Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

radule86
17. kvě 2011

ahojky, jsem tu u vás nová 🙂
no s tchýní jsem si taky svoje zažila a díky bohu (líbaly bych Honzovy za to denně i ruce), že jsme se před asi měsícem a půl od nich odstěhovaly, asi po skoro 3 rokách bydlení... svoji s Honzou budeme v létě teprve rok a já chtěla mít svoji oddělenou kuchyň a na to ona nepřistoupila(co já jsem tam s něma měla za boje, o všechno o každou prkotinu, musela o všem vědět). Holky teď když jsem vás u viděla a přečetla si pár příběhů, tak jsem si zase vzpomněla, co jsem tam měla za teror 😢 . Jelikož jsem to přestala dávat psychicky a už jsem se s ní nemohla už ani domluvit a vůbec s ní normálně mluvit, tak jsem se ji začla vyhýbat, ale nešlo to. Měly jsme tam 2 místnosti a jednu průchozí, to byl úpně prťavý obyváček a ložnice. Časem jsem si uvědomila, že jsme si neměly zařizovat obyváček, ale kuchyň, ale to už bylo pozdě, něco měnit.... No a až jsem se zhroutila, měla jsem problémy s jídlem a s žaludkem a zhubla jsem 10kg, tak sem Honzu přemluvila, že bych chtěla mít tento rok mimčo. ale u nich bych to nedala a že to psychicky a že už nemám ani sílu nic řešit ( nejvíc mi pomohla nakonec jeho kamarádka z dětsví. kt. mu asi otevřela oči, že mě to tam zničí.... je toho strašně moc a jelikož jsem teď v práci, tak už bych asi měla skončit... 😀 🙂
někdy příště vám povím co všechno jsem tam musela nechat a jak se tam teďka vyvíjí 😉 a jinak bydlíme u našich a budeme stavět domeček, už máme pozemek 😎 ještě uvidíme co v práci a na podzim se začneme snažit o mimi 🙂
Nejhorší na tom všem je, že si sama uvědomuji, že vůči ní mám strašnou averzi, ona se tak přetvařuje a mě to tak ničí, nikdo jsem na to nebyla zvyklá se přetvařovat... 😠 😖

