Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kaculinek1
25. bře 2011

Holky nemáme to jednoduché s temi maminkami našich miláčků. Já mám taky jednu starostlivku, ale nejsem si úplně jistá, jak moc dobře to se mnou myslí... Ale synátora miluje, tak se snaží být milá i na mě - někdy až moc. Bohužel u ní stále bydlíme než dáme dohromady byt. (do 3 měsíců, pak budeme mít prcka a to už tady rzhodně nebudu🙂 ) To si zpočátku myslela, že s nima jako budeme bydlet nastálo - sice mají celkem velký dům, ale ne pro dvě hospodyňky, chápete, takže první šok jsem jí způsobila tím, že jsem jí řekla, že jsme koupili byt, koukala na mě jak na vraha...To byl vlastně druhý, ten první bylo to že jsem o dost mladší než přítel (10let) a taky jeho bejvalka byla asi hodně oblíbená... No a třetí šok, když jsme jí po roce vztahu povídali, že bude babička... Pak mi o samotě kladla na srdce, že ale na svatbu máme ještě dost času a že se vlastně brát ani nemusíme, uf, jak to může říct, když jí zrovna povídám, jak se těším až budeme svoji!!! Asi se synka nechce vzdát🙂 nejvíc mě dostává ale ta její ochota mám se vším pomáhat, nebo spíš mi přijde, že chce být lepší než já - když peru musím být rychlejší, nebo už to věší, vaří jedině ona, když uvařím já, tak mi to sice chálí, ale ani si třeba neveznou.... a vrchol všecho bylo ,když v našem patře umyla okna a převlíkla mám postele,když jsem byla na školení! No to jsem málem vyskočila z kůže, proč nás nenechá v klidu si žít, proč mi musí meustále dokazovat jak je lepší? Nebo to vážně myslí tak dobře? A pak ještě musím jít a poděkovat!!! aby se neřeklo, že jsem nevděčná. A taky mám strach z dětí - docela mě shodila před mým malým bráškou,(je mu 8 a mě 24 - takže spíš druhá mamina) když jsem řekla, že musí večeři dojíst, ona se zvedla a vzala mu talíř a vyhodila to, dělá to schválně?! A švagrové hlídá jen jedno, že dvě zlobí... Ach jo fakt doufám, že jí nekřivdím. Už se těším do svého, potom poznáme🙂

ps: co jsem těhu stala se starostlivkou i moje mami, ta to sice myslí upřímě, ale přehání to a hodně, chjo jak vydržet tuhle péči ze dvou stran a nikoho při tom neurazit, když mi to tak strašně moc vadí?

blandik
25. bře 2011

Ahojte, mě to příjde, že ty matky, tchýně se nemůžou pořád dostat do fáze, kdy pochopí, že dospělí lidi - jejich děti, snachy prostě už potřebují dělat věci po svém. Ony vyrostly ještě v době, kdy jejich tchýně měly velké slovo a prostě straší generaci se neodporovalo..navíc nebyly nikde žádné informace, tak asi byly vděčné za rady starších...já si ráda poslechnu, jak to dělaly, ale ne tím způsobem, že mi bude předhazováno, že oni vychovali dvě děti...mě na mojí tchýni nejvíce vadí její manipulace s okolím a jak si s malý hraje, ten direktivní způsob, ty zvuky, které vydává, ten nerespekt, když je malý ponořený do hry a ona má pocit, že te'd hned musí k ní jít a ona mu něco ukáže, a pořád mu to říká dokola a malý ji nevnímá...jakoby ho za tu návštěvu chtěla vychovat a všechno naučit. Mě i vadí to, že třeba malý ukáže, že mu jsou dva roky a ona to chce pořád opakovat...pořád mu říká, Miško, ukaž kolik ti je a pořád, pořád...jakoby to měl být nějaký stroj, který funguje správně, jen když po zmáčknutí se spustí ten správný program...Nedávno jsme byli na oslavě, a pozorovala jsem tchýni, jak se snaží donuti malého kluka, aby snědl nějaký zákusek, který nechtěl, a pak zase se snažila donutit jinou holčičku, aby si ještě vzala zákusek slovy a ty jsi ještě ani neochutnala ten ananasový řez, já jsem se s tím pekla, a ty sis vůbec nezvala...a přitom sama si dala taky jen dort a víc si nevzala...strašně mi to vadí, jak se nabourává do dětí, jak se snaží vzbuzovat pocit viny...tchán ji usměr'nuje, když to slyší...nejhorší jsou návštěvy bez tchána, ona je pak jako spuštěná z řetězu, doslova, není s ní kontrolor ,tak si dělá, co ji napadne a její nápady mě děsí...

