Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sarax
20. kvě 2010

Fris: moc Ti to nepomůže, ale já mám taky hodně špatné svědomí, v prvním manželství - sice trvalo jen 2 roky, ale přece, jsem prostě přes všechny ty obr problémy s manžem, vubec neviděla svoje dítě a neřešila, co všechno si tím ponese do budoucna, byla jsem strašlivě blbá a sobecká. Tím neviděla myslím jako nějak extra nevěnovala...spíš viděl hodně ošklivostí, beru to jako svoji vinu, že jsem ho nedokázala ochránit tak,aby to neviděl...´Bejvalý manžel se na něho naštěstí vykašlal, takže má tátu od 3 let mýho manžu,ale tchán a tchýně z 1. manželství zůstaly a berou všechny naše tři děti stejně, dokonce jezdí na svátky, narozky, na kukandu na stavbu, tak aspon tak. Mám špatný svědomí i v tom, že 1.syna jsem dost často dávala k našim a netušila, že moje matka mu tam nadává do cikánů, hajzlů, sr... Já o tom nevěděla, malej mi to neřekl. Že třeba můj otec mu dal ve 3 letech do ruky železnej řetěz, at seřeže psa, protže ho neposlechl. To jsem tenkrát poprvé se postavila otci a řekla, že tohle ho učit nebude, že takhle ne. No a milý tatínek popadl vidle a řekl,, at mažu do kuchyně, nebo budu mít díru v zádech, at ho neseru, že mi je do toho h....No, vidíš, Fris... nejsi v tom sama. Jo, a hlavně si za všechno můžu sama.... Pro rodinu jsem drzý fracek, na kterýho se vykašlali rodiče moje i manželovi.....

frisbee
20. kvě 2010

No já jsem to viděla a můj druhý manžel,který ji vychoval od 5.ti let j bránil a miloval jako svoji dceru..ale tomu,co zažila,když jsme nebyli doma, prostě nešlo zabránit..a bude mě to mrzet až do konce života ☹

sarax
20. kvě 2010

Frisbee. já o tom mluvila s psycholožkou a ta mi poradila poprosit syna o odpuštění a omluvit se mu. Jsem až vzteky bez sebe, že mu nemůžu pomoct se vzpomínek zbavit,a on chudák mi ještě řekl: jooo, mamiii, dobrýýý, nic se neděje... Je strašně hodnej. Psycholožce jsem řekla, že mi to připadá sobecký, že mi nejde o odpuštění,abych se cítila líp, ale kdybych to mohla vrátit, aby to nezažil, dostal z hlavy ven....tak mi řekla, že bych měla odpustit i sama sobě a prostě si říct, že nejsem dokonalá, že nikdo není...a začít se synem od začátku...

mataharyy
20. kvě 2010

No a já tu fňukám... 😅 Mám doma procházku růžovým sadem oproti tomu co jste si zkusili vy... Ale když to tak poslouchám tak se víc a víc utvrzuji v tom že mé děti nebudou bez mého/manželovo dohledu u prarodičů ani náhodou, sarax v tvém otci vidím něco z mého tchána 😖 a to se předemnou ještě dost přetvařuje, takže vlastně (i když si o něm dokážu už udělat opravdu hodně barevnej obrázek) ještě naplno nevím čeho všeho je schopnej, manžel o tom nerad mluví, nedivím se mu, i já nerada mluvím o spoustě věcí ☹

frisbee
20. kvě 2010

sarax,to je ono,napsala jsi to přesně ☹
mataharyy..my bereme tvoje trápení velice vážně,víš,pro někoho to může být maličkost,ale když v tom žiješ,stačí málo a položí tě to...