deyana
17. kvě 2011

@radule86 Trochu mi to připomíná zase to co bylo s náma 😀 Měli jsme tam 2 místnosti (ložnice, kuchyň), do kuchyně jsem investovala celé své věno a vlastně se i zadlužila půjčkou, aby to tam trochu vypadalo. Za pár měsíců to byl takovej teror, že jsem vše obětovala a přestěhovali jsme se, musela jsem svoji nádhernou vysněnou a vymazlenou kuchyň prodat za polovinu ceny. Půjčku z části splácím dodnes, ale jsem ráda, že tam nemusím být. Tak nějak jsme počítali s tím, že domek v té sklepní (naší) části rozšíříme do zahrady, měli jsme to i dovoleno, plánovali jsme.. pak stačilo málo a byli jsme pryč. Vlastně bychom tam nikdy neměli soukromí, kuchyň byla průchozí na zahradu, jinak se tam nedalo dostat, neustále jsem měla na svém novém skleněném stole nějaké nářadí, v kuchyni našlapáno od bláta atd. Prohrabané skříně, když jsem se vracela večer z práce a chtěla si vařit, bylo mi vynadáno, že svítím a vařím, že je to drahý (platili jsme jim nájem+energie a vodu), nebo se mi v posteli rozvalovala tchyně a koukala na telku s tím, že děda kouká na něco jinýho (mají 2 telky, ale musela k nám). O klepání nemohla být řeč, když jsem před odchodem do práce zamčela ložnici, bylo zle, kuchyň jsem zamykat nemohla, protože by se nedostali na tu blbou zahradu. Koupelna byla trochu mimo "jednotku", přes další chodbu (vstupní do domu), a ještě k tomu tam bylo věčně jen 13stupnů, když jsem pustila přímotop abych se v klidu vysprchovala a nemrzla tam, zase nadávali, koupelna nešla zamčít, věčně tam byl od někoho špinavej záchod a našlapáno od blata. Taky už jsem byla vypsychlá a byla třeba 16h v práci abych je nepotkala. Vlastně jsem tam jen spala. Manža jezdil domů jen na víkendy tak vůbec nevěděl co se děje, až když třeba měl volno a byl doma 3týdny, tak to poznal. Nakonec se ukázalo, že nátlak nejspíš "řídil" i manžův brácha, kterej dřív bydlel tam ve sklepě, ale když si našel známost, manža ho pustil do 1.patra, kde byl byt se vším všudy. A bratříčkovi se to zalíbilo a chtěl barák na sebe přepsat. Tak matinka řekla že jo, že mu to napíše (1/2domu), ale že nás a mladšího bráchu vyplatí (mmch my i nejmladší bratr máme děti, jen ten co to dostal zadara, tak nic a asi to vypadá že nechtějí, oni si potřebují jen užívat života, dovolené a tak). Počítali jsme s tím, tak jsme složili zálohu na pozemek, neboť v té době by nám podíl z domku zaplatil pozemek a asi tak půlku domu. Nějak to utichlo, já byla těhule, na rizikovém musela jsem ležet s nohama nahoře, manža bohužel nedostal práci, kterou měl přislíbenou a byl na ÚP. V tom jsme se dozvěděli úplnou náhodou, že barák je přepsanej a bez našeho vědomí. Najednou nám začly chodit sms abychom vrátili klíče, najednou se tam všude zamykalo.. Když měnili okna, topení, doplácelo se za el., platili jsme rovným dílem, i když jsme měli o 2 místnosti míň a to jsme tam byli minimálně, na vše jsme museli přispívat, a když jsme odcházeli, nic nám nikdo nedal. Ani zlomek. Nedejbože když jsem v zimě (!!!) zatopila - jelikož to byla sklepní mísnost (dříve prádelna), bylo tam asi tak 15-16 stupnů, ale oni nahoře měli teplo, tak mi chodili vypínat topení, takže fakt o zdrav.problémy. Takže teď nemáme nic, platíme nájem, splácíme půjčky, a svoje vlastní bydlení v nedohlednu. Škoda, že jsme to nevěděli hned, už by to dávno bylo jinak. Nejlepší je tchyně, berou cca 30tisíc, nafta zadara, inkaso 3tis/měs. a stěžuje si, že sice neplatí nájem, ale platí inkaso ! jako bychom to my ostatní neplatili. To mě fakt rozpaluje doběla. Maj asi 4 auta, krámů zbytečnejch plnej barák, 4x do roka na dovolenou, ale nemají peníze, protože platí každej měsíc inkaso a bacha- teď dopláceli 250Kč za elektřinu !!! chudinky 😀

moudivlacek
17. kvě 2011

@deyana taky dobry 😠 chjo,jak muzou bejt matky takovy ke vlastnimu synovi,jak u nas,jeden sopurozenec hovno delal,druhej (muj muz) drel jak kun a pak ho podfoukli a barak ma sourozenec zadara bez toho aby se to reklo,penize v prdeli,ale zase za ten klid to stoji, i kdyz to manzu mrzi

deyana
17. kvě 2011

@moudivlacek mrzet to bude vždycky, osobně bych tohle nedopustila, buď všichni stejně, nebo nikdo nic. A perlička na závěr: matinka chodí k nám plakat, jak se k ní její synáček chová hnusně, že na ně řve, je sprostej, děda měl nějakou příhodu s tlakem a on ho tam nechal ležet, nechal ho jet do nemocnice samotnýho autem a tak.. takže docílil svého a teď se chová fakt úžasně. Oni můžou vzít v takovém případě darování zpět, ale oni se ho bojí, mají tam věcné břemeno dožití a už si šetřej na domov důchodců, že tam s ním nebudou. Od nás slyší jen to, že maj co chtěli. A víš co? přeju jim to. Za to, jak se zachovali. My k nim byli vždycky slušní, zdravila jsem je, poděkovala.. jejich snacha má nosánek nahoru, občas prej ani nepozdraví. A to jim slibovali, mazali med kolem huby a teď takhle 😀 akorát po nich řvou, ale kdo chce kam..
Nedávno jí někde kleklo auto, já jsem taková kráva, že jsem jí pomohla. Šla jsem s tetou kolem jejich baráku, tak jsem se zastavila jen tak, měla jsem dobrou náladu.. její milovaný syn byl doma (on totiž zrovna moc makat nemusí, ale tak co, když bydlej zadara) a ještě ji seřval (vybila se jí baterie), že neví kde mají startovací kabely (mmch jsou mého manžela ostatně jako spousta dalších věcí, co mu "ukradli" - spíš nevrátili a říkají že jsou jejich). Místo toho, aby jí je šel najít, protože on jedinej to používá, šla jsem hledat já, bohužel jsem je nenašla. Měl je ve svém autě. Co mě dostalo, měl klíče i od jejich bmw, na které si tchán nenechá šáhnout. Když je tchyně hledala, divila se kde jsou a on je měl nahoře. Takže já s kočárem lítala po městě a sháněla někoho, kdo jí to auto nastartuje. Jsem to ale blbka.