mataharyy
25. bře 2011

@blandik chápu, má tchýně je generál a jak není po jejím, tak je zle... 😠 A to co jsem se zas dnes dověděla a co mi napsala mě totál nasr... a i manžel z toho dvakrát nadšenej nebyl, taky jsem mu řekla ať jí zavolá on že na mě je uražená a já na ní naštvaná, takže pokud nechce abych jí suveréně poslala do kopru, tak s ní nemůžu mluvit 😅 Tak jí volal a ona že co nám donese, tak řek že nic a ona že donese to a to teda on řek že ne, chvíle hovoru a zas dobře tak já vám přinesu to a to, tak jí oznámil že jesli něco donese, tak jí s tím otočí zpátky 😝 prý chvíle ticha a pak že teda nic nedonese, no... 😠 Ona nás prostě naprosto odmítá respektovat, náš názor není, vše děláme špatně a jak dnes pravil můj choť, jen si to tak neber, i kdyby jsi měla zlaté bradavky tak budeš ta špatná 😀 no smutné je že má pravdu a mě už to fakt zas začíná lézt krkem, ale jak říkám snahu jsem měla dost a dlouho a stále semnou zametá, takže nastává jiný věk a může se třeba po... 🙄 Když si vezmu pořád fňukala jak malého vídá málo (jednou za čtrnáct dní), no a teď když jsme jeli na návštěvu ke kamarádům, tak manžel vzal malého, šel nejdřív ke tchýni (aby pak nenadávala že jsem byli u nich ve vesnici a ani se nestavili), takže byla ona u nás, pak manža s mládětem u nich, pak zas další víkend ona u nás a na dlaší zas oni u nich (takže ho za měsíc viděla asi třikrát, či čtyřikrát) dokonce jsem s manželem už třetí víkend měli konflikt, pač jsem říkala že by jsme mohli mít taky jeden víkend pro sebe (manžel je doma jen o víkendech přes týden je mimo město) a bylo mi řečeno jestli mi tak vadí že tchýně malého uvidí, tak jsem řekla že mi je to putna, ale že pak zas budu někde za krávu... No a dnes jsem se dověděla jak si stěžuje že u nás není vítána, že to cítí že se chováme divně když tu je a že raději jde manžel s mládětem k nim, než aby jsme jí pozvali k nám (já si s ní nemám co říct i při velké snaze se pořád bavíme o tom samém, o počasí... a po tom co mě pomlouvá kudy chodí jako nechápu co chce, mám se jí pokaždé když jí vidím vrhnout kolem krku a volat maminko to jsem ráda že vás vidím? Prostě jí tiše toleruji jako matku svého muže a jako babičku svejch dětí 😅 )... Takže ať tak nebo tak, pořád to dělám špatně a kdyby si manžel vzal někoho normálního a ne tu píč... z prahy. Tak já nevím jsem fakt totál vytočená a mám sto chutí stanovit to tak že ano po šestinedělí (kdy jí nechci ani vidět) může chodit na návštěvu, ale jen jednou za měsíc k nám, já k nim odmítám chodit, když si pak stěžuje (navíc tam nechodím od doby co jsem zjistila jak se o mě vyjadřují...). Nebo já fakt netuším 😖 Ufff to jsem se zas rozepsala 😅

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Normálně mám skoro pocit, jak kdyby jsi popsala mou tchýni. Je to dost podobné.

