Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

carculka
11. črc 2010

@mataharyy no jsou asi takovy jednodussi vid 😀
visale stve mi ze me nic nerekne a udela divadlo za rohem a stezuje si a prede mnou ani pip 😠 nesnaim to kdyz neumi hrat na rovinu,fakt to nemam rada

mataharyy
11. črc 2010

To chápu, ale s tím nic nenaděláš, takže bude lepší to ignorovat. Jináč přídeš o rozum a až to začne sr... i manžela tak jí pošle do háje a bude klid 😎
No nevím, spíš mám dojem že jsou dost složité, vyznat se v nich je na vyšší dívčí 😀 😀

sambucca
11. črc 2010

holky ja mam hlavne problem drzet nervy na uzde pred manzelem - nemuzu mu prece donekonecna rikat jaka je jeho matka slepice z vesmiru 😝 drzim se, ale nekdy je to tezky.... on to samosebou vi, ale argument "je to moje mama, ona to mysli dobre" je nejakejma argumentama tezko prebitelnej 🙄

carculka
11. črc 2010

sam..to chapu..a hlavne clovek si postezuje a jeste se to otoci proti nemu...

mataharyy
11. črc 2010

No to je normální 😒 Ale s tím asi nic nenaděláme a k naší smůle je to tak 🙄 Asi to chce nějakej nadhled, ještě jsem nepřišla na to jakej, ale... 😎 Už mám tch na háku, jen občas, když se sejde více věcí naráz tak pak mám depku jak hrom 🙄 Ale tady se můžu alespoň pořádně "vyřvat" 😀

brumdinka
13. črc 2010

holky jo jo chce to nadhled a hlavně se tim moc nestresovat - pamatujte je to její problém, né váš 😉 😀

mata - tak to je dobře, já je mám oba i tcháne (jelikož ten momentálně perlí víc) na háku dávno jinak bych se už zbláznila 😀

mataharyy
13. črc 2010

brum no tak kdybych měla k tomu všemu řešit ještě tchána, tak mě asi dávno vezli směr cvokárna 😀

kaatulkaa
14. črc 2010

Ahoj snachy 😀
Tak jsme včera absolvovali 1. návštěvu u tchýně a tchána po šestinedělí a byla to síla. Zase taková malá zkouška mých nervíků, ale celkem jsem se držela. Až na opětovné porovnávání našeho malého se synem švagra a švagrové, výčitky, proč jsme nepřijeli dřív, když už jejídlo hotové (asi jsem malého měla vzbudit), až po přetahování se o kočár, když jsem malého houpala. Paní tchýně totiž musela houpat oba kočáry naráz. Co mě ale celou dobu drtilo a brnkalo na nervy bylo nově vymyšlené oslovování pro našeho malého. Začala mu říkat Tadynko. No to jsem šílela, přišlo mi to jak pro holku a vůbec se mi to nelíbí. Nevím, jestli oslovení Tadeášku je nezajímavé, nepěkné, nebo není roztomilé. No prostě tam jsem se držela, ale pak mě doma mrzelo, že jsem ji nepožádala, jestli by ho takhle oslovovat nepřestala. Nevím, možná jsem moc náročná, ale... ☹

carculka
14. črc 2010

kaatulka..copak mi to pripomina 😀 😀 😀 akorat nas srovnava s jednema z vesnice a hlavne proc mame drazsi kocar kdyz ten by nam stacil atd 😀

carculka
14. črc 2010

my jedeme k babizne zitra

mataharyy
14. črc 2010

@carxulka no tak to na tebe budu myslet, nám přijede zítra ona, už se tááák těším 😀

kaatulkaa
14. črc 2010

Já to včera řekla MM, že nesnáším srovnávání a nevím, jak se zachovám, když to bude na denním pořádku a on mě svým názorem mile překvapil. Prý to někdo - jako jeho maminka zkusí a pošle ji do... Každé dítě je originál a jak asi můžeme ovlivnit, jestli už se usmívá, nebo ne??? A taky jsme si ujasnili, co se týče kecání do výchovy. Při prvním nějakém pokusu je seznámíme s tím, že my jsme rodiče, my vychováváme. Názory si poslechneme, ale to je vše. Jestli si z něj vychováme slušného člověka, tak si slízneme chválu a můžeme být pyšní. Jestli si z něj vychováme sígra, tak to budeme my, kdo budou snášet ostudu a žehlit maléry.
Tak mě MM opravdu překvapil a mile potěšil🙂

carculka
14. črc 2010

mataharry..tak si vecer povime zazitky 😀 preju silne nervy 😉

kaatulkaa..tak to je super ze manza se vsim souhlasi..a jak casto se s ni tak uvidite?