moudivlacek
17. kvě 2011

@deyana ja taky cekam,az jim jednopu bude 80 a budou nemohouci a dcerunka je soupne do duchodaku,jak budou volat manzovi 😝 je to na tom svete spatne zarizene,holt nejsme poradny svine jako nekdo,tak jsme tak dopadli

deyana
17. kvě 2011

@deyana jo.. k tomu autu, on tam auta měl 2 a nejel jí na to město to její auto nastartovat. A to nikam nepotřeboval, jen se mu "prostě nechtělo"

deyana
17. kvě 2011

@moudivlacek jj my spíš počítáme s tím, že se o ně budeme muset postarat. Protože nejmladší si nadělal děcka a jen sedí v hospodách a je na ÚP. Starší se chová tak jak píšu, a my jsme natolik blbí, že kolikrát je nám jich líto už teď 😀

beisis
17. kvě 2011

No holky když to čtu stim barákem, tak muž si musel koupit byt, protože k čemu by jemu byl barák a jeho brácha má barák a ještě mu tam všichni jezdí makat. Ale on barák potřebuje, protože mají jedno dítě. A my, že jedno dítě máme a druhé na cestě to nikoho nezajímalo. Zase na jednu stranu jsem ráda, že máme kde bydlet, ale nastěhovat se do bytu, kterej je stavěnej podle tchýně, protože podle ní to bylo nejlepší je taky za trest. Do dneška to předělávám, aby to vypadalo aspoň nějak. Ale nejvíc mě dokáže naštvat, když mi kecá do toho kde mají mít děti pokoj a že by pro ně bylo nejlepší mít pokoj s balkonem protože je větší. Já neříkám, že nemají nárok na větší pokoj, ale né dřív dokud aspoň mé starší dítko nebude chodit do školy. Nehodlám řešit to, že mi dítě leze po balkonu. Vim, co dělaj ty malý holčiny pod náma a to už do školy chodí. Ale co hlavně se nerozčilovat.

moudivlacek
17. kvě 2011

@deyana tak manza at si dela co chce,ale ja na ne pecu zvysoka,niceho dobreho jsem se nedockala a jak se rika hodna = blba,takze asi tak 😵 ja k nim zadny povinnosti nemam

deyana
17. kvě 2011

@beisis Jo oni hezky radí, že? 😀 to mě taky vždycky zvedne ze židle.. Nám se zařizováním dělala zle moje matka, ale s tou se teda nemažu, skoro dva týdny se mnou nemluvila.. a tchyni taky hned zpražim, sami měli 3 děcka a barák postavili tak na hov.. že to nejde pochopit 😀 Ne, že bych byla nějaká inteligentní, ale oni jsou vyloženě blbí křupanoidní duchny. Vždycky když začnou s těma svejma moudrama, tak my s manžou rosteme. Někdy už si z nich děláme srandu, oni se pak urazí a je chvíli klid. To pak jsme nevděční a blbí a nenecháme si poradit, ony matky nám utíraly zadky a my takhle 😀

beisis
17. kvě 2011

@deyana No moje máma to je kapitola sama o sobě to totiž nedává smysl. Moje máma se totiž někdy chová mnohem mnohem hůř než tchýně. Jenže mámu pošlu du háje a maximálně semnou nebude mluvit a bude si vylejvat srdíčko. Ale tchýni bohužel usadit nemůžu už takhle mě deprimuje tim, jak mě všude pomlouvá. No teď jsme jim oznámili, že tu budeme bourat jednu nesmyslnou příčku a už jsem poslouchala, proč a zač a kdesi cosi. A další dodělávka byla, když se ptala na jméno pro naší holčičku. A samozřejmě u toho měla připomínky.

deyana
17. kvě 2011

@beisis Jo to je u nás asi to samý 😀 Tchyně taky pomlouvá, ale ona pomlouvá všechny a všude. Hlavně jsme špatní, že máme půjčku na vybavení a auto, protože co kdyby tohle a co kdyby tamto.. kdo by to platil, a přece si nebudeme brát hypo, co kdyby.. blabla. Se jménem a pohlavím to bylo: cože, holka? hmm, co se dá dělat. A takovýhle jméno? dyt to není normální. Klapky na uši. Nenech si nic vymluvit.