mataharyy
25. bře 2011

@beisis No tak to tě opravdu lituji... ☹ Já už jsem si dávno říkala že se nenechám touto osobou vytáčet, ale dneska mě jináč odstartovala... A to jen proto že jsem neměla čas tehdy kdy ona chtěla přijít... Navíc už dávněji jsem zavedla "nepsané" pravidlo že chodí jen když je manžel doma, protože když jsem doma sama tak má potřebu mi pořád "nenápadně" předhazovat že jsem naprosto neschopná a na to opravdu nemám náladu... před manželem se trochu krotí... 😅 Jináč já fakt nevím, zda je to mnou, nebo co, ale dle mého názoru jsem se fakt snažila dlouho po hlavě mi taky skákala dlouho, ale všeho moc škodí a jak se ozvu tak je zle... 😔 Ale fakt nevím co dělat... prostě jí jasně naznačit že máme vlastní život a nepřejeme si aby nám ho organizovala ona...? Jenže to už jsem zkoušeli a nic, takže prostě pokud jí v té její palici nedochází že tímto přístupem docílí jediného že se zatnu já a později i manžel a bude mít totál smůlu, tak fakt už nevím co dělat ☹

beisis
25. bře 2011

@mataharyy No já mám občas pocit, že mímu chlapovi není 32, ale tak 15 a absolutně asi podle ní neví co má dělat. Cokoliv my pro nás koupíme, tak to je zbytečný (jako ted naposledy auto). To že mě furt někde pomlouvá mi došlo pro ní je nejlepší prostě její snacha Stáňa to už jsme taky všichni pochopili, že oni jsou prostě ty nej. A dávaj nám to taky jasně na jevo. Pošlou nás na chatu, kde jsou jenom fotky jejich syna a Stáni s Davidem ( dokonce i u postele, což dokáže člověku otrávit náladu po ránu i před spanim). No holt nejsme dokonalý a co radši budu neoblíbená, než bych jí lezla do prdele, aby jsme měli prachy. Holt jsme měli dítě jako druzí a nevzali jsme se tak nejsme oblíbený. Bydlíme v paneláku protože nám to prostě musí stačit, my by jsme na baráku nedělali, ale pro jiný je barák to nejlepší protože oni pracujou. No mě už to snad ani vytočit nemůže. Mě vytáčí jenom to, když se někdo předemnou prořekne. Což se teda často nevstává. Na tchýni jsem si hubu ještě neotevřela, ale někdy se držím fakt zuby nehty a z návštěvy u nich bejvaj někdy fakt peklo. Ale co bych pro klid v rodině a že já nejsem ta neslušná neudělala. Protože je mi jasný, že v tu chvíli, kdy bouchnu to budou zase vědět všichni a ještě si na mě smlsne.

blandik
25. bře 2011

@mataharyy - je vidět, že tchýně ti pořád sedí v žaludku. Já jsem si to taky snažila nepřipouštět, ale první dva roky po narození malého jsem ji fakt řešila pořád...a dost mi to otrávilo mateřství...protože ona taky neumí respektovat ne a bude to pořád zkoušet a tak ji člověk nemůže odmítnou jemně, aby neurazil, ale když už se poopáté zeptá, že by vzali malého do zoo sami a my, že pojedem všichni...tak to už pak nejde neříct nějaký další důvod, proč ne...a pak se dozví to, co se ji asi nelíbí...Já myslím, že jestl bych měla druhé dítě, tak v šestinedělí bych skutečně vyhlásila embargo na vstup k nám a to pro všechny, nejen tchýni...líbí se mi ta myšlenka, že je potřeba hlavně, abychom se my tři zžili s novým dítětem a ne tam měli šest týdnů otevřených dveří, jen nevím, jeslti by to přežila...protože dodnes poslouchám, že neměla možnost si ho pochovat v porodnici a jak její kamarádka, taky babička, minimálně jednou týdne hlídá své vnouče, jak ho tam pořád mají...jsou to narážky a připomínky toho, jak ona to neměla...taky mi vadí, že nápady na aktivity rovnou ventiluje před malým, že mu začne najednou bulíkovat, že maminka půjde domů a že oni pak půjdu s ním k nám...že to se mnou předem neprobere.