mataharyy
14. črc 2010

no jasný, ale bude to snad OK, doufám 😅
kat tak to je fajn 😉

kaatulkaa
15. črc 2010

Ahojky!
Zas je tady jeden příšerně náderný den🙂 JAk to horko se svými ratolestmi zvládáte? My jsme včera celý den prořvali a spali max. půl hodinky v kuse. Usnuli jsme až ve 22:15, ale za to jsme spali až do rána. No jo, když je zima, tak si lidi stěžujou, že je zima a když je horko, tak že je zas horko 😀
Jinak s mojí paní tchýní jsme se do teď vídali tak 1x za týden - to jezdila ona k nám a teď budeme spíš jezdit my a to tak 1x za 14 dní - doufám 🙂

ivee
15. črc 2010

Ahoj holky,
kdysi jsem si tady už taky stěžovala, ale to co poslední dobou předvádí moje tchýně, to už fakt nevím jak ustát. Když jsem čekala malou, tak mi neustále vyčítala, že nejím (neovlnosti, nešlo to) a že malá umře hlady. Jen proto, že jsem přibrala v těhu míň než ona! No nakonec se to skoro splnilo, protože mi přestala fungovat placenta a malá byla v bříšku 6 týdnů o hladu. Všechno ale dobře dopadlo a po třech letech jsme jí oznámili moje další těhotenství. Její reakce byla, že mi řekla, že o to stejně přijdu, takže co! A nazapomněla mi to zopakovat ještě jednou, pro případ, že bych poprvé neslyšela. Jsem z toho úplně na nervy, manžel stojí při mně, ale já bych ji v tuhle chvíli nejradši už nikdy neviděla. Nemáte nějakou radu, co odpovědět, abych ji příště odpálkovala??? Jediné na čem jí záleží, je vzhled a váha (a já mám teď o 7 kilo víc než před 1. těhotenstvím, takže to je taky terč jejích keců). Jsem z ní na nervy :(

hrusticka84
15. črc 2010

@ivee snad jen tchýně a uzený je nejlepší studený 🙂 🙂 🙂

mataharyy
15. črc 2010

@ivee asi bych jí poslala do hajzlu a oznámila že právě přišla i o malou přízeň kterou jsi k ní chovala 😀 Ne fakt nevím, se svou tchýní si neumím poradit, tak těžko radit jinde ☹ Ale je to hnus bych jí asi něčím přetáhla, nebo si to alespoň v barvách představila 🤐
@carculka tak co?? Já jsem tak nasr... že bych vraždíla, krom tch se dovalil i tchán, jako je asi normální přijít na návštěvu a drze si jít prohlédnout každou místnost v domě, včetně ložnice... 😠 Tchýně dorazila v jedenáct a před dvaceti minutama teprve odešla, udělala mi totální ostudu v obchodě a mé sebeovládání málem vzalo za své, když jsme vcházeli dovnitř a ona říká "hmm tak v tomhle obchodě jsem nebyla" prd nebyla, když hned jak jsme se nastěhovali, ještě nás tu nikdo neznal a už mě byla drbat. Opět mě poučovala, dělala ze mě idiota, asi jsem nesvéprávná, nebo fakt už nevím 🙄 Beru malého a jdu na hřiště, dát si se sousedkou pivo, nebo asi dostanu mrtvici. Večer juknu jak jsi to zvládla ty 😖 Tak se tu zatím držte

carculka
15. črc 2010

ahoooooooooooj..tak dnes jsem se dozvedela ze baba manzovo brecela ze malou vida malo(jednou tydne dve az tri hodky nekdy dyl)a ze by ji chtela mit na cely den sama aby si s ni hrala(coz snad muze i predemnou)...jako uz mi s tim sere

dnes jsem tam nejela,sjedu tam o vikendu ☹

matha..moj tch taky musi vse prolezt 😝 proto nesnasim kdyz sem jezdi
teda koukam uzila sis,reklas ji neco?

ivee,po tomhle bych se s ni nebavila

carculka
15. črc 2010

matha..co zabralo pivko?

carculka
15. črc 2010

holky muzu se zeptat?

