilujem, já se tomu smála, brala jsem to jako vtip, ale už chápu, že prostě záviděla.. no a když jsme začali stavět, tak hned hledala domy na vesnici a přemlouvala dědu, že chce pryč z paneláku. Booože muuuuuj prooooooč!!!!

Když viděla kluka naposledy, bylo to na jeho narozeninách, chvilku po roztržce, tak to ještě přišli - tak seděla stranou se švagrovou(ta k nám nechodila, asi ji babka vzala na provokaci), hladila jí bříško a říkala mé býv. tchýni (tu jsem taky pozvala, mám je ráda) - tady bude holčičkaaaaaa a malého si na jeho oslavě ani nevšimla, naštěstí jsem mu pozvala kamarády, tak si to užíval jinak, tušila jsem to totiž a když odcházeli, tak mi vrazila do ruky balíček a řekla: naaa, tady ještě něco máš.. no a doma jsem zjistila, že mi strčila do ruky dárek pro nejmenšího k svátku, který měl za dva dny. To bylo jediný, co od ní kdy dostal, na jeho narozky pak už mu nepřišla. Jsem myslela, že se jde na ty narozky udobřit , já debil je vítala a pusinkovala a ona prostě jela dál a dál... holky prominte mi ty kecy, jde to samo ven, ale už mi není do breku, jen si čistím duši, děkuju vám za trpělivost
DEKUJU ZA TRPELIVOST !!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anitta
16. dub 2010

ahojky holčiny mám příšernou tchyni která ovlivnuje mého muže je to děs... je nenápadná ale bohužel cílená a docela ji to jde... jsem z toho zoufala doma se hádáme jen kvůli rodičům mého muže...

sambucca
18. dub 2010

anitta: vitej do klubu 😒 pokud muj manzel jemne a taktne neco mamince vytkne, je jasny ze je to z my hlavy on by si nikdy preci nic takovyho sam nemyslel...

brumdinka
18. dub 2010

ahojte,

fris - no žádná sláva 😝 ale víš jak potřebuju konečně práci a bude všechno zas v pohodě 🙂

simka já spíš slyšela, že se říká tchýně a uzený nejlepší studený 😀 😀 a jak čtu co vše si zažila sarax, tak u tý její jedubaby to bohužel není jen vtip 😖

frisbee
18. dub 2010

brum,neboj,bude líp 🙂 🙂 🙂
sarax..máš to jak já,taky jsem si myslela,že druhá šance po rozvodu..no byla jsem idealistka.
no a s těma dárkama..tu moji ani nenapadlo,že máme nějaké narozeniny..jednou jsme byli na návštěvě u manželova syna,já měla zrovna narozky,všichni mi přáli...tchyně seděla demonstrativně vedle v pokoji,pak se mm zeptala,že "proč jí přejí"..na to manžel naštvaně "protože má narozeniny,maminko! "..tak mlčela,v autě mě poklepala po rameni a strčila mi beze slova nějaké prachy..to bylo poprvé a naposledy...

anitta
19. dub 2010

ty tchyně to je mor na vztahy fakt...
neznám nikoho kdo by měl tchyni rád...
porád se do něčeho montuje a snaží se organizovat život a to je fakt síla navíc porovnává kolikrát viděli davídka naši a kolikrát ona a pořád si stěžuje manželovi na naprosté nesmysly. třeba umřel mi děda a ten den zrovna bylo vítání občánků no já mimo plakala jsem a ona si po vítání postěžovala manželovi že jsem prý otáčela Davídka na opačnou stranu než byla ona 🙄 chápeteto ??? uf uf uf

pavlapap
19. dub 2010

Jé to je jako moje bývalá tchýně. Ta mě zase určovala kdy budu vozit dceru já a kdy její dcera/moje švagrová/ aby to prý bylo spravedlivý 😀

anitta
19. dub 2010

je to katastrofa při každém hovoru s manželem mám strach co si tá p... zase nevymyslí už mi z toho fakt hrabe ach jooo

pepibubu
19. dub 2010

Holky, tak já tchýni radši než vlastní mámu 🙂 neplete se do života, svůj názor řekne ale nevnucuje... Zato maminka mi to vynahrazuje měrou vrchovatou 😀

pavlapap
19. dub 2010

Tchýni mám druhou a takové štěstí jsem neměla 😖 A moje máma, někdy si přijdu špíš já jako její máma. 😀
Je jí 62 let a nemá na nic vlastní názor. 😠