Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sambucca
23. dub 2010

brum: no chapu ze poslat babu do haje trosku peprnejc a podobne je mozna reseni, ale to je mi proti srsti 😔

anitta: popsalas to uplne presne. ja vnimam jako nejvetsi problem to ze moje matka je na prvnim miste zenska, pak moje pritelkyne a pak teprve matka. Proste se mnou, tricetiletou zenskou jedna jako s kamoskou kterou ma moc rada, rada ji poradi ale do zivota se ji nijak neplete. Manzelova matka je prototypem matky, nikdy nepochopi ze syn je dospelej a ma vlastni rodinu, ji proste pribylo dalsi decko v my podobe, coz se mi bytostne prici. Predstava ue treba jdeme vsichni na vinko a normalne si povidame o zivote a nasich pocitech je nemozna, ona jen mele porad dokola co se kde musi zaridit co XY kde udelal neudelal jedl nejedl jestli nenastydnul co delat aby nenastydnul..... 🙄

brumdinka
23. dub 2010

evena - no aspon bys měla klid, né 😉

sambu - no ono to nemusí být ani hustěji někdy stačí slušně, někdy ne 🙂 navíc někdy je to jediné možné řešení pro to, aby jste si svou psychiku zachovali v pořádku a nezbláznili se z toho 🙂 - pokud je vám to proti srsti, tak si pak ale nestěžujte jak jsou ty baby děsný, když si to od nich necháte líbit 😔

sambucca
23. dub 2010

brum: ja si to libir nenecham, slusne ji reknu ze XY je dospelej chlap a ze vi sam nejlip co by mel a nemel... jenze je to jak hazet hrach na zed 🙄 proste se porad snazim bejt slusna a ne ji rict: maminko, jdete uz s tim vasim hyperprotektivnim chovanim do prdele 😀

evena
23. dub 2010

brum právěže já to taky neumím udělat 😝 ale jí stačí fakt málo, když sem na ní třeba ve vzteku zařvala ať nás nechá bejt tak nás bejt nechala a půlroku sme se nezdravili 😀 ale musím zaťukat, teď je to docela ok ty vztahy, trochu se jí vyhýbám takže se moc nevidíme a když už se vidíme tak je u toho třeba ještě někdo třetí takže to je fakt v pohodě ... taky si s ní občas dáváme kávu (pro mnohé z vás to bude k smíchu co 😀), vedle bydlí švagr tak tam nebo u nás, ale vždycky nás tam sedí fakt hodně a to je milá 😕 ale nevěřím že se změnila, musím si hlídat záda 😅

evena
23. dub 2010

tak maminka toho mýho taky měla taky dlouho za toho malinkýho synáčky kterej se bez ní neobejde, vše za něj vyřizovala, dokonce mu kupovala sama od sebeoblečení (ale to pak chtěla peníze), nidky nic nenosil protože to bylo šílený a mohl se postavit na hlavu a říkat že je samostatnej 😝 od té doby co začali ty špatné vztahy tak toho nechala, i když občas se k němu chová jak k děcku ale můj už jí dokáže říct ať je zticha

vercaberca
23. dub 2010

holky, já se tady fakt směju 😀 . já tady můžu napsat jenom to, že moje tchýně je "moc hodná paní" a "má zlaté srdce". pro mého muže by se rozkrájela a rozkrájela by i ty, co mu a jeho sourozencům ubližují - tedy i mě 😀 😀 😀 .