mataharyy
20. kvě 2010

Tak si říkám že jsem se vyhrabala z horšího a tohle je jen přechodná "depka" 😔 Každá zkušenost i špatná je nakonec k něčemu dobrá, tak se těším na to něco dobrého 😀

sarax
20. kvě 2010

mataharry: já taky koukám, jak se taťka umí chovat před návštěvou, ještě jim cpe peníze na benzín, že projeli.. taky maso, zeleninu, ovoce, pobrečí si,atp... 😀 😀 😀 Holky, já se na tátu nezlobím, měl strašný dětství, nezažil lásku, každý den jako dítě musel být od 4 ráno v prasečáku, dokud prasatům nepoklidil, tak nesměl do školy, byl strašně bit. On se o nás se setrou postaral, mám byt, sestra barák, dokázal občas pohladit, poděkovat, strašnej dříč, to mám po něm, baví mě makat rukama, celý dětství jsem dělala na baráku s ním...ale když ho chytly geny po otci, tk to lítalo, byl pak strašně nelidskej. je to zvláštní,ale tátu mám strašně ráda, jsem spíš po něm, ale city teda projevuju dětem nestále, až chorobně 😀 K mamce už nic necítím, nikdy mě neměla ráda, protže se s tátou nesnášeli

frisbee
20. kvě 2010

mataharyy..správný postoj 🙂
sarax..matku už neřeším,je to 8 let,co jse se viděly naposledy a 3 roky,co jsme spolu mluvily po telefonu...už nemám sílu...

mataharyy
20. kvě 2010

Tak jsem začala mít lepší náladu a už jsem zas nasratá... No jeden klad to má, přestávám se užírat nesmrtelností chrousta, ale opět začínám mít bojovou náladu... No po třech dnech deprese už začíná být na čase! Tak možná nakonec ta sobotní návštěva nebude takovej horor 😕 třeba to bude nakonec sranda a tchýni uzemním ještě před odjezdem, aby si to stihla přebrat, než se vrátíme 😝 😀
Jo matky... no co už člověk si nevybere... 🤐

frisbee
20. kvě 2010

hurá,hurá,hurá...když nejde o život... 😉 😎 😀

sarax
20. kvě 2010

Mataharry: supeeeer 🙂 😅
Fris: já matku nejenže neřešíma,el je mi uplně jedno, to není moc zdravý ,co?

frisbee
20. kvě 2010

sarax..je to smutný,ale bohužel je to tak ☹

mataharyy
20. kvě 2010

sarax, ne to je zdravý 😉 Já to tak řešila několik let, pak jsem si řekla že odpouštět je lidské, tak jsem to zkusila a teď už jen doufám ve změnu, občas zajásám nad posunem v před, ale je to jak na ledové ploše, krok v před, dva zpět 😔 Ale teď koukám jak blázen, nechci hned při prvním náznaku jásat a pak být zklamaná (zas), ale jde to dobrým směrem, zatím 🤐 😵

carculka
20. kvě 2010

ahoj holky..

tak ja mela detstvi na dve vci a rekla si ze to nikdy nedopustim a detem udelam nej co budu moct,co jsem si tam prozila je na knihu...mama i branila ve styku s mym otcem a me nakecavala ruzny veci..pred trema lety jsme si to vyrikali a stykame se furt je supr..a ji nikdy neodpustim ze mi malem o nej pripravila a taky to ze jsem mohla byt u nej a neprozivat si ty hruzy...

a holky jak koukam tch mate teda sileny,na co ja si tu vubec stezuju 😅 ale jako toci mi..normalne si nic libit od nikoho nenecham uz tim cim jsem si prosla,ale tady se snazim slusne...jo a na to vyptavani o programu mam taky..ja se ji to vul taky snazila vysvetlit ale uz jsem se zarekla ze ji do toho nic neni

brumdinka
20. kvě 2010

ahojte, jo to znám taky se mě ptávala kam jdu atp.... od tý doby co sem jednou šla jen cvičit a zas musela vědět všechno, tak už sem to fakt nevydržela a odpověděla jí, že do prdele 😀 😀 od tý doby se neptá a já mám klid 😉 - no holt někdy to slušně nejde 😅

berenika39
20. kvě 2010

holky, čtu vás, přeju pevný nervy, já první manželství ukončila kvůli tchyni - to byl kompilát těh vašich..
brumdimka - mě práve napadlo s tím odchodem, kam jdeš, kdy přijdeš....
jednou jsem prostě řekla dost, zabalila obrovskou tašku, tnekrát 2 letýho Míšu a obouvala si boty v předsíni, dítě v podpaží, tašku na rameni....ptala se mě: kampak jdeš, s prádlem do čistírny? a já - tenkrát mladá a držkatá, jsem řekla že ne, že jdu do ....., a bylo to nejlepší rozhodnutí mého života.

