Tchyně...

anicka123kk
29. črc 2020

Ahoj holky,

Jsem dost v háji ze situace co se stala, s budoucím otcem jsme se stěhovali a neměli jsme čas ještě vybalit všechny věci, on chodil na přesčasy já sice nepracuju, ale každý den jsem někde litala a něco zarizovala, včera večer jsem se vrátila domu a všechno bylo vybalene, sestavené skříně a tak...udělala to tchyně se svým synem, protože ona “byla vybalena ještě ten den kdy se stěhovala, protože by nemohla žít v krabicích” hrozne mě to nastvalo, protože teď vůbec nevím kde co mám, vůbec mi neusnadnía práci, protože budu muset všechno preskladavat a dělat znovu...a jelikož jsme měly opravdu dobrý vztah tak jsem to nevydržela a SLUŠNĚ jsem ji napsala ze nechci znít nevdecne, ale ze bych byla rada kdyby příště respektovali když řeknu ze si chci něco udělat sama, poslala mě hnusne do haje ze se s tím několik hodin jebala a ze ať už ji nepíšu...místo toho abych od nej dostala podporu tak mě ještě serval ze mužů byt rada ze to je hotové, ale já fakt nejsem vadí mi ze se mi hrabala ve věcech, vadí mi ze je všechno jinde než jsem to dala já, vadí mi ze jsem si to nemohla udělat podle sebe, zničila jsem tím vztah s ni a přitom jsem ji to napsala slušně...tak nevím jestli to jsou hormony a přehnala jsem to a měla bych byt fakt vděčná, nebo ke je proste chyba...díky za radu

xxxjancaxxx
29. črc 2020

Myslím že jste to napsala slušně a asi by mě to taky naštvalo. Žiji s příliš aktivní skoro tchýní, takže vím o čem mluvím 🙈😀

sayast
29. črc 2020

Ty jo,to by mi taky hodně vadilo. A myslím že i manžel by to nedal. Vy jste se nastěhovali k nim? Jestli jo,tak si v budoucnu asi ještě užiješ 😬

amazonkajanik
29. črc 2020

@anicka123kk když jsem byla v porodnici,tak tchýně pomohla s přesunem některých věcí,páč chlap měl hold na všechno času dost. Sice jsem nemohla nějakou dobu něco najít,ale s tim jsem počítala, že to udělají spolu. Ale provést tohle,co tobě,bez jakékoliv předchozí domluvy,to by bylo zle. To by si nedovolila ani moje mamka,páč ví,že bych chytla rapla,že to není dle mých představ. To se rozjede moje obsedantne kompulzivni porucha,ve mě se to sevře a metam kolem blesky. A chlap,ten by se mě zastal,páč ví,jak moc je pro mne důležité,si takovéhle věci dělat sama.

deaneira29
29. črc 2020

Tak to já bych jí neposlala slušně nikam, já bych do prdele poslala rovnou co mi má jako sahat na věci a hrabat se v nich. Nesnášela jsem když mi extchyne i jen něco prerovnala v kuchyni je to můj a prostor a moje rozhodnutí kam si věci dám

peleta
29. črc 2020

Nějak nechápu, nastěhovala ses k nim? A ten syn s kterým to dělala, to byl jako partner?

mourovatakocka
29. črc 2020

@anicka123kk Já jsem držka. Tchýni bych odepsala ještě hnusněji, že hrabat se mi ve věcech nepovažuju za známku dobrých vztahů ani slušných mravů. Tchiča má klíče? Pokud ano, velká chyba. V první řadě je na místě domluva s manželem/přítelem. Jemu to nevadí, přijde mu v pořádku, že to dělali za tvými zády? Je na straně maminky? Jestli ano, čeká tě peklo, které nemůže dopadnout dobře.

anicka123kk
autor
29. črc 2020

Klíče nemá, nastěhovali jsme se do vlastního bytu a oni to udělali včera s partnerem, když jsem byla pryč proste

peleta
29. črc 2020

@anicka123kk No tak to bych v první řadě dávala vinu partnerovi, on jí to musel dovolit.

anicka123kk
autor
29. črc 2020

@peleta ano, ona mu s tím pomáhala, přitom jsme byli domluveni ze to uděláme ke konci tohohle týdne protože budeme mít oba více času, ale oni to proste udělali a teď jsou na mě nasrani ze jim za to nelíbam nohy a nedekuju...

peleta
29. črc 2020

@anicka123kk Jasně, já bych taky prskala, ale zase umím si představit, že v tom velkou, hlavní roli sehrál chlap, že sama od sebe by si to asi nedovolila ne?

anicka123kk
autor
29. črc 2020

@peleta já nevím, je fakt ze ona je šíleně aktivní a několikrát už se nabízela a já ji vždycky řekla ze není potřeba a když jsem pomoc potřebovala tak jsem si o ni taky řekla, ale zase chlap není sám od sebe aktivní, většinou ho do všeho premlouvam, spis jestli to viděl tak ze “Mamka to udělá za nás a já to pak nebudu muset dělat” nebo ona ho k tomu dokopala, já nevím proste

brunetka11
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaela_2
29. črc 2020

@anicka123kk asi si myslel, kdovijak te tím nepotěší 😅😅
Chlapi v tomhle přemýšlí jinak. Jako částečně asi chápu, ze ho to napadlo. Chápu tebe, že te to nastvalo (kterou by taky tohle nevytočilo do vrtule že jo), ale upřímně už moc nechápu partnerovu reakci na to, když jsi mu vysvětlila, proč ti to vadí.
To si musí srovnat sám v sobě, že teď zakládá rodinu s tebou a měl by se te umět zastat a poučit se z takových věcí do budoucna ...