sambucca
23. dub 2010

evena> to ye ma manyel od maminkz ponoykz je snad jasny ne... kdo jinej vi ktery jsou pro jeho citlivou kuzi ty nejlepsi. Trenky taky..... Ale to beru sportovne, on ma velkou spotrebu tak alespon usetrime, nastesti ji vycvicil na to co mame radi oba 😝

jinak ja se tchanovcum taky snazim vyhybat, samozrejme je to tezky kdyz oni si treba mysli ze kazdodenni volani a alespon tzdenni navstevy jsou naprosto normalni. Me to tak rozhodne neprijde, mam i svoji rodinu a taky spoustu pratel, to by mi toho casu hlavne o vikendy kdy bysme meli jezdit k nim na chalupu nezbylo 🙄 prvni vec kterou rekli kdyz jsme jim oznamili tehotenstvi bylo nadsene "juuu, to mi vam budeme miminko obden jezdit vozit!!!" 🙄 🙄 🙄 ne, oni nereknou "kdykoli budete potrebovat budeme radi kdyz se na nas obratite radi vam maly mimi povozime a pomuzeme jak budeme moct", oni rovnou reknou jak casto. Rodina si musi pomahat 😀

vercaberca: moc si me pobavila 😀

vercaberca
23. dub 2010

sambu, mě tady holky taky moc pobavily 😉 . ale úsměv mi tuhne, když vím, že to mám doma taky. a úplně mě obchází mráz, když vím, že mám tchýně dvě - ještě švagrovou - ultra krávu ☹ . takže, co jedna "pozapomene", druhá zařídí 😝 .
ponožky a spodní prádlo nemám šanci kupovat. přesně, jak píšeš, ušetřím. jsou to teda modýlky, ale darovanému koni v tomto případě na zuby nekoukám.
jinak jsme u nich bydleli přesně 13 měsíců a 12 dní a být tam ještě o půl roku déle, je ze mně rozvedená paní s kojencem a bydlím v domě pro duševně choré. neuvěřitelný, jak je někdo schopen téměř zničit velmi kvalitní manželství.

josefka
23. dub 2010

jak vas tady ctu, tak mi tedy nekdy vstavaji valsy hruzou na hlave, co si prozivate, ale nekdy si rikam, ze to co popisujete je docela normalni chovani maminek .... jen vy to uz asi vidite jinak, coz ale chapu .... 100x nic umorilo vola, ale proc to pisu ..... ja taky zila s tchyni a ke konci mi vadilo uz i to, ze se chtela jit vykoupat do svoji koupelny, kdyz jsem si zrovna ja vzpomnela, ze se chci jit sprchovat ja, nebo ze si dovolila nam uvarit obed ..... ona uz se pak chudak ani netroufla zeptat, kde jsme byli, co jsme delali ..... proste ponorka nejvetsi. Kdyz jsem se odstehovala a rozlezelo se mi to v hlave, tak se porad v duchu omlouvam za svoje chovani ..... ne ona, ale ja jsem byla ta krava. Ona mi jen umoznila zit u nich v byte, ja vstoupila do zajeteho stereotypu a zacala ho menit - ja cekala, ze oni se prizpusobi (coz oni udelali), ale jaksi mi nedocvaklo, ze i ja se musim prizpusobit .....

Jinak mi prijde normalni si s moji mamou denne volat (je mi 33 a volame si klidne hodinu) .... proc by si nemel denne volat muz se svoji mamou, kdyz maji taky hezky vztah - vetsinou 10min rohovoru ????
Taky mi prijde normalni, ze kdyz rodicum oznamim tehu, ze pokud nas maji radi, ze budou mit radost a budou chtit vnouce videt co nejcasteji - stejne je to v realu jinak.
Co je spatne na tom, ze se babicka pta, co se stalo, kdyz male upadlo na zem? Nemuze to byt jenom ukazka toho, ze ma maleho rada????
Jinak i s praci na baraku je to tezky - tam taky nejde jednoznacne rict co je spravne ..... tchanovci i nasi predelavaji chalpy a specialne na tu tchnovcu radi jezdime a budeme jezdit ...... bohuzel nejsme v Cechach, ale svagrova s muzem tam jezdi pomahat a my bychom delali to same, kdybychom byli doma - proc? Mame to vsechno nechat na nich a jenom si tam jezdit uzivat, mame je nechat stavet a natirat a jit se flakat do lesu na prochazku, mame je nechat drit pres tyden v praci a o vikendu na chalupe, kterou ostatne jednou zdedime? A nasi to samy - jen tam jsem rekla, ze chci, aby me vyloucili s dedictvi, ale stejne, kdyby potrebovali, jeli bychom jim pomoct. Uznavam, ze povinne vikend co vikend je opruz, ale nekdy nejsou penize na firmu a nektere stavebni upravy jsou tezke, ze na ne jeden nestaci a maji svoje navaznosti ....