mataharyy
25. bře 2011

@beisis No já na ní taky neslušná nejsem (pořád si říkám že budu mít alespoň morální převahu) veřejně jí nepomlouvám jen tu ( 😀 ) a s kamarádkama když debatujem jak nám dělají ze života "ráj" naše zlaté tchýně 😎 A taky je mi jasný že jak se ozvu tak pak všude chodí a vykládá o mě kde co, jenže já vím že to dělá i tak, dělala to ještě v době kdy mě neznala a dělá to dodnes a bude mě pomlouvat ještě na smrtelném loži... Nemá mě ráda, fajn ne všichni lidé si sednou a musí se vroucně zbožňovat, ale buď nás jako dospělé, svéprávné lidi začne respektovat a bude respektovat to jak vychováváme naše děti, to jak žijem, nebo ať jde někam... Já proti ní nic neměla, říkala jsem že mám fajn tchýni, pak jsme s nimi začli bydlet (než jsem si našli bydlení, což bylo přesně 11 měsíců) a byl to horor, ale brala jsem to tak že jsem se nastěhovala do zajeté domácnosti, kde to prostě funguje jinak, tak jsem držela hubu a krok a říkala si až se odstěhujem bude zase pohoda, jenže pak jsem zjistila co o mě říká ona, co tchán a po té co jsme se přestěhovali o pár vesnic dále tchýně nelenila a šla mě pomlouvat do zdejšího obchodu a to byl totál šok a teda prozření jak hovado a od té doby už jí fakt nemůžu, takže ano nejsem nadšená když k nám přijde, to je fakt, ale beru to tak že chce vidět vnuka tak mlčím, ale pak se dovím že i to je špatně, tak co mám dělat?? 😕

mataharyy
25. bře 2011

@blandik Pořád ne, už zase... Měla jsem více méně klidové období kdy jsem jí nějak extra neřešila, ale dnes zas září (asi ta Fukušima, či co 😀 ). No ona to šestinedělí nepřežije, ale může se třeba na hlavu postavit, budu se za něj hádat... Je mi líto, prostě to je čas abych se já dala nějak do pohody, kdy budu seznamovat starší dítě s mladším a budeme si tvořit nějakej režim jak to u nás bude fungovat, tak aby jsme se z toh všichni nezcvokli, takže opravdu mi nepřijde vhodné aby mi do toho lezla tchýně, nebo někdo jiný a byl urvanej z miminka a nějakým způsobem dal staršímu podnět k tomu že je najednou "odstrčenej"... Já to šestinedělí prostě chci bez náštěv více méně kohokoliv, jediné že až začnem chodit po pár dnech ven, tak že budem chodit s těma lidma co jsem chodili do teď, aby byl mladej v kolektivu který zná a se kterým bude zas trávit volné chvíle, ale domu si fakt nikoho tahat nechci a většina lidí to pochopí, ale tchýně se urazí... Bude to horor a jsem zvědavá zda to ustojíme 😅

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Co se týká dětí, tak to poslouchám furt co mám co nemám dělat. A to nebudu řikat, jak moje dítě od ní chodí omlácený ( ono teda po hlavě padá fakt furt, ale když ho nechá spadnout na železnej podstavec u akvárka, tak to je mazec). A to bylo furt, jak když budu potřebovat jak mi pomůže. No kolikrát myslíš, že se nabídla, že nám syna pohlídá, abych doma vůbec něco stihla? Nejhorší je, že bydlí o pár baráků dál. S tchánem vycházim dobře, ale tchýni fakt nemůžu ani cejtit. Ona se tak děsně přetvařuje a když mě představovala u nich na chatě nějakejm jejich známejm, tak mi stačilo jak řekla, to je ta jak jsem vám řikala. Takže to mi už bylo jasný. A jakym tonem to řekla a ještě předemnou se mi otevřel nůž v kapse. To že se jí nezavděčim jsem si zvykla, ale beru to tak, že do teď jsem jí nic špatnýho neudělala (mimo toho, že mám děti s jejím synem), takže já můžu mít svědomí čistý, ale zvát jí knám rozhodně nechci. Je mi jasný, že by na všem našla problém protože ona je paní dokonalá. Občas na mě doslova udělá botu, aby měla důvod mě pomluvit jako naposledy. Nejhorší je, že jsem se dostala do fáze, kdy jí nechci ani zasvěcovat do toho, že vůbec čekáme druhé a kdyby se přítel neprokec, tak jsem jí to vůbec neměla chuť říct. Už od ní radši fakt nic nechci.