mourovatakocka
29. črc 2020

@anicka123kk Byla bych opatrná, protože pokud je teď na tebe chlap naštvaný, protože ti tohle vadí, nevypadá to zrovna na ideální materiál na založení rodiny. Musíte si rozumně promluvit. S tchýní je dobré nastavit pravidla na začátku, nebo pak už jen ustupuješ. Pokud s chlapem nebude rozumná řeč, nakonec na to dojedete ☹️

theuska29
29. črc 2020

Tohle mi udělat tchyně, tak s ní vyrazím "doslova" dveře. A to, že já mám tchyni fakt děsnou, do všeho se plete, nerespektuje soukromí (leze i do sprchy, aby se podívala). Ale to je dlouhá kapitola ...
Pokud je chlap jen kvůli tomuhle naštvaný, tak tam není něco v pořádku. Upřímně si říkám i já, že jestli se se svým chlapem někdy pohádám, tak to bude kvůli tchyni. Hlavně si to vyříkejte s ním, jinak se to může stupňovat. A s dítětem to bude jednou mnohem horší, to se začne teprve motat do všeho. Promluvit s partnerem a určit pravidla, která bude muset tchyně dodržovat.

diva_ziva
29. črc 2020

@anicka123kk Zaujala ma veta "rikala jsem ji, ze neni potreba". Niektori ludia potrebuju silne pocitit hranicu a to tak, ze v slusnosti poviem jasne a razne "nechci" a nie "nepotrebujem". Pak je to jasny.

pavlinar
29. črc 2020

Naštvalo by me to. Pokud by to byla akce samotne tchyne, tak byla tvoje reakce slusna, primerena.
Ale pokud u toho byl tvuj muz, tak bych metala blesky na neho, ne na tchyni. A ona je to jaksi i jeho domacnost, tak je to o domluve vas dvou.

anakolut
29. črc 2020

@mourovatakocka Slovo tchiča je naprosto skvělé. Má to zajímavé asociace a konotace. Přidávám si s dovolením do slovníku.

mourovatakocka
29. črc 2020

@anakolut Vřele doporučuju místní skupinku o tchýních, tenhle báječný novotvar je zdejší provenience 😀

anakolut
29. črc 2020

@mourovatakocka Hm, já ty diskuze o tchičách čtu jen sem tam. Mně to vždycky nadzvedne že židle a ještě si pak vzpomenu na to, co mi provádí ta moje...😀

editah222
29. črc 2020

Já jsem asi divná, ale kdyby mi to udělala tchýně tak budu ráda😂. Nesnáším zařizování bytu a vybalování nesnáším ještě víc. A tchýně to nejspíš myslela dobře, hlavní problém je chlap. Ten tě má znát a má vědět, že ti to celé bude proti srsti.

mandala
29. črc 2020

Tohle je právě problém, oni si myslí, že bys měla být vděčná, ty si to chceš udělat po svém... Naprosto tě chápu, mě dělala tchýně něco podobného, ale špatná jsem byla já, protože jsem byla nevděčná. Co poradit nevím, ale že jsem byla zralá na rozvod ( manžel se taky zastával tchýně), to je fakt...😖

janinasm
29. črc 2020

@anicka123kk Naprosto chápu tvé pocity a je fakt dobře, že ses ozvala! Chlap je chlap no, asi byl rád, že nemusí vybalovat sám a vůbec mu asi ani nedošlo, že by se tě to dotklo. Ale tchyně je ženská a určitě musela tušit, že tobě tohle vadit asi bude. Protoze si myslím, že být ona na tvém místě a její tchyně by ji uklizela věci, tak že by ji to taky pěkně naštvalo. Myslím, že tohle naštve tak 98% snach. Takže podle mě jsi udělala dobře, že ses ozvala. Manželovi řekni že takhle teda ne, že do tvých věci ti už příště prostě nepoleze a jestli na tebe tchyně byla hnusná, tak aspoň vidíš, s kým máš tu čest a absolutně bych ji přestala respektovat.

j.a.n.i
29. črc 2020

@anicka123kk No, tohle je klasicka ukazka, jak nez si to vyrikat s partnerem, tak hazis spinu na tchyni. Pokud mas problem s tim, ze on vybalil vase veci bez tebe, tak to mas resit s nim a nehazet to na tchyni, protoze ona by to bez nej udelat nemohla.

panihk
30. črc 2020

Neexistuje. Já dokonce začala před tchyní uklízet vyprané prádlo, protože při hlídání dětí akorát žehlila a mně prostě vadilo, že mi sahá na spoďáry a tak. :D Takže při zabydlování... To bych se snad odstěhovala...

utrikocku
30. črc 2020

Já bych to resila s partnerem a vůbec ne s tchyni. I kdyby mi to nesedelo, rozhodne by to nebyla takova tragedie a chápala bych, že mi chtěli pomoci jako hezké gesto. Manzelovi bych vysvětlila, že příště takhle Ne a mám to jinak...

hojda
30. črc 2020

Tak se jí zeptej, kdy jí máš přijít přeskládat věci domů ty? 😂

hojda
30. črc 2020

Takhle, myslela to asi dobře, ale nedomyslela to, že vám vstupuje do soukromí....

j.a.n.i
30. črc 2020

@hojda No, nebo možná měla pocit, že s tím zakladatelka souhlasí, když u toho byl její manžel.

versatilka
30. črc 2020

jestli u toho byl muž, řešila bych to s ním a ne s tchyní, protože on jí to musel dovolit.