Tak jen pohled z jineho uhlu, jinak to neberte osobne, naprosta vetsina z vas to ma zatracene tezky a vasi situaci vam nezavidim.

sambucca
23. dub 2010

josefka: ver mi ze jsem si milionkrat rikala jestli nejdem v pripade moji tchane moc subjektivni a zaujata, cela situace je mi totiz desne lito - dost tim trpim, mam dokonalyho muze a jediny konflikty ktery v nasem vztahu jsou se tocej kolem chovani jeho matky. On ji brani velmi rozumne, ve vetsine pripadu vi ze je to posuk ale zaroven rika je to moje mama mam ji rad a hlavne stareho psa novym kouskum nenaucis. Jeho rada pro me je pust to jednim uchem dovnitr druhym ven - coz mi proste nejde... prijde mi to dokonce hrozny, takhle ji vedome ignorovat. Nevim jaky telefonaty mas Ty se svoji mamkou, ja si s moji telefonuju kdyz chceme obe, jednodusse nepravidelne - nekdy denne, nekdy nekolikrat denne, nekdy jednou za tyden, nekdy jednou za ctrnact dni. Nikdy jsem to nebrala ze ji MUSIM zavolat. Muj manzel volat MUSI a tech deset minut je pro nej presne jak sam radi, uchem dovnitr uchem ven. Hovor je uplne o nicem, no hlavne ze je....

evena
23. dub 2010

josefka: máš na to dobrý pohled, bohužel je to podle hesla: na příteli toleruješ chyby, na nepříteli ti vadí i přednosti ... je tu pár holek které fakt zažívají nebo zažívali teror, konkrétně já si myslím že oproti jiným nemám až tak příšernou tchýni i přesto že bylo období kdy se mě vysmívala a ponižovala mě před ostatníma, přitom jsme byli před lety jak dvě kamarádky, žiju tu s pocitem že tu nejsem doma i přesto že jsme sem nasypali pár stovek tisíc a měli jsme slib že je to tu celé naše, že přece jejich druhý syn taky dostal barák ... je to těžký ... fajn že si s tchýní teď tak rozumíte, věřím tomu že kdybych tu u nich nebyla a hlavně kdybych to díky své slabosti nenechala zajít až tak daleko (tchýně je dost panovačná a prostě zjistila že si nechám s*át na hlavu) že máme s tchýní i nadále dobrý vztah ... bohužel ... měli jsme si koupit svůj domek, ale už je to pryč 😒

anitta
23. dub 2010

josef ze začátku jsem ji měla ráda a dělala první poslední a vůbec mi nic nevadilo ale od dobvy co vím že mě poštvávala v manželské krizi bezdůvodně proti manželovi jsem s ní nadobro skončila a tím se změnil i její postoj ke mně protože cítí že ji už ráda nemám ale nikdy jsem ji ve styku s vnoučetem nebránila ba naopak píšu ji at kdykoliv přijde... ale nic.. tchán mi v těhu podrazil nohy a byl sprostej a nikdo mu nic neřekl protože se ho každej kromě mě bojí a proto jsem já ta špatná takže ono se to musí zažít abys to věděla ... rozhodně nejsem vyhledávač konfilktů co bych dala za dobrou tchyni ale nemám to štěstí.. 😢

sambucca
23. dub 2010

jo jeste k vete josefky: "Taky mi prijde normalni, ze kdyz rodicum oznamim tehu, ze pokud nas maji radi, ze budou mit radost a budou chtit vnouce videt co nejcasteji - stejne je to v realu jinak. " u nas to jinak bohuzel moc nebude, manzel ma bratra a jeho mimi se drncalo babickou a dedou obden a vikendy travili u nich na chalupe kazdy vikend. takze potvrzeno. svagr se svagrovou nemaji zadny pratele, je to takovy ten par co nejradeji travi cas sezenim na gauci a drzi se pri tom za ruku. my furt nekde litame mame oba spoustu aktivit a pratel, takze uplnej opak. mam doopravdy jinou predstavu o zivote.... kazdopadne nechci babicku a dedu obrat o vnoucka to vubec, ale vseho s mirou - rozhodne nerodim decko kvuli tomu aby mi ho nekdo obden vychovaval.