Ještě jsem si vzpomněla, tenkrát jak nám "vyfoukli" ty slíbené peníze, tak jsme chtěli koupit byt, že by nám ručili teda aspoň. Ani za nic, seřvali nás co si myslíme a že to nebudem platit a jim vemou barák a tak.. šli jsme domů a buleli jsme. Byli jsme absolutně zklamaný. Naši v té době ještě byt neměli, nemohli se zaručit, takže zbývala jediná možnost. Podotýkám, že nikdy jsme neměli problém své dluhy platit. Když nám něco někdo koupil, že měl někam cestu, do poslední koruny to dostali, když jsme si půjčili, tak taky.. nájem platím, všechno.. a oni z nás ještě udělali nějaké cikány.

beisis
17. kvě 2011

@deyana U nás bylo něco podobného s autem. Rozbilo se nám a opravit už nešlo. Teda jako šlo, ale stálo by to víc než to samí auto z bazaru. Ale proč my jsme si měli kupovat lepší auto, když ho vlastně vůbec nepotřebujeme a proč by jsme kupovali novější, když nám stačí starý a já nevim kdesi cosi. Ale že jejich druhý syn několikrát rozstřelil auto na leasing a oni mu pujčovali, aby ho měl opravený to je přece v pořádku tohle mě dokáže tak naštvat.
Jinak co se týká jména to si rozmluvit nenechám od nikoho ani od své matky.

radule86
17. kvě 2011

@beisis a jaké máte vybrané jméno?

beisis
17. kvě 2011

@radule86 Už u prvního jsem byla rozhodnutá pro Viktorii a u toho jsem prostě i zůstala je to krásné jméno.

radule86
18. kvě 2011

@beisis to já jsem od prvního dne rozhodnutá pro Sáru, ale teď přemýšlím i o Viktorii, děda je Viktor, tak jakože po něm 😉 . Nikomu u nás se to jméno nelíbí a že je i židovské a taťka, že bych ji do budoucna ublížila a skomplikovala bych jí život ☹ a Honzova mama, že prej sousedi maji jezevčíka Sárinku a že to to je jméno pro psa 😠 , ale já jim dám... 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
beisis
18. kvě 2011

@radule86 Teda teď tě možná naštvu, ale náš první pes se jmenoval Sára a byla to pro mě ta nejlepší osoba ( i když to byl pes). A hlavně já znám hodně miminek, co se jmenuje Sára a je fakt krásné taky jsem nad tím uvažovala, ale naši si pořídili Sáru 2 a těžko bych volala stejně na miminko i na psa. Ale je krásná. Jinak Viktorie si myslim, že bylo dřív teď už ne tolik. Přeci jen kolik našich dětí bude babičku číst, nebo jí uvidí. Když my jsme byli malý, tak to bylo o něčem jiném, to televize byla, ale jenom černobílá a babička byla klasika 🙂 . Myslim, že tu jsme měli snad všichni jako povinnou četbu.

ivuu
18. kvě 2011

Ahojky..ještě jsem sem nepsala ale mam taky děsnou tchynu 😀 😀 ale škoda času ještě oni psat jen mě zaujalo řeč o Sárušce..taky ji mám..taky pindala že je to židovské jméno a kdesi cosi ale co nám se líbilo tak ji máme.. 😀 😀 😀 😀 dáse hodně sklonovat a ve významu znamená..vznešená a kněžna..takže mě se líbí 😎 😎

vally.
18. kvě 2011

@moudivlacek No joo, ale koho by napadlo že při psaní na něco špatně kliknu a ono se to smaže všechno 😀 😀
Heej mě ta ježibaba zas tak štve...