jak casto nechavate na hlidani svoje ditka?ja dnes o tom premyslela,ze jednou az mala bude vetsi-a treba manza bude vyzadovat at ji ma na odpo(doufam ze ne)tak jako vest ji tam a za tri hodiny pro ni jet a mit mezitim trauma,to fakt je nej tam s ni byt a cely den ji tam nenecham jentak pokud fakt nebudu muset..takze pkud to bude nekdy vyzadovat reknu at prijede k nam a hraje si s ni nebo jde na hriste ze ja si neco udelam(ale furt je vlastne budu mit pod dohledem)..jako uz ted mam z toho tramata jak to jednou bude

dnes manzel rek hlasku ze ji tam samotnou nenecha dokud nebude umet zalovat 😀 😀 tak aspon ze tak 😀 pak to pri nejhorsim jednou za mesic preziju nejak(ale nej by bylo kdyby tam mala byt sama vubec a vubec nechtela)

mataharyy
15. črc 2010

@carxulka no jak se to vezme, dokud jsme seděli se sousedama tak pivko zabralo, teď jsem zas doma a mám depku, jináč k hlídání, dnes jsem se ujistila že u nich nikdy, ani kdyby to znamenalo že si příštích dvacet let sama nedojdu ani na záchod 😝 Tak mě nasrali že až strach, neřekla jsem nic, jsem kráva... ☹ Měla jsem šanci a díky idiotské slušnosti, kterou mě doma učili jsem jí promarnila ☹ Fakt jsem kráva, mohla jsem mít pokoj, mohla by mě dále pomlouvat dělat ze mě vola a alespoň by mě to tak nežralo, neb by měla důvod 🙄 Asi jsem i do telefonu zněla dost zoufale, když se manža nasrala a řek že jim asi zavolá a pošle je do prdele on... ale já nechci aby byl s rodičema na nože, takže se v tom budu plácat dál, dokud se nenaseru natolik že jí pošlu někam já... Ono to stejně asi dlouho trvat nebude, pač po dnešku toho mám tak akorát... Jenže to už jsem říkala tolikrát a vždy jak blb tu hranici posunu, sama před sebou upadám a to mě asi dere nejvíc 😖

mataharyy
15. črc 2010

další překlep @carculka jsem chtěla napsat 😅

carculka
15. črc 2010

@mataharyy no oni maji asi fakt prirucky... 😠 😠 😠 me ta moje aaak sere a nevim proc furt chce malou mit sama a jeste na dlouho-se zblaaaznila 😠
a ty tvoji bych uz asi taky dala tecku 😠

mataharyy
15. črc 2010

Chystám se na to, ale znáš to do blbjejších se nemlátí... 😀 Ne fakt jednou než bude mít přijít poprosím kámošku ať malého pohlídá, dám si pár panáků na kuráž, pač jináč se asi neodhodlám a všechno jí vmetu do očí, no a pak děj se vůle boží, má to tři možnosti 1) urazí se a nějakou dobu se u nás neukáže a pak to bude jako předtím 2) chytne se za nos a rozbřeskne se jí no a 3) bude to ještě horší... Pak jí pošlu někam hodně daleko a totál se s nimi přestaneme vídat, sice by to bylo proti mému přesvědčení, že malej má nárok na babičku, ale čím dál tím více chápu ex švagrovou, že jí naprosto odřízla od synovce (teda celou rodinu...), ale jestli se k ní chovala takhle, tak se nedivím, pač asi jen při představě že by jí měla vidět těch pár minut když by jí přivezla synovce v ní musí vyvolávat nevolnosti 😅

lenule76
15. črc 2010

Ahoj holky a spolubojovnice,
sleduji vás a vaše trápení s tchýní již dlouho a pravidelně čtu vaše příspěvky. Ani newvíte jak vám všem rozumím. Já mám tchýni také takového formátu ... tedy megeru, svini, manipulátorku apod. Jsem na ní strašně alergická. Několik let jsme žili celkem v pohodě (lépe řečeno v nevědomosti) a pak díky švagrové jsme zjistili jak to je., ne že by do té doby nebyli problémy, ne že bych se nevztekala a nenadávala .. samo, že ano. Vadilo mi to jaká tchýně je, ale jaksi mě držela "slušnost" a říkali jsme si, že tchýně na to přijde, že nám ruší soukromí, že nám vadí, že se do všeho sere apod. Bohužel na to nepřišla. Takže po tom, co nám švagrová "pomohla", si s tchýní manžel promluvil a já zaujala postoj ... nezajímá mě co ona si myslí, jedu ve své lajně.
Moje zkušenosti s mojí tchýní jsou šílené, mohu klidně napsat jak to bylo, pokud si chcete přečíst. Ale předem upozorňuji, že je to román 😎 😀
Nenechám si srát na hlavu .. nenechám se už manipulovat. Jak to jde snažím se jí bránit ve vození našich kluků, pokud je nutné je hlídat (když jedeme na nákup) tak jedině u nás a na dobu nezbytně nutnou. Jsem alergická na každý její pohyb, na to že dýchá stejný vzduch jako já a moje děti. Nedovolím jí, aby podrývala mojí a manželovu autoritu, aby nás zhazovala.