jety
20. kvě 2010

brumdinka: no, ono to jinak opravdu nejde, souhlasím s tebou 😉 . U nás jsem si prožila svůj malý teror v době, kdy jsme s manželem nebyli ještě svoji. Tchýně a švagrová byly vždy velmi jedovaté vůči mé osobě, jakýkoli můj názor byl vadný, já jsem byla vadná a velmi dlouho mi trvalo (manželovi ještě déle), než jsem pochopila, že mé názory ani já nejsem vadná, že je spíše vadná druhá strana netolerancí k životu jiného člověka. Naposledy jsem je viděla ve svatební den, poté co tam svorně předvely, se s nimi již nestýkám a manžel mne do toho teď ani nenutí (což před tím pořád dělal a doufal v lepší obrat). Díky tomu jsme si podle mne uchránili náš vztah a já mám svatý pokoj 😀 .

sambucca
20. kvě 2010

ahoj holky, jdu podat hlaseni! tchyne byla prekvapive v pohode, az bych se bojim rict slovo "mila". nic mi jako obvykle nevnucovala, chvilema to vypadalo ze me i posloucha 😅 na zaver si samozrejme neodpustila klasicke pulhodinove kolecko vycitek v rausi, co vsechno delame s manzelem spatne a ona se boji jak to s nama bude do budoucna (socialni pojisteni...). ale ja si vzpomnela na fris a jeji clanky, naprosto klidne jsem ji rekla ze chapu ze ma strach ze to je prirozeny, ale ze preci jeji syn kteryho ona tak dobre zna je preci strasne zodpovednej a vzdycky myslel hlavne na rodinu (sotva pychou dejchala...) a tak preci vi ze udelal vsechno dle svyho svedomi a vedomi aby se nic z toho ceho se boji nestalo. pokazdy kdyz zopakovala to svoje nebo zacala nabirat ze to rekne ja stejnym hlasem zopakovala moje - jak na zakladce 🙄 po pul hodine tchanovi ruply nervy a zarval na ni at uz da pokoj ze jsme dospeli 😝 uf, jsem rada ze tentokrat jsem odchazela bez buseni srdce a nasranosti v sobe ze jsem zas ze slusnosti nezvladla oponovat 😉 🙂

frisbee
20. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 😀 sam...gratuluji,to je něco,jak jsi to zvládla...a s klidem,já bych se už asi smíchy neudržela,smekám,maminečko,jsi fantastická 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sambucca
20. kvě 2010

fris: no priznam se ze kdyz jsem byla uz za rohem pred jejich barakem, uplne jsem radosti vypiskla 😀 musim bejt proste pripravena a s jejim "utokem" pocitat kdykoli. ja vim ze to nemysli zle, ona je proste hyperprotektivni a drti nas a dusi svoji peci. a pochopila jsem ze ji nikdy nesmim prijmout, porad drzet od tela jinak nas udusi.

mataharyy
20. kvě 2010

Sam, tak všechna čest a s hlubokou poklonou smekám 😀

sambucca
20. kvě 2010

taky mi pomohlo co vcera napsal jedna divcina v jinym vlaknu, vetu" jsem zodpovedny za to co jsem vam rekla, ne za to co jste slyseli." ja se furt strachuju aby neco nevyznelo blbe, protoze ona dokaze z pulky vety vykonstruovat pribeh. a musim se naucit aby mi to bylo jedno - to jsou jeji pribehy, ne moje slova 😉

sambucca
20. kvě 2010

mataharyy: diky moc🙂 ale moc nesmekej, ono jednou to zvladnout jeste neni vyhra... musim to potvrdit! 😀 😀 😀