moudivlacek
18. kvě 2011

@vally. no po tom co se me to podobne jako tobe nekolikrat smazlo,tak uz to u delsich prispevku delam vzdycky 😀 😉

radule86
19. kvě 2011

@vally. a co ti udělala?my se s Honzou i když bydlíme u našich, stále kvůli nim hádáme... Já mám Honzu mamánka a co řekne tchýně a tchán, tak to je pravda, nikdo jinej nemá šanci 😠 . Teď řešíme projekt na baráček, ale spíše už neřešíme, asi 8krát jsme se kvůli tomu pohádali a už na to nemáme sílu to řešit. Teďka ve čtvrtek jsme se pohádali kvůli plotu na pozemku a zídce,kt. by se rozbourala a postavila by se tam provizorní brána, ale to se nelíbí ani Honzovy a ani jeho rodičům. Na co stavět plot?když ho nepotřebujeme, postaví se až za 3 roky,až se tam budeme stěhovat a na co bránu na pozemek?Honza to domluvil ze všechnou technikou budeme jezdit přes bohatého souseda ☹ . Že se ta zídka rozbourá až do základů, až budou vykopané a budeme čekat na domíchávač, to je logika a ten můj se se mnou hádá, že se ho ani nezastanu, ale já taky myslím dopředu, vždy´t teďka máme čas... nee on raději sedí u pc u hry a nebo jde k rodičům, kde na oko dělá Lajle boudu(teda střechu, že koupil krytinu,zařezal ji a přitloukl hřebíkama) asi 5. den. jen aby mohl být u rodičů a s něčím jim furd pomáhá... jsou strašně neschopní něco si tam udělat sami (na baráku a na pozemku). Můj taťka postavil už 3 domky s bratry a rodinou... že nebudeme muset najímat firmu a nebo zedníka a on mi řekl, že to nikomu nenutí a že tam bejt nemusí. Já mu řekla a kdo ti to postaví, kdo ti bude pomáhat a on mi řekl, že to zvládne se SVOJÍM TATOU. Což mě dostalo a začla jsem se smát, pač jeho tata neumí nic. Žárovku musí vyměnit Honza, poséct musí Honza, boudičku na filtr dělal Honza a já, o celou zahradu se stará Honza,škrabání omítek v chodbě jsme taky zvládli já a Honza, protože oni jely na výlet a ty omítky musely být na druhej den hotový, protože jim přišel zedník.... atd. a to už nebudu pokračovat nebo se zase naser.... já je chci vidět max. 2x do měsíce a Honza mě tam furd nutí chodit, nesnáším přetvařování a je to tam cítit ve vzduchu. Nemají a nikdy mě neměly rádi... tak proč se tam vnucovat?! A ten můj mamánek mě tak teďka štve. včera mi zase řekl, že se chtěl dneska odstěhovat dom. Už jsem si tak říkala (v duchu), že by to bylo možná lepší... ale strašně se bojím, že padne celé to naše manželství, protože nikdy neměl potřebu se starat co dělám atd. takže si myslím, že by jsme se viděli, tak jednou týdně... a to by padlo. Vůbec nejsem šťastná, stojí mi to za to?co když se nezmění a bude jezdit furd dom jim všechno dělat a my (já, děti a pes) budeme na druhé koleji a náš barák a zahrada a bude tam jezdit stále na obědy?! 😠
nemáme hledat štěstí oba jinde?a rozejít se a netrápit se a jít každej svojí cestou? 😢

radule86
19. kvě 2011

a zdá se mi, že je to spíš naše rodina versus jeho rodina ☹, já bych tak chtěla od nich bydlet 200km a já chci žit vlastní život bez nich a vidět je jednou za čas, myslím to tak špatně?po bydlení skoro 3 rokách u nich mi už fakt hrabalo... ☹

radule86
19. kvě 2011

chtěla jsem s ním žít celý život a šťastně až do smrti, mít děti být taková spokojená rodinka s pesanem a rodinným domkem a svým klidem a pohodou... já se toho asi nikdy nedočkám, chtěly jsme v říjdu se snažit o mimi, teď ani nevím jestli by to nebyla chyba, do toho ještě tahat dítě, aby to pak neodneslo. Ještě, že mám štěstí a naši za mnou budou vždycky stát... ale po čtvrtku, měly taky nervy kvůli Honzovy a nechci aby to odnášely i moji rodiče. Hlavně nemám ráda, když mě někdo lituje a to naši furd že jim je líto, že jsem nešťastná, že jsem hodně zhubla, že mám kvůli němu stále nervy atd. ať se nějak odreaguji a že se vůbec nesměju atd. a můžu když se s Honzou stále hádáme... ☹ a neuvědomuje si co vůbec říká ve vsteku a mě to pak strašně mrzí a nemůžu na to zapomenout... já jsem zralá jít přinejmenším k psychologovy 😒