josefka
23. dub 2010

ja vim ☹ , neberte to jako utok ode mne ...... neziju s vama a jen muzu popsat svoji situaci a rikala jsem si, jestli to treba u nekterych z vas nemuze byt podobne ..... i kdyz jak to ctu, tak u vetsiny asi ne ☹
Ja jsem mela obdobi, ze jsem mela koprivku, jen jsem se na tchyni podivala, a kdyz jsme se pak odstehovali, tak jsem prohlidla 😅 .... ze spis byla tchyne chudak v souziti se mnou 😅. Je fakt, ze narozdil od vasich tchyni me nikdy pred m. nepomlouvala a kdyz zjistila, ze nejsem sverovaci se typ 🙂, tak se stahla a nestourala do naseho soukromi ..... Je jiny salek kavy nez ja, je to nekdo, koho bych si normalne za kamaradku nevybrala, protoze mame jine mysleni, jinou povahu a delsi pobyt po hromade me dokaze rozhodit, ale to je spis proto, ze se nedokazu vyrovnat s tim, ze je tak moc jina 😅 - coz se nerovna spatna 🙂
Ta ponorka byla silena a trvalo mi asi 2 roky nez jsem ji prestala nesnaset ..... pomohlo mi, kdyz se mi podarilo zmenit sebe samu v pristupu k ni a moje chovani se odrazilo na jejim chovani ke mne .... ale tohle by se mi nikdy nepodarilo kdybych ji mela porad za zady.
Tak vam preju, at se vase vztahy zlepsi nebo at vas to prestane mrzet ... a treba se to urovna casem (jako u moji mamy a jeji tchyne)

sambucca
23. dub 2010

josefka: kdepak, je moc dobre zes to napsala, je dulezity si uvedomit ze spoustu veci a chyb delame i my. Prizpusobit se ve vztahu musi obe strany, a je to tezky pro obe dve stejne - my si vybraly manzela, ne jejich maminky a ony nas 😉 snazim se byt maximalne slusna, jinou strategii neumim.

jinak ja mela pred manzelem sedmilety vztah, a s jeho maminkou to bylo od prvniho dne uuuuplne o necem jinym. to byla tchane jak vino! naprostej ideal, stabilni sebevedoma zenska ktery nechala svyho syna dospet a konat podle sveho, nic nam nevnucovala pouze jemne naznacila pomohla kdyz jsme pozadali. A kdyz byl problem, resil se jako u dospelejch, ne jako na zakladce... sem tam si na ni i ted vzpomenu a chce se mi brecet... hlavne si rikam jak ten muj nejlepsi chlap na svete muze bejt tak dobrej kdyz ma za matku takovyho posuka 😀

josefka
23. dub 2010

sambucca, to blby, ze se nedaji tchyne vymenit, vid? ke spatnemu partnerovi blbou tchyni a obracene 😀

Tak se drzte vsechny.

sambucca
23. dub 2010

no ja si rikala hned od zacatku ze ten chlap je az moc dobrej, ze to je podezrely. pak jsem videla maminku a hned mi to doslo😀 moje mamka to dobre glosovala, rikala ze tu mi seslal do zivota osud, abych se na ni naucila vychazet s kazdym a naucila i pokory k lidem kterejma svym zpusobem pohrdam, protoze jsou hloupi a nejde s nima vest dialog.