Zjistila jsem, že:
-nejhorší vztah je tchýně - snacha.
-není zásluha být babičkou, děti se bez babičky klidně obejdou.
-všemožně se budu snažit bránit jí v kontaktu s dětmi (nenápadně:-d) a čekám na každou její, byť sebemenší chybu
-si mě ani moje děti nekoupí žádnými penězi
-je to falešný člověk, pokrytec, myslí si, že bude všem organizovat život a manipulovat s nimi

Omlouvám se, že jsem se tak rozvášnila, ale je toho už moc. bydlíme v jednom RD, ale příští rok začínáme stavět a pak tradá. Když jsem to vydržela tolik let tak to ještě chvíli vydržím.

Děkuji, že jste mě naslouchali, až do konce, a pokud nebude vadit zase si přijdu postěžovat.
Lenka

kaatulkaa
15. črc 2010

@lenule76 Tak se musím od srdce zasmát - t\ body v tom Tvém zjištění jsi napsala přesně, ale úplně přesně dle mých slov
😀

mataharyy
15. črc 2010

Ahoj Lenko, no až se tohle naučím (dlabat na ní) tak ze mě asi bude nejšťastnější člověk na světě 😵 Jenže než k tomu dojdu, tak mi asi přeskočí a bude vystaráno...
Jináč máš pravdu, dnes už jsem se ptala po známejch, jestli nemají nějakého známého doktora, kterej by mi potvrdil alergii na tchýni ☹ Já jí nechci bránit v kontaktu s dětma, o jednoho vnuka už "přišla" ale obávám se že to tak dopadne, jestli se něco nezmění 😒 dnes mě totálně vyždímala a to (až na tu ostudu v obchodě) nedělala nic jiného než jindy... jenže jak je vedro, tak jsem KO i bez ní a když jí ještě mám nasáčkovanou celej den..., s těma chybama, nejhorší je že je nemusím ani hledat, vidím je a už mi nejde je přehlížet 😔 ani já a ani mé děti nejsou kus masa takže prachy si může nacpat... nejsem prodejná kur... i když to o mě tvrděj 😖 no a poslední bod... asi máme stejnou tchýni 🙄 . Neříkám že je chyba jen v ní, ale ona je bezpáteřní a jde přes mrtvolu (mojí)... Jediné kde na ní nadávám je tady a před dvěma kamarádkama, nikdy by mě nenapadlo jít někam mezi její známé, nebo do obchodu kde každého znají a začít jí pomlouvat. Já neříkám že mě musí vroucně milovat ale do háje je nám snad pět? Snažím se s ní mluvit, ze slušnosti když už je u nás, ale cokoliv jí řeknu totálně zazdí, nebo se zatváří že bych jí nejraději praštila... žádná snaha z její strany, ona se vůbec netají tím (pokud není na dohled manžel, nebo její sestra) že jsem pro ní póvl. A proč, protože jsem z Prahy, protože jsem o deset let mladší než její syn, nebo proto že mě poznala když mi bylo šestnáct a byla jsem první a jedinná jeho přítelkyně kterou kdy přivedl domu? Strašně chceme další dítě, ale úplně se děsím co to rozpoutá... Už zas bulím, totálně mě vyždímala a to si vždy říkám že na ní kašlu a když se objeví, tak to dopadne hrozně ☹

frisbee
15. črc 2010

lenule...smutný je to,že je to tak skoro všude,asi fakt chodily na školení,jinak si to neumím vysvětlit,a hlavně nechápu,proč tak komplikují životy...člověk si ho má zjednodušovat..tady fakt zabírá jedině ignorace..mám stejnej problém jako mataharyy..výchova mi komplikovala život,byla jsem zbytečně slušná 😝

mataharyy
15. črc 2010

Jináč @lenule76 tak něco napiš, alespoň na chvíli vyženeš z hlavy mou tchýni, tvou 😅