vally.
19. kvě 2011

No co dělá chytrá je jak blázen.. Koupila jsem včera malému velký bublifuk že to má na zahradu ví že doma stím nesmí a přišla tchýně vzala mu ho a začala dělat bubliny. Tak jsem ji slušně požadala at toho nechá že jsem malému zakazala dělat doma (posledně jsem všechno měla polité) a ona že jen chviličku že mu to babička slíbila a co by si pak myslel že babička nedrží sliby když mu něco slibí tak to dodrží... Tak jsem rázně řekla ne. A pak to pochopila mezitím si ji malý ani nevšimal a kreslil si takže si spíš chtěla pohrat asi ona nebo nevím.. """Co si pak bude myslet že babička nedrží sliby? """ a co si pak bude myslet o mámě že když ona řekne ne tak babička ano ??? Jéééj... Manža včera dělal do 8 aby měl víkend volný tak si naddělavá přesčasy.. A ta furie stará pořad lezla ke mě a kde je? určitě je v hospodě, příjde jak dělo. že už má děda nervy atd atd .. Pak mi hodinu rozmlouvala do duše když jsem ji řekla že jestli by přišel ožralý ví že se balíme a jdeme od něj (nesnáším chlast) a ona mi hodinu kecala co všechno dělal jí děda a že to taky překousla atd atd a pořad jen jak ona trpěla ale vším prošla tak jsem jí řekla že já nejsem ona a že kdyby semnou jednal manža tak jako sní její muž tak má pánvičku na hlavě.. A ona že se nikdy nehadala s dědou a že já se s mužem hadam.. To si mám všechno nechat libit? jen abych mlčela čuměla do stolu a kývala jak ona?? to se sním raději budu hádat.. A má takový super zvyk že kdykoliv někam jdeme nebo se chlopek někde zdrží tak nám volá a když volá jemu tak stylem (Ivetka zuří kde jsi chce odejít atd) a přitom ja ani nejsem třeba doma.. Jako furie jak blázen už ji mam plné zby pořad se nam plete do života.. POřad že chlop není doma aby mi pomohl s dětma a já to sama nezvladnu tak mi musí pomoct ona.. směšné.. A pořád jak tcham byl pořád pryč a ona byla na vše sama .. Jooooooo a nedej bože abych jela na nákup autem .. To ona všude přes celé město chodila pěšky s oběma dětmi se snimi tahala... To nacvičovala včera když jsem ji řekla že jedu nakoupit brachovi darky . Tak stím vyrukovala tak jsem ji řekla že si měla udělat řidičák koupit si své auto a nemusela si dnes stěžovat. Taky v te době se nekradli kočarky před obchody a hlavně dalo se s kočarky někam jít dneska polovina obchudků nemá ani příštup kam kočarky zaparkovat !!!

deyana
19. kvě 2011

@radule86 promiň, ale takovýho chlapa bych fakt nesnesla.. a kdyby mi řekl, že se chtěl odstěhovat "dom" tak bych mu asi řekla at si teda jde. Dokud je čas a ty děti nejsou. Jste mladí, to se prostě stane a radši to skoncovat teď, než jindy. Zkus mu pohrozit, třeba se vzpamatuje, je ale důležitý, aby si uvědomil, že když si tě bral, tak začínal nový život a to bez rodičů - víš jak to myslím, prostě svůj vlastní. A že si rodiče nevymění žárovku, možná vás chtějí rozdělit a nenechají ho být, nevíš co do něj celé dny hučí a možná ze sebe blbce dělají jen tak naoko aby si ho k sobě připoutali.