anitta
23. dub 2010

sambucca já to měla taky tak tchyně bejvalýho kámoška fakt super moderní ženská ale chlap na prd sice hodnej ale línej nemakal atd ... ted mám super chlapa a tchyně magor... třeba jsme ji vzali na zámek a ona nám z ničeho nic začala předčítat z naučné knížky kdy a co a jak ten zámek byl postavenej jsem nevěděla jestli se mám s mát nebo brečet... 😕

brumdinka
24. dub 2010

Ahojte

teda jak to čtu tak se musim občas i smát 😀 😀

josef - no je vidět, že už s ní nebydlíš 😀 né ale vážně ono přizpůsobit se musí obě strany

a proto právě píšu, že když to nejde jinak, tak se prostě nesmíte bát jí poslat do pr*dele - protože jak to neuděláte, tak vás převálcuje a na tom jí tam poslat neni nic špatnýho a jde to i velmi slušně 😉 - jde prostě o to nastavit jasný hranice a když je překročí tak říct jasně a hned, že takhle teda ne - a né, že se pak budete doma užírat a brečet a nechat si zhuntovat zdraví jako fris 😔 a to nejde jen o tchýni to je u všech vztahů manžela nevyjímaje 😀

já neřikám neni to jednoduchý, ale jde to a já v podstatě i když mi kolikrát leze krkem, určitě se jí nesvěřuju a maminko jí nikdy říkat nebudu 😀 , tak jsou dny kdy si s ní klidně dám kafe a pokecám a svym způsobem jí mám i ráda 🙂 - jen prostě kdybysme nebydleli v jednom baráku tak by to bylo mnohem lepší 😉 a na druhou stranu když něco tak se v tom nerochnám a hodim to klidně za hlavu - můj muž mi kolikrát říká, že sem někdy jak chlap 😀 a ano v některým směru myšlení určitě a mám klid 😉

brumdinka
24. dub 2010

p.s. - jinak ono to tak většinou bývá, když máte skvělýho chlapa, tak je tchýně ježibaba 😀 a naopak když je tchýně zlatá, tak chlap stojí za hovno - mám spoustu kámošek co to tak měli a nevím jak vy, ale já beru tu první možnost radši super chlapa pro život a s tchýní už si ten boj vybojuju, než naopak 🙂

sambucca
24. dub 2010

brum: no to je fakt, lepsi milionovej chlap 😀 no holky ja teda s tou moji neziju, to by me kleplo! snazim se mit odstup, no leckdy me vytoci pred ni jsem v pohode a doma se slozim. vis ono je te tezky odpalkovat nekoho kdo je vlastne deeeeeesne hodnej a vsechno mysli dobre.... to ze nam sem tam posle balicek s kolacem je hezky, to ze to dela kdykoli se vidime a tech baliku je pet uz ne. Kor kdyz ji horem dolem prosim at to nedela ze doma varim. No jenze ja varim jiny veci a ona si prave myslela ze XY tohle ma deeeeesne rad vis?

carculka
24. dub 2010

ahoooj holky-..muzu se pridat do klubu?

sambucca-tak mam neco podobnyho,minule udelala pet chodu a narvala mi to domu-aby manzel mel co jist...ji rikam jako co si mysli ze nevarim nebo co?
a pak mi rvala buchty,rika jak je ma M rad-tak ji rikam ze to je zajimavy,ze je nikdy doma neji ze jsem je minule vyhodila ze je vubec nesladi...

tez..dela ty hutny maslovy dorty-oba je nesnasime,vloni rikam ze M budu delat dort za studena s jahodama jako rok predtim ze ho ma rad-vite co?prijedu tam a ona mu cpe dort s jahodama ze mu udelala k narozeninam a ja na nej nakoupeno a me rika at ho nedelam ze by to nesnedl....
manza mi rekl ze chce ode mne a ten jeji tam nechal 😝