blandik
25. bře 2011

@mataharyy - a kdy čekáš mimi, kdy máš rodit? Mě se to zdá hodně rozumné, my se snažíme už déle u druhé, te'd mám první měsíc nějaké prášky, možná ty hormony způsobily, že se cítím těhotná...tak si nad tím dumám taky...jak nad tím uvažuji, tak asi bych dovolila tchánovcům návštěvu v porodnici, když tam nebude manžel s Miškou, taby budoucí mimi viděli, ale pak těch šest týdnů bych chtěla mít doma klid. První kojení moc nevyšlo, jen 3 měsíce a navíc zžívání se společné, přesně jak píšeš, aby se starší mohl v klidu seznámit s druhým a nepotřebuji do toho tchýni, které by mohlo ujet, že maminka je unavená a že si staršího vezmou k sobě na celý den...dovedu si to živě představit...Hm, vidím, že hormony fakt působí, posledních pár dní myslím jen na to, jestli jsem těhotná...

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Já taky říkala že jí neřeknem že jsem těhotná, ale pak jsem si zas říkala že je to blbé, ale ujišťuji tě že v případě dalšího dítka už jí neřeknu ani popel 😉 Jináč já nechci aby tchýně hlídala, nemám v ní důvěru a vím jak se bavili s klukem od švagrové, normálně jí před ním pomlouvali a že teda si servítky nebrali... takže já odmítám aby byla s mejma dětma osamotě, navíc prostě tvrdím (a manžel to chápe a potvrzuje) že už nemá na to aby dala takovej záhul jakej je náš poklad, to já z něj mám občas dost a to vím co od něj čekat a zhruba jak ho usměrnit, takže máme doma takovou dohodu, já nechci aby hlídala tchýně a manžel zas není nadšen z myšlenky že by hlídala moje máma, takže v tomto máme jasno a jsme za jedno že kdyby jsem si měli vybrat adekvátní a spolehlivé hlídání, tak můj táta, nebo případně bráchové 🙂 No a tchán je primitiv, hulvát a agresivní alkoholik, takže k němu není co dodat 🙄

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Já jsem aspoň chtěla počkat až budu mít výsledky, že je vše v pořádku. Dost na tom, že jsem i kvůli tchýni přišla o mlíko u prvního protože jsem furt poslouchala, jak ostatní kojí a furt dokolečka a že ostatní měli normální porod jenom já císaře a čekala, že po císaři budu běhat jak rybka druhej den. No fakt furt jenom poslouchat jak ostatní jsou dokonalý jen já nula to fakt nechci natož ještě u druhýho. Já jsem totiž dozvěděla, že jsem se nechala schválně zavřít do nemocnice, abych nemusela na její 50 narozeniny. Grrrr bych chtěla vidět ženskou která se při prvnim těhotenství nechá schválně zavřít na týden na porodní sál.

mataharyy
25. bře 2011

@blandik Rodit, ofiko dnes tak doufám že se to rozjede a do pondělí porodím, jináč mám nástup na vyvolání 😖 No já původně nechtěla aby chodili (a to teda hlavně tchán) do porodnice, ale tak jak píšeš, aby se přišla podívat na mimčo a pak mi dala svatej pokoj (myslím že tchánovi bude mimčo ukradené, stejně jako starší a teda chvála bohu za to, takového "dědu" pro své děti opravdu nechci...). Jenže ona to prostě nevydejchá, takže co když prostě i přes "ne" přijde, tak jediné co by jí možná mohlo trochu rozsvítit by bylo že bych ji nechala za dveřma 😅 protože nic jiného by nepomohlo... Jé tak budu držet palce ať se ti těhu potvrdí a vše probíhá dobře 😵

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Jo to už je ta fáze kdy prostě vše děláš naschvál, jsi totálně neschopná a úplná kráva... Takto teď tchýně líčí mě, takže "pohoda". No právě mě se u prvního nedělalo mléko, čtrnáct dní jsem fakt měli peklo a pak jsme to vzdali, protože byl malej opravdu malej a hrozila nám nemocnice když nezačne nabírat, tak jsem jeli na UM, ale teď bych byla ráda aby to klaplo i s kojením, takže právě těch šest tejdnů mi přijde i na toto fajn... 😅

blandik
25. bře 2011

@mataharyy - tedy, tak to přeji hodně pohodový, pokud možno téměř bezbolestný a tak akorát rychlý porod, a't jste oba fit. Já bych asi tchýni přes manžela vzkázala, resp. vysvětlila, že si nepřejete žádné návštěvy během těch šesti týdnů a proč a že očekáváte, že to bude respektovat a nepříjde ani na krátkou návštěvu, nečekanou...že se může přijít po domluvě s manželem podívat do porodnice...Držím palečky 😀 a aŤ můžeš tchýni hodit za hlavu a věnovat se příjemným věcem, které vás čekají...