@vally.
tak to je mazec 😀 Já jsem fakt ráda, že ji nemusím vidět každý den. No ostatně naše tchyně taky každého poučuje, ale že se o děti starala JEN její máma, to neřekne, pro ni je asi směrodatné kdo ty děti porodil a to je ona, mistryně světa. A poutat dítě do autosedačky, když někam jede? a proč? ona se svými dětmi před 30 roky taky jezdila bez autosedaček a ani pásy nebyly a nic se nestalo. A my z toho děláme kdoví co. To nás takhle párkrát už slušně seřvala, když jsme jí řekli, aby synovce poutala v té autosedačce a ne ho tam jen pohodila. A to je se vším.. přijde jednou za 14 dní, ale hned pozná, že malá je ospalá, nebo že má hlad, nebo že jsem ji dlouho nepřebalila, a tak.. A ty už nekojíš? no já jsem taky kluky nekojila, ale to bys asi měla, to je lepší (a že jsem kvůli kojení lítala 3měsíce, odsávala prakticky pořád, ani jsem nemohla na půl hodiny ven, s laktační jsme se snažily, ale nešlo to.. ona si myslela že mě asi zajimalo pohodlí, by mě zajímalo jaký)

vally.
19. kvě 2011

Jo všechny tchyně jsou mistrině ony přece byly nejlepší mámy na světě.. No kdyby to tak bylo tak by ji dneska její děti neposilali do patřičných mezí... A jak se kvuli nim obětovala...A která správná matka ne?? Ale to její věčný vychloubání-... Jééště že jde příští tyden na tu operaci to bude klid... A autesadčku mi taky jednou nacvičili... Jeli od dokora tak jsem jim dala autosedačku a at vyzvednout malého ze školky byla jsem po cisaři tak jsem byla rada že mi ho vezmou.. A koukam z okna a malý stál vedle autosedačky v zadu v autě že prý nechtěl sedět (lež) a na ten kousek ho nepoutali.. Jsem myslela že ji uškrtím co kdyby se jim něco stalo? Ani jejich chyba by to nemusela být a at jedou kdo ví jak opatrně potkají nějakého vola na cestě a je zle!!!! Jen jsem taky koukala že si jako hvězda seděla ve předu tak když už teda to dítě nepřipoutám tak proč si k němu do zadu nesedla?? Na zabití takový příštup..No paní dokonalá taky vždy příjde a ikdyž malá spí před jejim příchodem třeba 2 hodiny v kuse ona přijde a razně řekne že chce malá spát a začne ji uspávat na rukou !!!!!!!!!!!!!! 😠 !!!!!! A nevysvětlíš že malá do ted spala !!! JInak já jsem kojila asi 2 měsice malá chtěla pořád víc a víc a ja už ani neměla co ji dat s laktační jsme to taky řešili ale nakonec jsme skončili na nutrilonu a dnes ve skoro 9 měsících papáme skoro vše 🙂

luciebx
19. kvě 2011

ahojky holky.. tak ctu co mate za trable a tak.. ja diky bohu mam tchyni uplne super../ proste si s ni muzu rict co chci.. klidne jdeme na kafco.. je starsi je ji 65 ale je to furt smrncovni zenska.. kazdou nedeli k nim jezdime na veceri.. s tchyni dame lahvinku vinka.. podrbeme manzu - ze srandy samozrejme 😀 a je to fajn.. kdykoliv potrebuju malyho pohlidat tak si ho vezme.. teda i s tchanem.. on je taky dobrej.. sice takovej pomalejsi.. jak sel do duchodu pred 2 rokama tak hodne sesel.. proste takovej obyc chlapek.. ale hodne nam pomahaj.. s barackem.. a tak.. bydlime vsichni v jenom mestecku.. i svagrova s rodinou.. jako je to fajn.. vim ze hodne holek mate asi trable s rodinama od partneru ale diky bohu ja ne.... ja ziji v anglii takze tu rodinu nemam.. a oni to vi a tak se fakt snazi abychom si sedli.. a je to super.. jo neda se to rici o maminkach byvalych pritelu v cr.. to by asi v pozdejsich dobach taky vypukli valky.. ja nevim proc ty nase ceske tchyne maji takovou povest..

vally.
20. kvě 2011

@luciebx ::To asi dělá to že nežije v ČR tady je jen závist, pomluvy a naschvály..
Já věřím že svou tchyni vidět jednou za rok tak máme neobyčejně užasny vztah 🙂 Ale hold mám to pořad doma ..

luciebx
20. kvě 2011

@vally. no my se s tchyni vidame tak 2-3x tydne.. no a neil s moji mamou si moc nereknou pac moje mama nemluvi anglicky a muj nemluvi uplne dobre cesky.. ale jako vse v poho.. nikdo nikoho nepomlouva..
jj v cr sama zavist.. pomluvy a tak.. je to hnus..