minule brecela M na rameni ze jsem ji nepustila k maly-uspavala jsem ji cely dopoledne,furt brecela,usla a ona deset min po tom prijela,vse ji vzbudilo,sebemensi sramot jak mela lehky spani..jeste mela teplotu -tch ze pocka a odpol s ni pujde ven-rikam ze ven nepujde..a ona priste manzovi zacla brecet..a to kdyz ji on rekl at ho nesere to nebrecela

dnes se nasrala-ma mi prijit navsteva a ona vola ze prijede,jako si mysli ze navstevu zrusim bo co..ji rikam ze ma rict predem,se nasrala..tak zas bude brecet manzovi na rameni ..
holky malou videla v nedeli ted v ut jde s nama na vitani-to je snad malo?
jako mi rekla nasrane ze ani nemuze prijet ze To Dite vubec nevidi-takhle to rekla

taky bych asi mela doma sama drepet nikam nejezdit a cekat na ni..my mame program temer kazdy den ale to ona nechape a nepochopi

a to jsou veci jen jedny z mala...

napr..vloni jsem tyden byla pryc-v patem mesici..manzel ji nechal umyt okna..ona prekladala celou kuchyn
😠 jeste ze ji to vpalil kdyz jsem mu to rekla..

a nebo mi nutila jeji zaclonky ,ze Ji se libi

maly furt neco kupuje-ne co reknu ze treba by potrebovala,ale samy hnusy co ji nedam na sebe...

a tech prihod by bylo..

carculka
24. dub 2010

jo a vylety a dovoleny jsou zbytecny-prece muzem jet k ni...

a cokkoliv je utraceni penez-jakoby byly jeji..ale svagrovka-milenka bohace-to se pak tch chlubi kde byla,co ma novyho
a u nas je to zbytecny

vercaberca
24. dub 2010

z mého společného života s manželem jsme tam bydleli jenom zlomek času. nicméně za vše mluví asi to, že jsem jediná holka, co v této rodině tak dlouho vydržela. ostatní přítelky mého muže nebo jeho bratra to neustály. bratrovi roze.rala, co se dalo. a hlavní problém bude ten, že mě (ani žádnou jinou holku) do rodiny pořádně nevzali. příklad: moji rodiče dají k vánocům dárek ve stejné hodnotě mně i mužovi, u tchánovců dostane muž 10 dárků, dcera 5, já 2 + finanční obnos. nemusím dostávat nic, jsem velká holka a nečekám ani od jedněch rodičů nějaké dary. ale rozesmutní mě, že jsem jenom taková nechtěná příbuná. my kupujeme dárky oběma rodičům stejně.
jo a když jsme tam začali bydlet, tak já i po měsíci bydlení přemlouvala muže, abychom tam zůstali na vždy. že mám ráda velkou rodinu (u mojich rodičů se schází několikrát ročně celá rodina (asi 30 lidí) a je to super. a do týdne jsem se dozvěděla, jak jeho matka mě pomlouvá po všech "kamarádkách", jaká je to hrůza tam s námi ☹ .
na rozdíl od josefky jsem tam nic měnit nechtěla. naopak jsem se stahovala do ústraní, abych jim nerušila jejich klid. to bylo špatně - prý se straním a nepovídám si s nimi. když jsem si povídala, tak ještě dneska si pamatujou všechno, co jsem řekla. samozřejmě všechno jsem řekla špatně.
no a poslední. já mám docela dost přátel (opravdu dobrých lidí). tchýně má jenom jednu, se kterou se vidí dvakrát ročně, švagrovka žádnou. takže asi tak.