mataharyy
25. bře 2011

@blandik Já ji asi jednou hodím něco na hlavu a bude klid 😀 On je problém že ona i manžela ignoruje a fakt jsem se schodli na tom že jí nestačí naznačit, takže prostě až se malej narodí, tak ano může se přijít podívat do porodnice, ale pak šest tejdnů nic... A když se urazí a bude zas frflat (jako že určitě 😔 ) tak prostě nastavíme jiná pravidla, aby jí konečně došlo že není středem vesmíru... No a pak jen doufat že jí dojde co tím chceme naznačit a trochu se vzpamatuje 😎

beisis
25. bře 2011

@mataharyy No já na tom taky budu trvat. Hodlám prostě přijmout opravdu jenom návštěvy, které chtějí přijít kvůli tomu aby pomohli a né kvůli tomu, aby nám pomluvili domácnost.

andilekanitka
25. bře 2011

ahoj musím teda říct že vám ty vaše tchýně vůbec nezávidím, moje zatím budoucí tchýně (v srpnu bude svatba) je na 80% skvělá, alespon zatím, už se známe 7 let a neměly jsme spolu jedniný problém, u kafíčka si vždycky popovídáme atd., no a budoucí tchán, když není přiopilý tak je taky tak 80% dobrý. Uvidíme až jim řekneme , že budou babička a děda 😀

mataharyy
25. bře 2011

@andilekanitka budu ti držet palce ať vám vztah s tchánovcema hezky klape a aby jsi tu za pár měsíců taky nenadávala 😀

mataharyy
25. bře 2011

@beisis Já na tom taky budu trvat, otazné je jak to bude respektováno ☹ Když jsem pro ně nesvéprávnej póvl... 😖

beisis
25. bře 2011

@andilekanitka Tak to ti přeji snad to budeš mít lepší než my ostatní co na tchýně štěstí neměli 😀

beisis
25. bře 2011

@mataharyy No u nás spíš bude problém v tom, že přítel se mamince nepostaví pokud zrovna nejde o něj, takže se dost bojim toho, abych já něco nezakázala a on se nenechal ukecat. Ale tentokrát fakt chci mít klid můžou se podívat na fotky 😀

mataharyy
25. bře 2011

@beisis hmm, tak to je ta horší varianta, já na to manžela připravovala už půl roku, že šestinedělí je naše, je na něm vidět že se mu do tohoto sporu taky moc nechce (no co si budem nalhávat ani mě...), ale je mi líto z tohoto neustoupím, navíc vím jaká jsem byla po prvním porodu, jsem se tehdy porafala s vlastní rodinou i kvůli menším blbostem, takže se obávám že bych se taky nemusela ovládnout a říct jí něco (čeho bych sice později nelitovala) co by rozpoutalo hotové peklo a to zas nechci, pořád je to matka mého muže... 😒

lisbethsalander
27. bře 2011

my s tchýní už více jak 2 roky roky nemluvíme 🙂 a máme klid a pohodu

mataharyy
27. bře 2011

@lisbethsalander Jééé ti normálně závidím 😵 😀

beisis
27. bře 2011

@lisbethsalander Týýýý jo tak to bych normálně taky brala. Nikdo by mi nebrblal do života do dětí do ničeho. Upa nádherná představa.