mataharyy
20. kvě 2010

No jasný opakování matka moudrosti 😀 😀 😀 Ale řekla bych že poprvé je to nej... pak už to jde snadno 😀 😀 Tak jsem zvědavá jak u nás proběhne ta sobota... 😅

frisbee
20. kvě 2010

sam,to je ono..ony slyší něco jiného,než říkáme...fuj,ale jsem na tebe pyšná..mám pocit jako matka co si splnila sen přes svoji dceru 😀 😀 😀 ..nejsem magor,že ne? 😎

mataharyy...ty to zvládneš,neboj 😉

sambucca
21. kvě 2010

mataharyy: drzim palce 😉

frisbee: ne, nesji magor 😅 😀 😉

janicka006
21. kvě 2010

Ahojky všem,
sice mezi vás nechodím,ale tento zážitek sem napsat musím....
Máme skoro 6 týdenní holčičku a moje tchýně tady byla dneska po druhé...
Nabídla jsem jí,zda jí chce vozit,tak že teda jo..no a po půl hodině byla zpátky,že potkala svého souseda,takže mi tady už malou nechá,že si jde něco nakoupit a pojede s ním domů......
1.vyhrabat se od nás z bakárku s kočárkem je docela anabáze,kdybych věděla,že budou venku půl hodiny,tak jí to ani nenabízím,2.za půl hodiny jsem tady stihla úplně minimum práce,3. copak nejsou autobusy,které jí do toho jejího prdelákova odvezou a mohla být nějaký čásek se svou vnučkou-první vnučkou od svého syna????4.venku byla přeháňka,tak jsem jí volala abych jí řekla,že má v tašce i deštník a pláštěnku na kočárek a vůbec mi nezvedala telefon5.zjistila jsem,že sebou tahne svého vnoučka,kterému jsou dva roky,je věčně nachcípaný a předvčírem měl horečku....
Jsem zase pěkně naštvaná....

carculka
21. kvě 2010

sam..zvladla jsi to bravurne 😉

sarax
22. kvě 2010

Sam: a jsi i doma po té večeři v pohodě? Já jsem taky v akci za hrdinku, to je jedna věc, ale ta druhá je ta, jak to máš pak vyřešený v sobě, teda alespon podle mě... už si to doma potom znovu nejedeš? Jestli ne, tak jsi, podle mě, za vodou....a gratulaceeeeeee 😉 😉 😉
Jo, a ještě Ti napíšu to, že já už se s ní takhle crcat nebudu, pokud ona něco řekne mě, tak jí to povím na plno... žádná omáčka kolem, na tolik ji mám fakt plný zuby a žádný vymejšlení, jak co říct... prostě řeknu, že to máme tak a tak, žádný, že by měla svýmu synovi věřit a blablabla, já jí taky neremcám do toho, že za celej život nenašetřila ani korunu, nic si nikdy nepořídili a když jim děti začaly vylétat z hnízda, tak si nabrala tři prdele pujček,a by si TAKY!!! pořídila něco novýho..., hospodynka jedna

sambucca
22. kvě 2010

sarax: no tak to vis ze se to se mnou chvilku tajne, ale chapu ze nemuzu chtit zazraky ze dne na den. pro me je dulezity ze cejtim ten posun ze uz umim rict "ne dekuju nechci" a opakovat to do zblbnuti, i kdyz to nikdy nepochopi. verim ze po case zavru dvere a ani to se mnou nehne, tyhlencty rozhovory se mi nebudou dal previjet v hlave jak jsem mohla a nereagovala.
ja proste nejsem schopna rict ji "nic vam do toho ale neni"(ja ji vykam a budu i kdyby trakare padaly), jsem vychovana s lidma komunikovat a proste mi to nejde pres naturu ji nejak odbyt, i kdyz by to samozrejme bylo nejjednodussi reseni 😅 no, nekdy si rikam ze me jednou stejne desne necim vytoci a ja ji reknu vsechny ty s.acky co se ve me stradaj 🙄 🙄 🙄