mataharyy
24. dub 2010

Tak u nás to asi není tak šílený, tedy teď už vůbec ne když žijem jinde, ale i tak mě občas fakt vytáčí... Byla jsem za rodinou a tedy koukali tak jako jak jsem si mohla dovolit na měsíc odjet s mládětem pryč... 😒 Ale když jsme s nima bydleli tak to bylo hrozný, tchán leje jak běsnej a je na ránu i střízlivej, natož ožralej a tchýně je ve své podstatě asi i hodná, jen teda po pár měsících jsem zjistila jak mě drbe s půlkou vesnice, tchán o mě prohlašoval že jsem pí*a a to prosím pěkně přímo pod otevřeným oknem a že by mu došlo že ho je tak trochu více slyšet... 😎 Ale tak jsem si říkala jsme u nich budu držet hubu a krok, jen to taky nebylo dobře 😝 Takže když jsem byla těhotná tak jsem se "bála" jít si lehnout protože mi to bylo blbé a tak podobně, takže jsem ležela jen o víkendech kdy byl manžel doma a měla jsem podporu (prostě se blbě nemocní když je člověk na permanentní návštěvě). Pak se narodil malej a to bylo teprve něco, to takhle jo to takhle ne... Taktně jsem naznačila že je to moje dítě a jestli se jim to nelíbí tak že balím a jedu k našim a oni se můžou třeba postavit na hlavu. Kupodivu tchýně pochopila, pak jen sem tam měla nějakou poznámku, kterou jsem přešla jen zvednutým obočím a mlčením. Tchán je ovšem jiná káva, tomu člověk může ty slova i otlouct o hlavu a je to hov*o platný... Jednou došel domu (nalitej tak že se sotva držel na nohou) a malej plakal, byl přetaženej a jediná možnost co s ním byla nechat ho řvát aby usnul vyčerpáním 😅 no a tenhle ožrala, co startuje po slabších a mlátí tchýni pokaždé když si cvakne mi začal dávat kázání jaká jsem matka (on na něhož jeho děti nemají pořádně žádnou pěknou vzpomínku z dětství) a že ho týrám, chlapec přestřelil jsem šlehla nožem začla jsm vřeštět jak smyslů zbavená, hučela jsem že on mě teda rozhodně morální kázání dávat nebude a ať laskavě začne u sebe jestli chce někoho poučovat, proložila jsem to i peprnejma slovama, sklopil oči a zmizel, když dorazila tchýně tak jsem jí to řekla a zdůraznila jsem že úcta ke stáří se může jít bodnout, že se mu omlouvat nebudu, neb nemám za co a od té doby, světe div se dal pokoj, se mě asi bojí, neb zjistil že ač jsem klidnej člověk tak mám své hranice a donekonečna se nedá vydržet že mi ser*u na hlavu 😀 😝

mataharyy
24. dub 2010

Jináč jediné čeho se obávám (a že tato doba příjde) až bude malej větší a oni budou chtít aby u nich byl na déle (přes noc), pak bude problém, už jsem upozornila manžela že leda přes mou mrtvolu dám své dítě někam kde je agresivní opilec, bez mozku a po tom co jsem viděla, jak jednal se synovcem, no nazdar hodiny... Pak se bude tchýně čílit, jak nám pomohla a jak jí nechceme dát vnoučka atd. (což není jen můj dojem, ale dojem dost lidí z jejich rodiny, co jí znají)... Takže až tato doba příjde tak se teprv začne "bojovat" do té doby to beru sportovně, už je mám oba přečtené, vím že jsou tak trošku bezpáteřní, takže jediné k čemu mě burcují je ostražitost a smích jejich směrem, pač vy po mě kamenem, já po vás chlebem se ukázalo jako opravdu trefné a čím jsem vstřícnější, milejší, tím více oni jsou nervozní a nejistí (ne že bych z toho měla srandu, že 😀 ).

anitta
25. dub 2010

matahary myslím že mě čeká to samé oni jsou nezodpovědní.. tchyně ma nemoc při které po lécích do minuty vytuhne je v inv důchodu a má papíry na hlavu prý kvůli inv důchodu ale myslím že je má oprávněně a takovému člověku svěřit dítě nehodlám ani náhodou. tchán je starej a nerudnej a je paranoik že mu z té jeho chatrče chce pořád někdo neco krást atd.. nikdo nmá klíče a za všema pořád chodí a vyčítá když si někdo vezme neco z lednice to by udělal Davídkovi jednou a normálně bychmu jí natáhla... jsou to magoři a nechápu je ... dnes ráno manžel opět tři neprijaté hovovry od Maminky , jede do sconta pro postel se svým bratrem kterému je 33 ale musí vše domlouvat maminka uf uf uf 😝