vally.
27. bře 2011

Ahoj holky nerada vstupuju do rozběhlého tématu, ale já na tu svou "maminku" mám tak šílené nervy dneska, že bych asi vybuchla kdybych se nesvěřila... Moje tchýně semetrika není, nepomlouvá atd. řekla bych že mě má za svou dceru. Bydlíme ve dvoufeneračním domě dole oni nahoře my..No kde začít ... Straašně ale vážně strašně mi leze na nervy ... Před hodinkou přišla k nám nahoru a já věšela prádlo a ona přišla a jako po stopadesáte řekla tu její slavnou větu "maminka pere div se z toho neposere" říká to pořád kdykoliv slyší pračku jenže tentokrát byl u toho muj 3 letý syn a jemu to přišlo strašně vtipný a od té doby to říká taky protože "babička žekla" to mě nadzvedlo..Pak přišla znovu stím, že má ze včerejška řízky a že nám je dneska dosmaží a mužeme jíst tak jsem ji slušně řekla že už jsme po jidle a mě není dobře tak jist nebudu hlavně ne nic masného a co ona udělala? Za pulhodiny přinesla talíře stím že pokud bych to nesnědla tak ji naštvu..( je to v lednici) .. Jako už mám toho dost máme vlastní kuchyn neříkám že někdy to nepotěší když uvaří a já nemusím stát u sporaku, ale ona už mi málem ani nedovolí vařit "nač když má" .. Já vím že někdo nechape na co si stěžuju ale když to máte už rok v kuse a pak chodí jak není vyčerpaná z toho vaření. Jak kdyby se ji oto někdo prosil. Jednou jsem říkala že mam květák tak že ho udělám druhý den na obět a ona vstala dřív udělala svůj a hrozně mi ho pak přinesla nahoru - už mi příjde jak kdyby to dělala schválně. Nebo nechci aby pořád nosila dcerku. Ona si na to hodně rychle zvykne a pak mrčí celý den že chce nosit ale néé ona je přece babička na rozmazlovaní ( a když jsem ji řekla že babičky na rozmazlování nejsou ty s kterýma bydlíme tak se urazila a stěžovala si tchanovi) pořád ji uspává na rukou i když jsem jí to Xkrát vyslovně zakázala.. mě to příjde jak kdyby to dělala fakt naschvál ...Každý den k nam chodí 100x nahoru bez pádného duvodu , jen tak sedne a sedí.. Skoro jak k sobě do obývaku.. Už mi to leze krkem. Máte doma třeba takovou tu chvíli že si smanželem udělate krásny večer při svíčkach a pak se koukáte na gauči třeba na tv ? Já ne bydlíme sní 2 roky a kdykoliv si jen lehnem k sobě jak kdyby měla na to čuch a něco honem potřebuje. Já už to nedavam tohle je fakt jen střípek ztoho všeho.. Myslím že se zblázním.. Manžel se sní hadá stojí při mě ale ji něco řeknete a ona za pulhodiny neví že jste ji to řekli- podle mě spíš dělá že neví!! 😨

mataharyy
27. bře 2011

@vally. Jo, to je ta "strááášně hodná" proti které nemůžeš říct křivého slova, protože ti přece neškodí... Ano z venku ne, ale mít to doma je děs 😠 Jediná rada, jasně říct dost a zavírat si dveře na petlici, nebo se odstěhovat, nic jiného ti fakt nepomůže 😅 Protože jináč počítej s tím že tohle bude gradovat a jednou to už opravdu překročí únosnou mez a i když udělá to co vždy tak z toho budeš totál KO a buď se šeredně pohádáte nebo tě to bude stát manželství 😔 Protože prostě maminka nechápe že synáčkovi už je krapet přes osmnáct a ona za něj není zodpovědná a už vůbec nechápe a chápat ani nechce že by jste mohli mít svůj život... Jako má tchýně ta krom toho že je vyčůraná jak díra do sněhu, pomlouvá kudy chodí, tváří se jak jí celej svět ubližuje, tak je ještě přesvědčená že ona tvoří střed vesmíru a všichni se musejí řídit tím co ona chce... Jen velmi špatně a pomalu jí dochází že jí na tohle její přesvědčení sereme (pardon za slovník, ale...) 😎

lucisa
27. bře 2011

@mataharyy Ty tu ještě jsi, pořád nic?
Máš to jako já před rokem, v pátek 26.03. jsem měla jít do porodky na vyvolání (TP byl 21. a 23.3.), tam mi dr. udělal Hamiltona a říkal, že mi nechá čas ještě přes víkend a v pondělí stopro vyvolají. No a já v sobotu už byla úplně zdechlá a v neděli dopolko jsem měla kontrakce, tak jsem jeli (taky se zrovny přetáčel čas) a ve 14.35 byla malá na světě.
Takže jestli neporodíš ještě dnes, slavíme zítra společně, já o rok napřed - spolu se Svěrákem nebo Komenským 😉