carculka
26. dub 2010

holky tak nechapu,manzel nikdy nebyl mamanek ,vedel jak je to sni a jak leze na nervy,ale ted ho prestala prudit a jako by vse zapomnel..ale me prudi nekolikanasobne vic nez driv,k tomu ji nestaci videt malou jednou tydne a pak manzelovi breci..nejradsi by snad denne..a na me je moc jednou tydne a mam trama pred i po tom nekolik dni-takze skoro pernamentne..v nedeli malou malem prevrla s kocarem,joo pak tvrdi jak vubec nespi..a kdyz tam ma synovce tak ji manzel nacapal jak malej lita po byte a ona chrape..jooa taky co je maly tak mesic tak mi furt nuti a predhazuje jiny lidi co a jak mam a taky ze mi malou pohlida,povozi..ja nechci bud at jde s nama na prochazku nebo ma smulu..taky vsechny navstevy odsiram ja,ale mohla bychudelat truc..ale manza by podlehl a pustil by ji s malou samotnou a to nedopustim..viz kocar,jeji rady atd..a mala je mala a nikde ji nenecham

mataharyy
26. dub 2010

anitta, no to tu pak budeme psát story... To budou nářky, vydírání atd. Já tajně doufám že se tomu vyhnem, ale jsem si skoro jistá že ne, ale prozřetelně jsem už před několika měsíci manžela upozornila že ani náhodou (ještě když to nebylo vůůůbec aktuální) a tak nějak to vzal v pohodě, tak uvdíme jak to bude až příjde na lámání chleba.
Nemyslím si že tchýně je nezodpovědná, ale mám fakt problém kvůli tchánovi, kdyby tam nebyl tak možná, ale i tak by se mi do toho nechtělo, když vím co a jak o mě říká (je to její názor, já o ní taky říkám spoustu věcí 😀 ), tak se mi nějak nechce ho tam v budoucnu pouštět, aby mu někdo říkal jakou má mámu... 😒
Jináč mě teď málem nevědomky zabila, prý "to je blbé že to tu je tak blbě (dům), kdyby tady třeba šla udělat jedna místnost, kde bych mohla bydlet..." hádám dále je zbytečné pokračovat, my od nich utíkali a ona by šla k nám, to by bylo něco...
carculka, tento problém (to předhazování jak co dělají jiní) byl u nás taky, teda ne od tchýně, ale mnoha jiných příbuzných... Byla jsem u malého dost opatrná na jídlo, takže věčné hádky že mu fakt nebudu ve třech měsících dávat rajskou s knedlíkem, i když to ta či ona dělala, se konali denně... 😠 Pak jsem jedné tetičce řekla že s tím co mi tu popisuje se fakt divím že její děti žijou a dětství přežili be úhony a byl taky klid... Nemám ráda hádky a fakt se snažím, i za cenu že mi někdo ser... na hlavu být slušná, ale někdy čeho je moc, toho je příliš a sebeovládání je fuč 😅 Ale pak je zas na nějakou dobu klíídek 😵 Sranda je že jsem takhle bojovná začala bejt až po porodu, dokud šlo jen o mě tak jsem tiše trpěla, ale jak jde o malého... 😀

anitta
2. kvě 2010

ahojky holčiny tak jsem byla týden u našich kvůli opět tchyni už na ni nemám furt má nějaké problémy a neustále pláče manželovi na rameno kvůli kravinám že jsem víc u našich atd přitom kdykoliv může přijít tak jsem se v neděli chytli a on ji to vykecal a ona mi napsala fakt hustou sms jako že je zklamaná atd pinda co se do toho vůbec montuje uplně jsem na ni alergická a skončila jsem s ní a odted jen přetvářka prootže je bohužel schopná tak zmanipulovat manžela že by mi snad záměrně brali Davídka a to bych fakt měla strach mrcha jedna uf uf uf 😝